MY.UAНовини
Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил
Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил

Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил

Після атаки Ірану на Ізраїль Палата представників Конгресу США проведе довгоочікуване голосування щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню вже 20 квітня. Президент Джо Байден підтримав проєкти.

Початковий пакет допомоги розділили на три окремі частини. Щодо України документ передбачає виділення 60,84 млрд, далекобійні ракети ATACMS і перехід на систему позик, якої не було раніше.

"Надання Україні летальної допомоги є критично важливим. Відверто кажучи, я би краще послав патрони в Україну, ніж американських хлопців. Потрібно чинити правильно, і зараз не час грати з цим у політику", – заявив спікер Палати представників Джонсон.

Водночас американці внесли в український пакет певні важелі впливу, які дозволяють їм і надалі проводити гру в "так, але ні". Наприклад, якщо "передача далекобійних ракет ATACMS завдаватиме шкоди національній безпеці США, президент може відкласти передання цих ракет на невизначений термін". Так чи інакше, головне зараз – прийняття пакету допомоги і надання озброєння у максимально стислі терміни.

Про те, що міститься у законопроєктах Палати представників США про зовнішню допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, – у матеріалі OBOZ.UA.

Що передбачає основний пакет

Зусилля Конгресу схвалити військову допомогу Україні протягом кількох місяців були нівельовані через позицію республіканців, які наполягали на тому, що документ має бути пов’язаний із вирішенням потреб на кордоні США та Мексики.

У лютому Сенат ухвалив законопроєкт, який передбачав 95 мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю та іншим американським союзникам, але не містив положень щодо кордону США. Незважаючи на те, що цей документ був прийнятий із широкою підтримкою обох партій у Сенаті, Джонсон постійно відмовлявся виносити його на розгляд Палати представників. Без голосування у Палаті за його схвалення законопроєкт залишався в глухому куті до цього тижня.

17 квітня було оприлюднено три окремі пакети фінансування для України, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону, а також четвертий законопроєкт, який містить інші зовнішньополітичні пропозиції. Загальний пакет витрат становить 95,3 мільярда доларів, що відповідає сумі, схваленій Сенатом у лютому, але містить кілька відмінностей, спрямованих на те, щоб залучити деяких консерваторів у Палаті представників.

Допомога Україні становитиме близько 61 мільярда доларів, але більш як третину цієї суми буде спрямовано на поповнення систем озброєння та боєприпасів для армії США. 13,8 млрд, наданих Україні на закупівлю зброї у США, приблизно відповідають попередньому законопроєкту Сенату.

Основна відмінність між двома пакетами полягає у тому, що законопроєкт Палати представників передбачає понад 9 мільярдів доларів економічної допомоги Україні у формі "прощенних позик". Законопроєкт Сенату не містив такого положення. Ідея про допомогу у вигляді позики є ключовою політичною пропозицією Трампа стосовно України, і її підтримують чимало республіканців.

Головне з українського законопроєкту, який буде представлено для голосування:

▪️ Передбачено виділення 60,84 мільярда доларів. Із цієї суми 23 мільярди мають піти на поповнення арсеналів США. 13,8 мільярда спрямують на закупівлю в американських оборонних компаній нових озброєнь та обладнання для української армії. Трохи більше ніж 13,4 мільярда доларів пропонується скерувати на заміну й ремонт переданого Україні озброєння, а також для фінансування навчання українців.

▪️ Законопроєкт передбачає виділення майже 9,5 млрд доларів для економічної підтримки у вигляді позики до 30 вересня 2025 року.

▪️ Закладено механізм списання позики. Після 15 листопада 2025 року президент США зможе списати 50%, а з 1 січня 2026 року – взагалі анулювати будь-яку заборгованість уряду України, але якщо це рішення підтримає Конгрес.

▪️ Передача ATACMS. "Президент США передасть тактичні ракети великої дальності, як тільки це стане практично можливим після дати набрання чинності законом".

▪️ Якщо президент визначить, що "здійснення передачі армійських тактичних ракет далекої дії уряду України завдаватиме шкоди національній безпеці та інтересам Сполучених Штатів, президент може відкласти таку передачу й повинен повідомити про це комітети Конгресу".

Ще один пакет стосується України

Палата представників трохи пізніше розгляне й четвертий пакет про національну безпеку, який також стосується України, адже передбачає конфіскацію російських активів (згідно з документом, йдеться про 4-5 млрд доларів). Окрім того, у ньому є примусовий продаж TikTok і накладення санкцій на Іран.

