MY.UAНовини
Олена Говорова про "нейтральних атлетів" у Парижі: "Я не бачу цих людей на Олімпійських іграх"
Олена Говорова про "нейтральних атлетів" у Парижі: "Я не бачу цих людей на Олімпійських іграх"

Олена Говорова про "нейтральних атлетів" у Парижі: "Я не бачу цих людей на Олімпійських іграх"

Призерка Оліміпади-2000 розповідає про боротьбу, яку веде Україна, з присутністю росіян та білорусів на Іграх у столиці Франції

Через три місяці у Парижі стартують літні Олімпійські ігри Париж-2024. Це перші для України Ігри в умовах повномасштабного вторгнення, яке розпочалося за кілька днів після завершення зимової Олімпіади Пекін-2022.

Попри усі величезні проблеми, насамперед, психологічного характеру, українські спортсмени готуються до змагань й досі виборюють олімпійські ліцензії. В деяких видах спорту кваліфікаційні змагання ще тривають.

Про нюанси підготовки українських атлетів до Ігор, боротьбу з присутністю на головних спортивних змаганнях 4-річчя так званих "нейтральних" атлетів з росії та білорусі, міжнародну допомогу, яку отримувала Україна від олімпійської родини, в ексклюзивному інтерв’ю "Телеграфу" розповідає бронзова призерка Ігор Сидней-2000 у потрійному стрибку, а нині радних керівника Офісу Президента з питань спорту й заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олена Говорова.

Наскільки президент залучений у питання підготовки до Олімпіади саме зараз, у воєнний час, коли питання спорту в принципі не можуть бути пріоритетними для держави?

Давайте почнемо спочатку – що таке спорт під час воєнного стану. Якщо ми будемо глибоко дивитись, то спорт це ресурс. І сказати, що він не першочерговий не можна, тому що спорт – важлива частина нашого суспільства й важлива частина нашого життя. Якщо ми беремо масовий спорт, то ми можемо говорити, що за допомогою спорту людина може відновитися. І це науково доказаний факт. На сьогодні, якщо ми хочемо бути в ресурсі, ми повинні йти не в аптеки, а в спортзали, на доріжки, в парки. А ресурс для нас дуже важливий. Ми повинні зрозуміти, якщо ми в ресурсі, ми зможемо більше допомагати нашим захисникам й захисницям.

Якщо ми беремо міжнародний спорт, коли наші атлети виїжджають за кордон, то це ще одна можливість, й дуже велика можливість, нагадати всьому світу, що відбувається в нашій країні. Спортсмени популярні люди, до спортсменів дослуховуються, їх читають, їх бачать, з ними спілкуються. І в них є ще одна можливість розказати всьому світові, що відбувається в Україні, що в нас війна, що наша країна захищає світ від терору і нам потрібна допомога. Тому я б сказала, що спорт – важлива частина нашого життя, навіть під час воєнного стану.

Президент тримає руку на пульсі — і стосовно міжнародного спорту, і стосовно масового спорту. Якщо ви пригадаєте, виступ Президента минулого року, 24 серпня, він зробив акцент, він казав у своїй промові про програму активні парки Саме йдеться про ресурс нації. У нас ростуть діти. І ми з вами сьогодні, як ніхто відповідальні за покоління яке росте. Я розумію, що це важко, розумію, що це складно. Але приклад мого сина, який казав, мама пішли на тренування, тому що я там забуваю про війну, говорить про величезну важливість цього питання. Й ми повинні це пам’ятати – саме спорт, фізична активність допомагає бути в ресурсі.

Олена Говорова

Чи повністю профінансована підготовка українських олімпійців (у відсотках)?

Я не можу вам сказати у відсотках, але я була на нараді з приводу олімпійських ігор, де був в.о. Міністра молоді та спорту Матвій Бідний. На сьогодні олімпійська збірна, спорт вищих досягнень має кошти для того щоб готуватися до Олімпійських ігор. Це – перший момент.

Плюс, на початку війни Міжнародній олімпійський комітет створив фонд солідарності саме для українських атлетів, які деякий час мали фінансування з того фонду, якщо я не помиляюся 7 млн. доларів було зібрано. І це не тільки гроші МОК, а це й гроші ЄОК, це й міжнародні федерації. Тобто це олімпійська солідарність, й вперше в історії МОК саме для однієї країни був створений такий фонд.

