MY.UAНовини
"Тефлоновий Марк" вміє заспокоїти Трампа: що відомо про нідерландця Рютте, який може очолити НАТО
"Тефлоновий Марк" вміє заспокоїти Трампа: що відомо про нідерландця Рютте, який може очолити НАТО

"Тефлоновий Марк" вміє заспокоїти Трампа: що відомо про нідерландця Рютте, який може очолити НАТО

Володимир Зеленський вважає Марка Рютте "великим другом України".

Єнс Столтенберг залишає посаду генерального секретаря НАТО у жовтні 2024 року. Хоча ім’я його наступника офіційно не проголошено, фаворитом на пост нового генсека є 57-річний прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

За даними "Телеграфу", Рютте заручився підтримкою щонайменше 28 країн-членів Альянсу з 32 необхідних. Кандидатуру політика підтримує ключова четвірка держав — США, Франція, Німеччина та Велика Британія.

Розповідаємо, які країни не підтримують Марка Рютте, чому його називають "заклиначем Трампа" і яка позиція політика щодо України.

"Заклинач Трампа"

Високий і з широкою щирою посмішкою, природжений переговорник Рютте розглядається багатьма в альянсі як ідеальна кандидатура напередодні турбулентних часів, пов’язаних з виборами в США.

Західні ЗМІ прозвали нідерландця "заклиначем Трампа" (англ. The Trump whisperer. — Ред.) за вміння знаходити спільну мову з республіканцем, який претендує на пост президента США. Саме Рютте вдалося заспокоїти Трампа під час палких дискусій у штаб-квартирі НАТО і переконати, що європейські союзники збільшили свої витрати на оборону, хоча це було далеко не так.

Видання Politico так описує цей епізод: "Це був липень 2018 року, і Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, попросив вийти всіх, окрім лідерів, послів і декількох співробітників, із кімнати в штаб-квартирі військового альянсу. За кілька хвилин до цього Дональд Трамп зірвав дискусію про Грузію та Україну тирадою, попередивши, що Сполучені Штати "підуть своїм шляхом", якщо інші країни не почнуть витрачати більше на свої війська.

Настрій був, м'яко кажучи, напружений. Президент Франції Еммануель Макрон і тодішній канцлер Німеччини Ангела Меркель намагалися урезонити президента США, скаржачись, що оборонні бюджети не можна просто збільшити за одну ніч.

Але, за словами Тімо Костера, колишнього директора з оборонної політики НАТО, який був у кімнаті, саме Рютте, прем’єр-міністр Нідерландів, врятував ситуацію, запевнивши президента США, що витрати зросли — і, що важливіше, завдяки Трампу".

При цьому за каденції Рютте Нідерланди так і не виконали зобов’язання витрачати 2% ВВП на оборону. Це — одна з головних причин критики його кандидатури на пост генсека альянсу. Хоча країна обіцяє досягти потрібного показника вже цього року.

Інший показовий випадок — під час візиту до Вашингтона 2018 року під час пресконференції Рютте дозволив собі перебити Трампа. Той припустив, що провал домовленостей США з Євросоюзом щодо мит буде "позитивом". "Ні, це не буде позитивом", — вставив Рютте, посміхнувшись.

Пізніше журналісти почули, як він сказав Трампу: "Ваш стіл крихітний!" На що президент США відповів: "Знаю", згодом додавши: "Мені подобається цей хлопець!"

На думку деяких оглядачів, якщо нідерландський політик зумів дати ради Трампу тоді, це буде йому під силу і в майбутньому, якщо буде така необхідність. Недавно Рютте заявив, що Європа має "припинити скаржитися" щодо можливого повернення Трампа в Білий дім і зосередитися на тому, що може зробити для України.

У рідних Нідерландах Рютте відомий як "прем’єр Гудіні" або "тефлоновий Марк" за здатність уникати політичної небезпеки та критики, й при цьому зберігати свою посаду протягом 14 років.

Угорщина стане на заваді?

Втім, зі стовідсотковою впевненістю казати, що Марк Рютте стане новим генеральним секретарем НАТО, поки зарано. Процес обрання лідера альянсу складний і потребує абсолютної єдності.

Відбір здійснюється за зачиненими дверима, шляхом неформальних дипломатичних консультацій між країнами-членами, які висувають тих чи інших кандидатів. Традиційно пост займає саме європейський високопоставлений політичний діяч.