Законопроєкт під назвою "Акт про мир у XXI столітті через силу" є також важливим для нас через можливість конфіскації на користь України суверенних активів РФ, а також розширення антиросійських санкцій. Цим законопроєктом передбачається створення спеціальних фондів – для компенсації і підтримки України.

Допомагаючи друзям, допомагаємо собі

Джо Байден заявив, що не буде зволікати з підписанням законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню у разі їхнього схвалення Конгресом.

У своєму виступі він зазначив, що частина грошей на підтримку України осяде у США. Це аргументи для внутрішньої аудиторії, аби обмежити критику трампістів про "спалення" американських грошей в Україні.

"Ми надішлемо військове обладнання з наших власних запасів, а потім використаємо виділені гроші, щоби поповнити їх, купуючи в американських постачальників. Ми інвестуємо в промислову базу Америки, купуючи американську продукцію, вироблену американськими робітниками, підтримуючи робочі місця в 40 штатах", – зазначив Байден.

Боротьбу не завершено

Хоча шанси на позитивне вирішення питання щодо українського пакета допомоги досить високі, 20 квітня у Палаті представників буде надзвичайно напруженим, адже критика з боку трампістів не припиняється.

Ще до публікації законопроєктів експрезидент і деякі республіканці наполягали на пріоритетності захисту південного кордону та виділенні коштів Ізраїлю. Щоби згладити невдоволення найбільш радикальних однопартійців, Джонсон представив окремий законопроєкт про безпеку кордону. Та незважаючи на прикордонний компонент угоди, вони все ще обіцяють заблокувати законопроєкти, погрожуючи спікеру відставкою.

Так, член палати представників від Аризони Крейн назвав документ "розчаруванням", а його колега Метт Гетц із Флориди – "капітуляцією". Ще далі пішла членкиня Палати представників, республіканка Грін, яка погрожує усунути Джонсона з посади, якщо він і далі намагатиметься просувати пакет допомоги для України.

"Джо Байден оголосив, що підтримує законопроєкт Палати представників, який просуває Джонсон. Джонсон – не наш спікер, він їхній. Питання в тому, скільки ще ми це будемо терпіти?", – заявила вона.

Зі свого боку, спікер Палати представників заявив, що не дозволить цій загрозі вплинути на нього, зазначивши, що підтримка України є надзвичайно важливою. "Я міг би ухвалити егоїстичне рішення... але я роблю тут те, що вважаю правильним".

Оскільки деякі республіканці відкрито виступають проти законопроєктів, Джонсон покладатиметься на підтримку демократів, і здається, він її отримає.

Чекаємо на позитивний результат

"Головне на сьогодні те, що нарешті є ці чотири окремі законопроєкти, що обсяг фінансування для України у 60,8 мільярда доларів, який було проголосовано Сенатом, зберігається. Важливим є те, що ми нарешті побачили, що мається на увазі, коли йдеться про позику. Не менш важливий фактор, який нас зараз непокоїть, – постачання ракет, снарядів, засобів ППО тощо, чого нам бракує впродовж декількох місяців. Для цього США планують виділити більш як 23 мільярди на поповнення американських озброєнь, запасів і засобів захисту, надіславши озброєння зі своїх складів. Це та сума, на яку ми найбільше чекаємо", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат Ігор Долгов, який очолював посольства України в ФРН, Туреччині, Бельгії та Грузії, місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України.

"Важливо і те, що в документі передбачено передачу ракет ATACMS великої дальності. Це нарешті стає реальним. Друге, про що треба сказати, це те, що окремо виділені дві суми. Це 7,85 млрд та 1,6 млрд доларів, які надаються Україні у вигляді позики. Йдеться про економічну допомогу. Отже, в категорію позики припадає всього 9,5 мільярдів доларів. Тобто всі спекуляції Трампа на тему "допомога тільки в кредит" тепер можуть зупинитися. Ба більше, президент США має можливість цю суму списати за погодженням із Конгресом. Тобто тепер зрозуміло, про які кредити й умови йдеться", – зазначив Ігор Долгов.

За словами дипломата, надзвичайно актуальним для України є і четвертий законопроєкт, в якому йдеться про заморожені російські активи. Тобто можна сказати, що з представленням чотирьох окремих законопроєктів певне коло замкнулося. Для нас важливо тепер побачити, чи це коло є останнім і вже все, й тепер лише чекати, коли буде постачання озброєння. Чи далі знову будуть якісь процедури.

