MY.UAНовини
США не захищатимуть Україну, як Ізраїль: чи дійсно нас "кинули" і що буде з допомогою
США не захищатимуть Україну, як Ізраїль: чи дійсно нас "кинули" і що буде з допомогою

США не захищатимуть Україну, як Ізраїль: чи дійсно нас "кинули" і що буде з допомогою

Безпрецедентний обстріл Ізраїлю для 24 Каналу проаналізували експерти. Які наслідки іранська атака матиме для України та світу, та чи дійсно заяви США про те, що вони не допомагатимуть нам захищати небо так само означають, що нас "кинули" – читайте далі у матеріалі.

Навіщо Іран вперше в історії сам атакував Ізраїль

Політолог з Ізраїлю Михайло Пелліверт зазначив, що тривалий час там вважали, що Іран не наважиться на прямий удар. Проте його наслідки не такі суттєві, як могли б бути, адже він не завдав шкоди воєнній чи цивільній інфраструктурі.

Це насамперед атака з метою залякування цивільного населення – Іран грає у складну психологічну війну,
– пояснив політолог.

За його словами, Іран – це країна, з якої на Близькому Сході походить весь тероризм, спрямований проти Заходу та, зокрема, Ізраїлю. Тож Пеліверт не має сумнівів, що війна буде.

"Коли відбудеться війна, ми не знаємо, однак те, що вона буде, – абсолютно безсумнівно", – підсумував політолог.

Натомість експерт з питань національної безпеки та військовий ЗСУ Іван Варченко висловив припущення, що напад Ірану на Ізраїль – це спроба втримати диктатуру.

Так, зараз диктатори у всьому світі відчувають нестабільність через розвиток комунікації, ЗМІ, поширення інтернету. Вони бояться соціальних революцій, які внаслідок цього можуть виникнути.

"Бідні диктаторські держави, які певною мірою очолює Росія, надзвичайно зацікавлені в тому, щоб зберегти своїх вождів, які вже по три десятиліття тримаються за владу, ціною своїх націй", – сказав Варченко.

Якою може бути відповідь Ізраїлю

Виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад і політолог Олексій Буряченко зауважив, що прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу погодився не давати негайну жорстку відповідь Ірану. Однак це ні в якому разі не прояв слабкості.

Це прояв того, що напрацьовується консолідована позиція, щоб не допустити великої війни,
– пояснив політолог.

Водночас Ізраїль нікому не пробачає таких вчинків, тож відповідь обов'язково буде і технологічною, і блискавичною. Питання в тому, коли саме – чи сьогодні, чи завтра, чи за місяць.

Політолог з Ізраїлю Михайло Пелліверт зауважив, що Іран є дуже серйозним і небезпечним ворогом. Самотужки Ізраїль навряд чи впорається з такою загрозою. Малоймовірно, що наразі назріває перша ірансько-ізраїльська війна.

"Імовірніше, Ізраїль стоїть на порозі війни з Хезболлою – це найнебезпечніша проксі організація Ірану на Близькому Сході. Мені здається, саме туди буде спрямована показова та повномасштабна відповідь Ізраїлю", – припустив політолог.

Як зазначив журналіст з Ізраїлю Роман Янушевський, наразі немає передумов, що завдадуть удар у відповідь на іранську атаку. З іншого боку, удар Ізраїлю може бути неочікуваним, щоб була інтрига й іранська сторона понервувала.

"Ізраїльська відповідь може бути жорсткою і навіть непропорційною, бо Іран перейшов "червоні лінії" та порушив "правила гри" тим, що безпосередньо завдав удар по території Ізраїлю", – сказав Янушевський.

Чому партнери не збивають ракети над Україною

Росія так само завдає терористичних атак по Україні. Як зазначив експерт з питань національної безпеки та військовий ЗСУ Іван Варченко, обстріл Ізраїлю порівняний з одноденною російською атакою по нашій державі в середині березня 2024 року. Проте реакція була іншою, бо Захід вже звик до таких новин з України.

"Атака на Ізраїль за кількістю ударів співмірна з одноденною атакою на Україну, яку Росія провела в середині березня. Але ми розуміємо, що тут є інші чинники. Наприклад, коли Іран запускав ракети, то вони летіли через території інших країн", – сказав Варченко.

