MY.UAНовини
ТОП-10 бізнесменів Західної України, які розвивають спорт – Козловський, Федишин, Свіщов
ТОП-10 бізнесменів Західної України, які розвивають спорт – Козловський, Федишин, Свіщов

ТОП-10 бізнесменів Західної України, які розвивають спорт – Козловський, Федишин, Свіщов

Григорій Козловський та Олександр Свіщов увійшли до топ-10 бізнесменів з заходу України, які розвивають спорт

Спорт в Україні, як і в будь-яких інших країнах світу, відіграє важливу роль. Спорт пронизує всі рівні сучасного соціуму, справляючи широкий вплив на основні сфери життєдіяльності суспільства. Він впливає на національні відносини, ділове життя, суспільне становище, формує моду, етичні цінності, спосіб життя людей. Спорт не тільки допомагає поліпшити форму і здоров'я, розвиває цілісність особистості, а й допомагає досягати поставлених цілей.

В Україні розвитком окремих видів спорту, перш за все, займаються спортивні федерації на чолі з президентами. Також розвитку спорту сприяють різноманітні меценати та бізнесмени, які беруть під свою опіку окремі клуби чи спортивні напрямки, будують різноманітні спортивні комплекси, стадіони, створюють та фінансують спортивні навчальні заклади.

Серед бізнесменів Західної України, які розвивають спорт можна виділити топ-10, це:

Григорій Петрович Козловський – засновник, почесний президент ФК "Рух"(Львів)

Григорій Петрович Козловськийзасновник та почесний президент ФК "Рух", відомий львівський бізнесмен та меценат. У 2009 році узяв під свою опіку дорослу та юнацьку команди футбольного клубу "Рух" у місті Винники.

Завдяки підтримці Григорія Козловського відбувається розвиток футболу не тільки на Заході, а по всій Україні. Бізнесмен та меценат створює унікальний проект, — Академію футболу ФК "Рух", — першу у своєму роді, яка не має аналогів в Україні. До Академії може потрапити кожний — головна умова — спортивний талант. Вона пропонує своїм вихованцям якісну освіту та професійну підготовку. Для цього створені найкращі умови — є 3 поля зі штучним покриттям, 5 – із гібридним та критий манеж.

Для Григорія Козловського є важливими підтримка спорту та спортивної культури і відповідальність за майбутнє країни. Бізнесмен створив Академію, яка має сучасну спортивну інфраструктуру, а учні навчаються за програмою, яка розроблена за принципами академій провідних європейських клубів, а її тренерський штаб складається з висококваліфікованих українських і зарубіжних фахівців. За час свого існування Академія "Руху" виховала вже чимало талановитих футболістів, які виступають за дорослу команду "Руху" та інші українські клуби. У 2023 році Академія "Руху" стала лауреатом премії "Футбольна академія року" за версією журналу "Футбол".

Григорій Козловський також опікується ФК "Рух", у сезоні 2023/24 головна команда "Руху" вийшла на новий рівень та демонструє чудові результати в УПЛ, а також змагається за вихід до єврокубків. У 2024 році "Рух" став наймолодшою командою світу з понад 60 професійних ліг. А команда "Рух" U-19 двічі поспіль ставала чемпіоном України серед юніорів та виступала у Юнацькій лізі УЄФА.

Разом з ФК "Рух" та футбольною Академією Григорій Козловський допомагає ЗСУ.

Почесний президент футбольного клубу "Рух" Григорій Козловський має з півтора десятка нагород від президента і військових у різні роки, а у лютому 2024 року мецената відзначено нагородою "За сприяння Збройним Силам України" від імені Валерія Залужного.

Роман Степанович Федишин – президент жіночого гандбольного клубу "Галичанка" та очільник Федерації гандболу Львівської області, один з найбагатших львівських підприємців та співвласник одного з найбільших ринків міста, очолює Асоціацію оптових ринків сільськогосподарської продукції України та Фонд Центрально-європейської ініціативи оптових ринків.