Багато чого зробив Сергій Назарович Бубка, тому що він напряму спілкувався з президентами міжнародних федерацій з видів спорту, з приводу того, щоб спортсмени безкоштовно мали змогу певний час тренуватися за кордоном, щоб у них була змога продовжувати виступати на міжнародних змаганнях. На початку війни у березні 2022-го, участь наших спортсменів на міжнародних стартах була під великим питанням. Але ми робили все для того, щоб спортсмени мали змогу виїжджати на змагання, розказувати світу, що відбувається в країні, доводити свіу нашу незламність. й Юнацький олімпійський фестиваль у той час був… Я пам’ятаю, як ми збирали екіпіровку, як прораховували логістику, як збирали спортсменів долали всі перепони для того щоб наші юні спортсмени поїхали на Юнацькій олімпійський фестиваль і інші змагання.

Сьогодні процес йде, я не буду порівнювати це з Токіо, бо тоді були свої моменти в підготовці.. Але я вірю, що ми побачимо цього року нашу сильну збірну на Олімпіаді. Вже те, що вона буде в Парижі, показує нашу силу й наш характер.

Скільки, на Вашу думку, медалей може завоювати збірна України?

Ви ж знаєте, я спортсменка, у нас не прийнято рахувати медалі в голос (посміхається).

Я взагалі не розумію рахування медалей, тим паче, золотих. Я вам наведу приклад. Яна Клочкова у Сіднеї-2000 завоювала три медалі (два золота й срібло), у Афінах-2004 ще два золота – чотири золоті медалі. Це говорить про розвиток спорту в країні, чи це говорить про те, що талановита людина вийшла, підготувалась належним чином й завоювала медалі для країни. На що ми звертаємо увагу, якщо говоримо про розвиток спорту в країні? На наші найсильніші види спорту ми маємо дивитись взагалі, а не тільки рахувати медалі. Говорячи про плавання, ми пам’ятаємо Сідней й Афіни, і який ступор був після цього. Лише в останні роки ми бачимо що Михайло Романчук та Владислав Бухов виходять на новий рівень, демонструють результати. Якщо ми говоримо про розвиток спорту, то треба дивитися не тільки на медалі на Олімпійських Іграх. Є таланти, які виборюють нагороди на Олімпійських Іграх, є певний відсоток вдачі теж.. Бувають й такі випадки на Олімпійських іграх.

Медалі будуть на Олімпійських Іграх, я впевнена. А скільки і якого гатунку, це вже час покаже.

Є певні моменти, певні обставини, певна підготовка, я не буду рахувати і ніколи не рахувала "золото" на Олімпійських іграх. Бо це ніяк не відображає 100 відсоткову дійсність у розвитку спорту.

Повторення результату Токіо-2021 за нинішніх умов – успіх, чи невдача?

За нинішніх умов будь-яка медаль, яку завоюють наші спортсмени, це вже успіх.

Як держава може вплинути на те, щоб футбольна збірна зібрала найсильніший склад на Олімпіаду, включно з гравцями національної збірної, які виступатимуть на Євро — Трубіним, Забарним, Бражком, Судаковим, Мудриком?

Є Закон України про громадські об’єднання де чітко прописано, що держава не має права втручатись в діяльність громадських об’єднань. І це перше правило, якого дотримується держава. Разом з тим, я думаю, що свідомість гравців, взагалі наша українська свідомість, й те, що ми вперше відібралися на Ігри у футболі, до того ж, в такі складні часи, я думаю, що всі причетні зроблять все можливе для того, щоб ми там достойно виступили.

Ще повинна бути свідомість "Динамо", "Шахтаря", іноземних клубів, де виступають наші легіонери…

Я дуже на це сподіваюсь.

Зрозуміло. що виступ збірної на Іграх, це не лише спортсмени а й велика офіційна делегація (тренери, лікарі, масажисти, судді, тощо). Чи не має побоювань що повернуться не всі, хто виїхав?

Кількість делегації, не така вже велика. Половину від кількості спортсменів складає офіційна делегація. Відповідно, якщо у нас буде 100 спортсменів, то склад офіційної делегації має налічувати не більше 50 осіб, які їдуть на ОІ. Це перший момент. Другий – спортсмени, які їдуть на Ігри, вони їздили на чемпіонати світу, на чемпіонати Європі, Кубки світу, відбіркові змагання. Й вони ж їздили не завжди самі. Є команда людей, яка певний час знаходиться разом з ними. Навіть на НТЗ (навчально-тренувальних зборах) вони завжди поруч.