Так, іранські ракети та дрони летіли через Ірак, всю територію Йорданії, а, можливо, й Сирії. Це є серйозним кроком до ескалації та залучення до конфлікту нових держав.

Попри те, що США допомогли Ізраїлю відбити атаку, там заявили, що не братимуть участі у наземних операціях проти Ірану. Громадський і політичний діяч зі США Юрій Рашкін пояснив, що його країна найбільше хоче не допустити розширення конфлікту.

Сполучені Штати не хочуть розширення війни. Не хочуть, аби війни було більше. Це складно зрозуміти та оцінити людям, які перебувають у війні не через свою провину, не за власним бажанням,
– зауважив Рашкін.

На його думку, якби це був удар саме по США, то реакція була б зовсім іншою. Однак ні Ізраїль, ні Україна не є частиною цієї країни.

"Це не означає, що США усіх "кинули". Це означає, що ми переглядаємо просто світ, у якому ми живемо, у якому ми відходимо від ідеї того, що ми всі комусь належимо: чи Росії, чи Китаю, чи Ірану, чи США. І більшість людей хотіли б належати США", – сказав політик зі США.

Рашкін наголосив, що треба бути країною, яка розуміє свою цінність і формує союзи на основі взаємної вигоди.

Юрій Рашкін сказав, чи "кинули" США Україну та Ізраїль

Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський переконаний, що не слід перебільшувати роль Штатів у захисті Ізраїлю, хоч це й було ефективно. Вже наступного дня адміністрація Джо Байдена вдалася до заяв "у жодному разі". Наприклад, щодо України це була наполеглива рекомендація не бити по російських НПЗ, тоді як щодо Ізраїлю у Білому домі заявили, що не братимуть участі в наземних операціях проти Ірану.

"Я б не ідеалізував тут підтримку адміністрації Байдена. Він (Байден – 24 Канал) вимушений щодо Ізраїлю йти на більше, бо ізраїльське лобі у США набагато сильніше, ніж українське", – наголосив Піонтковський.

Загалом же політика американської адміністрації полягає в умиротворенні агресорів.

Військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник пояснив, що Захід дуже наляканий ядерними погрозами Владіміра Путіна. Так, якщо умовно Польща зіб'є над Україною російську ракету, то це означатиме прямий вступ у війну. А слідом – негайну активізацію четвертої та п'ятої статей НАТО про колективний захист. Проте на Заході до цього не готові.

Іран на цю хвилину не має ядерної зброї. Гарантую вам на 100%, якби в них ця ядерна зброя була, ситуація мала б кардинально інший вигляд. А Путін шантажує ядерною зброєю. І де ця тонесенька ниточка, яка обірветься чи не обірветься, – ніхто не знає. Тому всі дуже обережні,
– сказав Черник.

Також військовий експерт наголосив, що це зовсім не означає буцім для нас все погано.


Путін погрожує світові ядеркою / Getty Images

Про "російський слід" в атаці на Ізраїль

Для атаки на Ізраїль Іран використав досвід Росії. Адже, як зауважив військовий експерт Олег Жданов, комбінованість ударів і планування вогневого ураження були ідентичні російським. Так, коли дрони почали підлітати до повітряного простору Ізраїлю, Іран вдарив балістичними ракетами. Час їхнього прильоту збігається.

"Мета – перевантажити систему протиракетної оборони. Це те ж саме, що робить Росія, але через глибоку ешелонованість, велику щільність протиракетної оборони й допомоги партнерів – Ізраїлю вдалося перехопити 99% повітряних цілей", – пояснив військовий експерт.

Натомість експерт з питань національної безпеки та військовий ЗСУ Іван Варченко й узагалі переконаний, що Росія однозначно була в контексті переговорів і підготовки удару по Ізраїлю, як союзник Ірану.

"Замість того, щоб спробувати розв'язати конфлікт засобами, які є у цивілізованого світу – які спрацьовували в минулому й можуть спрацювати, Росія та диктатури Сходу вирішили його підсилити, вкинути в його горнило ще десятки тисяч людей та поширити до рівня третьої світової війни", – припустив Варченко.

