Про це повідомила у Телеграмі пресслужба Міністерства цифрової трансформації, передає Укрінформ.
«Держава вже закупила 2 тисячі засобів радіоелектронної боротьби, зокрема й «окопний» РЕБ, від учасників кластера Brave1, а Генштаб розподілив та передав частину Силам оборони», - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що РЕБ ближньої дії точково захищатиме позиції, бронетехніку, автомобілі для евакуації від російських FPV-дронів, дронів-скидачів та дронів-розвідників.
У Мінцифри поінформували, що кошти на це передала партія «Слуга народу» - заощаджені 180 млн грн зі щорічного державного фінансування були спрямовані на закупівлю через UNITED24.
Загалом сьогодні на платформі Brave1 зареєстровано понад 100 розробок РЕБ, 9 із них уже кодифіковано за стандартами НАТО.
За інформацією Мінцифри, щоб відкрити ринок та створити умови для масштабування виробництва, адаптовано законодавство під виробників. Зокрема, розширено fast track для засобів РЕБ, спрощено процедуру кодифікації, збільшено маржинальність для виробників до 25%. Також виробники звільнені від ПДВ та ввізного мита на комплектувальні частини.
Як повідомлялося, учасники кластера Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування Ratel Deminer, який визнано пріоритетною розробкою для Сил безпеки і оборони.
Фото: Telegram Мінцифри