MY.UAНовини
Усе про скандали з СБУвцем Вітюком: квартир на 25,5 млн і зйомка розстрілу Майдану з боку "Беркута"
Усе про скандали з СБУвцем Вітюком: квартир на 25,5 млн і зйомка розстрілу Майдану з боку "Беркута"

Усе про скандали з СБУвцем Вітюком: квартир на 25,5 млн і зйомка розстрілу Майдану з боку "Беркута"

На сьогодні головний кіберрозвідник країни відсторонений від виконання обов'язків. Як запевняють в СБУ, зараз він проходить службу в бойовому підрозділі на фронті.

Про голову Департаменту кібербезпеки СБУ, бригадного генерала Іллю Вітюка спливли нові факти після скандального розслідування журналістів про статки його родини. Тепер стало відомо, що 2014 року Вітюк був оперативником спецслужби та знімав, як "Беркут" розстрілює протестувальників на Майдані.

Усе про скандали довкола генерала Вітюка читайте на ТСН.ua.

Елітні квартири родини Вітюка

На початку квітня журналісти проєкту "Слідство.Інфо" опублікували розслідування про статки рідні Вітюка і з’ясували, що його мама та дружина володіють нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю.  

Так, за даними журналістів, під час повномасштабного вторгнення дружина топчиновника СБУ Юлія стала власницею квартири площею 195 кв. м у будинку преміумкласу в Печерському районі Києва з фантастичними краєвидами на Ботанічний сад та річку Дніпро. Квартиру жінка придбала у грудні 2023 року. Житло такого розміру з ремонтом у цьому ЖК може коштувати майже 1,5 млн дол.

Як підрахували розслідувачі, дружина кіберрозвідника мала б сплатити 585 тис. дол. за свою квартиру без ремонту (або 21,5 млн грн за курсом на момент придбання). Однак у декларації Вітюка вказано, що квартира була куплена за 12 млн 800 тис. грн. Тобто цінна в декларації майже вдвічі менша за ринкову.

Юристи прокоментували журналістам, що за таке загрожує кримінальна відповідальність за статтею про недостовірне декларування.

Звідки у Вітюків гроші на дороге житло

За даними в декларації Вітюка, 2021 року його річна зарплата становила трохи більше 700 тис. грн. На той момент він був керівником одного з управлінь у Департаменті кібербезпеки. Водночас заробіток дружини посадовець не вказав.

Юлія Вітюк за шість діб до повномасштабного вторгнення РФ зареєструвала ФОП у сфері права, однак у відкритому доступі немає жодної інформації ні про її клієнтів, ні про те, які саме послуги надає підприємниця. За неповний 2022 рік змогла заробити майже 9,5 млн грн. За наступний заробіток Юлії сягнув понад 13 млн грн. Тобто щомісячний прибуток дружини топпрацівника СБУ – понад 1 млн грн.

Як пояснили юристи Transparency International Ukraine, це може бути одна зі схем неправомірної вигоди, коли сам посадовець особисто нічого не отримує, натомість отримує його близька особа.

Столична нерухомість матері Вітюка

Водночас мати головного кіберрозвідника Наталія, крім нерухомості у Тернополі та Броварах, має дві квартир у житлових комплексах Києва. Перша – двокімнатна квартира на 85 кв. м – розташована просто на Дніпровській набережній. Цю оселю пані Наталія придбала 2013 року і нині вартість схожої на ринку сягає 177 тис. дол. Відповідно до декларацій Вітюка, саме там він з родиною жив у 2021-2022 роках.

Ще одне житло у матері СБУвця є в затишному парковому комплексі майже в середмісті Києва. Ця квартира не така простора, але теж коштує чимало: 50 кв. м у цьому ЖК можуть стати у 100 тис. дол.

Загальна вартість лише київських квартир пані Наталії – майже третина мільйона доларів або ж понад 4 млн грн, якщо рахувати за курсом на момент придбання. Щодо доходів матері Вітюка, то відомо лише, що вона працює лікарем.

Реакція СБУ на розслідування про нерухомість родини Вітюка

Сам Вітюк не вийшов на звʼязок із розслідувачі, однак на їхній письмовий запит відповіли в СБУ. Там вказали, що дружина голови кіберрозвідки – приватна підприємниця, чиї доходи та накопичення дозволили придбати квартиру.

"Водночас його матір – відомий фахівець у галузі медицини, яка обіймала посади як у державних, так і у приватних медичних закладах. Ці доходи та власні заощадження дозволили їй інвестувати у власну нерухомість", – вказали в СБУ.