Саме завдяки підтримці Романа Федишина потужно розвивається львівський гандбол. "Галичанка" Львів є найсильнішою командою України. Команда неодноразово виборювала чемпіонство у жіночій Суперлізі, здобула "золото" міжнародної Балтійської ліги, неодноразово виборювала Кубок та Суперкубок України і вже котрий сезон є єдиним представником України у жіночих гандбольних Єврокубках.

Роман Федишин також сприяв втіленню у життя ряду ідей зі створення спортивних закладів (наприклад, комплексу водних видів спорту "Дельфін"), турнірів (кубки "Шувару" проводять з кількох видів спорту), відкриття спортивних майданчиків тощо.

За вагомий внесок у розвиток спорту нагороджений почесною грамотою Львівської обласної держадміністрації. А за вагомий особистий внесок у розбудову української державності, плідну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю указом Президента України №229/2019 відзначений державною нагородою України – орденом "За заслуги" III ступеня.

Олександр Юрійович Свіщов – президент Федерації водного поло України, президент ВК "Динамо"(Львів)

Олександр Юрійович Свіщовпрезидент Федерації водного поло України, український бізнесмен, меценат. Олександр Свіщов очолює ватерпольний клуб "Динамо" Львів". За його президентства клуб досягнув значних результатів: за кілька років стає семиразовим чемпіоном України, восьмикратним володарем Кубку України, трикратним володарем Суперкубку України. ВК "Динамо" Львів" сьогодні — абсолютний лідер Суперліги з водного поло сезону 2023/2024.

З метою популяризації спорту серед дорослих та дітей Олександр Свіщов відкриває у Львові спортивно — розважальний комплекс "Leoland". В комплексі під одним дахом поєднались професійні заняття різними видами спорту та активний відпочинок.

Завдяки бізнесмену у Львові з’явився сучасний комплекс для заняття тенісом – закритті корти з сучасним хардовим покриттям. Крім того поява нового комплексу дала можливість спортсменам та всім охочим займатись тенісом та проводити турніри цілий рік. В СРЦ вже відбулись серйозні турніри з тенісу, чемпіонати України серед дітей та дорослих, яких у Львові не було вже понад десять років. А до тенісної школи "LEOSPORT" за рік вступило 130 осіб і це є дуже великий показник.

Особливу увагу Олександр Свіщов приділяє розвитку дитячого сорту. Так у березні за підтримки мецената у спортивно-розважальному центрі "Leoland" у Львові відбувся майстерклас для юних тенісистів від зірок українського тенісу Еліни Світоліної та Сергія Стаховського.

Олександр Свіщов не тільки розвиває водне поло, а й інвестує у дітей та розвиток спорту в країні.

Олег Володимирович Баран — президент волейбольного клубу "Барком-Кажани", співвласник та генеральний директор компанії "Барком" та бренду "Родинна ковбаска". Бізнесмен популяризує волейбол не тільки у Львові, а й по всій Україні. ВК "Барком-Кажани" неодноразово завоювали Кубок України. З 2018 року "кажани" — володарі Суперкубку та багаторазові переможці чемпіонату України. У сезоні 2022/2023 представники "Барком-Кажани" брали участь у Чемпіонаті світу з волейболу FIVB серед чоловіків.

За свої досягнення волейбольна команда неодноразово отримувала відзнаки та нагороди. Завдяки досягненням "кажанів" на сьогодні Львів визнано волейбольною столицею України. Нагороди має і президент ВК "Барком-Кажани" Олег Баран.

Петро Михайлович Адамик — ексрегбіст та ресторатор, президент Федерації регбі, засновник громадської організації "Західно-Українська асоціація регбі" та керівник регбійної команди "Сокіл" (Львів), відомий український політичний та громадський діяч.

Петро Адамик максимально сприяє розвитку регбі у Львові, оскільки переконаний, що Львів має стати спортивною столицею всієї Західної України. За його ініціативи та підтримки міський стадіон "Юність" став базовим для тренувань регбійної команди "Сокіл", а також юних регбістів та ветеранів гри.

За внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів та багаторічну професійну діяльність нагороджений Президентом України званнями "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України".