"Отже, будемо сподіватися, що ми нарешті побачимо реальну допомогу для вирішення проблем, пов'язаних з усіма цими дуже важкими для нас подіями, складними, кривавими, які відбуваються на фронті, чи в Чернігові, чи в інших містах. Нарешті отримаємо зброю, яка піде на лінію фронту для наших захисників.

Я надіюсь, що все буде позитивно вирішено для України, бо терпець уже в усіх урвався. Адже спікер Палати представників Майк Джонс сказав, що зараз критично важливим є надання Україні летальної допомоги, тому це та річ, яку варто зробити. Буде трагічно та незрозуміло, якщо це буде не так.

Тому давайте чекати суботи і сподіватися, що на американських військових базах уже вантажать ракети в літаки, і от-от вони прибудуть до нас", – зазначив Ігор Долгов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Є лише в однієї людини на Землі - вчені розкрили найрідкіснішу групу крові
GlavRed
2025-07-01T03:27:36Z
До регіонів за тиждень доправили ліків на ₴248,5 мільйонів - Медзакупівлі
УкраинФорм
2025-07-01T02:09:50Z
Норвегія прийняла на лікування 443 українських пацієнтів, постраждалих внаслідок війни - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-01T00:22:10Z
Україна підтримала Паризьку декларацію про психічне здоровʼя у всіх сферах
УкраинФорм
2025-06-30T22:09:18Z
Через дезінформацію в TikTok у молоді хибне уявлення про РДУГ — дослідження
ZN UA
2025-06-30T21:19:26Z
У Вінниці лікарі провели унікальну операцію жінці з вадами серця та онкологією
ГЛАВКОМ NET
2025-06-30T19:15:30Z
Чому холодна вода у спеку небезпечна: названо напої, які не можна пити влітку
GlavRed
2025-06-30T18:27:08Z
Прорив в трансплантації: знайшли спосіб запобігти відторгненню органів тварин
24tv
2025-06-30T17:27:15Z
Оттавська конвенція "давай до побачення"?
GlavRed
2025-07-01T03:27:43Z
ISW: Москва переселяє росіян до окупованої України, обіцяючи землю й відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T02:48:45Z
Війна на Близькому Сході та росія: ізраїльський офіцер заявив, що США дали потужний сигнал
Знай
2025-07-01T02:42:41Z
Верховна Рада ухвалила закон, тепер всі ВЛК будуть записуватись на відео, - журналістка
Политека
2025-07-01T02:31:58Z
Путін програє, – ексглава МЗС пояснив, як європейці обійшли Кремль
24tv
2025-07-01T02:27:55Z
Польський генерал чесно відповів, наскільки Східна Європа готова до нападу Росії
24tv
2025-07-01T01:24:36Z
Спецпредставник Трампа відреагував на заяви Пєскова щодо переговорів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T00:51:06Z
Зеленський: РНБО вирішила підтримати вихід України з Конвенції про заборону застосування протипіхотних мін
Взгляд
2025-07-01T00:19:03Z
Шпигувала для ФСБ та коригувала повітряні атаки - студентку Запорізького вишу засудили до 15 років в'язниці
Gazeta UA
2025-06-30T23:30:27Z
Подорожчання продуктів у Полтавській області: що буде з цінами у липні
Политека
2025-07-01T03:30:49Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Харківській області: хто має право на виплати від ООН
Политека
2025-07-01T03:00:54Z
Від 200 до 2000 гривень: в Україні анонсували індексацію пенсій
Хвиля
2025-07-01T03:00:32Z
Замість безмитного режиму ЄС і Україна погодили нову торговельну угоду
ZN UA
2025-07-01T01:49:32Z
Росія різко збільшила продаж металів Китаю – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T01:48:53Z
В Україні стартували жнива: де збирають найбільше зерна
Хвиля
2025-07-01T01:12:07Z
У Кузбасі зупинилася робота однієї з найбільших шахт через невиплату зарплат
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T00:21:17Z
Мінімальна пенсія «зросте»: як насміхається уряд України
Украина Криминальная
2025-06-30T23:33:22Z
Мінекономіки спрогнозувало курс долара на три роки
ГЛАВКОМ NET
2025-06-30T21:30:38Z
