MY.UAНовини
"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram
"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram

"Я змушений задумуватись про запровадження воєнної цензури": нардеп Потураєв про мобілізацію, кризу в Раді та блокування Telegram

Народний депутат від "Слуги народу", розповів, чому проросійські депутати часто голосують разом із провладною фракцією.

Президентська фракція "Слуга народу" продовжує залишатись монокоаліцією. Хоча ядро її основних голосів становить 160-170 депутатів. Але всередині існують різні групи, що іноді інколи на настрої фракції, розповідає народний депутат від "Слуги народу" і голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

В інтерв’ю "Телеграфу" він також розповів, чи буде призначено найближчим часом міністра культури та інформаційної політики, чи буде до кінця літа заборонена УПЦ МП, а також чому колишні проросійські депутати голосували за мобілізаційний закон.

*Повну версію інтерв’ю дивіться у відео "Телеграфу".

https://youtu.be/eRDp_Ir4Hkg

Про нового міністра культури

Менш як рік Україна не має міністра культури та інформаційної політики. На вашу особисту думку, чому так?

— Очевидно, тривають пошуки. У принципі, я вважаю, що ефективність міністерства зараз висока. Мені здається, що пан Ростислав Карандєєв (в.о. міністра культури. — Ред.) абсолютно здатен упоратися з тими завданнями, які стоять перед міністерством.

Крім того, є певні непорозуміння всередині Верховної Ради. Тому навіть за умови, якщо кандидатура пана Карандєєва буде внесена до сесійної зали, я думаю будуть певні суперечки саме політичного характеру. Він людина знана, його знають абсолютно в усіх фракціях і групах. Я думаю, що якраз у нього дуже непогані шанси все ж таки набрати необхідну кількість голосів для призначення.

Крім того, не є великим секретом, що зараз у громадському середовищі порушують питання ефективності інформаційної політики, особливо за останній час. І є певні ідеї щодо створення окремого Міністерства інформаційної політики, як було колись за каденції президента Петра Порошенка. Я вважаю, що це не найкраще рішення.

Це для нас буде зайва бюрократія. Це окреме бюджетування. Такі зміни до бюджету, я переконаний, викличуть жваві обговорення в соціальних мережах.

— Чи правильно я вас розумію, що ви позитивно оцінюєте роботу виконуючого обов’язки міністра Карандєєва?

— Не лише я як голова комітету, а, думаю, що і більшість, якщо не всі, мої колеги в комітеті позитивно сприймаємо те, що зараз робить міністерство. Ясно, що там завжди є на що звернути увагу і вказати на недопрацювання, тут можна було би зробити краще. Але в цілому я вважаю, що міністерство зараз працює зовсім непогано. Я навіть сказав би, що воно зараз працює добре.

Але політика заважає його призначити саме на посаду міністра, так?

— Зокрема і політика всередині Верховної Ради.

Можете пояснити? Нема голосів? Чи є якісь ще кандидати з парламенту, які хотіли б очолити міністерство?

— Скажу вам по секрету — я не знаю кандидатів з Верховної Ради, які хотіли б зараз очолити якесь міністерство. Тут річ навіть не в тім, що хтось боїться відповідальності. Річ у тому, я сам би сьогодні з урахуванням тих завдань, які стоять перед комітетом, не пішов би і нікого колег з комітету не відпустив би. Щонайменше просив би залишитися.

Тому мені здається, що це має бути [призначений] або фахівець, або фахівчиня з вагомою репутацією. Це не має значення абсолютно. І серед таких фахівців, безумовно, є Карандєєв.

Щодо голосів, то їх же ніхто не рахував. Якби прем'єр-міністр поставив питання, що він збирається внести кандидатуру, то тоді б почали рахувати. І тоді почали б з'ясовувати, чи готові фракції, чи будуть якісь умови, чи хтось скаже, що принципово не буде голосувати. Бо у нас часто відбувається в парламенті так, що та чи інша фракція не голосує через незгоду із зовсім іншими питаннями.

Чи можу я сказати, що і призначення Карандєєва, й інші кадрові питання не виносять на порядок денний, щоб не входити у дискусію вимог від інших депутатських груп чи фракцій?