Валерій Іванович Пересоляк — власник та президент футбольного клубу Прем'єр-ліги "Минай", є засновником та власником компанії "Західна біопаливна група", яка спеціалізується на виробництві з корка та рослинних матеріалів.

За п'ять років клуб пройшов два дивізіони чемпіонату області, аматорський чемпіонат України та дві професіональні ліги, вийшовши влітку 2020 року до Прем'єр-ліги. Таких підвищень клуб досягнув за рахунок залучення президентом досвідчених гравців: ще в чемпіонаті області за клуб грали футболісти з досвідом Прем'єр-ліги.

Після створення клубу Валерій Пересоляк збудував стадіон "Минай-Арена" в своєму селі та відкрив дитячу футбольну академію в Ужгороді.

Окрім футболу Валерій Персоляк розвиває дзюдо: він керує Ужгородською районною федерацією дзюдо та є президентом дзюдо-клубу "Рандорі", проводив в Ужгороді міжнародні змагання з цього виду спорту.

Євген Станіславович Бейдерман — президент ФК "Поділля", власник ТОВ "Поділля Трейд Енергія". ФК "Поділля" виступає у Першій лізі чемпіонату України.

Особливу увагу Євген Бейдерман приділяє поліпшенню комерційної складової діяльності клубу, а також розвитку дитячо-юнацького сектору, аби змагання у Першій та Другій лігах стали основним джерелом для посилення клубів УПЛ та збірних України різних вікових груп.

Володимир Богданович Матківський — власник ФК "Карпати", відомий львівський бізнесмен та цукровий магнат, власник ТЗОВ "Радехівський цукор".

Володимир Матківський займається відродженням легендарного футбольного клубу ФК "Карпати". Наразі ФК "Карпати" є одним із найбільш перспективних клубів Першої ліги та претендентом на підвищення в класі за підсумками цього сезону. Сьогодні ФК "Карпати" перебувають на 1-му місці в групі А Першої ліги чемпіонату з 57 набраними очками в 18 матчах.

Завдяки Матківському ФК "Карпати" переїхали на нову тренувальну базу в селі Баратів. Також у планах реконструкція домашнього стадіону "Україна".

Тарас Зіновійович Гурик — Голова наглядової ради ФК "Прикарпаття", також підтримує баскетбольний клуб "Прикарпаття—Говерла". Знаний у бізнес-колах Прикарпаття як успішний бізнесмен, політик та меценат.

Приділяє велику увагу розвитку спорту у Івано-Франківську, особливо командним видам. Залучає до гри у баскетбол не тільки професійних та юних спортсменів, а й їх сім’ї. Вже вп’яте БК "Прикарпаття—Говерла" проводить змагання з сімейного баскетболу.