Остаточне рішення ухвалюють, коли країнам вдається досягнути консенсусу щодо єдиного кандидата. Генсека призначають на чотири роки з можливістю залишитися на посаді ще на строк.

Марк Рютте має отримати підтримку ще чотирьох країн, щоб стати лідером НАТО. І це не буде просто. Мова про Румунію, Словаччину, Туреччину та Угорщину, й в кожної — свої причини утриматися від такого рішення.

У випадку з Румунією — той факт, що президент країни Клаус Йоганніс у березні сам включився у змагання за посаду генсека. Оголошуючи про участь, Йоганніс нагадав, що Румунія за понад два десятиліття довела здатність виконувати свої зобов’язання і виділяє на оборону 2,5% ВВП (за давно закріпленого серед союзників показника в 2%, який не всі спромагаються виконувати). Його провідний меседж — Східній Європі є що привнести в військовий альянс.

Столтенберг, Йоганніс та Рютте

Останніми місяцями в Брюсселі тривають жваві дискусії про те, що вихідці зі східного флангу НАТО не представлені на керівних позиціях в Альянсі, хоча показують гарний приклад як інвестицій у власну безпеку, так і протидії зовнішнім (переважно російським) загрозам. Яскравий приклад — країни Балтії.

Йоганніс пообіцяв забезпечити "перемогу України в її екзистенційній битві" проти Росії та закликав країни НАТО взяти на себе "моральне, політичне та стратегічне зобов’язання" допомогти Києву просунутися вперед у прагненні приєднатися до альянсу.

Ймовірність того, що румунському президенту вдасться схилити на свій бік США чи, скажімо, Велику Британію вкрай мала. Однак його кандидатуру все ж можуть підтримати деякі східноєвропейські держави.

Існують припущення, що додатковий мотив Йоганніса у цьому разі — заявити про себе як кандидата на інші високі посади вже на рівні ЄС.

Щодо позиції Словаччини, то останні місяці країна перебувала у розпалі виборчого процесу, тому питання щодо нового генсека не було на порядку денному.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після зустрічі з Рютте минулого місяця заявив, що хоче, щоб наступний генеральний секретар НАТО більш серйозно ставився до боротьби з тероризмом і "брав до уваги чутливість союзників, які не є членами ЄС". Саме за останнє Анкара схвально ставилася до Столтенберга — вихідця з Норвегії, яка не входить до Євросоюзу.

За даними Bloomberg, Туреччина хоче впевнитись, що Рютте чи будь-який інший майбутній генсек не буде підігравати Греції та Кіпру, з якими у Анкари напружені відносини. Також турецька сторона хоче, аби майбутній лідер альянсу дав їй дозвіл долучитись до партнерських програм НАТО з ЄС і гарантував, що між союзниками не буде обмежень на експорт оборонної продукції до Туреччини.

І врешті — Угорщина, підхід до якої нідерландцю знайти найскладніше. 2021 року Рютте під час суперечок в ЄС стосовно скандального угорського закону проти ЛГБТ-спільноти заявив, що його мета — "поставити Угорщину на коліна" в цьому питанні.

Апелюючи до цього випадку, Будапешт відкрито виступає проти підтримки Рютте. "Ми, звісно, не можемо підтримати обрання на посаду генерального секретаря НАТО людини, яка раніше хотіла поставити Угорщину на коліна", — заявив у березні міністр закордонних справ Петер Сійярто. А прем’єр Угорщини Віктор Орбан взагалі свого часу скаржився, що Рютте ненавидить його.

Очікується, що врегулювання протиріч буде в центрі неформальної зустрічі голів МЗС країн альянсу, що пройде наприкінці травня у чеській Празі. У НАТО мають надію, що оголосити про наступника Столтенберга вдасться під час літнього саміту у Вашингтоні.

Їздить на велосипеді й старенькому Saab

Наймолодший із сімох дітей, Марк Рютте народився 1967 року в Гаазі в протестантській родині. Батько політика, Ізак Рютте (1909–1988), працював у торговій компанії, тож у пошуках кращої долі родиною вирушив до Індонезії, колишньої голландській колонії. Під час Другої світової війни Рютте-старший пережив японський трудовий табір і втратив дружину. Потім він одружився з її сестрою Мікою, матір’ю Марка. У першому шлюбі народилося троє дітей, четверо — від другого шлюбу.