— Може, частина їхніх вимог і доречна, але, на мій погляд, частина точно є недоречною.

Коли у нас зараз відбуваються погоджувальні ради, то це справжні погоджувальні ради. Коли під головуванням або спікера, або першого віцеспікера абсолютно всі представники або голови фракцій і груп, всі голови комітетів чітко проходять закон за законом. Головуючий запитує, чи є голоси, хто буде голосувати "за" [законопроєкт], хто не буде голосувати "за", хто буде ставити поправки, скільки поправок. Якщо хтось там проти закону, то завжди нормальна дискусія, чому, чи можна подолати таке рішення тим, що внести ще якісь додаткові зміни в закон, або якщо це принципова позиція з інших питань.

Так само і з кадровими. Якщо буде подання, то ясно, що на погоджувальній раді буде обговорюватись, хто готовий підтримати, хто буде проти будь-якої кандидатури. Це ж такий міф, що щось десь вирішується тільки на Банковій.

Про створення Міністерства пропаганди

Ви сказали, що нібито у громадськості є думка про створення окремого Міністерства інформаційної політики, тобто від'єднання від Міністерства культури. Але як нам відомо, у президента Володимира Зеленського є навіть ідея створити Міністерство пропаганди. Чи вам щось відомо про це і чи є це тим самим Міністерством інформаційної політики?

— Мені про це нічого не відомо. Я такого від президента не чув.

В самому слові "пропаганда" насправді нічого негативного нема. Негативна конотація нам залишилася з радянських часів. Власне, тому що свого часу на Заході було прийнято таке рішення про розділення інформації об'єктивної і того, що транслював Радянський Союз і його сателітарні держави. І відповідно вирішили, що те, що походить з тоталітарних комуністичних країн, — це ми будемо називати пропаганда.

З урахуванням того, якого специфічного смаку набув термін, ми його вживаємо для того, щоб знову схарактеризувати те, що походить з Москви. З усіма нашими проблемами у нас є вільні медіа і верифікована інформація, а з Москви йде кремлівська пропаганда. Тому вже такої традиції, мені здається, варто було б дотримуватись.

Про політичну кризу у парламенті

Тепер хочу поговорити з вами про парламент. Ви вже згадали про нього і цікаві речі розповіли. Але десь місяць тому неодноразово лунали заяви від самих же депутатів, що нібито в парламенті зараз вирує політична криза. Ви з цим погоджуєтесь чи ні?

— Дивіться, політична криза була тільки навколо одного закону. Це був закон про мобілізацію. Це був якраз наочний приклад політичної кризи. Тому що це закон, якого конче потребувала країна, від якого залежить виживання української держави, української нації.

Він неприпустимо довго йшов через парламент. Про це і президент неодноразово говорив. І врешті заговорило суспільство. Я навіть сказав про це деяким колегам у залі, які почали гучно кричати, а що тут роблять командири бойових бригад [які завітали в парламент в день голосування за закон], то я змушений був дати відповідь. Вони приїхали подивитися на тих, хто тягнув із цим законом чотири місяці і зараз за нього голосувати не збираються.

Але ж їм не дали особливо виступити. Чому так?

— Вони не хотіли виступати, наскільки мені відомо. Вони хотіли подивитися в очі тим людям, через яких вони чотири місяці не мали поповнення. А в той час депутати подали 4 тисячі правок. Відбувалися абсолютно ганебні речі. Починаючи з голосування в першому читанні, коли за нього голосували ми, уламки "Опозиційної платформи — За життя" (ОПЗЖ). Дякувати Богу, голосували люди достойні, які розуміли свою відповідальність українських політиків, не лише ми і наші колишні ОПЗЖ.

Можете пояснити, як найбільша фракція в парламенті "Слуга народу", шукає голоси за мобілізаційний законопроєкт і знаходить лише підтримку в депутатах колишньої забороненої ОПЗЖ?

— Під час першого читання голосували не лише ми і колишні ОПЗЖ, були й інші голоси за цей закон.