Теги за темою
футболСпорт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Темный шоколад замедляет старение? Ученые нашли новую пользу десерту
Знай
2026-01-21T09:51:14Z
Шокирующая правда о пище: продукт, который "дарит" морщины и ускоряет старение организма
TSN
2026-01-13T16:33:14Z
Как употребление авокадо влияет на здоровье сердца: раскрыта неожиданная тенденция
Comments UA
2026-01-21T10:39:53Z
Шокирующая правда о тонкой пленке на чае: что на самом деле мы пьем годами
TSN
2026-01-12T15:36:52Z
Можно ли есть гранат с косточками: ответ, который удивит многих
GlavRed
2026-01-21T15:27:28Z
Преимущества и недостатки каждой группы крови: что они означают для здоровья
Comments UA
2026-01-21T11:45:50Z
Желтые пятна на потолке исчезнут за полчаса: домашний метод, который реально работает
GlavRed
2026-01-19T19:27:56Z
Эти бананы загонят вас в могилу: в украинских супермаркетах появились опасные фрукты, как вычислить
Знай
2026-01-11T03:51:10Z
Почему стоит увеличить употребление капусты: диетологи назвали 5 полезных свойств этого овоща
Знай
2026-01-18T19:51:27Z
Синоптики спрогнозировали пик арктических морозов в Украине и назвали дату потепления
Новости Украины
2026-01-09T21:36:19Z
Россияне накапливают резервы для наступления на одном из направлений: на что нацелился враг
TSN
2026-01-21T10:33:55Z
РФ уже неделю непрерывно плещет по одной области: раскрыты шокирующие последствия
Comments UA
2026-01-16T08:06:45Z
Киев без ТЭЦ до конца зимы: эксперт дал жесткий прогноз и упомянул Трампа
Хвиля
2026-01-15T14:57:36Z
Волонтеры «Украинской команды» передали машину скорой помощи 20 армейскому корпусу, - Артур Палатный
Знай
2026-01-21T15:24:49Z
Перебои с водой в Киеве: инфекционист ответил, грозит ли столице вспышка инфекций
Фокус
2026-01-21T15:21:02Z
Кличко утверждает, что в январе из Киева выехали 600 000 человек
Лига
2026-01-21T10:36:12Z
В Одессе хотят сократить комендантский час: до скольки можно будет гулять
GlavRed
2026-01-16T10:51:31Z
От 16 до 800 тысяч гривен: сколько стоит арендовать жилье со светом и отоплением на Киевщене
TSN
2026-01-16T07:51:37Z
Все начнется уже завтра: Украину начнут "распродавать"
Хвиля
2026-01-15T20:27:59Z
Цена блэкаута: сколько кофейни и магазины тратят на генераторы
Хвиля
2026-01-13T19:57:03Z
Под угрозой три области: новая тактика рф в атаках на энергетику
Знай
2026-01-15T21:33:49Z
Датская компания заявила, что Россия взяла под контроль ее заводы на территории РФ
Европейская правда
2026-01-13T22:57:19Z
ТЦК блокируют счета на 51 000 грн без уведомления о штрафе: как обжаловать
Знай
2026-01-21T15:06:40Z
Новый вредитель угрожает урожаю картофеля: аграрии бьют тревогу
TSN
2026-01-21T14:21:26Z
Пенсионеры могут платить меньший налог
Знай
2026-01-18T07:06:05Z
Украинцам пересчитали размер больничных и декретных: сколько будут выплачивать
Знай
2026-01-17T21:12:42Z
Британия выделит 20 млн фунтов на поддержку энергосистемы Украины
Украинская правда
2026-01-16T10:03:42Z
"Прокляни тебя Бог": молчун Игорь Николаев раскрыл правду о личном
GlavRed
2026-01-13T21:15:06Z
68-летняя Ирина Дерюгина заговорила о третьем браке: "Я сказала"
GlavRed
2026-01-19T09:45:37Z
Неузнаваемая певица, изменившая Украине, появилась со вставными зубами и вспомнила Бога на фоне Кремля
Comments UA
2026-01-09T21:51:00Z
После побега из больницы: стало известно о состоянии Валюхи из "Сватов"
GlavRed
2026-01-16T06:30:21Z
Елена Тополя прокомментировала слухи, что она изменяла в браке
Комсомольская правда
2026-01-21T15:03:59Z
Анастасия Приходько заговорила об изменах в жизни и смутила заявлением: "Меня пытались сломать"
TSN
2026-01-21T14:36:25Z
Отец криминальный авторитет из Днепра: певица Grisana четко отреагировала на обвинения