Тому мова не йде про те, що всі масово зараз поїдуть на Олімпійські ігри. Я впевнена, що ми не побачимо людей, які випадково поїхали на Ігри. Це будуть люди які постійно виїжджають разом з командою і працюють зі спортсменами не один рік, як складова частина команди.

Олена Говорова

Чи проводиться інструктаж для спортсменів на випадок зустрічі з нейтральними атлетами у разі знаходження поруч на арені або п’єдесталі пошани (спільне фото, рукостискання, таке інше)?

Міжнародна федерація тенісу проводить курси медіа грамотності серед тенісистів світу, які входять у Топ-100 на різні випадки, наприклад, певні умови, як себе поводити перед камерою й таке інше. Подібну роботу треба проводити й нам з нашими олімпійцями. Й це не те що вказівки, робіть так, чи робіть так. Людина під час змагань, великого психологічного навантаження, на підсвідомості повинна розуміти, чого не треба робити, як би її не провокували. Наші атлети – свідомі й відповідальні, але провокації можуть бути. І тому треба попередити наших спортсменів, що провокація може бути в будь-який момент. І це треба враховувати. Наприклад, людина може говорити української мовою, а ставити провокаційні питання. Людина, яка може навмисно підійти й обійняти, а ти не готовий до цього. Ці моменти всі треба обговорювати, аби наші спортсмени готові були уникнути цих провокацій.

Близько 50 російських олімпійців можуть отримати путівки до Парижу. Також активно за путівки змагаються білоруси. Ви є радником з питань спорту ОП. Як українська держава протистоїть намаганням росіян та білорусів потрапити на Ігри?

З початку війни Мінмолодьспорт, НОК України, профільні федерації, Комісія атлетів НОК на чолі з Георгієм Зантараєю збирає всі докази того, як російські спортсмени можуть бути пов’язані зі своєю державою. Я знаю, що нещодавно Комісія атлетів МОК зустрічалася з нашою комісією , вони проводили онлайн-зустріч з приводу того, які є докази, як буде працювати комісія, що можуть самі атлети зробити на цьому шляху. І ця робота не тільки сьогодні ведеться, вона ведеться протягом останніх півтора років, тому що, як тільки ми бачимо якісь порушення ми одразу ж їх фіксуємо. І це не тільки спортсмени, не тільки працівники НОК, Міністерства, чи федерацій, це й величезна кількість активістів, які допомагають відслідковувати активність "нейтральних" спортсменів. Наше завдання сьогодні – боротися за наше право змагатися на Іграх, без участі спортсменів рф та рб. Не існує статусу нейтрального атлета, вони все одно представляють свою країну, все рівно асоціюються з країною-агресором. Тому наше завдання сьогодні – надати якомога більше доказів порушень так званого статусу нейтрального атлета.

Окрім того… Ми пам’ятаємо скільки рф порушувала олімпійське перемир’я, ми пам’ятаємо скільки було скандалів зі спортсменами цієї країни щодо допінгу. Тому, якщо росія повертається в олімпійський рух, навіть, якщо це нейтральні спортсмени – це завжди хаос, завжди порушення, це не про олімпійські принципи. І всі ці докази ми збираємо, прописуємо й надаємо МОК.

З іншого боку ті ж російськи боксери, гімнасти не беруть участі навіть у кваліфікаційних змаганнях. Чому саме федерації з цих видів спорту відмовляються від змагань? Це наш плюс?

Мене не цікавить їх думка, взагалі. Я вам скажу більше. Ігри дружби, які вони збираються проводити у вересні, це якась нісенітниця, тому що це не про світовий спорт й не про розвиток спорту. Ми всі розуміємо, що вони хочуть зробити розкол в олімпійському русі.

Мене дійсно не цікавить їх думка. Їх не повинно бути в олімпійському русі. Це не та країна й не ті люди, які можуть бути представлені на Олімпіаді. Що таке олімпійський рух – це про повагу, про мир, про найкращі якості людини, які вона може показати під час Ігор й взагалі під час змагань. Тому, я не бачу цих людей на Олімпійських іграх.

Олена Говорова

Ви особисто багато спілкуєтесь з мером Парижу Анн Ідальго. Які настрої панують у столиці Франції перед Іграми щодо російських спортсменів?