Можна навіть пожартувати з цього приводу: можливо, вони голосували за закон про мобілізацію в першому читанні, тому що як найбільш проросійська в минулому фракція краще за інших розуміють, що буде означати тут російська окупація. Що навіть вони не будуть бенефіціарами руйнування української держави і окупації України. Але це жарт.

Що стосується інших законів, то очевидно: ми домовляємось відповідно до політичної позиції тих чи інших фракцій. І це видно знову таки по голосуванню. У нас бувають закони, які об'єднують весь парламент, хоча є і більш скромні цифри. Але це знову таки абсолютно нормальний процес демократичної політичної домовленості.

Про ядро "Слуги народу" у Раді

Чим є зараз сама "Слуга народу" в парламенті? Ви досі єдина команда?

— Безперечно, в переважній більшості — так. І це ж доводять наші голосування.

Ваші голосування доводять навпаки.

— По-перше, з погляду регламенту ми є монокоаліцією і залишаємося нею. Знову таки, ми не є єдиною фракцією. Ми представники однієї партії, до речі, не всі ж наші депутати є членами партії. Ми висуванці однієї партії. Але всередині є різні групи. І наше ядро на сьогодні — це десь 160-170 людей. Бо всі набули тієї політичної суб'єктності. Тобто у всіх є абсолютно нова експертиза, досвід, політична позиція.

Якщо взяти голосування в останні наші пленарні засідання, то у нас там було 200 голосів. Це десь є та кількість, яку ми можемо конкретно в окремий день видати максимально.

Ви до цього сказали, що в "Слузі народу" є декілька груп всередині фракції. Можете назвати, що це за групи?

— По-перше, є група, яка склалася навколо [ексспікера] Дмитра Разумкова, вона найбільш конституйована. Хоча депутати цієї групи неоднорідні, вони не завжди голосують проти того, що ми пропонуємо. І таких формалізованих груп більш нема.

Група Ахметова, група Коломойського?

— Це все вже в минулому.

Про демобілізацію

Ви згадували про державні комунікації. Коли я готувалась до інтерв’ю, знайшла одну вашу цікаву фразу: "Треба комунікувати чесно, треба комунікувати відкрито". Наскільки це можливо у воєнний стан. Як ви оцінюєте комунікацію держави стосовно мобілізаційного закону? І особливо момент з демобілізацією, коли Генштаб, Міноборони і все політично-військове керівництво обіцяло, що вона буде, а в останній момент це забирається із законопроєкту, і починається непорозуміння, критика. Тобто із суспільством про це ніхто не розмовляв. Тому яка ваша оцінка цієї комунікації?

— Проблема полягає в тому, наскільки я пам'ятаю, що ніхто з військово-політичного керівництва не обіцяв демобілізацію.

Але вона була в першочерговому тексті законопроєкту.

— Те, що вона була, не означає, що її хтось обіцяв. Це, очевидно, була помилкова норма, вона була звідти прибрана. А чому вона була помилкова, це абсолютно зрозуміло. Щоб когось демобілізувати, ти маєш когось мобілізувати. Воно не буває в інший спосіб. І тому, поки ти не знаєш напевне, що у тебе армія забезпечена особовим складом, ти ніяких обіцянок щодо демобілізації давати права не маєш. І те, що туди намагалися завести норму про 36 місяців або 48 місяців, це абсолютно неприпустима (дуже м'яко скажу) помилка. Тому що абсолютно не має значення, що ви там написали про додаткову нормативку від Кабміну, від Міністерства оборони, від Генерального штабу, людям це все байдуже. Люди побачили б 36 або 48 місяців і почали б вимагати реалізацію свого права.

Так, безумовно, питання ротації мають бути вирішені. І я знаю, що зараз командування ці питання вже почало вирішувати.

А що додержавних комунікацій? Вони є чесними та відкритими?

— Я вважаю, що держава щодо цього комунікувала багато. Медійники робили те, що могли зробити. Ви, ваші колеги — велика вам подяка за це. Але ви могли зробити не так багато, так само як і держава. Бо ця кількість правок — з цим не можна працювати. Комунікувалася одна, проста істина — без мобілізації на країні можна ставити хрест.

