MY.UAНовини
Рецензія на фільм «Rebel Moon. Частина 2: Та, що лишає шрами» / Rebel Moon Part 2: The Scargiver
Рецензія на фільм «Rebel Moon. Частина 2: Та, що лишає шрами» / Rebel Moon Part 2: The Scargiver

Рецензія на фільм «Rebel Moon. Частина 2: Та, що лишає шрами» / Rebel Moon Part 2: The Scargiver

19 квітня на Netflix викотили другу частину епічної саги Зака Снайдера Rebel Moon з підзаголовком «Та, що лишає шрами». Перший фільм цілком справедливо отримав величезну кількість гнівних відгуків від глядачів та критиків через свою кричущу вторинність та загальну невибагливість, тож на другий навряд чи хтось навсправжки покладав великі сподівання. Однак, стрічка доходить до глядача і ми вже готові розповісти, чи варто Снайдеру чекати нової хвилі хейту, чи може проєкт все ж покращує ситуацію на тлі того, що ми бачили у грудні.

Плюси:

є натяки на розкриття персонажів та захопливий екшн, але не більше того; непогані спецефекти; друга половина пропонує суцільний екшн замість пустої балаканини, хоча це не сильно рятує ситуацію

Мінуси:

слоумо, дуже багато слоумо, воно буквально усюди; примітивізм історії ще більше кидається в очі, ніж у попередньому фільмі, де знайшлося місце хоча б для якихось твістів, химерних істот тощо; надмірний пафос під надривний саундтрек виглядає як суцільний несмак; ніяких маневрів для рятівної іронії; загальна вторинність задуму і повна відсутність сюрпризів; персонажі так і не розкриваються в достатній мірі; кошмарні діалоги

4.5/10
Оцінка ITC.ua

«Rebel Moon. Частина 2: Та, що лишає шрами» / Rebel Moon Part 2: The Scargiver

Жанр космічна опера
Режисер Зак Снайдер
У ролях Софія Бутелла, Джимон Гонсу, Ед Скрейн, Стюарт Мартін, Ентоні Гопкінс (озвучення)
Прем’єра Netflix
Рік випуску 2024
Сайт IMDb

Після зборів зіркового складу команди відважних воїнів та перемоги Кори над головним претендентом на титул «Зачіска року», нацистом-адміралом Аттікусом Ноублом, усе це добре товариство прибуло до багатостраждального села на планеті Вельдт. Тим часом в кращих традиціях кінокоміксів імперським лікарям вдається повернути лихого командира до життя, і як тільки той стає на ноги, одразу дає команду летіти до повстанців.

Там уже щосили збирають зерно та готуються до зустрічі з ворожою армією. Та головне, що до другого раунду протистояння готова «Та, що лишає шрами». Тож приготуйтеся і ви до найпафоснішої та найепічнішої битви за врожай в історії кіно.

Після катастрофічного епік фейлу першого фільму важко було сподіватися на те, що король слоумо та режисерських версій Зак Снайдер використає якийсь інший підхід до другого. Це все ще те саме до болю абсурдне, надмірне у своїй пафосності та відверто вторинне кіно, у якому приблизно стільки ж сповільнених кадрів, скільки й зерен у мішках. При цьому вбога драматургія подається так, ніби перед нами розгорнулася справжня давньогрецька трагедія, але сльози можуть з’явитися хіба що крізь сміх.

Усю першу половину фільму можна сміливо пропускати. Перші пів години взагалі більше нагадують рекламні ролики горілки «Хлібний дар» чи якого-небудь пива, аніж пролог космоопери перед вирішальною битвою. Таких епічних кадрів пшениці, що рясно колоситься, сільськогосподарської рутини загалом та гарно вмощених у хліві мішків з зерном ви більше ніде не побачите.

Ще треба згадати про сповідальні монологи основних героїв, передісторія яких зводиться фактично до одного: кожен жив довго-щасливо й горя не знав, аж поки до нього у дім не навідалася кровожерлива імперія і не спалила все ущент. Спробуйте здогадатися з першого разу, який візуальний прийом у цих флешбеках використовує режисер.

