MY.UAНовини
"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram
"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram

"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram

Народний депутат від "Слуги народу", розповів, чому проросійські депутати часто голосують разом із провладною фракцією.

Президентська фракція "Слуга народу" продовжує залишатись монокоаліцією. Хоча ядро її основних голосів становить 160-170 депутатів. Але всередині існують різні групи, що іноді інколи на настрої фракції, розповідає народний депутат від "Слуги народу" і голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

В інтерв’ю "Телеграфу" він також розповів, чи буде призначено найближчим часом міністра культури та інформаційної політики, чи буде до кінця літа заборонена УПЦ МП, а також чому колишні проросійські депутати голосували за мобілізаційний закон.

*Повну версію інтерв’ю дивіться у відео "Телеграфу".

https://youtu.be/eRDp_Ir4Hkg

Про нового міністра культури

Менш як рік Україна не має міністра культури та інформаційної політики. На вашу особисту думку, чому так?

— Очевидно, тривають пошуки. У принципі, я вважаю, що ефективність міністерства зараз висока. Мені здається, що пан Ростислав Карандєєв (в.о. міністра культури. — Ред.) абсолютно здатен упоратися з тими завданнями, які стоять перед міністерством.

Крім того, є певні непорозуміння всередині Верховної Ради. Тому навіть за умови, якщо кандидатура пана Карандєєва буде внесена до сесійної зали, я думаю будуть певні суперечки саме політичного характеру. Він людина знана, його знають абсолютно в усіх фракціях і групах. Я думаю, що якраз у нього дуже непогані шанси все ж таки набрати необхідну кількість голосів для призначення.

Крім того, не є великим секретом, що зараз у громадському середовищі порушують питання ефективності інформаційної політики, особливо за останній час. І є певні ідеї щодо створення окремого Міністерства інформаційної політики, як було колись за каденції президента Петра Порошенка. Я вважаю, що це не найкраще рішення.

Це для нас буде зайва бюрократія. Це окреме бюджетування. Такі зміни до бюджету, я переконаний, викличуть жваві обговорення в соціальних мережах.

— Чи правильно я вас розумію, що ви позитивно оцінюєте роботу виконуючого обов’язки міністра Карандєєва?

— Не лише я як голова комітету, а, думаю, що і більшість, якщо не всі, мої колеги в комітеті позитивно сприймаємо те, що зараз робить міністерство. Ясно, що там завжди є на що звернути увагу і вказати на недопрацювання, тут можна було би зробити краще. Але в цілому я вважаю, що міністерство зараз працює зовсім непогано. Я навіть сказав би, що воно зараз працює добре.

Але політика заважає його призначити саме на посаду міністра, так?

— Зокрема і політика всередині Верховної Ради.

Можете пояснити? Нема голосів? Чи є якісь ще кандидати з парламенту, які хотіли б очолити міністерство?

— Скажу вам по секрету — я не знаю кандидатів з Верховної Ради, які хотіли б зараз очолити якесь міністерство. Тут річ навіть не в тім, що хтось боїться відповідальності. Річ у тому, я сам би сьогодні з урахуванням тих завдань, які стоять перед комітетом, не пішов би і нікого колег з комітету не відпустив би. Щонайменше просив би залишитися.

Тому мені здається, що це має бути [призначений] або фахівець, або фахівчиня з вагомою репутацією. Це не має значення абсолютно. І серед таких фахівців, безумовно, є Карандєєв.

Щодо голосів, то їх же ніхто не рахував. Якби прем'єр-міністр поставив питання, що він збирається внести кандидатуру, то тоді б почали рахувати. І тоді почали б з'ясовувати, чи готові фракції, чи будуть якісь умови, чи хтось скаже, що принципово не буде голосувати. Бо у нас часто відбувається в парламенті так, що та чи інша фракція не голосує через незгоду із зовсім іншими питаннями.

Чи можу я сказати, що і призначення Карандєєва, й інші кадрові питання не виносять на порядок денний, щоб не входити у дискусію вимог від інших депутатських груп чи фракцій?

— Може, частина їхніх вимог і доречна, але, на мій погляд, частина точно є недоречною.