А інше питання, що відбувалося навколо цього? А навколо цього відбувалися абсолютно показові і, на мій погляд, страшні речі в соціальних мережах, яким дати ради практично неможливо. І держава тут ні до чого. Тому що технологічно існує тільки одне рішення – відключати соцмережі.

Про заборону соцмереж

— Це не найкращий варіант в нашому випадку.

— Відключили [російські соцмережі] "ВКонтакте", "Одноклассники". І що? Небо впало на землю? Та ні.

Тому ви пропонуєте все відключити?

— Я просто кажу, що технологічно тільки так воно працює в наших умовах. Але ми бачимо, що навіть у Сполучених Штатах поки досі нічого не змогли [зробити] і змушені були таки писати закон окремий про TikTok. Можна собі уявити масштаб загроз і викликів, які вони усвідомили, що аж написали закон про одну платформу спільного доступу до інформації.

То, може, нам теж треба брати приклад? Бо багато дезінформації саме через TikTok поширюється.

— По-перше, все вибудовано так, що працює в перехресті і у взаємних зв'язках, і у взаємній підтримці: акаунти TikTok дублюються в Telegram тощо. Тобто абсолютно зрозуміло для всіх фахівців і для нас у комітеті схема, як це працює.

Так от, проблема перша — деякі соцмережі не хочуть комунікувати з нами. Тому що вони не хочуть запроваджувати жодні контентні обмеження. Бо якщо в YouTube контентні обмеження є, якщо в Facebook обмеження контентні є, то в Х (колишній Twitter) їх вже майже нема, зовсім все змінилося зі зміною акціонерів.

В Telegram обмежень, я можу сказати, нема, вони з'являються тільки, коли ФСБ хоче, як було під час протестів в Башкортостані. ФСБ захотіло, щоб заткнули рот тим каналам, які об'єднували місцеві громади — їм менш, аніж за добу рот заткнули. ФСБ захотіла, щоб канал, який об'єднує матерів і дружин мобілізованих, яких женуть в Україну, позначили як фейкову спільноту — і Telegram виконав. До ФСБ вони дослухаються, до наших регуляторів або повноважних органів — ні.

При цьому українці абсолютно не усвідомлюють загрозу. Зараз я змушений, у тому числі як голова комітету, задумуватись: можливо, вже і час запроваджувати воєнну цензуру. Тому що воєнна цензура — це не лише контентні обмеження. Це ще і додаткові повноваження.

Знайти того, хто цілеспрямовано (може, навіть не за російські гроші), але день за днем пише, що всі ТЦК корумповані, хапають людей на вулиці, відправляють людей без підготовки на фронт, що є брехнею. Дійсно, є окремі випадки, за якими завжди йдуть відповідні висновки. Не всі вони відкриваються командуванням або спецслужбами. Іноді й громадськість підказує. Але писати на основі п'яти чи семи випадків, що геть вся система така, і ТЦК — це жах, і тримайтеся подалі від ТЦК, то ти — йолоп або російський агент. А для закону не має бути різниці, ти російський агент чи йолоп. Ти маєш за діяльність, яка підриває твою державу, сісти в тюрму. Якщо ти російський агент, то років на 15. А якщо ти просто йолоп, то в профілактичних цілях років на три.

То я так розумію, ви вже готуєте якусь основу, законопроєкт?

— Ми не готуємо основу, я просто кажу про моє сприйняття цієї проблеми. Бо цей законопроєкт буде дуже непопулярний. Я ж чудово це усвідомлюю. Але знову таки, про це ж варто всім подумати. І вирішити, а чого ти хочеш – жити під російською окупацією з Telegram, або жити у вільній Україні, але без Telegram.

Про заборону діяльності УПЦ МП

Що відбувається із законопроєктом щодо заборони діяльності УПЦ МП? Хто гальмує процес і коли вже буде голосування?

— Ніхто вже не гальмує, він готовий. Комітет врахував зауваження Міністерства юстиції, Державної служби етнополітики і свободи совісті. Коли це все буде готово, табличка з правками з'явиться на сайті. І це вже буде означати, що Верховна Рада готова його офіційно розглядати.

До початку літа може бути проголосований?