Апофеозом збору врожаю стають співи акапела від, що трохи неочікувано, Джимона Гонсу. Такого він собі не дозволяв навіть у торішньому «Шазамі» — легковажній рекламі Skittles за 100 мільйонів доларів, у якій від похмурого снайдерівського всесвіту DC не лишилося й сліду.

Але той всесвіт — вже історія, а нині режисер взявся вибудовувати новий, хоча з огляду на перші два фільми його задум виглядає дуже сумнівно. У рецензії на попередній я чесно повідомив про його численні недоліки, але з позиції оцінки надто компромісно поставився до творіння Снайдера. Що ж, після перегляду продовження треба визнати, що дарма.

Суть другої частини стрічки, яка цілком присвячена непримиримому протистоянню селян з місцевими нацистами, зводиться до наративу в дусі «імперія завдає удару у відповідь».

Помітно, що у це непристойно гучне дійство було вкинуто чимало грошей, але при цьому сюди забули підвезти адекватну постановницьку думку, не кажучи вже про якусь її свіжість. Тобто дивитися десь з годину на те, як одномірні бовванці на пафосі, під надривний саундтрек (увага, читати неприродно низьким тембром) н…..и…..и….и….щ….щ……а……а……а…..т……ь недолугих, ні на що не здатних статистів не особливо цікаво.

Кожному з семи самураїв дістанеться своя хвилина слави. Воїтелька Немезида з двома світловими мечами напереваги запам’ятається бляклою битвою, як не дивно, на світлових мечах, а от в зображенні люті до ворога виглядатиме невпевнено. У цьому аспекті вона може взяти декілька уроків у нашої Іванни Сахно. Місцевий Конан-варвар піде з сокирою на вояків з бластерами та, знову ж таки, як не дивно, матиме успіх. Селянин Ден візьметься здолати аж самого адмірала, втім, ані видатні м’язи, ані зовнішність Г’ю Джекмана йому не допоможуть.

З нізвідки з’явиться робот з приємним мудрим голосом Ентоні Гопкінса. Це свого роду Бетмен, який спочатку споглядатиме з вершини гори на «Готем», після чого його плащ красиво розвиватиметься за вітром. Буде тут і власна версія Фуріози, і бойової машини АТ-АТ.

Серед усіх цих марних і малоцікавих метань особливо виділятиметься головна героїня Кора. Окрім того, що вона вирішила таки позмагатися з лиходієм за «Зачіску року», саме за її участі відбудуться найцікавіші моменти, зокрема, дуже пристойна екшн-сцена в одному з коридорів ворожого корабля, зафільмована у динаміці (а що, так можна було?).

На жаль, спорадичні натяки на щось справді захопливе потопають у суцільній нісенітниці. «Та, що лишає шрами», ймовірно, знову очолить якісь нові топи Netflix і при цьому збере оберемок чергових негативних рецензій від розчарованих оглядачів. Слоумоушн головного мозку переміг здоровий глузд. Зак Снайдер лишив черговий шрам на серці своїх палких шанувальників. За таких обставин у прокаті це точно мало б усі шанси провалитися. Але Netflix — то дійсно заборонений прийом.

Висновок:

«Та, що лишає шрами» програє по всім параметрам навіть далеко не видатному першому фільму. З огляду на те, що Снайдер не збирається зупинятися, страшно навіть уявити, що нас чекає далі.