Водночас там проігнорували запитання, яким саме бізнесом займається дружина Вітюка, як їй вдалося придбати квартиру в ЖК преміумкласу за ціною, майже вдвічі меншою від ринкової. Так само в СБУ не відповіли на запитання про вартість квартир матері Вітюка.

Читайте провідні новини дня:

  • Одіозний Ляшко загримів у скандал: військові злили правду про екснардепа в армії
  • Чи приїде ТЦК шукати ухилянтів за кордоном: посол розтлумачив
  • Топила 8-річного сина, "бо ніде жити": нові подробиці шокувальної історії у Вінниці

Повістка журналісту за розслідування про Вітюка

Невдовзі після публікації розслідування "Слідство.Інфо" журналісту проєкту та автору матеріалу Євгенію Шульгату працівники ТЦК спробували вручили повістку. Вони чатували на журналіста в ТЦ Києва, а коли той почав ставити запитання, чи пов’язане вручення повістки з його роботою над розслідуванням про Вітюка, представники військкомату пішли, заявивши, що зафіксували відмову від отримання повістки.

Журналісти з’ясували, що разом із представниками ТЦК був чоловік у цивільному, який і давав вказівки військкомам. Це міг бути Олексій Біленко, який працює в Департаменті кібербезпеки СБУ.

Після поширення скандалу в Мережі нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що зустрівся з головою СБУ Василем Малюком, і той проінформований про історію з повісткою для Шульгата.

"Акцентував на неприпустимості дій та поведінки окремих співробітників (СБУ – ред.). Голова чітко дав зрозуміти, що ця ситуація не залишиться без уваги", – написав нардеп у Мережі.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Журналіст "накопав" компромат на "шишку" з СБУ – йому хотіли помститися повісткою!

Реакція Міноборони та Сирського на інцидент з повісткою

У Міноборони заявили про категоричну неприпустимість будь-яких форми тиску на журналістів, зокрема через маніпуляції із повістками. У відомстві вказали, що вони спільно з Генштабом ЗСУ та СБУ розбираються в ситуації, що склалася. За результатами обіцяють доповісти.

Водночас головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наказав провести службову перевірку щодо спроби вручення повістки Шульгату і анонсував ухваленння відповідних рішень. Він наголосив, що діяльність журналістів користується повагою керівництва ЗСУ та охороняється законодавством України. Сирський вказав, що в Силах оборони засуджують будь-які випадки порушень з боку військових посадовців.

Неформальне об'єднання українських медіа та журналістів "Медіарух" заявило про вимогу відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ та ТЦК через інцидент із журналістом. В об’єднанні вказали, що обставини інциденту вказують на намагання СБУ використати службове становище задля перешкоджання діяльності журналіста, який висвітлював факти, потенційно незручні для керівництва СБУ.

Прокуратура відкрила справу щодо Вітюка, а Малюк його відсторонив

Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження після скандалу зі спробою вручити повістку журналісту "Слідство.Інфо", який провів розслідування щодо Вітюка.

"У зв’язку з інцидентом, що мав місце під час вручення повістки журналісту Слідство.інфо, Офіс Генерального прокурора вніс відомості до ЄРДР за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку співробітників СБУ та ТЦК, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 КК України", – заявили в ОГ 8 квітня.

Там додали, що досудове розслідування у провадженні доручено Головному слідчому управлінню ДБР.

Наступного дня в СБУ повідомили, що Малюк відсторонив Вітюка від виконання посадових обов'язків "на час проведення перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідство-інфо". В цей час Вітюк проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога безпосередньо на фронті спільно з ЦСО "А".

НАЗК взялося за перевірку способу життя Вітюка

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило 16 квітня, що проводить перевірку способу життя Вітюка.

"З метою встановлення відповідності рівня життя Вітюка І.А. з наявним у нього та членів його сім’ї майном та одержаними ними доходам Національне агентство (…) здійснює моніторинг способу життя зазначеного суб’єкта декларування", – повідомили в НАЗК.

Вітюк знімав розстріли на Майдані з боку "Беркута"

18 квітня журналісти "Слідство.Інфо" повідомили нові скандальні факти про голову Департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка. Так, вони з’ясували, що 2014 року він був оперативником спецслужби та знімав, як спецпідрозділ міліції "Беркут" розстрілює протестувальників на Майдані. Автори розслідування звернулися до СБУ із запитом щодо участі генерала у цих подіях.

Журналісти звернули увагу на відео, зняте 20 лютого 2014 року на розі вул. Банкова та Інститутська в Києві. На кадрах видно, що поруч із "беркутівцями" чоловік у цивільному одязі знімає на свій телефон, як бійці стріляють у мітингувальників.