— Я буду це пропонувати. Це залежить не лише від мене. Я це вже запропоную. Але буде якраз погоджувальна рада. І буде зрозуміло.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна зберегла морський експорт зерна попри сотні атак по портах — Кулеба
Хвиля
2025-07-15T23:10:19Z
Один з найбільших банків США побудує «пісочницю» з квантової кібербезпеки
InternetUA
2025-07-15T22:01:10Z
Нове зупинення виробництва на заводі GM з випуску вантажівок викликає більше запитань, ніж дає відповідей
Топ Жир
2025-07-15T21:18:03Z
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови: які вимоги
24tv
2025-07-15T21:06:59Z
Nissan закриває один із найстаріших своїх заводів у рамках масштабного скорочення виробництва
Топ Жир
2025-07-15T20:48:26Z
Грошей бракуватиме навіть на їжу: коли росіяни перейдуть в "режим виживання"
GlavRed
2025-07-15T20:25:31Z
США можуть ускладнити продаж російської нафти в певні країни – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T19:30:00Z
Пенсії підвищили, але грошей поменшало: в ПФУ пояснили парадокс
Хвиля
2025-07-15T18:58:15Z
Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти
Знай
2025-07-15T18:37:30Z
Лубінець застеріг родичів полонених від контактів з росіянами
УкраинФорм
2025-07-15T23:40:52Z
Активи РФ: ЄС має варіант оплати зброї для України
1News
2025-07-15T23:37:11Z
Яка республіка "відвалиться" першою: з'явився сценарій розпаду РФ
GlavRed
2025-07-15T23:34:58Z
Путіну варто зателефонувати аятолі: Грем про наслідки порушення 50-денного ультиматуму Трампа
ZN UA
2025-07-15T23:13:31Z
Президент Економічної ради ООН: Російська агресія спричинила у світі ефект цунамі
УкраинФорм
2025-07-15T23:10:56Z
Аналітики сумніваються, що Трамп запровадить обіцяні 100% мита проти партнерів Росії, – NYT
24tv
2025-07-15T23:06:24Z
Грем: Новий пакет санкцій проти РФ здобує більше підтримки у Конгресі США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T23:00:27Z
Сенатор Грем попередив Путіна: якщо не буде миру – на Росію чекає доля Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T22:36:45Z
Трамп обіцяє 17 Patriot: експерт розкрив, скільки насправді може отримати Україна
GlavRed
2025-07-15T22:25:44Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Як спати у спеку комфортно: перевірені способи для прохолодної ночі вдома
24tv
2025-07-15T18:51:52Z
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
УкраинФорм
2025-07-15T18:22:05Z
"Метелики надії": унікальна конференція про дитячий паліатив пройде в Україні
Telegraf
2025-07-15T18:19:41Z
Брак руху чи переїдання – чому у світі виникла епідемія ожиріння
24tv
2025-07-15T17:40:22Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:25:10Z
Поширені помилки під час поливу саду в спеку: що не варто робити
24tv
2025-07-15T16:42:34Z
Плавлений сир можна приготувати всього з трьох інгредієнтів: ось як це зробити
Telegraf
2025-07-15T16:31:35Z
ЗСУ мали успіхи на Сумщині, а росіяни – на Харківщині та Донеччині: огляд і карти фронту від ISW
24tv
2025-07-15T23:34:16Z
У Харкові пролунала серія вибухів: місто під атакою дронів
24tv
2025-07-15T23:22:19Z
Краматорськ атакували безпілотники
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T23:15:56Z
Кривий Ріг масовано атакували "шахеди": є пожежі та руйнування, місто частково знеструмлено
Telegraf
2025-07-15T23:10:25Z
Гороскоп за картами Таро на 16 липня 2025 року: Рибам варто додати емоцій, а в Скорпіонів можливі проблеми а
TSN
2025-07-15T23:09:56Z
Харківську підприємницю підозрюють у розкраданні коштів на фортифікаціях