Коли у нас зараз відбуваються погоджувальні ради, то це справжні погоджувальні ради. Коли під головуванням або спікера, або першого віцеспікера абсолютно всі представники або голови фракцій і груп, всі голови комітетів чітко проходять закон за законом. Головуючий запитує, чи є голоси, хто буде голосувати "за" [законопроєкт], хто не буде голосувати "за", хто буде ставити поправки, скільки поправок. Якщо хтось там проти закону, то завжди нормальна дискусія, чому, чи можна подолати таке рішення тим, що внести ще якісь додаткові зміни в закон, або якщо це принципова позиція з інших питань.

Так само і з кадровими. Якщо буде подання, то ясно, що на погоджувальній раді буде обговорюватись, хто готовий підтримати, хто буде проти будь-якої кандидатури. Це ж такий міф, що щось десь вирішується тільки на Банковій.

Про створення Міністерства пропаганди

Ви сказали, що нібито у громадськості є думка про створення окремого Міністерства інформаційної політики, тобто від'єднання від Міністерства культури. Але як нам відомо, у президента Володимира Зеленського є навіть ідея створити Міністерство пропаганди. Чи вам щось відомо про це і чи є це тим самим Міністерством інформаційної політики?

— Мені про це нічого не відомо. Я такого від президента не чув.

В самому слові "пропаганда" насправді нічого негативного нема. Негативна конотація нам залишилася з радянських часів. Власне, тому що свого часу на Заході було прийнято таке рішення про розділення інформації об'єктивної і того, що транслював Радянський Союз і його сателітарні держави. І відповідно вирішили, що те, що походить з тоталітарних комуністичних країн, — це ми будемо називати пропаганда.

З урахуванням того, якого специфічного смаку набув термін, ми його вживаємо для того, щоб знову схарактеризувати те, що походить з Москви. З усіма нашими проблемами у нас є вільні медіа і верифікована інформація, а з Москви йде кремлівська пропаганда. Тому вже такої традиції, мені здається, варто було б дотримуватись.

Про політичну кризу у парламенті

Тепер хочу поговорити з вами про парламент. Ви вже згадали про нього і цікаві речі розповіли. Але десь місяць тому неодноразово лунали заяви від самих же депутатів, що нібито в парламенті зараз вирує політична криза. Ви з цим погоджуєтесь чи ні?

— Дивіться, політична криза була тільки навколо одного закону. Це був закон про мобілізацію. Це був якраз наочний приклад політичної кризи. Тому що це закон, якого конче потребувала країна, від якого залежить виживання української держави, української нації.

Він неприпустимо довго йшов через парламент. Про це і президент неодноразово говорив. І врешті заговорило суспільство. Я навіть сказав про це деяким колегам у залі, які почали гучно кричати, а що тут роблять командири бойових бригад [які завітали в парламент в день голосування за закон], то я змушений був дати відповідь. Вони приїхали подивитися на тих, хто тягнув із цим законом чотири місяці і зараз за нього голосувати не збираються.

Але ж їм не дали особливо виступити. Чому так?

— Вони не хотіли виступати, наскільки мені відомо. Вони хотіли подивитися в очі тим людям, через яких вони чотири місяці не мали поповнення. А в той час депутати подали 4 тисячі правок. Відбувалися абсолютно ганебні речі. Починаючи з голосування в першому читанні, коли за нього голосували ми, уламки "Опозиційної платформи — За життя" (ОПЗЖ). Дякувати Богу, голосували люди достойні, які розуміли свою відповідальність українських політиків, не лише ми і наші колишні ОПЗЖ.

Можете пояснити, як найбільша фракція в парламенті "Слуга народу", шукає голоси за мобілізаційний законопроєкт і знаходить лише підтримку в депутатах колишньої забороненої ОПЗЖ?

— Під час першого читання голосували не лише ми і колишні ОПЗЖ, були й інші голоси за цей закон.

Можна навіть пожартувати з цього приводу: можливо, вони голосували за закон про мобілізацію в першому читанні, тому що як найбільш проросійська в минулому фракція краще за інших розуміють, що буде означати тут російська окупація. Що навіть вони не будуть бенефіціарами руйнування української держави і окупації України. Але це жарт.