Comments UA
2026-01-12T20:30:08Z
Солист "Гоміну" Вадим Яценко заговорил о заработках хора и какие гонорары он получает
TSN
2026-01-15T14:36:16Z
Скандал в Камарило: американский актер Дэниел Стерн попал в полицию из-за попытки снять шлюху
Comments UA
2026-01-10T20:03:41Z
Какой завтра, 19 января, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник
TSN
2026-01-18T07:06:51Z
Что нельзя делать с крошками со стола 10 января и зачем есть мясо сегодня: приметы и запреты на Григория
Знай
2026-01-10T02:54:45Z
Война, которую уже не скрыть: российская журналистка о стране без отцов
Comments UA
2026-01-13T20:57:28Z
День ангела 20 января: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2026-01-19T22:18:47Z
По 3000 гривен на каждого ребенка: украинцам с детьми выплатят новый вид помощи
Знай
2026-01-21T15:21:36Z
Россия бьет издалека: что известно о "длинной руке" российской авиации
TSN
2026-01-21T14:21:37Z
Школы переведут на дистанционное обучение: Зеленский сделал важное заявление
GlavRed
2026-01-14T18:51:59Z
Умер "слуга" Александр Кабанов
Лига
2026-01-14T15:51:21Z
Федоров: 2 млн украинцев в розыске, 200 000 – в СОЧ
Лига
2026-01-14T12:06:34Z
Путин получил мирный план, согласованный с Украиной: завтра он должен дать ответ, — Bloomberg
Фокус
2026-01-21T15:24:57Z
Трамп полностью меняет мир: что это означает для Европы
TSN
2026-01-16T07:51:44Z
В МИД назвали позорным заявление Красного Христа об ударах в Украине и России
Украинская правда
2026-01-16T00:03:42Z
Орбан убеждает венгров, что из-за Украины у них заберут 2 бонусные пенсии в год
Европейская правда
2026-01-08T07:39:58Z
В РФ скрывают состояние здоровья Адама Кадырова после ДТП: СМИ публикуют уже второе старое видео
Фокус
2026-01-21T15:30:33Z
ТЦК становятся ближе: новые мобилизационные полномочия
Comments UA
2026-01-21T15:15:40Z
"Загнали людей в подполье": в Раде выступили против "бусификации"
Знай
2026-01-16T03:33:45Z
"Он боится США": Трамп ответил, планирует ли захватить Путина по образцу Мадуро
Фокус
2026-01-10T00:00:18Z
СМИ: команда Трампа разрабатывает соглашения для реализации его видения по Гренландии
Европейская правда
2026-01-08T06:45:48Z
Украинский борщ вошел в пятерку самых вкусных супов мира
UAToday
2026-01-07T17:33:40Z
Убивает и останавливает рост: какие деревья и кустарники нельзя обрезать зимой
Знай
2026-01-21T14:51:59Z
Январь 2026 года: рассыпьте этот секретный продукт по городу — и летом вас ждет рекордный урожай
TSN
2026-01-21T14:21:37Z
Ваш телефон управляет судьбой: ваша заставка может привлечь деньги, любовь или… заблокировать успех
Comments UA
2026-01-21T13:06:03Z
Она видит то, что вы игнорируете: как кошка первой чувствует негатив в доме
Знай
2026-01-21T12:51:59Z
Запрещена правда о браке: почему смена фамилии может сломать жизнь женщины - об этом молчат годами
Comments UA
2026-01-21T12:27:01Z
Первая подработка подростка: как поддержать ребенка и не лишить желания работать
Знай
2026-01-21T12:21:01Z
Почему в Японии не выбрасывают старые вещи: они получают второй шанс
TSN
2026-01-21T11:12:45Z
В унитаз или в мусорку: эксперты посоветовали, как лучше утилизировать наполнитель для кошачьих туалетов
Знай
2026-01-21T10:51:03Z
Появилась новая информация о состоянии сына Кадырова после серьезного ДТП
Comments UA
2026-01-21T09:06:29Z
Елка с наркотиками вместо игрушек: в Киеве задержали иностранца, которого подозревают в сбыте
Украинская правда
2026-01-12T15:42:56Z
Правоохранители раскрыли схему взяток в ТЦК в Житомирской области
Новости Украины
2026-01-21T15:27:06Z
Ужас в центре Ровно: суд поставил точку по резонансному делу — пожизненное за изнасилование и убийство молодой женщины
Comments UA
2026-01-21T14:33:04Z