Щодо російських спортсменів пані Ідальго чітко висловилася, коли приїжджала останнього разу до Києва, це до речі вже четвертий офіційний візит мера Парижа під час повномасштабного вторгнення. Дослівно – "Я хочу сказати російським і білоруським спортсменам, що їм не раді в Парижі". Що стосується українських спортсменів, вона на зустрічах постійно наголошувала, що "ми вас дуже чекаємо, хочемо бачити, вражені вашою силою волі, вражені вашою країною. Ми вас дуже чекаємо на Олімпійських іграх". І знаєте, це дуже відчувається. Я декілька разів була у Парижі з приводу Ігор й це відчувається навіть у повітрі – наскільки вони чекають, й наскільки вони захоплені українським народом.

До речі, й допомога, яка йде з Франції, вона дуже й дуже велика. Ми домовилися з мером Лілля, що цього літа наші діточки поїдуть на відпочинок, на учбово-тренувальні збори. А коли країна живе Олімпійськими іграми, я думаю, для них це буде свято. Я звернулася з проханням про допомогу у зібранні спортивного інвентаря – мені вже через пару днів друзі з Франції відзвітували, що зібрано. Я пам’ятаю, як на початку війни гуманітарний штаб НОК отримав першу допомогу саме від Франції.

Дуже хочеться побачити під час Олімпіади Париж українським. Й в нас є все для того, щоб ми це зробили.

У регламенті МОК чітко записано, що будь-яка людина, яка має офіційну акредитацію на Ігри (спортсмен, тренер, суддя, журналіст, тощо…) має право потрапити в країну, де проводиться Олімпіада. Чи може Франція в односторонньому порядку закрити свої кордони для атлетів із росії та білорусі?

На жаль, ні. Яким чином, якщо в них є акредитація? Акредитація це є той документ, який надає тобі право заїхати в країну. Тут мова йдеться про те, що наше завдання – унеможливити участь цих спортсменів, навіть у статусі нейтральних. Й в нас ще дуже багато роботи. Нехай, залишилося й не так багато часу. Але ми повинні робити те, що ми повинні робити.

Президент Франції нещодавно заявив, що вимагатиме від Кремля припинити вогонь в Україні під час проведення Олімпійських ігор. Що думають в ОП з цього приводу?

Перше, що ми повинні розуміти, кожного разу перед Олімпійськими іграми ООН підписує декларацію з усіма країнами про олімпійське перемир’я. Це є офіційний документ, й перед зимовими іграми в Пекіні ми були в числі перших країн, яка підписала олімпійське перемир’я. Так і цього разу у березні була підписана декларація про перемир’я під час Ігор у Парижу. Хто її не підписав? Всього дві країни, одна з них росія.

Хто б, що за "порєбріком" не казав з цього приводу, це є офіційний документ. Тому… Як може бути інакше, коли йдуть Олімпійські ігри…

Відомо, що МОК проводить фільтрацію нейтральних атлетів, але "вибірково". Наприклад, білоруська тенісистка Арина Соболенко, яка активно підтримує Лукашенка, вже має путівку на Ігри. Разом з тим, російський борець Муса Євлоєв не зможе потрапити на Ігри. Як відбувається процес фільтрації? Чи причетна до цього процесу Україна?

Зараз питання ліцензій на рівні міжнародних федерацій. Але щодо участі в олімпійських іграх, остаточне рішення буде приймати МОК. Створена спеціальна комісія МОК, яка буде аналізувати документи, щодо порушення статусу нейтральності, буде прийматися рішення по цим спортсменам. Ми надсилаємо в МОК всі матеріали які в нас є, ці документи беруть для подальшого розгляду. Більше того, ця комісія працює і буде працювати під час Олімпійських ігор, й буде працювати після Ігор. Тому я сподіваюсь, що в нас вистачить сил довести, що ці спортсмени порушують олімпійські принципи, порушують навіть рекомендації МОК. Наше завдання надати якомога більше доказів того, що спортсмени порушують статус нейтральності.

Україна дуже важливий гравець у цьому процесі, але ми не можемо діяти на емоціях, просто казати що вони погані. Факти і докази порушення статусу нейтральності основний аргумент. Якомога більше їх зібрати. Щоб кожне висловлювання, кожна фотографія, кожне порушення… Щоб Комісія отримала все це й мала все, аби довести їхнє порушення нейтральності й прийняти відповідне рішення.