Що стосується інших законів, то очевидно: ми домовляємось відповідно до політичної позиції тих чи інших фракцій. І це видно знову таки по голосуванню. У нас бувають закони, які об'єднують весь парламент, хоча є і більш скромні цифри. Але це знову таки абсолютно нормальний процес демократичної політичної домовленості.

Про ядро "Слуги народу" у Раді

Чим є зараз сама "Слуга народу" в парламенті? Ви досі єдина команда?

— Безперечно, в переважній більшості — так. І це ж доводять наші голосування.

Ваші голосування доводять навпаки.

— По-перше, з погляду регламенту ми є монокоаліцією і залишаємося нею. Знову таки, ми не є єдиною фракцією. Ми представники однієї партії, до речі, не всі ж наші депутати є членами партії. Ми висуванці однієї партії. Але всередині є різні групи. І наше ядро на сьогодні — це десь 160-170 людей. Бо всі набули тієї політичної суб'єктності. Тобто у всіх є абсолютно нова експертиза, досвід, політична позиція.

Якщо взяти голосування в останні наші пленарні засідання, то у нас там було 200 голосів. Це десь є та кількість, яку ми можемо конкретно в окремий день видати максимально.

Ви до цього сказали, що в "Слузі народу" є декілька груп всередині фракції. Можете назвати, що це за групи?

— По-перше, є група, яка склалася навколо [ексспікера] Дмитра Разумкова, вона найбільш конституйована. Хоча депутати цієї групи неоднорідні, вони не завжди голосують проти того, що ми пропонуємо. І таких формалізованих груп більш нема.

Група Ахметова, група Коломойського?

— Це все вже в минулому.

Про демобілізацію

Ви згадували про державні комунікації. Коли я готувалась до інтерв’ю, знайшла одну вашу цікаву фразу: "Треба комунікувати чесно, треба комунікувати відкрито". Наскільки це можливо у воєнний стан. Як ви оцінюєте комунікацію держави стосовно мобілізаційного закону? І особливо момент з демобілізацією, коли Генштаб, Міноборони і все політично-військове керівництво обіцяло, що вона буде, а в останній момент це забирається із законопроєкту, і починається непорозуміння, критика. Тобто із суспільством про це ніхто не розмовляв. Тому яка ваша оцінка цієї комунікації?

— Проблема полягає в тому, наскільки я пам'ятаю, що ніхто з військово-політичного керівництва не обіцяв демобілізацію.

Але вона була в першочерговому тексті законопроєкту.

— Те, що вона була, не означає, що її хтось обіцяв. Це, очевидно, була помилкова норма, вона була звідти прибрана. А чому вона була помилкова, це абсолютно зрозуміло. Щоб когось демобілізувати, ти маєш когось мобілізувати. Воно не буває в інший спосіб. І тому, поки ти не знаєш напевне, що у тебе армія забезпечена особовим складом, ти ніяких обіцянок щодо демобілізації давати права не маєш. І те, що туди намагалися завести норму про 36 місяців або 48 місяців, це абсолютно неприпустима (дуже м'яко скажу) помилка. Тому що абсолютно не має значення, що ви там написали про додаткову нормативку від Кабміну, від Міністерства оборони, від Генерального штабу, людям це все байдуже. Люди побачили б 36 або 48 місяців і почали б вимагати реалізацію свого права.

Так, безумовно, питання ротації мають бути вирішені. І я знаю, що зараз командування ці питання вже почало вирішувати.

А що додержавних комунікацій? Вони є чесними та відкритими?

— Я вважаю, що держава щодо цього комунікувала багато. Медійники робили те, що могли зробити. Ви, ваші колеги — велика вам подяка за це. Але ви могли зробити не так багато, так само як і держава. Бо ця кількість правок — з цим не можна працювати. Комунікувалася одна, проста істина — без мобілізації на країні можна ставити хрест.

А інше питання, що відбувалося навколо цього? А навколо цього відбувалися абсолютно показові і, на мій погляд, страшні речі в соціальних мережах, яким дати ради практично неможливо. І держава тут ні до чого. Тому що технологічно існує тільки одне рішення – відключати соцмережі.