Цього чоловіка на відео було ідентифіковано як співробітника СБУ – про це у відповіді на запит повідомили в Офісі генпрокурора, департамент якого розслідує вчинені під час Революції Гідності злочини.

"Зазначену особу допитано в якості свідка, однак корисної інформації, яка представляла б доказовий характер чи інтерес для слідства, з її показів не отримано", – повідомили у прокуратурі.

Екскерівник департаменту розслідувань злочинів проти Майдану Сергій Горбатюк підтвердив журналістам, що 2019 року допитували саме Вітюка.

"Відео, яке він знімав з боку спецпідрозділу "Беркут", він нам не надав. Сказав, що в нього вкрали в спортзалі телефон, а відео з Інститутської він видалив ще до цього. Нікого з тих, хто стріляв, він теж не впізнав", – розповів Горбатюк.

Він також зауважив, що до 2019 року сам Вітюк, який під час подій на Майдані був оперативником СБУ, самостійно не звертався до слідчих, хоча "це був його обов’язок як представника правоохоронних структур, а не його право".

  • Розкішне життя, люксові бренди та нерухомість під час війни: що відомо про скандального СБУвця Шила
  • Ексрегіонал та "антимайданівець" працює в Агенції оборонних закупівель: що кажуть в Міноборони
  • Суддя втік з місця порушення ПДР та наїхав на ногу поліцейському: інцидент закінчився несподівано — ЦПК
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Раде не скрывают гнева: "это ручное гестапо Зеленского"
Comments UA
2025-08-08T17:24:03Z
В документах Кремля прописана дата окончания войны: ГУР рассказали, когда россия отступит
Знай
2025-08-18T20:30:13Z
Мелания Трамп передала Путину тайное письмо
TSN
2025-08-16T04:31:36Z
Как закончится война в Украине: прогноз Сырского
TSN
2025-08-07T20:42:23Z
Россию ждет ад в случае отказа Путина от двух предложений Трампа: неожиданный сценарий
Comments UA
2025-08-20T10:48:39Z
Австралия присоединилась к международному Реестру убытков
Корреспондент
2025-08-20T10:48:23Z
Известно, кто будет охранять Путина во время визита в США
Корреспондент
2025-08-13T07:27:53Z
Трамп анонсировал новый обмен пленными
Корреспондент
2025-08-18T20:21:27Z
Трамп позвонил Зеленскому и лидерам ЕС - СМИ
Корреспондент
2025-08-16T03:36:14Z
Алла Пугачева решилась на резкий и неприятный шаг
Comments UA
2025-08-14T20:42:08Z
Леся Никитюк ошеломила эффектным видом фигуры в купальнике спустя два месяца после родов
TSN
2025-08-16T14:57:48Z
Обручальное кольцо Елены Зеленской. Как выглядит главное украшение первой леди Украины и сколько стоит
Telegraf
2025-08-13T18:09:43Z
Анна Кошмал после рождения второго ребенка не может похудеть и объяснила почему: "Все безрезультатно"
TSN
2025-08-16T16:06:52Z
Сын Преснякова жестко прокомментировал развод с женой
GlavRed
2025-08-20T10:42:48Z
Lama во второй раз за 20 лет карьеры спела в дуэте и удивила неожиданным выбором партнера
TSN
2025-08-20T10:36:42Z
Умер популярный российский актер Иван Краско
GlavRed
2025-08-09T10:54:57Z
"Ты должна жить своей жизнью": дочь Халка Хогана раскрыла его последние слова
Фокус
2025-08-09T10:15:20Z
Съемки клипа Макса Барских сорвались из-за баллистического обстрела
TSN
2025-08-15T14:21:32Z
Выстрелил молодой маме в голову. В Каменском произошло ужасное убийство
Telegraf
2025-08-09T11:09:46Z
Взрыв завода в РФ: резко увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-08-15T14:06:46Z
Ракетная атака на Днепр: что известно о последствиях
TSN
2025-08-15T14:21:54Z
На Волыни люди напали с камнями на служебный автомобиль ТЦК
Корреспондент
2025-08-19T18:06:56Z
В Афганистане автобус с мигрантами попал в ДТП: десятки жертв
Корреспондент
2025-08-20T10:54:46Z
Атака на Ахтырку: стали известны объемы разрушений
Корреспондент
2025-08-20T10:51:08Z
В Запорожье в результате атаки РФ погибли три человека, много раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-08-18T10:33:02Z