Наразі немає чітких доказів, що Росія причетна до іранської атаки на Ізраїль. Однак журналіст з Ізраїлю Роман Янушевський розповів, що вже з'являються публікації начебто Росія могла пробувати переконати Іран, який сумнівався – завдавати цього удару чи ні.

Не думаю, що Росія якось технічно причетна, але на такому рівні впливу (рівень консультацій – 24 Канал) – це цілком можливо. Ба більше, що такі атаки вже багаторазово були відпрацьовані по Україні,
– припустив журналіст з Ізраїлю.

Річ у тім, що в цій ситуації Путін має власний геополітичний інтерес. Це стосується допомоги США насамперед Україні та Ізраїлю. У такий спосіб Росія може пробувати ускладнити процес.

Що тепер буде з допомогою від США

У США вже тривалий час не можуть ухвалити пакет підтримки, який об'єднує допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню. На тлі загострення на Близькому Сході цей законопроєкт розділили. Утім, як пояснив політолог Олег Лісний, це розділення на законопроєкти не про швидкість, а про процедуру.

Так, якщо цим законопроєктам доведеться проходити повну процедуру, то це займе не один день.

"Не бачу нічого, що пов'язано з геополітикою. Я бачу, що це пов'язано з внутрішньою політикою у Сполучених Штатах, де кожен відстоює свої інтереси у межах однієї держави й не звертає уваги на те, що США фактично втрачають лідерство", – сказав політолог.

Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський вважає, що рішення щодо Ізраїлю таки ухвалять. Однак щодо України, імовірно, говоритимуть про допомогу в кредит, що просуває Дональд Трамп. Можливо, навіть почнуться роботи на цьому напрямку, а через пів року виникнуть якісь "організаційні труднощі".

"Трампісти не допустять найближчим часом голосування "на ура" законопроєкту по Україні. Найхитріші з них говоритимуть, мовляв, вони з Україною та напружено працюють. А відверті – говоритимуть, мовляв, Україна їм не потрібна, Трамп не дозволяє, йому це не треба", – припустив Піонтковський.

Піонтковський про вплив ситуації в Ізраїлі на допомогу Україні: дивіться відео

Чим обстріл Ізраїлю може обернутися для світу

Ізраїльський журналіст Цві Зільбер підкреслив, що після зухвалої терористичної атаки Ірану до Ізраїля повернулася підтримка світової спільноти. Так, раніше низка країн критикувала Тель-Авів за гуманітарну ситуацію у Секторі Гази та закликала припинити воєнні дії.

Сьогодні ці розмови практично забуті й з'явилося невелике "вікно можливостей", коли на Близькому Сході може з'явитися новий військовий союз. Я не кажу, що блок типу НАТО, але військовий союз, контури якого вже окреслюються,
– сказав Зільбер.

Головною метою цього союзу може стати саме протистояння Ірану. Сьогодні більшість країн Близького Сходу занепокоєні загрозою, яку становить Іран і готові йому протистояти.

Союзник Ізраїлю – США намагаються уникнути великого конфлікту на Близькому Сході через політичну кризу, спричинену виборчими перегонами. Політолог та експерт-міжнародник Максим Несвітайлов припустив, що Ізраїль не хоче ескалювати ситуацію з Іраном через невпевненість у підтримці США. Тож цілком імовірно, що цей конфлікт в ніщо більше й не переросте.

"Ізраїль не має впевненості, що країни світу встануть на його бік, а без підтримки він не наважиться вплутуватись у цей конфлікт доволі глибоко", – підкреслив політолог.

Якщо ж Іран обере шлях посилення ескалації та війни, то для ісламського режиму все може скінчитися погано. Журналіст з Ізраїлю Роман Янушевський розповів, що всередині Ірану підтримка влади є дуже хиткою.

Раз на кілька років в Ірані відбуваються різні заворушення, демонстрації. Загалом іранський народ не знає, як позбутися цього режиму. Це може бути хороша новина насамперед для самого Ірану, для іранського народу, якщо цей режим буде повалено внаслідок подібної війни,
– сказав журналіст.