Про заборону соцмереж

— Це не найкращий варіант в нашому випадку.

— Відключили [російські соцмережі] "ВКонтакте", "Одноклассники". І що? Небо впало на землю? Та ні.

Тому ви пропонуєте все відключити?

— Я просто кажу, що технологічно тільки так воно працює в наших умовах. Але ми бачимо, що навіть у Сполучених Штатах поки досі нічого не змогли [зробити] і змушені були таки писати закон окремий про TikTok. Можна собі уявити масштаб загроз і викликів, які вони усвідомили, що аж написали закон про одну платформу спільного доступу до інформації.

То, може, нам теж треба брати приклад? Бо багато дезінформації саме через TikTok поширюється.

— По-перше, все вибудовано так, що працює в перехресті і у взаємних зв'язках, і у взаємній підтримці: акаунти TikTok дублюються в Telegram тощо. Тобто абсолютно зрозуміло для всіх фахівців і для нас у комітеті схема, як це працює.

Так от, проблема перша — деякі соцмережі не хочуть комунікувати з нами. Тому що вони не хочуть запроваджувати жодні контентні обмеження. Бо якщо в YouTube контентні обмеження є, якщо в Facebook обмеження контентні є, то в Х (колишній Twitter) їх вже майже нема, зовсім все змінилося зі зміною акціонерів.

В Telegram обмежень, я можу сказати, нема, вони з'являються тільки, коли ФСБ хоче, як було під час протестів в Башкортостані. ФСБ захотіло, щоб заткнули рот тим каналам, які об'єднували місцеві громади — їм менш, аніж за добу рот заткнули. ФСБ захотіла, щоб канал, який об'єднує матерів і дружин мобілізованих, яких женуть в Україну, позначили як фейкову спільноту — і Telegram виконав. До ФСБ вони дослухаються, до наших регуляторів або повноважних органів — ні.

При цьому українці абсолютно не усвідомлюють загрозу. Зараз я змушений, у тому числі як голова комітету, задумуватись: можливо, вже і час запроваджувати воєнну цензуру. Тому що воєнна цензура — це не лише контентні обмеження. Це ще і додаткові повноваження.

Знайти того, хто цілеспрямовано (може, навіть не за російські гроші), але день за днем пише, що всі ТЦК корумповані, хапають людей на вулиці, відправляють людей без підготовки на фронт, що є брехнею. Дійсно, є окремі випадки, за якими завжди йдуть відповідні висновки. Не всі вони відкриваються командуванням або спецслужбами. Іноді й громадськість підказує. Але писати на основі п'яти чи семи випадків, що геть вся система така, і ТЦК — це жах, і тримайтеся подалі від ТЦК, то ти — йолоп або російський агент. А для закону не має бути різниці, ти російський агент чи йолоп. Ти маєш за діяльність, яка підриває твою державу, сісти в тюрму. Якщо ти російський агент, то років на 15. А якщо ти просто йолоп, то в профілактичних цілях років на три.

То я так розумію, ви вже готуєте якусь основу, законопроєкт?

— Ми не готуємо основу, я просто кажу про моє сприйняття цієї проблеми. Бо цей законопроєкт буде дуже непопулярний. Я ж чудово це усвідомлюю. Але знову таки, про це ж варто всім подумати. І вирішити, а чого ти хочеш – жити під російською окупацією з Telegram, або жити у вільній Україні, але без Telegram.

Про заборону діяльності УПЦ МП

Що відбувається із законопроєктом щодо заборони діяльності УПЦ МП? Хто гальмує процес і коли вже буде голосування?

— Ніхто вже не гальмує, він готовий. Комітет врахував зауваження Міністерства юстиції, Державної служби етнополітики і свободи совісті. Коли це все буде готово, табличка з правками з'явиться на сайті. І це вже буде означати, що Верховна Рада готова його офіційно розглядати.

До початку літа може бути проголосований?