В Москве масштабный пожар: горят склады и кафе
Корреспондент
2025-08-17T00:03:36Z
Огромное озеро таинственно исчезло за ночь: NASA показали фото
Comments UA
2025-08-07T09:30:12Z
17 августа: церковный праздник сегодня, что выбросить из дома, чтобы ушли болезни и печали
UAToday
2025-08-17T04:00:46Z
Дроны атаковали завод ударных БПЛА в России
Новости Украины
2025-08-09T09:42:54Z
Вдова Поклада после его смерти поскандалила с бывшей Джигарханяна, которая позвонила из Москвы
TSN
2025-08-09T11:03:40Z
"Они просто все в этих шапках": украинская молодежь опозорилась незнанием истории
Telegraf
2025-08-08T22:33:35Z
Выезд за границу мужчин до 22 лет: в чем главная опасность для Украины
Comments UA
2025-08-20T10:45:01Z
Осталось четыре дня: Госэтнополитики готовится к судебному процессу о запрете УПЦ МП
ZN UA
2025-08-20T10:42:36Z
Перебросят ли войска КНДР из Курщины на другие направления: Сырский ответил
TSN
2025-08-07T18:45:49Z
"Миссия выполнена": военный США работал на Россию - сливал данные о танках и боевых операциях
Gazeta UA
2025-08-07T09:03:41Z
Украинка купила в АТБ пельмени с отвратительным "сюрпризом". Что там было
Telegraf
2025-08-09T11:06:47Z
Три вечерних привычки, которые помогут быстро заснуть
Gazeta UA
2025-08-09T21:42:39Z
Новый штам коронавируса: области распространения, симптомы
Корреспондент
2025-08-09T02:57:25Z
Микробиолог рассказала о новых технологиях борьбы с раком
ZN UA
2025-08-09T10:51:17Z
Какие препараты можно употреблять по истечении срока годности
Comments UA
2025-08-20T10:42:36Z
Станете ли вы долгожителем: 4 сигнала тела, которые это подскажут
TSN
2025-08-20T10:36:18Z
Если есть много сладкого, могут быть отеки: правда или миф
UAToday
2025-08-20T09:03:58Z
Отказался от сладенького: Даниэль Салем поделился секретами правильного питания
Апостроф
2025-08-20T08:33:08Z
Почему стоит есть малину ежедневно: ученые назвали 5 причин
TSN
2025-08-20T08:06:03Z
Максимум вкуса и минимум калорий: какая зелень должна быть в рационе каждого
Gazeta UA
2025-08-20T08:00:17Z
Банкротство Аэросвита: арбитраж закрыл $700 млн иск компании Коломойского к Украине
Лига
2025-08-08T13:39:26Z
Добавят меньше, чем стоит буханка хлеба: на сколько повысят пенсии
Знай
2025-08-08T17:36:28Z
Выгодно ли работать на пенсии: сколько прибавят за каждый месяц
Знай
2025-08-14T05:06:09Z
Азербайджан может снять эмбарго на поставку оружия Украине
TSN
2025-08-11T01:21:49Z
Появилось устройство, которое может положить конец счетам за электроэнергию: как работает
Фокус
2025-08-20T10:45:27Z
Словакия заявила, что получает нефть из России через "Дружбу"
TSN
2025-08-20T10:36:50Z
Саратовский НПЗ в России остановил прием нефти после атаки беспилотников
Новости Украины
2025-08-11T19:30:20Z
"Интерпайп" Пинчука инвестирует в будущее: студенты уже учатся по модели нового закона
Telegraf
2025-08-20T10:36:48Z
Повышение "минималки" приведет к увеличению штрафов и налогов
Знай
2025-08-20T10:30:03Z
Кабмин упростил продажу подержанных авто: от чего избавили украинцев
Знай
2025-08-16T15:51:16Z
Вводят новый синий сигнал светофора: водители в шоке, штрафов станет больше
Знай
2025-08-16T12:30:45Z
В Киеве заметили новейший спортивный электрокроссовер Smart
Фокус
2025-08-09T09:42:13Z
Ferrari, McLaren и Aston Martin: какие экзотические авто появились в Украине в 2025 году
Фокус
2025-08-20T10:45:22Z
Как продлить работу аккумулятора: основные ошибки водителей
Gazeta UA
2025-08-20T02:21:13Z
Проверка уровня давления в шинах: вам понадобится только один предмет
Знай
2025-08-19T20:51:36Z
Американская Hennessey представила гиперкар Venom F5 Revolution LF
Корреспондент
2025-08-19T17:34:55Z
Быстрее Lamborghini и Corvette: фургон Ford Transit поразил необычным рекордом
