Представники України візьмуть участь у найбільших реалістичних навчаннях НАТО з кібероборони Locked Shields 2024, які відбуваютимуться під егідою Центру передового досвіду НАТО з питань кібероборони в Естонії. Про це повідомила Рада національної безпеки і оборони України у Фейсбуці.
У навчаннях Locked Shields 2024 загалом візьмуть участь близько 4 тисяч експертів із понад 40 країн, яким поставлять завдання захистити інфраструктуру вигаданої нації та її країни в умовах, наближених до реальних.
«Їм доведеться зіткнутися з низкою викликів, які відтворюють складність кібероборони у реальному світі, включаючи критичне мислення, прийняття стратегічних рішень, юридичні аспекти, комунікацію у кризових ситуаціях і стратегічне планування. Все це спрямовано на зміцнення їхніх можливостей у кіберобороні», — зазначили в РНБО.
Сильна сторона навчань полягає в комплексному підході, який поєднує технічні навички зі стратегічними, юридичними та комунікаційними знаннями для розробки різнобічної оборонної стратегії.
- Читайте також: РФ здійснила понад 800 спроб кібератак на державні установи та сервіси України, — Генпрокурор
У РНБО зазначили, що розширення залучення до участі різних країн і партнерів демонструє глобальне охоплення та важливість Locked Shields 2024, що є свідченням важливої ролі цих навчань в посиленні міжнародної співпраці в галузі кібероборони. Locked Shields як платформа дозволяє країнам обмінюватися передовим досвідом, впроваджувати інноваційні стратегії та спільно покращувати свої можливості з реагування на кіберінциденти.
«Ці навчання є демонстрацією потужності міжнародного співробітництва, долаючи кордони, об’єднуючи спільноту з різних експертів державного, приватного секторів та науковців. Ми вдячні за самовідданість і досвід наших союзників і всіх наших партнерів, які мають вирішальне значення для побудови резильєнтної глобальної кібероборони», — сказав керівник навчань НАТО CCDCOE підполковник Урмет Томп.
Як розповів заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк, у цьому році Україна об'єднує зусилля з Чехією у спільній команді на цих навчаннях.
«Спільне відпрацювання навичок, обмін досвідом та співпраця є ключовими елементами на шляху до ефективного протистояння сучасним кіберзагрозам», — додав він.
Нагадаємо, Україна приєдналась до кіберцентру при НАТО у березні 2022 року.
Як відомо, торік у День Європи, 9 травня, у столиці Румунії, Бухаресті, відкрили Європейський центр компетенції у сфері кібербезпеки. Необхідність у ньому стала актуальною після збільшення гібридних та кібератак на інфраструктуру Європи.
Фото: ілюстративне / РНБО
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.