MY.UAНовини
Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил
Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил

Пакет допомоги від США: позитивне рішення зовсім поряд, але все ще існує велика протидія антиукраїнських сил

Після атаки Ірану на Ізраїль Палата представників Конгресу США проведе довгоочікуване голосування щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню вже 20 квітня. Президент Джо Байден підтримав проєкти.

Початковий пакет допомоги розділили на три окремі частини. Щодо України документ передбачає виділення 60,84 млрд, далекобійні ракети ATACMS і перехід на систему позик, якої не було раніше.

"Надання Україні летальної допомоги є критично важливим. Відверто кажучи, я би краще послав патрони в Україну, ніж американських хлопців. Потрібно чинити правильно, і зараз не час грати з цим у політику", – заявив спікер Палати представників Джонсон.

Водночас американці внесли в український пакет певні важелі впливу, які дозволяють їм і надалі проводити гру в "так, але ні". Наприклад, якщо "передача далекобійних ракет ATACMS завдаватиме шкоди національній безпеці США, президент може відкласти передання цих ракет на невизначений термін". Так чи інакше, головне зараз – прийняття пакету допомоги і надання озброєння у максимально стислі терміни.

Про те, що міститься у законопроєктах Палати представників США про зовнішню допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, – у матеріалі OBOZ.UA.

Що передбачає основний пакет

Зусилля Конгресу схвалити військову допомогу Україні протягом кількох місяців були нівельовані через позицію республіканців, які наполягали на тому, що документ має бути пов’язаний із вирішенням потреб на кордоні США та Мексики.

У лютому Сенат ухвалив законопроєкт, який передбачав 95 мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю та іншим американським союзникам, але не містив положень щодо кордону США. Незважаючи на те, що цей документ був прийнятий із широкою підтримкою обох партій у Сенаті, Джонсон постійно відмовлявся виносити його на розгляд Палати представників. Без голосування у Палаті за його схвалення законопроєкт залишався в глухому куті до цього тижня.

17 квітня було оприлюднено три окремі пакети фінансування для України, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону, а також четвертий законопроєкт, який містить інші зовнішньополітичні пропозиції. Загальний пакет витрат становить 95,3 мільярда доларів, що відповідає сумі, схваленій Сенатом у лютому, але містить кілька відмінностей, спрямованих на те, щоб залучити деяких консерваторів у Палаті представників.

Допомога Україні становитиме близько 61 мільярда доларів, але більш як третину цієї суми буде спрямовано на поповнення систем озброєння та боєприпасів для армії США. 13,8 млрд, наданих Україні на закупівлю зброї у США, приблизно відповідають попередньому законопроєкту Сенату.

Основна відмінність між двома пакетами полягає у тому, що законопроєкт Палати представників передбачає понад 9 мільярдів доларів економічної допомоги Україні у формі "прощенних позик". Законопроєкт Сенату не містив такого положення. Ідея про допомогу у вигляді позики є ключовою політичною пропозицією Трампа стосовно України, і її підтримують чимало республіканців.

Головне з українського законопроєкту, який буде представлено для голосування:

▪️ Передбачено виділення 60,84 мільярда доларів. Із цієї суми 23 мільярди мають піти на поповнення арсеналів США. 13,8 мільярда спрямують на закупівлю в американських оборонних компаній нових озброєнь та обладнання для української армії. Трохи більше ніж 13,4 мільярда доларів пропонується скерувати на заміну й ремонт переданого Україні озброєння, а також для фінансування навчання українців.

▪️ Законопроєкт передбачає виділення майже 9,5 млрд доларів для економічної підтримки у вигляді позики до 30 вересня 2025 року.

▪️ Закладено механізм списання позики. Після 15 листопада 2025 року президент США зможе списати 50%, а з 1 січня 2026 року – взагалі анулювати будь-яку заборгованість уряду України, але якщо це рішення підтримає Конгрес.

▪️ Передача ATACMS. "Президент США передасть тактичні ракети великої дальності, як тільки це стане практично можливим після дати набрання чинності законом".

▪️ Якщо президент визначить, що "здійснення передачі армійських тактичних ракет далекої дії уряду України завдаватиме шкоди національній безпеці та інтересам Сполучених Штатів, президент може відкласти таку передачу й повинен повідомити про це комітети Конгресу".