Фокус
2025-08-19T17:30:54Z
Появились официальные фото нового Nissan Teana Plus для Китая
Gazeta UA
2025-08-19T14:42:16Z
Что будет, если хранить лимоны в морозилке: вам точно это понравится
TSN
2025-08-10T12:48:31Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: финансы овнов, обман близнецов и разочарование рыб
Знай
2025-08-16T02:06:53Z
В Египте нашли затерянный город времен раннего христианства
Корреспондент
2025-08-13T17:21:02Z
Слива с шоколадом и коньяком: рецепт вкусного варенья за зиму
Comments UA
2025-08-20T09:45:12Z
Листья баклажанов пожелтели? Украинцы подсказали, как спасти урожай "синеньких" за сущие копейки
Telegraf
2025-08-20T09:42:02Z
Один предмет нельзя брать с собой в путешествие — иначе остановят на таможне
Фокус
2025-08-20T08:57:54Z
В какой день уже "тянет" домой во время отдыха: исследование
Gazeta UA
2025-08-20T08:57:29Z
В этой стране приближается затмение века: туристы массово выкупают места
Comments UA
2025-08-20T08:45:47Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 21 августа 2025 года
Корреспондент
2025-08-20T08:30:32Z
"Перемоги не буде", - Стрєлков із в'язниці побачив провал наступу РФ
Новости Украины
2025-08-08T19:33:44Z
Этот лайфхак спасет вас от адской жары: как охладить дом за 15 минут
Знай
2025-08-09T10:51:17Z
Россияне продвинулись в трех областях - DeepState
Корреспондент
2025-08-14T08:36:30Z
"Забиваются в норы": новая тактика врага в Волчанске
Хвиля
2025-08-07T22:15:57Z
Ситуация на фронте на утро 20 августа 2025 года
UAToday
2025-08-20T10:18:39Z
Россияне заявляют о продвижении в Донецкой и Днепропетровской областях
Comments UA
2025-08-20T10:00:01Z
Оракул Ленорман на 16 августа 2025 года для всех знаков зодиака: Близнецам – вдохновение, Козорогам – стабильность
TSN
2025-08-16T00:33:08Z
Пленный россиянин получил пожизненное за расстрелы под Купянском
Корреспондент
2025-08-14T12:06:33Z
Весна будет начинаться в январе, а зимы исчезнут: климатолог о новых сезонах в Украине
Новости Украины
2025-08-11T19:21:52Z
Больше всего "мотают" электроэнергии: эксперты назвали разоряющие вас приборы
Знай
2025-08-16T20:12:38Z
Полнолуние и новолуние в августе 2025: лунный календарь
VGorode
2025-08-09T11:33:37Z
Цифровая головоломка, которая захватила сеть: найдите число 16 за 7 секунд
Gazeta UA
2025-08-15T14:15:23Z
Ограничения в мессенджерах: Россия усиливает цифровой контроль
Хвиля
2025-08-14T00:15:39Z
Звезды могут быть красными, голубыми и желтыми: почему нельзя увидеть зеленую звезду
Фокус
2025-08-20T10:42:50Z
Астрономы удивлены: обнаружена необычная радуга в одном из колец Сатурна
Фокус
2025-08-20T10:36:49Z
Україна увійшла до трійки найбільших світових експортерів меду
AgroNews
2025-08-20T10:15:54Z
Озвучено 5 правил, щоб уникнути земельних афер
AgroNews
2025-08-20T09:12:29Z
Базовые iPhone останутся без памяти: Apple придумала хитрый ход, чтобы покупали дорогие модели
Фокус
2025-08-20T09:06:49Z
Украинцы завоевали первую золотую медаль на Всемирных играх-2025
ZN UA
2025-08-08T15:21:25Z
Вербич озвучил, при каких условиях готов вернуться в Динамо
Корреспондент
2025-08-09T10:00:26Z
"Шахтер" вылетает из Лиги Европы: дальше борьба за Лигу конференций
Gazeta UA
2025-08-15T11:09:51Z
Новичок УПЛ арендовал нападающего "Динамо", который не забивает пять лет
ZN UA
2025-08-20T10:54:29Z
Чемпиону Украины по боксу назначили 10-летнюю дисквалификацию за допинг
Корреспондент
2025-08-20T10:45:36Z
"Маккаби" - "Динамо": где и когда бесплатно смотреть матч Лиги Европы
Telegraf
2025-08-20T10:42:38Z
Гвардиола прокомментировал свое будущее в Манчестер Сити
Корреспондент
2025-08-20T10:09:54Z
Рома решила продать Довбика - RomaPress
Корреспондент
2025-08-20T10:03:25Z
Стало известно, какую позицию готовит ПСЖ для Забарного
Корреспондент
2025-08-20T09:15:05Z