По закінченні середньої школи Рютте хотів вступити до консерваторії і стати піаністом, проте вирішив вивчати історію в Лейденському університеті, де 1992 року здобув ступінь магістра з історії.

Один із братів Рютте помер від СНІДу у 1980-х роках. Пізніше чоловік описував смерть брата, а згодом і батька як події, які змінили його життя.

До смерті матері 2020 року під час пандемії коронавірусу Рютте щотижня робив для неї закупи продуктів і піклувався, аби вона мала все необхідне. Останні хвилини життя матері у будинку для літніх людей політик провів разом із нею.

Кандидата у генсеки найбільшого у світі військового альянсу описують як людину звички.

"Він усе ще живе в тій самій частині Гааги, де виріс, у будинку, який купив разом із друзями, будучи студентом, їздить на роботу велосипедом — за винятком випадків, коли кудись квапиться — тоді водить пошарпаний Saab. Їздить у відпустку з одними й тими ж людьми.

Рютте демонструє приземлений, без надмірностей, обережний образ, який обожнюють голландці; одного разу він сказав, що забагато боргів перед банком не дадуть йому спати, а іншим разом не дозволив прибиральникам витерти його каву після того, як розлив її в парламенті, наполягаючи на тому, що зробить це сам",писала свого часу The Guardian.

У Рютте нема дітей, і він ніколи не був одружений. На неодноразове запитання преси, чи він гей, завжди відповідає, що ні. "Останнє табу в Нідерландах — жити наодинці", — сказав політик в інтерв’ю 2016 року і зізнався, що не мав серйозних стосунків із часів університету.

Рютте веде приземлений спосіб життя

"Марк постійно був з Україною"

Рютте показав себе як політик, рішуче налаштований щодо підтримки України. Він не м’який, але й не занадто "яструб" щодо Росії, що знімає усі побоювання країн-членів НАТО про можливу ескалацію.

Дехто пригадує, як 2011 року Рютте виступав на відкритті газопроводу з Росії "Північний потік — 1", а надалі Нідерланди підтримали будівництво другої гілки російської "газової голки". Тривалий час країну вважали одним з найважливіших торгових партнерів та інвесторів РФ у Європі.

Проте різка зміна такого становища сталася в липні 2014 року після збиття на Донеччині авіалайнера рейсу MH17, внаслідок якого загинуло 298 людей, 193 з яких — громадяни Нідерландів. Росія, попри всі докази, заперечувала свою причетність до трагедії. Втім, міжнародне розслідування довело, що літак був уражений із ЗРК "Бук" російського виробництва. Винними у вбивстві людей були визнані двоє росіян — фейковий "міністр оборони" самопроголошеної "ДНР" Ігор Гіркін, генерал-майор ЗС РФ Сергій Дубинський і громадянин України Леонід Харченко.

Рютте неодноразово заявляв, що Нідерланди не припинять докладати зусиль, щоб притягти РФ до відповідальності за збиття авіалайнера.

Після повномасштабного вторгнення РФ Амстердам став надійним партнером Києва. Нідерланди входять до топ-5 країн Європи за обсягами військової допомоги Україні.

У березні 2024 року була підписала двостороння безпекова угода між країнами, розрахована на десять років. Згідно з документом, вже цього року Нідерланди нададуть Україні 2 млрд євро військової підтримки. Незабаром українські Повітряні сили мають поповнити 24 винищувачі F-16, які погодилися надати нідерландські партнери. На початку року стало відомо, що Данія та Нідерланди передадуть Україні 14 одиниць танків Leopard 2A4. Також Амстердам долучився до чеської ініціативи із закупівлі снарядів для ЗСУ.

"Ми не можемо дозволити Росії перемогти у цій боротьбі, це стосується не лише українського майбутнього, а й нашої безпеки", заявляв Рютте.

Під час Мюнхенської конференції кілька місяців тому президент України Володимир Зеленський побажав Рютте удачі на шляху до обрання генсеком НАТО і заявив, що розраховує на рішучі кроки від нього:

"Марк матиме складне запитання від України, якщо він стане ним (генсеком НАТО. — Ред.) — сподіваюся, що він стане. Це запрошення України. Якщо без жартів, то наші відносини з Марком дуже міцні — з ним і [нідерландським] суспільством. Протягом усього часу повномасштабної війни Марк, його команда і народ Нідерландів постійно були з нами", — сказав Зеленський.