Ще один пакет стосується України

Палата представників трохи пізніше розгляне й четвертий пакет про національну безпеку, який також стосується України, адже передбачає конфіскацію російських активів (згідно з документом, йдеться про 4-5 млрд доларів). Окрім того, у ньому є примусовий продаж TikTok і накладення санкцій на Іран.

Законопроєкт під назвою "Акт про мир у XXI столітті через силу" є також важливим для нас через можливість конфіскації на користь України суверенних активів РФ, а також розширення антиросійських санкцій. Цим законопроєктом передбачається створення спеціальних фондів – для компенсації і підтримки України.

Допомагаючи друзям, допомагаємо собі

Джо Байден заявив, що не буде зволікати з підписанням законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню у разі їхнього схвалення Конгресом.

У своєму виступі він зазначив, що частина грошей на підтримку України осяде у США. Це аргументи для внутрішньої аудиторії, аби обмежити критику трампістів про "спалення" американських грошей в Україні.

"Ми надішлемо військове обладнання з наших власних запасів, а потім використаємо виділені гроші, щоби поповнити їх, купуючи в американських постачальників. Ми інвестуємо в промислову базу Америки, купуючи американську продукцію, вироблену американськими робітниками, підтримуючи робочі місця в 40 штатах", – зазначив Байден.

Боротьбу не завершено

Хоча шанси на позитивне вирішення питання щодо українського пакета допомоги досить високі, 20 квітня у Палаті представників буде надзвичайно напруженим, адже критика з боку трампістів не припиняється.

Ще до публікації законопроєктів експрезидент і деякі республіканці наполягали на пріоритетності захисту південного кордону та виділенні коштів Ізраїлю. Щоби згладити невдоволення найбільш радикальних однопартійців, Джонсон представив окремий законопроєкт про безпеку кордону. Та незважаючи на прикордонний компонент угоди, вони все ще обіцяють заблокувати законопроєкти, погрожуючи спікеру відставкою.

Так, член палати представників від Аризони Крейн назвав документ "розчаруванням", а його колега Метт Гетц із Флориди – "капітуляцією". Ще далі пішла членкиня Палати представників, республіканка Грін, яка погрожує усунути Джонсона з посади, якщо він і далі намагатиметься просувати пакет допомоги для України.

"Джо Байден оголосив, що підтримує законопроєкт Палати представників, який просуває Джонсон. Джонсон – не наш спікер, він їхній. Питання в тому, скільки ще ми це будемо терпіти?", – заявила вона.

Зі свого боку, спікер Палати представників заявив, що не дозволить цій загрозі вплинути на нього, зазначивши, що підтримка України є надзвичайно важливою. "Я міг би ухвалити егоїстичне рішення... але я роблю тут те, що вважаю правильним".

Оскільки деякі республіканці відкрито виступають проти законопроєктів, Джонсон покладатиметься на підтримку демократів, і здається, він її отримає.

Чекаємо на позитивний результат

"Головне на сьогодні те, що нарешті є ці чотири окремі законопроєкти, що обсяг фінансування для України у 60,8 мільярда доларів, який було проголосовано Сенатом, зберігається. Важливим є те, що ми нарешті побачили, що мається на увазі, коли йдеться про позику. Не менш важливий фактор, який нас зараз непокоїть, – постачання ракет, снарядів, засобів ППО тощо, чого нам бракує впродовж декількох місяців. Для цього США планують виділити більш як 23 мільярди на поповнення американських озброєнь, запасів і засобів захисту, надіславши озброєння зі своїх складів. Це та сума, на яку ми найбільше чекаємо", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат Ігор Долгов, який очолював посольства України в ФРН, Туреччині, Бельгії та Грузії, місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України.

"Важливо і те, що в документі передбачено передачу ракет ATACMS великої дальності. Це нарешті стає реальним. Друге, про що треба сказати, це те, що окремо виділені дві суми. Це 7,85 млрд та 1,6 млрд доларів, які надаються Україні у вигляді позики. Йдеться про економічну допомогу. Отже, в категорію позики припадає всього 9,5 мільярдів доларів. Тобто всі спекуляції Трампа на тему "допомога тільки в кредит" тепер можуть зупинитися. Ба більше, президент США має можливість цю суму списати за погодженням із Конгресом. Тобто тепер зрозуміло, про які кредити й умови йдеться", – зазначив Ігор Долгов.