Ніде яблуку впасти: на пляжах Одеси справжній аншлаг, хоча море ще навіть не тепле
24tv
2025-07-01T03:33:13Z
Супертест на IQ: знайдіть 2 відмінності на картинках із мультперсонажами за 10 с
GlavRed
2025-07-01T03:27:59Z
Без холодильників та морозилок: як в СРСР м'ясо не псувалось тижнями
GlavRed
2025-07-01T03:27:09Z
Пухкі неначе хмаринка: особливий рецепт улюблених сирників – увесь секрет в борошні
24tv
2025-07-01T03:12:31Z
Наймагічніший день у році: чиє життя дивним чином зміниться на краще
Gazeta UA
2025-07-01T03:09:05Z
Терезам краще не ділитись своїми секретами з іншими: гороскоп на 1 липня
24tv
2025-07-01T02:00:59Z
Гороскоп на завтра 2 липня: Скорпіонам - сильна образа, Рибам - винагорода
GlavRed
2025-07-01T00:27:48Z
Головоломка, з якою впорається не кожен: як вирішити просту задачку
GlavRed
2025-07-01T00:27:48Z
Трюк з порожнім стільцем рятує сотні стосунків у кризі — про що йдеться
TSN
2025-06-30T21:18:01Z
З першим днем липня 2025! Яскраві листівки, щоб порадувати близьких у соцмережах
Telegraf
2025-07-01T03:39:04Z
Протигази у кожній родині: українців закликали запастися захистом
Знай
2025-07-01T03:36:16Z
Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів
GlavRed
2025-07-01T03:27:27Z
Конвеєр цілей для F-16: спливла несподівана причина катастрофи літака ЗСУ
GlavRed
2025-07-01T03:27:12Z
1 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-07-01T03:24:59Z
У Миколаєві вперше підписали меморандум про побратимство в ЗСУ
УкраинФорм
2025-07-01T02:37:33Z
ДБР оголосило підозру чотирьом військовим, які відмовились вирушити на фронт
УкраинФорм
2025-07-01T02:21:54Z
"Собаці він сподобався": пес подружився зі злодієм, який грабував помешкання господарів
Фокус
2025-07-01T02:06:14Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Миколаївській області: українцям надають нову підтримку
Политека
2025-07-01T02:01:44Z
Удар по Запоріжжю, атака "Шахедами", вибухи в окупованому Луганську: хронологія 1124 дня війни
24tv
2025-07-01T03:33:18Z
В Азовському та Чорному морях російські бойові кораблі відсутні
УкраинФорм
2025-07-01T03:22:22Z
Жителю Закарпаття оголосили підозру за поширення у соцмережі відео з пересуванням військової техніки
УкраинФорм
2025-07-01T03:07:35Z
Удари по окупованих Донецьку та Луганську: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T03:03:58Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 1 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T02:36:07Z
Нічна атака на Запоріжжя: Федоров показав наслідки ударів РФ
ZN UA
2025-07-01T02:07:23Z
В Одесі на пляжі помітили пухнастого курортника: відео підкорило мережу
Telegraf
2025-07-01T01:27:07Z
Гороскоп за картами Таро на 1 липня 2025 року: Левам час заощаджувати, а у Раків попереду нові можливості
TSN
2025-07-01T01:21:10Z
Перекидають інженерні війська в Маріуполь: який секретний військовий об'єкт будують росіяни
24tv
2025-07-01T00:33:20Z
Коригувала удари ворога по Запоріжжю: 19-річна агентка ФСБ отримала 15 років тюрми
УкраинФорм
2025-07-01T03:40:14Z
У Саратові пролунали вибухи, місто атакували БпЛА: місцевий аеропорт призупинив роботу
24tv
2025-07-01T03:39:16Z
В одній із областей масштабні пожежі підібралися до житлового сектора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T03:21:13Z
В Україні судитимуть чоловіка, який через онлайн-банкінг обікрав свою бабусю майже на 100 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-01T03:16:54Z
У російському Саратові лунає тривожна сирена: лунають вибухи
TSN
2025-07-01T03:06:02Z
Росія вдарила 4 рази по Запоріжжю і Запорізькому району: які наслідки
24tv
2025-07-01T02:12:54Z
Внаслідок атак росіян у Запоріжжі та Запорізькому районі пожежа на підприємстві, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-07-01T01:57:41Z
