MY.UAНовини
"Війна багато чого відкрила". Леся Самаєва – про життя в кредит, огиду до деяких російських колег і заповітну мрію, що здійснилася
"Війна багато чого відкрила". Леся Самаєва – про життя в кредит, огиду до деяких російських колег і заповітну мрію, що здійснилася

"Війна багато чого відкрила". Леся Самаєва – про життя в кредит, огиду до деяких російських колег і заповітну мрію, що здійснилася

Українська акторка Леся Самаєва має багато робіт у кіно та театральній сцені. Найвідоміші з них – всі частини "Скаженого весілля", "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке", "Хайтарма", "Сестри по крові", "Село на мільйон", "Юрчишини".

В інтерв’ю OBOZ.UA акторка зізналася, чому зараз з огидою згадує роботу з деякими російськими артистами. А також розповіла, що їй допомагало не збожеволіти під час найважчих місяців після російського вторгнення.

– Яким був для вас страшний день 24 лютого 2022 року?

– Ми мешкаємо за містом – прокинулися від вибухів. Напередодні всі обговорювали, що "вони не посміють" та "бути такого не може". І тут з жахом розумієш, що це сталося. Почали з чоловіком (актор Андрій Самінін. – Ред.) телефонувати моїй мамі та дочці в Київ, щоб забрати до себе. Тоді думали, що так краще. Окрім того, вони обидві живуть на високих поверхах. І нам здавалося, що тут, на землі, буде не так небезпечно. Ще й у підвальному приміщенні є кінотеатр – місце, куди можна було сховатися під час ракетних обстрілів.

Найголовніше враження в мене від перших днів – це розпач і повна незібраність. Абсолютно не розумієш, що робити. Тому бачити одне одного, бути поруч, спілкуватися, радитися – це дуже допомагало не збожеволіти.

– Росіяни не дійшли до Білогородки, де ви мешкаєте, всього кілометр. Про це нам розповідав в інтерв’ю ваш колега та сусід – актор Костянтин Костишин, який нині перебуває у ЗСУ.

– Вони не змогли захопити нашу місцевість, безумовно, насамперед через спротив наших героїчних оборонців. Але було ще дещо – і це дуже містична історія. У Круглику, а також на околицях Білогородки розташовані оборонні системи, відомі як Змієві вали. Їм близько тисячі років, побудовані ще за часів правління князів Володимира і Ярослава. Саме ці вали від наших пращурів стали на заваді пересуванню техніки загарбників, уявляєте?

Але, коли росіяни були вже дуже близько, наше небо стало просто червоним. Вибухи не припинялися ні на хвилину. Я зараз думаю: як ми тоді не боялися? Було єдине бажання: просто вижити. Коли дізналися про Бучу, відправили дочку на захід України, а самі вирішили нікуди не їхати. Однак нам постійно телефонували родичі, друзі та знайомі, лякали розповідями, що нашу місцину братимуть в облогу. І в якийсь момент ми зібрали речі й поїхали до родичів на Хмельниччину. Коли повернулися через три тижні, я реально цілувала землю на своєму подвір'ї. Здавалося, їдеш у ту ж саму Україну, але непросто побороти відчуття, що ти біженець, вигнаний зі свого дому.

– Театри після вторгнення на якийсь час зачинилися, кінопроцес зупинився. Як ви жили, коли не було роботи?

– Я б навіть сказала, що ніяк. В одну хвилину фактично стали жебраками. Напередодні війни я була затверджена в чотири проєкти, а потім раптом все скасувалося. Перший час рятували якісь заощадження, а потім жили в кредит – брали гроші наперед з банківських карток. Найцікавіше, що коли надходили прохання допомоги, відкривала картку, бачила, який мінус, але все одно переказувала, думаючи: якось буде. І ще часто згадувалося, як прекрасно ми жили. А потім – без роботи, без нічого. Це страшно – розпач і суцільне безгрошів'я.

– А через який час ви вийшли на знімальний майданчик?

– Завдяки Юрі Горбунову розпочалися зйомки чергового сезону "Скажених сусідів". Ця робота дала трохи заробітку. Тим часом актори Настя Цимбалару та Григорій Бакланов створили акторське об'єднання Act Lots, яке почало активно займатися волонтерством. Ми продавали на аукціонах свої речі з якихось кінокартин. Проводили майстер-класи за донати, благодійні покази своїх фільмів. Ще виставляли на аукціон сніданки з акторами "Скаженого весілля", а також "Спіймати Кайдаша". Психологічно це нас дуже підтримувало, давало відчуття, що ми в ділі.