Сам Рютте в Мюнхені заявив, що поки не виконано необхідних умов для прийняття України до НАТО.

"Доки Україна бере участь у бойових діях, вона не може бути прийнята в НАТО", — сказав глава нідерландського уряду. І додав, що важливо "не наобіцяти надто багато Україні" під час липневого саміту у Вашингтоні.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв, що Норвегія надасть Україні непрості винищувачі F-16. Вони будуть оснащені найновішим озброєнням і зможуть завдавати ударів у тилу противника.

Теги за темою
НАТОНидерланды
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Люксембург перерахував €10 мільйонів до Фонду підтримки енергетики України
УкраинФорм
2025-07-16T07:22:22Z
Попри Трампа: Nvidia має намір відновити продажі чіпів у Китаї
InternetUA
2025-07-16T07:01:47Z
Україна інвестує $100 млн у ремонт портів
AgroPortal
2025-07-16T07:00:02Z
Ціни валют впали: який курс в банках
24tv
2025-07-16T06:58:21Z
Google уклав найбільшу у світі угоду з придбання гідроелектроенергії на $3 млрд
ZN UA
2025-07-16T06:51:30Z
Подорожчання продуктів у Миколаєві: на що магазини різко переписали цінники
Политека
2025-07-16T06:31:42Z
Посуха, сарана, витрати: в аграріїв Дніпропетровщині критична ситуація
AgroPortal
2025-07-16T06:30:27Z
Нафта дорожчає на тлі літнього попиту
УкраинФорм
2025-07-16T06:10:55Z
36 провідних аграрних асоціацій звернулися до Президента щодо реформування Мінагро
Agravery
2025-07-16T06:07:57Z
В Україні з'явиться нове міністерство? Розгорівся скандал, екологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:22:39Z
Чи змінив Дональд Трамп своє ставлення до Росії та її президента Путіна?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:21:23Z
ЗМІ: заступника Сікорського, в якого були проблеми з алкоголем, все ж звільнять
Европейская правда
2025-07-16T07:16:57Z
Трамп заборонив JASSM для України
360ua.news
2025-07-16T07:16:38Z
У ГУР розповіли про складність використання «Томагавків», здатних вразити Москву
Комсомольская правда
2025-07-16T07:13:38Z
У Єкатеринбурзі затримали сина глави азербайджанської діаспори - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-16T07:10:50Z
Стали відомі наслідки наймасованішого удару РФ по Кривому Розі
1News
2025-07-16T07:10:08Z
У Туреччині засудили дії Ізраїлю на півдні Сирії
УкраинФорм
2025-07-16T07:01:41Z
Успіхами ГУР під керівництвом Буданова захоплюються в американському розвідувальному товаристві, – експерт
TSN
2025-07-16T06:57:30Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
П'ять аптечних мереж сплатили рекордні 4,5 млрд грн податків у 2024 році
УкраинФорм
2025-07-16T06:58:22Z
Чоловіки в Україні не доживають до пенсії: лікарка пояснила, як це змінити
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:52:25Z
Смерть — не останній щабель: між життям і розпадом існує "третій стан"
Фокус
2025-07-16T05:52:56Z
Ця популярна їжа вас вбиває: шокувальне дослідження про ультраоброблені продукти
TSN
2025-07-16T05:16:53Z
Зʼясували, в яких країнах люди старіють найшвидше
24tv
2025-07-16T04:30:47Z
Як захиститися від укусу кліща: поради лікаря-інфекціоніста
Знай
2025-07-16T03:52:21Z
Три прості вправи, які допоможуть прибрати живіт після 40 років
Gazeta UA
2025-07-16T00:37:45Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T07:22:37Z
Київ накриє дощами з грозами. Наскільки впаде температура найближчими днями
Telegraf
2025-07-16T07:10:20Z
Президент Литви нагородив бійців ССО за евакуацію полеглого добровольця, фото
Лига
2025-07-16T07:10:01Z
Мешканці Луганщини скаржаться на злидні під окупацією: ГУР перехопило розмову
Gazeta UA
2025-07-16T07:07:05Z
Де можна ловити рибу в Черкасах, щоб не отримати штраф
24tv
2025-07-16T07:06:00Z