Після терористичної атаки у соціальних мережах навіть з'явилися хештеги, в яких іранці безпосередньо висловлюють підтримку Ізраїлю проти власного уряду. А це теж говорить про багато чого.

Теги за темою
СШАИран
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вуди Аллен попал в базу Миротворца
Корреспондент
2025-08-25T20:30:10Z
Украина осудила участие Вуди Аллена в Московской неделе кино
Корреспондент
2025-08-25T11:51:35Z
Сразу минус 10 лет: стилист назвал три правила, как зрительно уменьшить возраст
Gazeta UA
2025-09-05T23:03:08Z
Умер Джорджо Армани: кому достанется империя бездетного модельера
Новости Украины
2025-09-05T19:18:06Z
Световой меч Дарта Вейдера установил рекорд на аукционе
Корреспондент
2025-09-05T18:29:54Z
Всегда будете в тренде: Андре Тан рассказал о главных правилах сочетания цветов
Знай
2025-09-05T18:29:40Z
"Декстер: Воскресение" завершил первый сезон и собрал высокие оценки
Gazeta UA
2025-09-05T18:29:39Z
Рамина на Мальдивах показала фигуру без фильтров и фотошопа
Gazeta UA
2025-09-05T18:29:34Z
"Выучила его мозг до деталей" - жена Виктора Павлика рассказала о задержке речи сына
Gazeta UA
2025-09-05T18:29:24Z
Американская компания Keurig Dr Pepper приобретет производителя кофе Jacobs
Корреспондент
2025-08-25T18:30:10Z
РФ планирует увеличить производство "шахедов" до 6000 единиц в месяц - CNN
Корреспондент
2025-08-23T19:03:00Z
Отопительный сезон под угрозой: "Нафтогаз" просит помощи у международных партнеров
Хвиля
2025-09-06T03:06:51Z
В августе Украина стала пятой в Европе по цене электроэнергии
UAToday
2025-09-06T02:48:43Z
Ужгород получит прямую железнодорожную связь с четырьмя городами ЕС: когда старт рейсов
UAToday
2025-09-06T02:48:35Z
Дефицит овощей в Днепропетровской области: критические проблемы могут изменить ситуацию на рынке
Политека
2025-09-06T02:30:45Z
Осталось меньше месяца: в Ощадбанке просят клиентов снять все деньги со счетов
Знай
2025-09-06T02:12:16Z
РФ за экспорт оружия получает наличные в больших мешках - СМИ
Корреспондент
2025-09-06T00:03:18Z
Глава "Сбербанка" заявил о "технической стагнации" российской экономики
Хвиля
2025-09-05T21:30:22Z
Лидер КНР обратился к Украине в День Независимости
Корреспондент
2025-08-24T10:27:23Z
Лукашенко решил передать власть: СМИ пишут о резком ухудшении его здоровья
UAToday
2025-08-23T18:06:21Z
Зеленский ответил Вэнсу по поводу "уступок" России
Корреспондент
2025-08-25T13:33:00Z
Президент ответил на запрет на удары вглубь РФ
Корреспондент
2025-08-24T15:00:09Z
У соглашения с США об оружии на 100 миллиардов долларов есть неприятный "подводный камень" — NBC News
Telegraf
2025-09-06T03:09:13Z
СМИ раскрыли план о создании "буферной зоны" в Украине после заключения мира с РФ. Чьи войска будут ее охранять?
UAToday
2025-09-06T02:48:59Z
Путин собрал тайное совещание после попытки запуска Буревестника - СМИ
Корреспондент
2025-08-24T12:39:13Z
Сыбига ответил Сийярто по поводу энергоугрозы "в венгерском стиле"
Корреспондент
2025-08-24T21:48:42Z
Стубб прогнозирует изменение в отношениях Трампа и Путина
Корреспондент
2025-08-23T14:21:46Z
Самолет с российскими туристами экстренно сел в Таллинне из-за атаки украинских дронов
Европейская правда
2025-08-24T18:00:06Z
Сумы почти сутки под атакой РФ: бушуют пожары
Корреспондент
2025-08-25T04:03:21Z