Згодом почалися благодійні гастролі з виставою "Погані дороги" Тамари Трунової – Латвія, Литва, Чехія, Німеччина. Виходить, мій перший вихід на сцену після початку війни був за кордоном. Приїхавши туди і побачивши спокійне, розмірене, щасливе життя європейців, не відчула якихось заздрощів. Навпаки, сприйняла ці поїздки з великою вдячністю, бо отримала неочікувану можливість психологічно заспокоїтися. Пам'ятаю перед першою поїздкою такий момент: настав час складати валізу, а я розумію, що не можу, настільки розхитана психіка. А коли сіли в потяг і побачила всіх своїх, піймала себе на думці: боже, таке враження, що немає війни, всього цього жаху!

– Ви згадали про Юрія Горбунова. Скажіть, як ви поставилися до скандалу, в який він потрапив із серіалом "СМТ Інгулець"?

– Мені здається, що жахливо, коли люди можуть так люто накинутися. І скільки колег Юри, не розібравшись, підтримали це. Чомусь ніхто навіть не телефонував напряму і не запитував: а це дійсно так? Сценарій про Поворознюка? Не перевіривши фактів, не розібравшись, люди зграєю кинулися нищити свого. Я не хочу говорити про фінансову частину цього скандалу, прошу лише згадати, що коли всі навкруг щебетали московською мовою, Юра був одним з небагатьох публічних людей, які весь час розмовляли українською і робили її популярною.

Кажуть, будь-яка новина живе три дні і про неї забувають. Але той хейт, який лився на Горбунова, продовжувався і продовжувався. Кожен день думала: ну, коли вже це закінчиться? Ні, не переставали роздмухувати! Крім жаху і сорому, я тоді не відчувала нічого. І ще незахищеність. Бо коли ставиш себе на місце людини, яка опинилася в такому становищі, розумієш, яке це жахіття: вчора обожнювали, а сьогодні – забивають камінням.

Після того щось подібне відбулося з фільмом "Юрік". Ми якось зустрілися з однією відомою акторкою цього проєкту. І вона мені каже: "Лесю, як жити? В мене директ завалений повідомленнями, що "кров дітей на ваших руках". Ну, скажіть, якесь критичне мислення наявне в голові тих людей, які це пишуть актрисі? А чому не росіянам, які розв'язали цю війну? У такі хвилини мені стає дуже страшно. Люди не думають, що під час цих токсичних атак навколо нас сіється гнів, який потім кудись повинен дітися. Не буває такого, що ми виплеснули, а він, як хмарка, розчинився. Цей гнів потім обов'язково десь вилізе – в якомусь несподіваному конфлікті, який виникає ніби на порожньому місці.

– Свого часу вам довелося, як і багатьом іншим українським акторам, зніматися в картинах, де були росіяни. Як згадуєте це? Правда, що ви на стільчиках сиділи в очікуванні своїх сцен, а вони відпочивали в розкішних гримвагонах?

– На жаль, таке було. Ми десь тулилися, всі в одній кімнатці, а в них умови були зовсім інші. Проте мене обурює навіть не це. Десь нещодавно прочитала вислів (не згадаю зараз, хто автор), мовляв мало того, що зараз вони намагаються відібрати в нас теперішнє життя, вони прагнуть знищити майбутнє. А я би ще додала: і відібрати минуле. Я не зможу ніколи поділитися спогадом про ту чи іншу роботу, бо мені огидно, коли згадую, що поряд працювали росіяни. Коли чую цю мову, бачу обличчя, які зараз кричать по телевізору, що "українці – нацики"… Мені неприємно дивитися навіть радянські фільми, на яких виросла, бо навколо бачу пропаганду. Все, що пов'язане з російською культурою та мовою, – нині неприйнятне. Правильно кажуть, що будь-який російський демократ закінчується там, де починається українське питання. І ніби Путіна ненавидить, і проти війни, але українець повинен бути "молодшим братом". Вони заражені бацилою імперськості, і це невиліковне.

