Аби українські учні знали про свої права та свободи людини Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Ради Європи в межах проєкту “Посилення соціального захисту в Україні” та Офісу Омбудсмана розпочинає масштабний проєкт навчання українських учнів правам дитини згідно з Європейською соціальною хартією (ЄСХ). Про це повідомляє пресслужба Асоціація інноваційної та цифрової освіти.
На меті проєкту - навчити учнів своїх соціальних прав, закріплених в ЄСХ, вміти їх захищати. Адже у повсякденному житті права та свободи людини в Україні часто порушуються.
Спеціальний урок розроблений для учнів 5-11 класів. Він отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки України для можливості викладання у закладах освіти. А для вчителів, які проводитимуть цей урок, розробили курс підвищення кваліфікації. Урок вже почали впроваджувати в школах з квітня 2024 року.
Кожне заняття триває урок (1 академічну годину) і має інформаційну та практичну складову. До кожної теми дібрані практичні завдання - презентації теоретичного матеріалу, вирішення практичних кейсів-задач, аналіз ситуацій, тематичні творчі завдання, рольові ігри тощо. Це дасть змогу краще засвоїти матеріал та сформувати відповідні вміння та навички.
- Лише знаючи свої права, можна запобігти їх порушенню і боротися за їх дотримання, а тому реалізація такого проєкту є вкрай важливою для кожного українця, особливо для молодого покоління. Проєкт відкриє нові можливості для розвитку обізнаності учнів про свої права та свободи, - зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Курс підвищення кваліфікації для освітян “Основні права та принципи “Європейської соціальної хартії” у мультимедійному форматі SCORM можуть пройти не тільки освітяни, а і всі охочі безплатно за посиланням.
- Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті у понеділок, 1 квітня, офіційно обійняв посаду. Він запевнив, що має намір здійснити свій перший візит як комісар до України.
- Координаційний штаб із захисту прав дитини в умовах воєнного стану доручив Міністерству закордонних справ звернутися з нотою до іноземних держав, куди були евакуйовані українські діти. Мета звернення – перевести всі випадки обмежень прав батьків та опікунів із юрисдикції країни перебування під юрисдикцію України.