Каджики приближается: Вьетнам эвакуирует более полумиллиона человек
Корреспондент
2025-08-24T23:48:56Z
В России атакован стратегический морской порт
Корреспондент
2025-08-24T06:30:00Z
На Одессчине будут судить мужчину за угон автомобиля ТЦК
Корреспондент
2025-09-05T18:36:06Z
В Днепре горят склады, город окутан черным дымом
Комсомольская правда
2025-09-05T18:28:56Z
В Польше избили группу украинцев
Корреспондент
2025-09-05T18:28:55Z
«Інтерпайп» вийшов на ринок труб для виробництва бурового інструменту
AgroNews
2025-09-05T18:27:46Z
В Днепре бушует масштабный пожар
Корреспондент
2025-09-05T18:27:40Z
Военнослужащим, которые воюют на фронте, стали приходить штрафы: местами размер санкций превышает 50 тысяч
UAToday
2025-08-23T17:06:23Z
Почему сегодняшний день несчастливый: приметы в народный праздник 24 августа
UAToday
2025-08-24T05:03:15Z
Как украинцы относятся к ТЦК - опрос
UAToday
2025-08-25T15:39:48Z
Нарушать запреты в этот день строго запрещено: какое «чудо» может приключиться
Comments UA
2025-09-06T03:57:19Z
В ГУР оценили возможности РФ по производству шахедов
Корреспондент
2025-09-06T03:54:10Z
Закарпатские таможенники Василий Пупена и Павел Лайош построили дворцы и купили фейковые инвалидности
Знай
2025-09-06T03:51:26Z
ГУР сообщило о беспрецедентном присутствии российских войск в Украине
TSN
2025-09-06T03:51:24Z
Шесть знаков китайского зодиака, которые привлекут везение уже 6 сентября
TSN
2025-09-06T03:51:14Z
С праздником Михайлово чудо 2025! Красивые поздравления в открытках и прозе для самых близких
Telegraf
2025-09-06T03:45:38Z
Почему нельзя разбивать яйца ножом: даже опытные хозяйки об этом не знают
UAToday
2025-08-23T14:03:10Z
Кабмин упростил правила ввоза гуманитарных лекарств
UAToday
2025-09-06T02:48:01Z
В Китае разработали инъекции для возвращения цвета волос: эффективно ли новое средство от седины
TSN
2025-09-05T19:51:42Z
Сколько сахара в день можно употреблять без вреда для здоровья
Знай
2025-09-05T18:51:53Z
Минветеранов сообщило о масштабах инвалидности среди военных
Хвиля
2025-09-05T18:25:54Z
Доминирование руки: почему одна рука сильнее
GlavRed
2025-09-05T18:25:45Z
Перелом или растяжение: почему заживление связок дольше костей
GlavRed
2025-09-05T18:25:00Z
Витамины, которые категорически запрещено принимать перед сном
UAToday
2025-09-05T18:23:29Z
Витамины, которые категорически запрещено принимать перед сном
UAToday
2025-09-05T18:23:28Z
Volvo начала производство ES90
Корреспондент
2025-09-05T18:51:58Z
BMW представила электрический iX3
Корреспондент
2025-09-05T18:30:42Z
BMW представила электрический iX3
Корреспондент
2025-09-05T18:21:31Z
Культовая капсула времени: обнаружен 20-летний суперкар от Honda в новом состоянии
Фокус
2025-09-05T09:15:33Z
В Украине снизился спрос на новые грузовики
Gazeta UA
2025-09-05T06:48:42Z
Креатив высшего уровня. В Украине заметили автомобиль с пикантной подвеской
Telegraf
2025-09-04T22:33:59Z
Kia установила новый рекорд продажей
Корреспондент
2025-09-04T20:33:48Z
Toyota готовит компактный пикап: дебют в 2027 году
Корреспондент
2025-09-04T19:30:07Z
Представлен новый Honda Prelude
Корреспондент
2025-09-04T17:39:27Z
В Карпатах выпал снег в августе
Корреспондент
2025-08-24T09:09:50Z
Атака на Краматорск: погибли двое полицейских из Ивано-Франковска
Корреспондент
2025-08-23T18:42:47Z
Тревожная ночь: вражеские Шахеды атаковали Сумы