Теги за темою
КиноNetflix
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Замшевые сапоги ставьте в дальний угол шкафа: идеальная обувь под джинсы, захватившая модниц этой осенью совсем другая
TSN
2025-10-04T12:36:39Z
Скандал: рэпер P Diddy получил более 4 лет тюрьмы
Новости Украины
2025-10-04T10:33:40Z
47-летняя телеведущая Инна Шевченко родила сына от французского режиссера: первое фото малыша
TSN
2025-10-04T09:12:11Z
Одесский международный кинофестиваль объявил победителей - список
Комсомольская правда
2025-10-04T08:27:28Z
Павел Текучев – о семье на площадке, похудении ради роли, сыне и отношениях с женой
Комсомольская правда
2025-10-04T08:03:01Z
Остап Ступка рассекретил детали, как познакомился с любимой и как начался их роман
TSN
2025-10-04T05:06:24Z
Известного российского актера, жестоко избившего свою мать, приговорили к тюрьме
Comments UA
2025-10-03T20:57:22Z
С выставки во Львове украли картину украинского художника: что известно
TSN
2025-10-03T18:57:04Z
В Киеве запретили концерт русскоязычных рэперов
Новости Украины
2025-10-03T17:48:50Z
Группа G7+ провела срочное заседание из-за атак РФ на энергетику Украины: какое решение принято
Comments UA
2025-10-04T13:12:00Z
Сколько зарабатывает средний класс в Польше и Украине: эксперты назвали новые суммы
TSN
2025-10-04T12:51:46Z
Правительство решило скрыть данные об оборонных предприятиях из публичных реестров
Новости Украины
2025-10-04T12:18:33Z
"Укрзализныця" отменила ряд рейсов после удара РФ по вокзалу в Шостке: детали
Comments UA
2025-10-04T11:18:25Z
Любитель BMW, заработавший 100 тысяч долларов на земле в курортной зоне – что известно о замминистре экономики Игоре Зубовиче
Comments UA
2025-10-04T11:18:15Z
Индексация пенсий: названа сумма повышения, которая не покроет даже инфляцию
Хвиля
2025-10-04T09:33:27Z
Европа закрывает аэропорты из-за дронов. Что с ними делать и почему это "ящик Пандоры
UAToday
2025-10-04T09:27:21Z
Россияне продолжают бить по энергетике: Минэнерго сделало настораживающее предупреждение
Comments UA
2025-10-04T08:15:50Z
Повышение коснется не всех: у кого могут уменьшиться пенсии
Знай
2025-10-04T07:36:39Z
Партийное строительство Украины – как менялся политический ландшафт
TSN
2025-10-04T13:06:21Z
В РФ представили проект бюджета: готовится ли Путин к продолжению войны в 2026 году
Comments UA
2025-10-04T12:51:22Z
ЕС отложил утверждение 19-го пакета санкций
ZN UA
2025-10-04T11:42:45Z
ЕС готовит правовые основания для остановки танкеров "теневого флота" - ОП
Корреспондент
2025-10-04T10:45:41Z
СМИ: стремление Трампа получить Нобелевскую премию беспокоят Норвегию
Европейская правда
2025-10-04T10:36:58Z
Хочет переплюнуть парад Си: Трамп анонсировал крупнейшее празднование в истории США
Comments UA
2025-10-04T09:30:11Z
Дания заявила о провокациях России в своих водах - Reuters
Корреспондент
2025-10-04T08:24:35Z
Украина обратилась с резким призывом к Европе после ударов РФ по украинской энергетике
Comments UA
2025-10-04T08:24:24Z
В Херсоне ключевую должность в горсовете получил бывший «регионал» и помощник Царёва
Знай
2025-10-04T08:06:15Z
В Шостке повреждены электрическая сеть, водопровод и систем газового обеспечения — мэр
ZN UA
2025-10-04T13:01:04Z
Болгарию накрыло масштабное наводнение. ВИДЕО
Новости Украины
2025-10-04T12:57:08Z
На Волыни водитель насмерть сбил маленькую девочку
TSN
2025-10-04T12:36:14Z
Россияне в Сумской области ударили по пассажирскому поезду
ZN UA
2025-10-04T12:30:47Z