За словами дипломата, надзвичайно актуальним для України є і четвертий законопроєкт, в якому йдеться про заморожені російські активи. Тобто можна сказати, що з представленням чотирьох окремих законопроєктів певне коло замкнулося. Для нас важливо тепер побачити, чи це коло є останнім і вже все, й тепер лише чекати, коли буде постачання озброєння. Чи далі знову будуть якісь процедури.

"Отже, будемо сподіватися, що ми нарешті побачимо реальну допомогу для вирішення проблем, пов'язаних з усіма цими дуже важкими для нас подіями, складними, кривавими, які відбуваються на фронті, чи в Чернігові, чи в інших містах. Нарешті отримаємо зброю, яка піде на лінію фронту для наших захисників.

Я надіюсь, що все буде позитивно вирішено для України, бо терпець уже в усіх урвався. Адже спікер Палати представників Майк Джонс сказав, що зараз критично важливим є надання Україні летальної допомоги, тому це та річ, яку варто зробити. Буде трагічно та незрозуміло, якщо це буде не так.

Тому давайте чекати суботи і сподіватися, що на американських військових базах уже вантажать ракети в літаки, і от-от вони прибудуть до нас", – зазначив Ігор Долгов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Німеччина назвала головну умову для швидкої передачі Україні комплексів Patriot
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:48:49Z
Рада "убивает" евроинтеграцию, реакция ЕС, задержание "хозяина Молдовы": новости дня
Европейская правда
2025-07-22T18:31:52Z
Трамп захотів розслідування проти Обами
Европейская правда
2025-07-22T18:31:22Z
Українці вийшли на протести через обмеження повноважень НАБУ та САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:15:47Z
У Держдепі підтвердили вихід США з ЮНЕСКО
FaceNews
2025-07-22T18:10:03Z
Суд у Німеччині відхилив скаргу "АдН" на її "екстремістську" класифікацію
Европейская правда
2025-07-22T18:07:20Z
Обмеження незалежності НАБУ й САП та атака на Суми. Головне за 22 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:29Z
Глава МЗС Ізраїлю прибув до Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:57:49Z
Дикі тварини масово з’являються у містах та біля осель: зоолог пояснив ризики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:27:06Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
Окупанти в Криму бояться ударів Сил оборони – партизани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:15:45Z
Рух ділянкою Берестейського проспекту 23 липня буде частково обмежено
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:33:28Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У Греції вдруге за два тижні обмежили відвідування Акрополю через спеку
Европейская правда
2025-07-22T16:25:53Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Терорист Гіркін визнав УПЦ МП «оплотом русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:51:36Z
Естонія платитиме гроші призовникам за хорошу фізичну форму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:36:20Z
Найважливіші професійні навички у 2025 році: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:24:54Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні
VGorode
2025-07-22T12:18:57Z
Спека на межі можливостей людини: в Ірані температура перевищила 50 градусів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:27:37Z
Шмигаль розповів, звідки планує брати кошти на оборону України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:28Z
Сестра принців Гаррі та Вільяма знайдена мертвою у Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:48:26Z
Нацбанк відкликав ліцензії трьох фінустанов
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:55Z
Усі українці, які здають в оренду нерухомість, повинні сплачувати податки – Южаніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:09:38Z
Доходи РФ від нафти й газу в липні впадуть більш ніж на третину – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:06:35Z
Уперше за рік нових ФОПів зареєстровано більше, ніж закрито
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:27:22Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T16:06:43Z
«Укртрансгаз» уперше застосував нову технологію для створення 3D-моделей газосховищ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:45Z
90% ударів по енергетиці України РФ цьогоріч завдала дронами – Клименко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:00Z
«Укрзалізниця» отримає сотню нових пасажирських вагонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:36:17Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Командир бригади «Лють» Казбан загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:54:02Z
Суд відправив під варту керівника «Лісів України»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:33:55Z
Правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет у дитячому таборі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:21:45Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
У Києві затримано двох чоловіків, що підозрюються у підпалах авто на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:42Z
Викрав автомобіль військового: на Волині затримали рецидивіста-росіянина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:27:50Z
Перевірка фактів від DW: Як розпізнати новини, створені ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:30:18Z
Lidl створює систему обрахунку та контролю викидів на базі ШІ
AgroPortal
2025-07-22T16:00:31Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z