Корреспондент
2025-08-24T01:36:11Z
Гороскоп на воскресенье 24 августа 2025 года
UAToday
2025-08-23T17:03:57Z
В Украине сосредоточено около 700 000 военного контингента России – разведка
Лига
2025-09-06T03:45:01Z
До 12 часов без света. В Днепре местами действуют графики отключения света
UAToday
2025-09-06T03:27:37Z
В районе Доброполья россияне в окружении - ВСУ
Корреспондент
2025-08-24T11:51:58Z
ВСУ сорвали попытку наступления россиян на Донбассе
Корреспондент
2025-08-23T18:06:25Z
Андрей Кузник, начальник Львовской таможни, жалуется на низкую зарплату, но декларирует кучу недвижимости и элитный джип Lexus
Знай
2025-09-06T02:51:01Z
Три причины, почему растворимый кофе нельзя заливать кипятком
Gazeta UA
2025-09-06T02:00:24Z
Какое ударение правильно: "листОпад чи листопАд"
Gazeta UA
2025-09-06T00:15:00Z
День ангела 6 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-09-05T21:21:03Z
Салат "Мозаика" из баклажанов и фасоли: он спасет, когда совсем нет времени готовить
Telegraf
2025-09-05T18:36:31Z
Какие фразы под запретом, когда ребенок отказывается есть: ответ нутрициолога
Gazeta UA
2025-09-05T18:30:25Z
BEDNAR представив новинки та перевірені рішення на Дні поля АГРО Вінниця
AgroNews
2025-09-05T18:27:26Z
От новых не отличить: как полностью убрать желтые пятна на кроссовках
GlavRed
2025-09-05T18:25:29Z
Если кот обиделся. Четыре способа вернуть его благосклонность
Telegraf
2025-09-05T18:25:26Z
Эту ошибку допускают многие садоводы: почему нельзя обрезать фруктовые деревья в сентябре
Telegraf
2025-09-05T18:24:43Z
Какой XROS самый лучший в 2025 году?
Bin UA
2025-09-06T12:15:13Z
Эксперты бьют тревогу: самый большой вулкан Европы снова подает признаки жизни
TSN
2025-09-06T03:51:35Z
Неожиданный гость посетил австралийку по лакомству: кем он оказался
TSN
2025-09-06T03:51:32Z
Служба занятости интегрировала искусственный интеллект в поиск вакансий
Хвиля
2025-09-05T23:30:14Z
Официально: Life is Strange получит адаптацию в формате телесериала
GameMag
2025-09-05T21:24:09Z
Как установить оптоволоконный интернет в квартире: пошаговое руководство
GameWay
2025-09-05T21:00:17Z
Колхозники: в России высмеивают бывшую певицу из Украины
Comments UA
2025-09-05T20:57:35Z
Может погубить все человечество: ученые забили тревогу из-за опасной технологии
Знай
2025-09-05T20:51:52Z
Сказка о восточном балансе: Обзор The Rogue Prince of Persia
GameMag
2025-09-05T20:33:57Z
Владислав Ванат может открыть для себя страницу европейского футбола
Корреспондент
2025-08-24T14:27:41Z
Дочь функционера ФБУ выиграла чемпионат Европы в составе сборной Испании
Корреспондент
2025-08-24T00:00:57Z
Где будет Зинченко: возникает вопрос к Артете, который не берет его играть
Корреспондент
2025-08-23T16:18:54Z
Ибеабучи триумфально вернулся на ринг и бросил вызов Усику
Корреспондент
2025-08-24T08:12:20Z
Французы ликуют, выиграв у сборной Украины со счетом 2:0
Корреспондент
2025-09-05T22:33:32Z
Два "горняка" и динамовец создали дебютное трио сборной в матче с Францией
Корреспондент
2025-09-05T22:03:23Z
Шахтер планирует трансфер 18-летнего нападающего из Бразилии
Корреспондент
2025-08-23T18:48:02Z
Украинские гребчихи стали чемпионами мира
Корреспондент
2025-08-23T13:51:10Z
Дюбуа признался в мотивах вечеринки перед боем с Усиком
Корреспондент
2025-08-24T08:27:23Z