В Киеве мужчина поджег квартиру «предателя» по инструкциям псевдосотрудников СБУ
Новости Украины
2025-10-04T11:54:11Z
В Хмельницкой области водитель фургона наехал на 22-летнего мужчину, лежавшего на проезжей части
Новости Украины
2025-10-04T11:39:02Z
На Житомирщині створено індустріальний парк агропереробного напрямку
AgroNews
2025-10-04T11:06:05Z
Атака на поезд в Шостке: россияне ударили второй раз во время эвакуации, пострадали трое детей
Фокус
2025-10-04T10:51:20Z
Ужас в Конотопе – мужчина погиб от пули ПВО в живот
Новости Украины
2025-10-04T10:18:08Z
Харьковские "ясновидящие-целители" обманули украинцев на миллионы через телеэфиры — что известно
TSN
2025-10-04T13:06:02Z
Во всем виноваты "Шахеды": директор лицея в Киеве объяснила, почему не пускала детей в шортах
TSN
2025-10-04T12:51:21Z
Кто имеет право на долю в наследстве даже вопреки завещанию
TSN
2025-10-04T12:51:16Z
Может ли Украина стать «новым Китаем» по производству дронов для НАТО?
ГЛАВКОМ NET
2025-10-04T12:15:56Z
Обжалование штрафа: как правильно оформить и подать заявление в ТЦК
Знай
2025-10-04T12:12:38Z
"Только через фронт": Жорин сделал жесткое заявление по поводу трудовых мигрантов
TSN
2025-10-04T12:09:50Z
Украинские спецназовцы уничтожили новейший корабль РФ «Град»
Новости Украины
2025-10-04T11:24:29Z
Денежная помощь для пенсионеров в Киевской области: какие суммы предоставят
Политека
2025-10-04T11:00:17Z
Следователь из Тернополя скупает элитные авто, получает дорогие подарки и скрывает сожителя
Знай
2025-10-04T10:51:43Z
Найден совершенно новый способ измерения времени: детали открытия
TSN
2025-10-04T13:06:35Z
Как пережить осень без болезней: простые советы, которые работают
TSN
2025-10-04T12:09:11Z
Целебная сила лимонной цедры для суставов
UAToday
2025-10-04T12:03:43Z
Почему после еды клонит в сон: врач назвал причины и когда это может быть опасно
TSN
2025-10-04T09:36:59Z
Больше антиоксидантов, чем в зеленом чае: эксперты перечислили 5 напитков
UAToday
2025-10-04T09:00:21Z
Магнитная буря 4 октября не утихнет: как защититься
UAToday
2025-10-04T08:00:01Z
Названо лучшее время для употребления рыбы
Comments UA
2025-10-04T07:21:06Z
Кровоточивость десен может сигнализировать об опасности для здоровья: это не просто плохая гигиена рта
TSN
2025-10-04T04:06:27Z
Постоянно холодные ноги: чем это опасно и как это исправить
Знай
2025-10-04T02:51:23Z
В Украине появился недорогой семейный электрокар Zeekr с запасом хода более 800 км
Фокус
2025-10-04T11:21:41Z
В Китае электрокар Xiaomi сам завелся и уехал от хозяина
Фокус
2025-10-03T19:57:05Z
Kia обновила собственный рекорд продаж
Корреспондент
2025-10-03T19:00:33Z
Toyota представила укороченный Hilux Champ
Корреспондент
2025-10-03T18:12:52Z
Tesla показала лучший квартал продаж в своей истории
Корреспондент
2025-10-03T18:03:57Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:42Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:41Z
Сезон холодов наступает: за какую ошибку во время прогревания авто водитель может получить штраф
Comments UA
2025-10-03T13:45:15Z
Придется заплатить более 6500 гривен: где водителям грозит штраф за цвет авто
GlavRed
2025-10-03T12:25:47Z
В Одессе снова повышается уровень воды из-за ливня
Корреспондент
2025-10-04T13:09:05Z
Иппотерапия для восстановления: как лошади из прифронтовых областей помогают бойцам. ФОТО
Новости Украины
2025-10-04T12:33:04Z
Во Львове умер лось, которого вытащили из болота на Ровенщине, - за его жизнь боролись до последнего