— Я буду це пропонувати. Це залежить не лише від мене. Я це вже запропоную. Але буде якраз погоджувальна рада. І буде зрозуміло.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У CNN розповіли, які проблеми зі здоров'ям мав Папа Римський в останні роки життя
24tv
2025-04-21T17:33:29Z
Оголошення смерті Папи Римського: у мережі з'явилося відео
24tv
2025-04-21T17:31:25Z
Пенсія по інвалідності: названо стаж, необхідний для виплат різним групам
Хвиля
2025-04-21T17:30:44Z
Українцям розповіли, що тепер можна будувати на власній ділянці без дозволів
Хвиля
2025-04-21T16:54:36Z
Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк»
Детектор М
2025-04-21T16:39:02Z
За 2 дні до госпіталізації його стан був уже помітно важким, – посол про останню зустріч з Папою
24tv
2025-04-21T16:33:16Z
Експерт повідомив, скільки в Україні обліковується зниклих безвісти
ZN UA
2025-04-21T16:31:56Z
Наймолодший кардинал із Тернополя: українця розглядають як нового Папу
GlavRed
2025-04-21T16:27:56Z
«Янгол смерті» чи збіг обставин? Візит Венса до Папи Римського та його смерть
360ua.news
2025-04-21T16:24:46Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Німецький дипломат спрогнозував, як зміниться допомога Україні при новому канцлері
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T17:36:39Z
У Косово затримали трьох підозрюваних у воєнних злочинах 1990-х років
Европейская правда
2025-04-21T17:33:12Z
У Генсека ООН заявили, що під час «великоднього перемир’я» обидві сторони продовжували бойові дії
УкраинФорм
2025-04-21T17:33:08Z
Збіг обставин чи пропаганда? Як хода «Безсмертного полку» змінює міжнародний контекст
360ua.news
2025-04-21T17:33:00Z
росія ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Іраном
iPress
2025-04-21T17:31:39Z
Чи приїде Трамп до Путіна на 9 травня: у Кремлі дали точну відповідь
Telegraf
2025-04-21T17:27:19Z
Заступниця прем’єра Шмигаля поїхала на завод підсанкційного бізнесмена у Дніпрі і подякувала
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T17:24:40Z
Нардеп Веніславський прокоментував скандал навколо теми демобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T17:24:04Z
Тест на IQ: тільки 5% геніїв можуть знайти фальшивого лікаря за 5 секунд
GlavRed
2025-04-21T16:27:57Z
Названо ідеальну довжину для денного сну: це менше, ніж ви думали
24tv
2025-04-21T16:03:04Z
Регулярне споживання йогуртів знижує ризик раку молочної залози
360ua.news
2025-04-21T16:00:26Z
Несподівана причина головного болю – ваші зуби мудрості
24tv
2025-04-21T15:33:28Z
Позіхання — захисна реакція організму, яка допомагає відновити сили
360ua.news
2025-04-21T15:03:25Z
За пів року військовий госпіталь у Харкові розраховує зібрати ₴7 мільйонів на ремонт апарату КТ
УкраинФорм
2025-04-21T14:36:33Z
Як вивести жахливий запах з раковини: потрібно 10 секунд
24tv
2025-04-21T14:24:47Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T14:12:59Z
Все залежить від одного фактору: скільки часу можна зберігати яйця, аби не отруїтися
Telegraf
2025-04-21T13:33:12Z
Знищення репутації та малі роялті: як ШІ-компанії купують обличчя акторів і користуються ними
Фокус
2025-04-21T17:30:47Z
"Підвішена ситуація": Коляденко розповів, коли закінчиться війна в Україні
GlavRed
2025-04-21T17:27:54Z
Зірка "Сутінків" офіційно уклала шлюб зі своєю коханою дівчиною
GlavRed
2025-04-21T17:27:52Z
Учасниця "Лісапетного батальйону" відверто розповіла про смерть сина: "Заснув і не прокинувся"
24tv
2025-04-21T17:27:41Z