Наприклад, актор Антон Батирєв, якого фактично Україна зробила зіркою. У Москві про нього ніхто не знав, стали впізнавати завдяки картинам Байрак. У принципі, всі свої ролі він зіграв тут. І от цей молодий чоловік просто забитий татухами з портретами Гагаріна і "робочого та колгоспниці". Що він знає про це? Але ментально, як і всі росіяни, живе в минулому. Знаєте, як кажуть: українці – це енергія життя, а росіяни живуть енергією смерті. Такий їхній менталітет, і ми ніколи одне одного не зрозуміємо. Бо ми про життя, про те, щоб все квітло, розвивалося, творилося.

А вони: ну, згадайте лише ту "великую" російську літературу. Там ніколи нічого не розглядається з позиції сонячної енергії, життя, радості. Все описується з позиції в'янення та безкінечної рефлексії на тему в'янення. Енергія смерті, енергія розкладання. Піти, десь загинути – це нормально. Напитися так, щоб не тямити, що робиш, десь впасти, голову розбити, в якусь дурну бійку залізти. Це абсолютно інший менталітет, розумієте?

І я вважаю, що ми дуже сильно їх розбавляли багато років. Звернула увагу на таку особливість: російські актори, які приїздили сюди, були зовсім інакшими, ніж коли згодом знімалися в Москві. Якимись вихованішими. Випадково натрапляла на якісь їхні московські ролі на YouTube – культ алкоголізму та вічно з матючком. Сюди вони мчали з радістю: завжди грошики заплатять, зірками зроблять. А чого ні? Але всередині, думаю, всіх нас зневажали, бо мусили прилаштовуватися до середовища, яке їм чуже. Війна багато чого відкрила. Дивишся історичні програми, починаєш аналізувати: вони завжди були такі, тому так прагнуть нас знищити.

– А як ви ставитеся до того, що свої зраджують? Маю на увазі режисерку Оксану Байрак, яка не засудила війну проти України. Ба більше: поїхала в РФ та знімає там зараз фільми для пропагандистських телеканалів.

– Ну, це чиста запроданка, а страшніше такого нічого не може бути. Якщо зраджує чужа людина, то не так боляче, бо вона іншого менталітету, виховання. А коли свої виявляються з гнильцем, це дуже важко прийняти.

– Давайте про хороше. В кіно у вас склався прекрасний дует з Назаром Задніпровським. Коли ми брали інтерв'ю у Віталіни Біблів, яка теж грає із Назаром, запитали, чи не ревнує вона до вас. Вона відповіла: "А чого мені ревнувати? Я ж була в нього першою".

– Ми з Назарчиком взагалі-то знайомі ще зі студентства, навчалися на паралельних курсах – тут я засмучу Віталіну (сміється). Назар справді прекрасний партнер – дуже багато всього знає, в нього неймовірна пам'ять, дуже начитаний. Відповідальний, люблячий до своєї родини. Але при цьому балагур такий собі – в хорошому сенсі цього слова. Знаєте, такі в кожному класі в дитинстві бувають? Постійно смішить на майданчику – душа компанії.

– У першій частині "Скаженого весілля", де ви граєте одну з головних ролей, знімався суперпопулярний тоді Олег Винник. Вас не здивувало, як на початку вторгненння він тихенько залишив Україну і зник з публічного простору?

– Я не підтримувала з ним контакт на знімальному майданчику. Він приїхав, знявся, поїхав – все. Окрім того, зізнаюся, що ніколи не належала до його зграї вовчиць і ставилася до творчості цього співака трошки іронічно. При цьому ні в якому разі не хочу образити всіх, хто його любить, – це моя суб'єктивна думка. Щодо його мовчання – я такого не розумію від слова "взагалі". Я теж могла виїхати, маю дитину, за яку переживаю. Але в такі страшні часи нам треба бути разом. Та й чоловіка не полишу – це для мене як зрада.

– Розкажіть про вашого чоловіка Андрія Самініна тим читачам, які, можливо, не знають, що він не лише грає в кіно та театрі, а й є офіційним голосом в Україні кількох голлівудських акторів.

– Раніше він входив до п'ятірки найкращих акторів дубляжу. Потім, коли було багато зйомок, трошки відійшов від озвучування. Зараз – знову повернувся. Його голосом у наших кінотеатрах говорять Том Круз, Джоні Депп, Антоніо Бандерас, Джордж Клуні. Андрій – крутий озвучальник, бо дуже уважно слухає актора і намагається відтворювати притаманні саме йому риси голосу.