Комсомольская правда
2025-10-04T12:30:37Z
BEDNAR презентував оновлену важку дискову борону ATLAS AO_PROFI GEN II
AgroNews
2025-10-04T12:06:53Z
"Готовьтесь к аномальному холоду": метеорологи дали суровый прогноз на зиму
Хвиля
2025-10-04T11:45:58Z
Повышение тарифов на тепло во Львовской области: какие цены будут
Политека
2025-10-04T10:00:58Z
Херсонская ОВА купила антидроновые сети у бывшей вебкам модели
Знай
2025-10-04T09:12:14Z
Запорожская область снова под ударами врага: пострадали мирные жители
Новости Украины
2025-10-04T08:45:01Z
Российские оккупанты атаковали Днепропетровскую область: каковы последствия?
Новости Украины
2025-10-04T08:33:47Z
Икра из баклажанов: рецепты заготовок на зиму и к столу
TSN
2025-10-04T13:06:14Z
Все дачники делают это неправильно: нужно ли перекапывать огород осенью
Знай
2025-10-04T12:51:12Z
Плохо закончится: 3 фразы, которые никогда нельзя говорить на работе
Фокус
2025-10-04T12:27:18Z
Скрытое в Великобритании: английская жемчужина, где время остановилось
TSN
2025-10-04T12:21:51Z
Как коты влияют на здоровье человека: 4 научно доказанных эффекта
TSN
2025-10-04T11:33:04Z
Когда нужно есть рыбу для максимальной пользы — названо время
TSN
2025-10-04T11:18:10Z
Почему стоит брать теннисный мяч в путешествие самолетами: лайфхак для путешествующих
TSN
2025-10-04T10:36:37Z
Ваш гриль будет сиять как новый: секрет с фольгой и солью, который скрывают специалисты
TSN
2025-10-04T09:36:57Z
Дождь в день свадьбы: что вам могут принести "слезы с неба", правдивая примета наших предков
Знай
2025-10-04T08:51:58Z
Будущее Википедии под угрозой: искусственный интеллект создает серьезные вызовы для развития онлайн-энциклопедии
ZN UA
2025-10-04T11:27:39Z
Новое приложение превратит любой планшет в телефон: как его правильно подключить
Фокус
2025-10-04T11:00:08Z
Забудьте о дипломе: гендиректор Nvidia назвал профессии, где платят $100 000
TSN
2025-10-04T10:48:14Z
Почему в вашем доме Wi-Fi работает плохо: эксперты назвали главную причину
TSN
2025-10-04T10:21:34Z
На Дніпропетровщині врожай соняшника найгірший за 30 років
AgroNews
2025-10-04T09:15:18Z
Что можно увидеть в ночном небе в октябре: лучшие астрономические события
TSN
2025-10-04T07:15:14Z
Apple советует отказаться от стандартного будильника iPhone: есть лучший способ просыпаться
TSN
2025-10-04T07:09:46Z
Блогеры в России обязаны передавать права администратора Telegram-канала Роскомнадзору
ZN UA
2025-10-04T06:12:58Z
Испытана самая большая в мире надувная летающая ветротурбина — фото, подробности
TSN
2025-10-04T06:09:47Z
Бывший президент УАФ Павелко, сбежавший из Украины, получил подозрение по уголовному делу о хищении 9 млн евро
ZN UA
2025-10-04T11:51:13Z
Чисора без сомнений назвал фаворита в бою Паркер - Уордли
Корреспондент
2025-10-04T10:45:25Z
Воспитанник ЛНЗ продолжит карьеру в Португалии
Корреспондент
2025-10-04T10:03:23Z
Тренер Полесье рассказал о состоянии команды после 7 туров УПЛ
Корреспондент
2025-10-04T07:42:15Z
Украинский блогер предложил запретить Ломаченко выезд из страны
Корреспондент
2025-10-04T07:18:52Z
IBF дала старт переговорам Мураталья - Крус
Корреспондент
2025-10-04T05:06:37Z
Украинская теннисистка успешно выступает на ITF W75 в Братиславе
Корреспондент
2025-10-04T04:51:43Z
Турки намекнул на неожиданные планы Кроуфорда
Корреспондент
2025-10-04T04:15:35Z
Супертяжеловес Фьюри на пенсии говорит о несправедливости победы Усика
Корреспондент
2025-10-03T23:33:48Z