«Біс попутав». 66-річна солістка «Лісапетного батальйону» пожалкувала про ботокс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T16:54:09Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-21T16:46:30Z
Ексдружина Дзідзьо розповіла про кризу в їхніх стосунках та зізналась, чи спілкуються вони зараз
24tv
2025-04-21T16:21:11Z
Марія Бурмака показала архівні фото: реакція доньки співачки здивувала
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T16:15:33Z
Тарас Цимбалюк вперше стане батьком - ЗМІ
GlavRed
2025-04-21T16:06:23Z
На Тернопільщині 19-річна породілля покинула новонародженого сина на вулиці - її знайшла поліція
УкраинФорм
2025-04-21T17:33:12Z
На Полтавщині в ставку знайшли тіло 5-річного хлопчика: деталі трагедії
24tv
2025-04-21T17:18:37Z
На Вінниччині затримали водія автобуса, який спричинив смертельну ДТП
УкраинФорм
2025-04-21T17:18:21Z
Дістав з автівки зброю та погрожував: у Кропивницькому п'яний чоловік влаштував конфлікт
24tv
2025-04-21T16:45:05Z
Фальшиві банкіри та “правоохоронці” обдурили двох жінок на тисячі доларів
InternetUA
2025-04-21T16:37:51Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T16:21:03Z
Почули моторошний тріскіт і з жахом озирнулись: льодовик ледь не вбив альпіністів у Перу
24tv
2025-04-21T16:15:08Z
Чоловік хотів придбати в інтернеті авто, а втратив 90 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-21T15:34:29Z
Привласнив понад 300 тис. грн, виділені на укриття: на Київщині судитимуть підприємця
Факти ICTV
2025-04-21T15:07:22Z
Шлях до пекла, – у 24 ОМБр розповіли, де масштабно знищують росіян попри їхні маневри
24tv
2025-04-21T17:36:31Z
Графіки відключення світла в Запоріжжі 22 квітня: енергетики зробили попередження
Политека
2025-04-21T17:30:44Z
Росія втратила пляжі Анапи та Сочі через екологічну катастрофу, – Андрющенко
24tv
2025-04-21T17:27:28Z
На Куп’янському напрямку нацгвардійці взяли у полон російських піхотинців
УкраинФорм
2025-04-21T17:19:45Z
Окуповані шахти Донбасу йдуть під ліквідацію: інвестори з Росії відмовляються
24tv
2025-04-21T17:18:02Z
Цьогорічна господарка конкурсу Eurovision Швейцарія наразі лише 22-га.
FM-TV
2025-04-21T17:15:31Z
Аномальне тепло в Україні: чи буде +30 уже найближчими днями
24tv
2025-04-21T17:03:11Z
У Маріуполі в березні-квітні з’явилися дві нові військові бази росіян - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-04-21T17:01:46Z
Грози та заморозки: коли українцям чекати суттєвого погіршення погоди
Telegraf
2025-04-21T16:42:45Z
Фінансовий прогноз за місяцем народження: коли народжуються справжні мільйонери
GlavRed
2025-04-21T17:27:31Z
Те, що треба після свят: як приготувати улюблену "Мімозу" по-новому – поринаємо в ностальгію
24tv
2025-04-21T17:12:25Z
Усіма улюблений салат Мімоза заграє новими смаками - оригінальний рецепт
GlavRed
2025-04-21T16:27:10Z
Чому в огірків гіркі "попки" і як цього уникнути: поради щодо вирощування овоча
Telegraf
2025-04-21T15:54:33Z
Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле
Знай
2025-04-21T15:51:49Z
Ламінат, що здувся: чи можна його ремонтувати самотужки
24tv
2025-04-21T15:24:07Z
Нове захоплення підлітків: які небезпеки приховує гра «Червоні двері, жовті двері»?
Комсомольская правда
2025-04-21T15:19:12Z
Сміття краде гроші: 5 ознак, що ваш будинок блокує фінансову енергію
Знай
2025-04-21T14:51:47Z
Чому не росте кріп на городі: основні причини
GlavRed
2025-04-21T14:27:49Z
Снігур програла аргентинці у півфіналі відбору турніру WTA в Іспанії