ZN UA
2025-07-15T22:55:47Z
DeepState: РФ просунулася у Харківщині і Донеччині
1News
2025-07-15T22:40:26Z
Коригувальників російських ударів по Харкову й Миколаєву засудили на 15 років
УкраинФорм
2025-07-15T22:25:51Z
Повітряна тривога у Києві тривала годину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T22:00:34Z
"Виявили новоутворення": міс Україна Всесвіт-2021 потрапила до лікарні
GlavRed
2025-07-15T23:13:34Z
Нічна русалка Селін: тяжкохвора Діон сяє на нових фото
GlavRed
2025-07-15T22:34:30Z
"Занадто ображена на мене": Вірастюк після розлучення продовжує судитися з дружиною
GlavRed
2025-07-15T22:25:29Z
3 пристрасні еротичні фільми, сцени з яких захочеться повторити
24tv
2025-07-15T22:12:35Z
Знайшлася на вулиці одна: де зараз Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-15T21:25:03Z
Це диво: дружина Ніколаєва заспівала оду Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-07-15T21:25:01Z
В очікуванні на новий сезон: 6 серіалів для фанатів "Бріджертонів", що підкорять ваше серце
24tv
2025-07-15T20:54:02Z
"Це і є щастя": Павло Зібров здивував фотографією з донькою
GlavRed
2025-07-15T19:25:34Z
Книги із літнім вайбом: що прочитати у відпустці, щоб відпочити
24tv
2025-07-15T19:16:44Z
Зеленський підписав указ про академічні стипендії пам'яті полеглих захисників і захисниць
УкраинФорм
2025-07-15T23:40:22Z
Чи обов'язково хоронити покійників в новому одязі: священник пояснив, як вчинити
GlavRed
2025-07-15T23:10:57Z
Росія випустила серію дронів по Україні: названа траєкторія руху
TSN
2025-07-15T23:09:50Z
Міноборони запускає грантову програму для ШІ-стартапів, які посилять армію
УкраинФорм
2025-07-15T22:52:18Z
Бійці тероборони на півдні ударами дронів знищили ворожий склад боєприпасів
УкраинФорм
2025-07-15T22:43:30Z
Масові смерті в католицькому притулку: дослідники шукають кістки немовлят
Gazeta UA
2025-07-15T22:40:49Z
Повітряна тривога: чи можуть не пустити в укриття мешканців «не зі свого будинку»
ZN UA
2025-07-15T22:22:56Z
До Платформи культурного відновлення долучилися асоціації місцевого самоврядування
УкраинФорм
2025-07-15T22:13:37Z
Шахраям і вигадувати нічого не треба: двоє українців повелися на давно відомі схеми
InternetUA
2025-07-15T21:28:58Z
У Краматорську після удару РФ виникла пожежа в багатоповерхівці
1News
2025-07-15T23:37:00Z
Ворог атакував балістикою Кривий Ріг та "шахедами" Харків: які наслідки
ZN UA
2025-07-15T21:34:24Z
У Кривому Розі спалахнула пожежа після ракетного удару РФ, постраждали люди
УкраинФорм
2025-07-15T21:22:24Z
До 4-х років ув’язнення засудили одеситку, яка вчинила смертельну ДТП і втекла з місця події
Украина Криминальная
2025-07-15T21:10:47Z
РФ атакує Україну "шахедами" та балістикою: у Харкові 16 вибухів за 14 хвилин, що відомо
Фокус
2025-07-15T20:46:37Z
Нічний відпочинок закінчився трагедією: двоє туристів загинули в басейні
TSN
2025-07-15T20:31:15Z
З Німеччини до Туреччини: над Карпатами пролетів літак-розвідник НАТО, — Flightradar24
Фокус
2025-07-15T20:22:24Z
Атака дронів: у Запоріжжі та Дніпрі пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-07-15T20:04:16Z
Написала "знайома": на Житомирщині аферисти виманили гроші в жінки через соцмережі
InternetUA
2025-07-15T20:01:26Z
10 курортів, які створені для романтичного відпочинку удвох. Хто перший в рейтингу
Gazeta UA
2025-07-15T23:01:19Z
Ідеальні "сусіди": які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Gazeta UA
2025-07-15T22:13:18Z
Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
Gazeta UA
2025-07-15T21:28:50Z
Обожнюють лежати на дивані і обійматись усю ніч: які породи собак є найласкавішими
Gazeta UA
2025-07-15T21:10:26Z
Навіть не треба стерилізації: простий рецепт смачних кабачків на зиму
24tv
2025-07-15T21:00:47Z
Головоломка-лабіринт: вгадайте за 9 секунд, хто з чоловіків зловив золоту рибку
Gazeta UA
2025-07-15T20:55:03Z
Ваш макіяж буде по-справжньому водостійким: секрети візажистів, які потрібно знати
24tv
2025-07-15T20:54:41Z
Де тримати орхідею, щоб вона завжди цвіла: зверніть увагу на цей секрет
24tv
2025-07-15T20:45:39Z
Як легко замінити фразеологізм "не ударить лицом в грязь": сім колоритних висловів
Gazeta UA
2025-07-15T20:37:38Z
Усик – Дюбуа: онлайн-трансляція відкритого тренування боксерів перед реваншем
24tv
2025-07-15T22:12:27Z
Влахович перейшов до Спеції на правах оренди
Football.ua
2025-07-15T21:40:32Z
Ніко О'Райлі може покинути Манчестер Сіті в пошуках ігрової практики
Football.ua
2025-07-15T21:22:27Z
Реал Сосьєдад підписав молодого таланта Арсеналу
Football.ua
2025-07-15T20:55:19Z
"Динамо" зіграє з мальтійським клубом на старті кваліфікації Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-07-15T20:31:41Z
Монако і не тільки: де відпочиває Олександр Усик
24tv
2025-07-15T20:31:01Z
Динамо Київ — Корвінул 0:0 Відео найкращих моментів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-15T20:25:22Z
МакГрегор надіслав відомій співачці фото свого пеніса: дівчина показала "полуничку" бійця
24tv
2025-07-15T20:21:28Z
Лідс домовився про трансфер Шона Лонгстаффа з Ньюкасла
Football.ua
2025-07-15T20:01:43Z
Porsche готує випуск найбільш екстремального електромобіля в своїй історії
Топ Жир
2025-07-15T23:18:59Z
General Motors мовчки зняла з виробництва кілька нових позашляховиків без пояснень
Топ Жир
2025-07-15T22:48:57Z
Thousands Of Range Rovers May Have A Safety Flaw Lurking Behind The Dashboard
Топ Жир
2025-07-15T22:04:58Z
Наступні моделі Alfa Romeo Quadrifoglio можуть залишитися з бензиновими двигунами
Топ Жир
2025-07-15T20:03:50Z
Українці за пів року ввезли 22 тисячі вживаних авто зі США
360ua.news
2025-07-15T19:13:51Z
ZR1X, можливо, не є топовою моделлю, і це має тривожити всіх
Топ Жир
2025-07-15T18:48:24Z
Донька Шумахера стала чемпіонкою світу у кінному виді спорту через три місяці після пологів
24tv
2025-07-15T18:30:02Z
Виробник електрофургонів Flexis представив новий логотип
AutoCentre
2025-07-15T18:16:09Z
Mercedes-Benz презентував cвій перший електричний універсал
1News
2025-07-15T18:07:19Z
Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Gazeta UA
2025-07-15T23:31:54Z
Космічна подорож Ax-4 завершена: екіпаж із чотирьох країн повернувся на Землю
24tv
2025-07-15T22:15:53Z
Експерти попереджають, що ще одне перевертання полюсів Землі може бути неминучим
TSN
2025-07-15T21:48:29Z
Mafia: The Old Country – перші враження від кримінальної історії від IGN
24tv
2025-07-15T21:06:52Z
Несподівана епідемія вагітностей заполонила The Sims 4 після останнього оновлення
24tv
2025-07-15T20:54:09Z
Флагман з величезним акумулятором на 7000 мАг: чого чекати від смартфона iQOO 15
Фокус
2025-07-15T19:22:54Z
Китай побив світовий рекорд: гігантська вітряна турбіна здатна заживити 40 000 будинків
Фокус
2025-07-15T18:28:01Z
Головоломка з подвійним дном: знайти заховану сову в лісі всього за 9 секунд
GlavRed
2025-07-15T18:25:06Z
У метро Китаю пустили роботів, які доставляють товари замість людей
Фокус
2025-07-15T18:22:10Z