– А скажіть, скільки разів ви бачили в Театрі Франка гучну постановку "Конотопська відьма", в якій грає ваш чоловік, бо багато хто і разочку ще не бачив?

– Мій Андрій, коли чує фразу "запрошення на "Конотопську відьму", вже заїкатися починає. А я люблю свого чоловіка і, оберігаючи його нервову систему, кажу друзям: треба трішки почекати, схлине ажіотаж – всі подивитеся. Вперше я бачила "Конотопську відьму" на здачі вистави, зазвичай її влаштовують перед прем'єрою. Туди можуть прийти колеги та родичі артистів. І потім була присутня і на самій прем'єрі.

– У чому секрет шаленої популярності цієї вистави?

– Мені здається, що вона крута тим, що вийшла багатоплановою. З одного боку, вона дуже проста (але – не примітивна), в розумінні, що розповідає чисту і зрозумілу історію. До цього додається пронизливий музичний супровід, прекрасна акторська гра, блискуча сценографія з великою кількістю цікавих знахідок, неймовірна режисерська робота. У постановці наявна містика, що дуже органічно для українців. Ця вистава "заходить" всім: і дітям, і найвишуканішим гурманам мистецтва.

– А що ви порадите подивитися у своєму Театрі на лівому березі Дніпра?

– "37 листівок" – обов'язково Це, до речі, моя остання прем'єра. "Усі найкращі речі" – моновистава Олесі Жураківської. "Погані дороги" – вистава, що стала лауреатом Шевченківської премії. Ще є дуже весела прем'єра "З цією виставою щось не так". У нас взагалі, чесно кажучи, всі вистави хороші. От розповідаю і відчуваю, що почну зараз перераховувати весь репертуар. До речі, нещодавно одна наша актриса ділилася, що до неї прийшов на "37 листівок" родич, який раніше стверджував, що не розуміє і не відчуває театр, ніколи не ходив. І після вистави сказав: "Я не знаю, що ви робите, але сміявся та плакав, як дитина". От за це я люблю театр.

– Мрії в такий непростий час є у вашому житті?

– Мрії обов'язково мають бути: в будь-якому віці та часі. Але важливо не просто мріяти, а наближати свою мрію. Наприклад, я дуже хотіла жити на землі, хоча народилася та виросла в Києві. Мріяла про шматочок землі аж до дрижачків. Пам'ятаю, поділилася цим із колегою, а він каже: "Ти повинна не просто хотіти, а візуалізувати мрію. Уявляти, як ходиш вже по тій ділянці, щось робиш у садку". Я стала таке практикувати, і через пів року ми з Андрюшею придбали свій клаптик землі.

Ще цікаве: коли ти про щось дуже сильно мрієш, підсвідомо "притягуєш" потрібну інформацію. Починаєш десь комусь ставити питання, піднімати в розмовах теми, що хвилюють. І сам не помічаєш, як робиш величезну роботу з досягнення мрії. От з тим же Костею Костишиним, про якого говорили на початку інтерв'ю, якось поділилася, що хочу придбати землю. Виявилося, і в нього є така мрія. Каже: "У Василькові щось пропонують". Ми поїхали, подивилися. І просто дивом не вляпалися в аферу. Згодом виявилося, що там був подвійний продаж. І що ви думаєте? Минає час, Костя зізнається моєму Андрію, що буде брати ділянку. "Знаю, що Леся дуже хотіла теж, ви подивіться", – додає. І завдяки Кості ми придбали землю. І стали сусідами.

Мій Андрій любить згадувати історію, яка сталася, коли ми були в Китаї з нашим фільмом "Як гартувалася сталь". Там подарували плакат з дуже каліграфічно виписаним іерогліфом. Майстер цієї роботи нам розповідав, що іерогліф потрібно писати, не відриваючи від паперу руки, фактично – одним рухом. Здається, що між деякими елементами є пробіли, але це не так – просто рисочка настільки тонка, що ніби невидима. Так і наше життя. Ти мрієш, вкладаєш, пишеш – а воно не проявляється. Але насправді "ієрогліф" пишеться. І потім настане момент, коли побачиш жирну чорну лінію – результат того, що ти вкладав.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв'ю з телеведучим Єгором Гордєєвим – про таємницю Руслани Писанки, скандал із Людмилою Барбір та прорахунки Влада Ями.