УкраинФорм
2025-04-21T17:24:48Z
Хабі Алонсо: Реал Мадрид? Не хочу обговорювати всілякі чутки та спекуляції
Football.ua
2025-04-21T17:22:13Z
Рафінья може повернутися до Англії
Football.ua
2025-04-21T17:19:28Z
Експерша ракетка України відмовилася від участі в "тисячнику" в Мадриді
24tv
2025-04-21T17:18:33Z
Афганського бійця UFC заарештували за тиждень до турніру у США
24tv
2025-04-21T17:15:05Z
Українці виграли медалі в останній день Євро-2025 з важкої атлетики
УкраинФорм
2025-04-21T17:09:30Z
Консейсан залишить Мілан – Романо
Football.ua
2025-04-21T16:55:50Z
Важкоатлети Гоза та Прилипко медально завершили виступ України на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T16:54:21Z
Папа Римський був фанатом Сан-Лоренцо: аргентинський клуб вшанував пам'ять понтифіка
24tv
2025-04-21T16:27:54Z
Шведський Saab 340 здійснив тестовий політ в Україні
iPress
2025-04-21T17:31:48Z
Єврокомісія пообіцяла кращі умови торгівлі Україні
iPress
2025-04-21T17:31:12Z
Українців попереджають: через це, можуть повернути графіки відключення світла
Знай
2025-04-21T17:30:58Z
"IT-коаліція" передала Україні обладнання на майже 2 млн євро
Европейская правда
2025-04-21T17:30:07Z
Чому Україна — гарне місце для бізнесу
Лига
2025-04-21T17:27:27Z
Україна продала російський танкер на аукціоні
Gazeta UA
2025-04-21T17:27:17Z
Як зміни в митному законодавстві вплинуть на бізнес
360ua.news
2025-04-21T17:03:21Z
Податкова отримає доступ до банківських рахунків українців: у законопроєкті знайшли цікаві деталі
Политека
2025-04-21T16:57:45Z
Рахункова палата заявляє про зростання податкового боргу в 2024 році
УкраинФорм
2025-04-21T16:55:58Z
Ілон Маск готується піти з уряду
iPress
2025-04-21T17:31:48Z
ОАЕ першими в світі використовуватимуть ШІ для написання законів
iPress
2025-04-21T17:31:02Z
Дуров пригрозив виходом Telegram з ринку: яка причина такого категоричного рішення
InternetUA
2025-04-21T17:28:26Z
Жінка знайшла замкнені двері у своєму 200-річному будинку, шокована тим, що за ними ховалось
24tv
2025-04-21T17:27:28Z
В Оксфорді створили квантовий комп’ютер, що обчислює за секунди — деталі прориву
InternetUA
2025-04-21T16:57:31Z
У Таїланді розкрито незаконну мережу онлайн-гемблінгу на $96 млн
InternetUA
2025-04-21T16:49:59Z
У Японії успішно протестували дрони для управління блискавками
InternetUA
2025-04-21T16:28:55Z
NASA пообіцяла $3 мільйони тому, хто придумає, як утилізувати на Місяці пакети з людськими екскрементами
Фокус
2025-04-21T16:07:24Z
Об’єднані Арабські Емірати писатимуть закони за допомогою ШІ
Детектор М
2025-04-21T16:00:04Z
Продаж Dodge Challenger SRT Super Stock на 1,300 миль доводить, що FOMO вже минув
Топ Жир
2025-04-21T17:30:56Z
Спека налетіла на Україну: як швидко охолодити салон авто без кондиціонера
GlavRed
2025-04-21T17:27:58Z
Irizar показав рекордний запас ходу для водневих автобусів у Європі
AutoCentre
2025-04-21T17:00:08Z
Zeekr 009 у золотому покритті: розкішний мінівенного класу
Топ Жир
2025-04-21T16:45:31Z
"Всюдихід, Ілоне?": копи відкопали Tesla Cybertruck на пляжі через загрозу припливу
Фокус
2025-04-21T16:30:01Z
Чи виглядає краще концепт електричного BMW M3 без камуфляжу?
Топ Жир
2025-04-21T16:00:19Z
Ця модель Cadillac Eldorado Coupe виглядає абсолютно новим чином, як ніколи перед тобою не бачив
Топ Жир
2025-04-21T15:45:32Z
Довгожитель серед SUV
AutoCentre
2025-04-21T15:10:22Z
10 ознак того, що інші вважатимуть вас поганим водієм
24tv
2025-04-21T14:48:23Z