В Киеве разыскали мужчину, который 1 января устроил драку в раздевалке катка на ВДНХ
Украинская правда
2026-01-21T13:39:26Z
Жертвами столкновения поездов в Испании стали уже 43 человека
Европейская правда
2026-01-21T12:39:21Z
Супруги сгорели в машине, дома превратились в пепелища: Россия массированно атаковала один из областных центров
TSN
2026-01-21T10:33:34Z
Самая сильная магнитная буря внезапно накрыла страну: когда она закончится
GlavRed
2026-01-21T09:27:18Z
По Днепровщине РФ била ракетами и БПЛА: два человека погибли. ФОТО
Новости Украины
2026-01-21T06:24:42Z
Тайна, которой 2000 лет: почему археологи до сих пор боятся открывать гробницу первого императора Китая
TSN
2026-01-15T22:18:03Z
Топор, бензопила и зомби с остатками памяти — скриншоты и подробности геймплея Resident Evil Requiem с презентации Capcom
GameMag
2026-01-16T00:00:23Z
У "Резерв+" появились уведомления о бумажных повестках: считается ли это официальным вручением
UAToday
2026-01-07T21:03:17Z
Глаза в темноте: зачем россияне снабдили свои беспилотники инфракрасными маяками - ответ эксперта. ВИДЕО
Новости Украины
2026-01-14T16:21:51Z
Зря потраченные деньги: могут ли солнечные повербанки выручить при отключениях света
Фокус
2026-01-21T15:21:52Z
Дата дефолту при порушенні контракту GAFTA: аналіз рішення Ayhan Sezer v Agroinvest
AgroNews
2026-01-21T15:06:02Z
На Рівненщині колишнього голову громади судитимуть за хабарництво з землею комунальної власності
AgroNews
2026-01-21T14:24:10Z
Какие детали ноутбука наиболее уязвимы и чаще всего требуют сервисного вмешательства
Новости Украины
2026-01-21T13:36:12Z
Украинская компания Preply стала "единорогом" с оценкой $1,2 млрд
Лига
2026-01-21T13:15:28Z
Дэвид Бекхэм на фоне серьезного скандала со старшим сыном сделал заявление об ошибках детей
TSN
2026-01-20T15:36:47Z
Украинская теннисистка пришла на пресс-конференцию Australian Open в футболке с призывом о помощи
Комсомольская правда
2026-01-20T14:57:25Z
Лучшая юная спортсменка Украины: Срыв – это часть спорта, но есть то, чего бояться нельзя
Комсомольская правда
2026-01-18T14:06:22Z
Известный украинский боксер нокаутировал соперника за 29 секунд и выиграл титул
Comments UA
2026-01-18T13:36:56Z
Александр Шовковский признался Сабо после отставки: правда о кризисе в "Динамо"
Знай
2026-01-17T18:51:17Z
Экстремальный собрат "Дастера" неожиданно победил в ралли "Дакар"
Фокус
2026-01-17T16:00:29Z
Усик назвал тройку именитых боксеров против которых хотел бы выйти на ринг
Comments UA
2026-01-17T13:30:16Z
Чому актуальний статут став обов’язковою умовою для отримання фінансування
AgroNews
2026-01-17T09:51:15Z
Александру Усику — 39: когда украинский боксер планирует завершить карьеру
Фокус
2026-01-17T07:00:47Z
Дается только 10 дней: что нужно успеть сделать после покупки автомобиля
Знай
2026-01-21T10:21:20Z
Toyota выпустила доступный молодежный кроссовер в спортивном стиле за $17 200
Фокус
2026-01-21T15:06:10Z
Hyundai отказывается от массовой дешевой модели: что предлагают взамен
Фокус
2026-01-21T14:15:59Z
Это точно сработает: водители рассказали наиболее действенный метод запуска двигателя на морозе
Comments UA
2026-01-21T14:03:25Z
Запас хода — 1500 км: Chery готовит инновационный электрокар с твердотельной батареей
Фокус
2026-01-21T13:21:49Z
Звезда 70-х: старый 55-летний Plymouth ушел с молотка за $3,3 миллиона
Фокус
2026-01-21T12:15:00Z
В Украине появятся необычные 25-метровые троллейбусы с дизелем
Фокус
2026-01-21T10:30:44Z
Известный рэпер создал трехколесный электрокар с искусственным интеллектом
Фокус
2026-01-21T09:27:38Z
Sony передаёт контроль над производством своих телевизоров компании TCL
GameMag
2026-01-21T04:03:08Z