А ще на OBOZ.UA інтерв’ю з акторкою Наталією Сумською – про відразу до промов про "два-три тижні", театральний бум під час війни та любов до громадського транспорту.

І бесіда з актором В’ячеславом Довженком – про запізнілі кроки влади та скандал із прізвищем Зеленський у своїй виставі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Работнику Николаевского облтеплоэнерго, корректировавшему вражеские удары по городу, грозит до 12 лет тюрьмы
Апостроф
2024-11-22T08:39:49Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 22 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-22T08:31:16Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
В США ответили, изменят ли угрозы Путина «Орешником» ход войны
Comments UA
2024-11-22T09:03:42Z
"Кремль предупреждает": как мировые СМИ отреагировали на удар "Орешником" по Днепру
Фокус
2024-11-22T09:00:33Z
СБУ задержала семерых коллаборантов, сотрудничавших с российскими захватчиками во время оккупации Херсона
Апостроф
2024-11-21T17:13:24Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Зеленский лишил званий Баскова, Киркорова, Повалий, Ани Лорак
Апостроф
2024-11-22T08:48:53Z
Анджелина Джоли дала редкий комментарий о шестерых детях
Фокус
2024-11-22T08:31:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Как подтягивание влияют на ваше здоровье
TSN
2024-11-22T09:06:39Z
Пять минут экстремального холода очень полезны для людей: в чем преимущество
Фокус
2024-11-22T09:00:43Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
В "Челси" назвали главный недостаток украинца Мудрика
ZN UA
2024-11-22T08:52:36Z
Назван главный фаворит на "Золотой мяч"-2025
ZN UA
2024-11-22T08:41:27Z
Известный певец летом помог новичку АПЛ оформить трансфер игрока
Корреспондент
2024-11-22T07:42:40Z
Родри рассказал, разговаривал ли с Винисиусом после вручения Золотого Мяча
Корреспондент
2024-11-22T07:27:33Z
Чисора узнал имя своего соперника
Корреспондент
2024-11-22T05:18:51Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Историческое здание продают за сотни тысяч фунтов, но у него есть токсичная проблема
Фокус
2024-11-22T09:06:18Z
Принцесса Анна наградила королеву Камиллу докторской степенью
Фокус
2024-11-22T09:06:09Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
В девяти областях отключения света - Укрэнерго
Корреспондент
2024-11-22T08:54:31Z
Графики почасовых отключений электроэнергии в Украине на 22 ноября
Известия Киев
2024-11-22T08:51:14Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Можно ли подогревать кофе в микроволновке: эксперты дали четкий ответ
TSN
2024-11-22T08:33:50Z
Интересный тест: выберите снежинку, чтобы узнать, исполнятся ли ваши мечты в новом году
TSN
2024-11-22T07:36:46Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Билеты от 20 тысяч гривен: в Британии начнет курсировать рождественский поезд
Фокус
2024-11-22T06:57:29Z
Топ-3 самых страстных знака зодиака среди женщин и мужчин
Comments UA
2024-11-22T04:00:41Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Пассажиры самолета связали "командира", который решил открыть дверь и выйти
Фокус
2024-11-22T09:06:42Z
В Киеве произошел пожар: есть погибший и пострадавшие
TSN
2024-11-22T08:51:46Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Черкасской области раздаются взрывы
Корреспондент
2024-11-22T08:04:58Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Стартап искусственного интеллекта Илона Маска теперь стоит больше, чем Twitter на момент приобретения
ITC
2024-11-22T08:08:47Z
Джеймс Дайсон и его 5126 неудач: вдохновляющая история одного из главных изобретателей современности
Marie Claire
2024-11-22T08:01:54Z
NASA показало, как космический корабль Starship поможет астронавтам высадиться на Луну
Фокус
2024-11-22T08:00:21Z
В Сирии нашли неизвестный науке алфавит: он появился на 500 лет раньше самого первого
Фокус
2024-11-22T07:42:47Z
Под водой у берегов Аляски найдена загадочная структура, извергающая газ: ее природа неизвестна
Фокус
2024-11-22T07:06:08Z
Гигант в коконе: впервые получен снимок крупным планом звезды за пределами Млечного Пути
Фокус
2024-11-22T06:57:39Z
Обновление The Rogue Prince of Persia изменит игру навсегда: принц больше не фиолетовый
Знай
2024-11-22T06:51:10Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z