Гороскоп на завтра 17 липня: Терезам - захоплива ситуація, Рибам - витрати
GlavRed
2025-07-16T07:04:04Z
Битва за Донбас. Що відбувається на Торецькому напрямку?
Украина Криминальная
2025-07-16T06:55:07Z
На Вінниччині після атаки БпЛА можливе значне забруднення повітря
24tv
2025-07-16T06:46:53Z
Забруднення 12 га землі зі збитками 2,5 млрд грн: голова правління «Київспецтрансу» отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:39:34Z
В Ужгороді помер класик Закарпатської школи живопису Володимир Микита
УкраинФорм
2025-07-16T07:19:35Z
Єдиний у світі: хто з акторів отримав "Оскар" промовивши у фільмі лише кілька слів
24tv
2025-07-16T07:16:32Z
У Сеймасі Литви відкрилася виставка української художниці Діани Подолянчук
УкраинФорм
2025-07-16T07:13:52Z
Українська телеведуча похизувалась прольотом над Дубаєм на приватному літаку
Фокус
2025-07-16T07:10:14Z
Австрія визначає місто для Євробачення-2026
1News
2025-07-16T07:07:52Z
Новий тренд у зачісках для жінок за 50: ви не можете його пропустити
24tv
2025-07-16T07:00:10Z
Після розлучення: Різ Візерспун заскочили за поцілунком з німецьким фінансистом
24tv
2025-07-16T06:40:48Z
Топ-8 сімейних фільмів, які обожнюють мільйони глядачів
Вива
2025-07-16T06:01:26Z
Приготуйтеся повернутися в 1991: для GTA: San Andreas вийде новий мод
Знай
2025-07-16T05:52:48Z
Атака "Шахедами" на Київщині: лише дронами-перехоплювачами знищено 15 цілей
24tv
2025-07-16T07:21:33Z
Ракетний удар по Чернівцях: що відомо про крилату Х-101 з касетною бойовою частиною
Фокус
2025-07-16T07:10:52Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Сумській області: стало відомо, чим можуть допомогти
Политека
2025-07-16T07:01:13Z
Найкращі міста Європи за якістю життя: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:48:49Z
Українці дебютували на військових змаганнях CISOR MILCOMP з трьома нагородами завдяки підтримці мецената Василя Костюка
TSN
2025-07-16T06:48:38Z
Більше половини поляків – за обмеження уроків релігії у школах
Европейская правда
2025-07-16T06:46:54Z
Вітаю, бухгалтери! Найкрасивіші картинки та листівки з професійним святом
Telegraf
2025-07-16T06:40:39Z
"Більше не маленька дівчинка": з'явилися рідкісні фото дочки Володимира Зеленського
GlavRed
2025-07-16T06:34:38Z
Соціолог розповів, хто і чому повертається в Україну під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:33:26Z
У Чорнобилі невідомі вчинили наругу над похованнями видатних діячів хасидського руху
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:16:53Z
У горах Австрії загинув турист з Німеччини
Европейская правда
2025-07-16T07:16:53Z
Миколаївська ОВА спростувала поранення чоловіка в Коблево через детонацію міни
УкраинФорм
2025-07-16T07:13:43Z
У селі під Вінницею внаслідок атаки РФ пошкоджені дев'ять будинків
УкраинФорм
2025-07-16T07:07:54Z
Легалізував прибутки від тіньового продажу пального на суму понад ₴5,7 млн – на Буковині судитимуть співзасновника паливної компанії
Украина Криминальная
2025-07-16T07:07:16Z
На Вінниччині зросла кількість постраждалих внаслідок російської атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:03:17Z
У Києві розкрито зухвалу крадіжку 15 млн грн з автомобіля обміну валют
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:58:53Z
У Норвегії місцеві мешканці вистежили і затримали туристів, що ймовірно вчинили кілька підпалів
Европейская правда
2025-07-16T06:58:07Z
Показали страшні наслідки комбінованої атаки РФ на Вінницю
Gazeta UA
2025-07-16T06:34:29Z
Забудьте про цю рибу влітку: чому улюблений делікатес може коштувати вам життя
Telegraf
2025-07-16T07:07:06Z
Нагостріть ножі вдома без точилки: ці поради здивують всіх
24tv
2025-07-16T06:40:53Z
3 знаки зодіаку, які вже в липні подолають затяжний смуток