На деокупованій Херсонщині сапери за тиждень виявили та знешкодили понад 600 ВНП
УкраинФорм
2025-07-01T01:48:54Z
Шахраї продавали підроблені польські посвідчення водія
УкраинФорм
2025-07-01T01:33:50Z
Британський гурт зі сцени побажав смерті ЦАХАЛу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-01T02:21:14Z
Пляжний люкс: Меган Маркл біля океану вигуляла лук за 270 тис. грн
GlavRed
2025-06-30T23:27:11Z
Можна подивитися за день: 3 українські серіали, що складаються з 4 епізодів
24tv
2025-06-30T21:48:42Z
Київська опера відкриватиме новий сезон виставою «Патріот»
УкраинФорм
2025-06-30T21:15:46Z
Набрав на дольче віті: Максим Галкін приголомшив своєю вагою
GlavRed
2025-06-30T20:27:39Z
Лілія Ребрик зворушила, як провела червень з чоловіком і трьома дітьми: "Воєнне літо"
TSN
2025-06-30T20:18:09Z
Створять ідеальну атмосферу: 5 цікавих фільмів для літнього вечора
24tv
2025-06-30T20:06:51Z
Замість quiet luxury: цей стиль підкорив TikTok
24tv
2025-06-30T19:27:03Z
Скандал на фестивалі: відомий британський гурт закликав до насильства просто зі сцени
24tv
2025-06-30T19:12:24Z
Юрист вказав на фатальну помилку водіїв при покупці авто: як не втратити машину
Хвиля
2025-07-01T03:21:28Z
Водіям пояснили, за ввезення яких авто доведеться сплачувати податок на розкіш
Хвиля
2025-07-01T02:21:10Z
Яскраво-помаранчевий автомобіль зробив злочинця легко впізнаваним
Топ Жир
2025-07-01T01:18:50Z
Тесла Model Y самостійно прибула до нового власника після півгодинної поїздки
Топ Жир
2025-07-01T00:48:31Z
Цей легендарний позашляховик тепер має американський двигун і став більш комфортним для доріг
Топ Жир
2025-07-01T00:03:52Z
Водій Mustang порушив швидкісний режим утричі, але це був лише початок його проблем
Топ Жир
2025-06-30T23:18:51Z
Революційний патент для акумуляторів електромобілів: швидка зарядка та далекі поїздки без зупинок
Топ Жир
2025-06-30T22:33:07Z
BMW відкликає тисячі електромобілів через ризик раптової втрати живлення під час руху
Топ Жир
2025-06-30T22:03:50Z
Xiaomi заявляє, що спалахи гальм у її новому позашляховику — це звичайне явище
Топ Жир
2025-06-30T21:33:04Z
Баварія додала Луїса Діаса до свого короткого списку потенційних підсилень
Football.ua
2025-06-30T21:46:53Z
Реал Мадрид не викуповуватиме Ніко Паса у Комо цього літа
Football.ua
2025-06-30T21:22:43Z
Флуміненсе шокував Інтер у 1/8 фіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-06-30T21:09:13Z
Флуміненсе сенсаційно переміг Інтер та вийшов у чвертьфінал Клубного ЧС-2025
24tv
2025-06-30T21:09:08Z
Прядун продовжить кар'єру у Камбоджі
Football.ua
2025-06-30T20:55:31Z
Ліверпуль визначився з трьома головними кандидатами на позицію форварда
Football.ua
2025-06-30T20:28:40Z
Легендарний Тайсон назвав боксера з найсильнішим підборіддям: він бився з Кличком
24tv
2025-06-30T20:27:20Z
Інтер Маямі налаштований продовжити контракт із Мессі
Football.ua
2025-06-30T20:01:39Z
Мілан цікавиться Гірассі – CdS
Football.ua
2025-06-30T19:52:22Z
Google працює над міжплатформною синхронізацією для Android
InternetUA
2025-07-01T03:03:31Z
Як почистити гніздо зарядки смартфона в домашніх умовах: простий спосіб
Gazeta UA
2025-07-01T02:21:48Z
Playstation показала трейлер колекційного видання Ghost of Yotei
InternetUA
2025-07-01T01:37:48Z
ЗМІ: Єврокомісія відкрита до обмежень доступу дітей до соцмереж
InternetUA
2025-06-30T22:49:04Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
ZN UA
2025-06-30T22:04:34Z
Витік розкриває нові подробиці про Samsung Galaxy Z Fold7
InternetUA
2025-06-30T21:07:12Z
Кінець Xbox чи переродження: схоже що Microsoft більше не бажає створювати консолі
24tv
2025-06-30T21:00:53Z
Міжнародний кримінальний суд атакували хакери
InternetUA
2025-06-30T20:46:13Z
В The Elder Scrolls IV Oblivion Remastered додали пістолет Glock
24tv
2025-06-30T20:45:29Z