15 квітня українські хакери команди «Кібер Спротив» та міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm опублікували першу частину спільного розслідування про те, як у Росії виробляють дрони-камікадзе «Shahed 136», також відомі як «Герань-2». Текст опублікований у перекладі десятьма мовами світу.
Розслідування базується на аналізі понад 100 Гб інформації та закритих даних російського ТОВ «Альбатрос», що працює на території муніципального округу Єлабуга, Республіка Татарстан, суб’єкт Російської Федерації. «Альбатрос» активно залучений до збирання «шахедів» за іранською технологією. Наразі це ТОВ, а також компанія «Дельфін Алабуга» перебувають під санкціями США, однак багато інших алабузьких підприємств, що мають аналогічну спеціалізацію, досі е під санкціями.
Сьогодні автори розслідування виступили із заявою, в якій повідомили, що від їхнього імені анонімний телеграм-канал «Труха», а слідом за ним і низка українських медіа та журналістів поширюють дані, яких не було у самому розслідуванні. Про це йдеться у повідомленні телеграм-каналу InformNapalm.
«В дампах AlabugaLeaks (телеграм-канал, на якому кіберволонтери публікують анкети учасників виробництва російських дронів ТОВ "Альбатрос". — ДМ) та в публікаціях InformNapalm (https://t.me/informnapalm/21400) не було цих даних, які сьогодні поширила "Труха" і підхопили деякі українські медіа та блогери.
Хоча "Труха" робить посилання на нашу статтю, але представлених в її дописі даних НЕ БУЛО ні в дампах, ні в дослідженні.
Вірогідно, цю інформацію вкидають через "Труху", при цьому посилаючись на статтю InformNapalm якісь невідомі актори, щоб легалізувати власну інформацію, яка може бути викривленою або хибною», — йдеться у заяві.
InformNapalm та «Кібер Спротив» звернулись із проханням до редакції «ТСН», журналіста Андрія Цаплієнка та всіх інших, хто сьогодні зранку поширював інформацію з каналу «Труха» про «збільшення БЧ до 90 кг та sim-карту Київстар», додати до своїх повідомлень уточнення, що це не інформація від InformNapalm, а її джерелом виступили «невідомі актори», що прикриваються іменем міжнародної розвідувальної спільноти.
Читайте також:
- «Труха» і діти: як телеграм-канал розкручує свою мережу, рекламуючи власну благодійність
- Астрологи проти астрономів. Чим телеграм відрізняється від журналістики
- «Солідаризація з помийкою»: Журналісти обурюються, що на закриту зустріч Зеленського зі ЗМІ запросили представника телеграм-каналу «Труха»
- Анонімність та російські гроші. Хто фінансує українські телеграм-канали?
- Вір мені, бро. Як часто справджуються інсайди анонімних телеграм-каналів?
- Як визначити, що телеграм-канал працює проти вас. Поради аналітикині «Детектора медіа»
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.