24tv
2025-07-16T06:21:12Z
Такі рулетики з баклажанів виходять дієтичними та дуже смачними: простий рецепт в панірувальних сухарях
Telegraf
2025-07-16T06:13:30Z
Обходьте цю ягоду десятою дорогою, якщо не хочете отруїтися: як розпізнати небезпечний плід
Telegraf
2025-07-16T05:52:18Z
Приберіть кам'яний наліт з унітаза за копійки: лайфхак, який ви не знали
24tv
2025-07-16T05:42:04Z
Кілька дешевих інгредієнтів – і готово: готуємо суп з плавленими сирками на всі випадки життя
24tv
2025-07-16T05:30:00Z
Чиста вода, кілька пляжів та ліс навколо: де знаходиться озеро "Барвінок" і як туди потрапити
Telegraf
2025-07-16T05:13:47Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 16 липня 2025 року
Фокус
2025-07-16T05:01:01Z
Чи проводитиме Усик бій в Україні? Відповідь чемпіона світу з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:12:24Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Сьогодні визначиться перший учасник 1/2 фіналу
УкраинФорм
2025-07-16T07:10:37Z
Легенда боксу спрогнозував, скільки разів програє Усик до завершення кар'єри
24tv
2025-07-16T07:06:33Z
Лідер «Барселони» прокоментував знамените фото, на якому Мессі купає його у ванній
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:00:12Z
Претенденти на Едерсона не здаються навіть після бажання гравця залишитись у Манчестер Сіті
Football.ua
2025-07-16T06:58:54Z
Україна – Нідерланди: де дивитися гру Ліги націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T06:43:10Z
Ювентус збільшив свою пропозицію щодо Санчо
Football.ua
2025-07-16T06:37:28Z
Тайсон Ф’юрі відвідає поєдинок Усик-Дюбуа і сподівається отримати бій проти переможця
Известия Киев
2025-07-16T06:37:28Z
Динамо дізналося дату і час матчів проти Хамрун Спартанс у кваліфікації ЛЧ
1News
2025-07-16T06:31:32Z
Renault випустив електрокар у стилі раритетного Clio Williams
AutoCentre
2025-07-16T07:13:53Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T07:07:21Z
З двома багажниками: електричний універсал Mercedes-Benz CLA Shooting Brake показали офіційно
AutoGeek
2025-07-16T06:52:21Z
День, коли народився Jeep: для тих, хто не шукає легких маршрутів
ЗаРулем
2025-07-16T06:34:14Z
Подряпини з авто прибере фольга: дивовижний лайфхак для водіїв
24tv
2025-07-16T04:58:02Z
Митові обмеження можуть змусити Volvo налагодити виробництво своїх популярних моделей у США
Топ Жир
2025-07-16T00:33:38Z
Суд присяжних вирішить, чи технології автомобіля сприяли загибелі, або лише не врятували життя
Топ Жир
2025-07-16T00:03:13Z
Porsche готує випуск найбільш екстремального електромобіля в своїй історії
Топ Жир
2025-07-15T23:18:59Z
General Motors мовчки зняла з виробництва кілька нових позашляховиків без пояснень
Топ Жир
2025-07-15T22:48:57Z
Бурхлива історія Міста королев: археологи розкопали невідомі деталі минулого Веспрема
Фокус
2025-07-16T07:16:31Z
Фахівці назвали топ-3 смартфони з найкращими екранами
InternetUA
2025-07-16T07:10:33Z
Apple відмовиться від титанового корпусу в iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-07-16T07:07:50Z
Вчені з Китаю навчилися перетворювати вуглекислий газ на цукор: деталі технології
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:03:49Z
Навіть на Сонці є плями. Вирішено 400-річну задачу, яку вперше виявив Галілей
Фокус
2025-07-16T07:01:21Z
Нові знахідки в Трої можуть підтвердити реальність війни, описаної Гомером
TSN
2025-07-16T06:58:37Z
Ви користувались iPhone неправильно: дві функції, про які мало хто знає
TSN
2025-07-16T06:58:06Z
iPhone 17 отримає швидку бездротову зарядку до 25 Вт зі сторонніми MagSafe
InternetUA
2025-07-16T06:55:32Z
Віртуальна нагорода Discord виходить з бета-версії
InternetUA
2025-07-16T06:46:47Z