Придбана амуніція не відповідає державним та військовим стандартам, технічними вимогам для закупівлі бронежилетів різних типів і не може належним чином захистити бійців.
До суду обвинувальний акт стосовно колишніх заступника міністра оборони України, керівника департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також начальника Центрального управління контролю якості, причетних до придбання неякісної амуніції для військових на 1,4 млрд грн. Про це в середу, 17 квітня, пресслужба Офісу генерального прокурора України.
Повідомляється, що експосадовцям інкриміновано розтрату майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Встановлено, що під час дії воєнного стану вони розтратили кошти Міноборони й перешкоджали законній діяльності Збройних Сил України.
“Вони організували закупівлю неякісних бронежилетів на кошти, виділені з державного бюджету. У 2022 році між Міністерством оборони України та компаніями-нерезидентами з порушенням передбаченої процедури укладено ряд договорів про закупівлю засобів індивідуального захисту. Амуніцію закуповували за завищеними цінами за умови повної передоплати”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначають в Офісі генпрокурора, підозрювані проігнорували необхідність забезпечення належного контролю за якістю продукції й прийняли без перевірки засоби індивідуального захисту, а потім передали неякісну продукцію на військові склади ЗСУ.
“За висновками експертиз, дана амуніція не відповідає державним та військовим стандартам, технічними вимогам для закупівлі бронежилетів різних типів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців”, – йдеться далі в повідомленні.
Нагадаємо, торік у листопаді повідомлялося, що в Міноборони виявлено розтрату на понад мільярд гривень.
У СБУ не називали імені підозрюваних, але повідомлялося, що, швидше за все, мова йде про колишнього заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова та екс-директора департамента державних закупівель Міноборони Богдана Хмельницького, адже саме вони перебувають під вартою за підозрою у схожих злочинах.
У січні 2023 року Хмельницького та Шаповалова було звільнено на тлі скандалу навколо продуктів харчування для військовослужбовців.