Чи залишається ймовірність того, що Україна буде бойкотувати Олімпійські ігри-2024 через росіян та білорусів?

На сьогодні наше основне завдання боротися за те, щоб ми виступали на Олімпійських іграх. І якомога більше робити для того, щоб ми не побачили атлетів з рф та рб на цих змаганнях. А українські спортсмени повинні тренуватися, виборювати право, завойовувати якомога більше й більше ліцензій.

А слово "бойкот", скажемо так, воно має дуже негативні наслідки для країни, яка бойкотує Олімпійські ігри. До того ж, наслідки на перспективу. Якщо країна бойкотує ОІ, то її відсторонюють від подальших змагань, на неї накладають санкції, які вона повинна витримати. МОК приймає окреме рішення по тій країні, яка бойкотує Ігри – це правило організації.

Під час Ігор Лондон-2012 Ви вели Олімпійський щоденник разом з Савіком Шустером. Чи відомо Вам як українське ТБ буде транслювати Ігри у Парижі, які телеканали, в якому об’ємі?

Права першочерговості на трансляцію Ігор має державний канал Суспільний. А далі я думаю, що команда яка працює на цьому каналі вже вирішила як будуть показувати Ігри, в якому об’ємі, які будуть родзинки цих трансляцій, і чи передаватимуть права на трансляції іншим каналам…

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Ювілей фестивалю «Червона рута». Що сталося з зірками, які запалали 35 років тому
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:00:06Z
Маша Єфросиніна приголомшила образом у топі та трендових штанах 2024 року
24tv
2024-09-21T16:21:15Z
В Італії арештували громадянина Чехії, який розтрощив скульптуру на виставці
Европейская правда
2024-09-21T16:17:50Z
Тарабарова довела до мурах привітанням рідного Херсона з Днем міста: "Боляче кожного разу"
TSN
2024-09-21T16:15:56Z
Гарік Кричевський вперше розповів про погіршення стану здоров'я 83-річної мами
TSN
2024-09-21T16:15:03Z
Не вигадані історії: 5 моторошних трилерів, в основі яких лежать реальні події
24tv
2024-09-21T16:06:14Z
"Выше облаков" тепер українською: Тіна Кароль переклала свій легендарний хіт
24tv
2024-09-21T15:00:30Z
Збірна України з футзалу вийшла до 1/8 фіналу ЧС-2024, розгромивши Афганістан
УкраинФорм
2024-09-21T17:43:36Z
Олександрія — Лівий Берег 2:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-09-21T17:36:31Z
Джилардіно — про Маліновського: Все виглядає так, що це дуже серйозна травма ноги
Football.ua
2024-09-21T17:12:52Z
Динамо вперше в новому сезоні втрачає очки у грі з Рухом: результат матчу 7-го туру УПЛ
24tv
2024-09-21T17:06:17Z
УПЛ: «Динамо» та «Рух» зіграли без голів
УкраинФорм
2024-09-21T17:03:27Z
Динамо Київ у напруженому протистоянні не впоралось із захистом Руху
Football.ua
2024-09-21T16:57:56Z
Футзал. ЧС-2024. Казахстан знищив Нову Зеландію, Іспанія сильніша за Лівію, Ангола поступилася Аргентині
Football.ua
2024-09-21T16:55:21Z
Осасуна впоралася з Лас-Пальмасом, здобувши третю поспіль домашню перемогу
Football.ua
2024-09-21T16:45:18Z
Циганков розпочне матч Валенсія – Жирона на лаві запасних
Football.ua
2024-09-21T16:19:14Z
Що робити зі старими книгами: 5 ідей, які вам сподобаються
24tv
2024-09-21T17:45:01Z
Прохолода дихає у спину: тож ось вам 5 оригінальних способів зав'язати шарф
24tv
2024-09-21T17:42:06Z
Як зробити взуття водонепроникним: ефективні способи від експертів
GlavRed
2024-09-21T17:27:54Z
Здивуєте усіх гостей за новорічним столом: як зберегти свіжі хрусткі огірки “ніби з грядки” аж до зими
Знай
2024-09-21T16:51:15Z
Які знаки Зодіаку самі гулящі: астрологи назвали любителів гострих відчуттів
Политека
2024-09-21T16:21:20Z
Запасіться вже зараз: які консерви на зиму українцям радять придбати
TSN
2024-09-21T16:15:13Z
Ці 5 помилок в організації кухні заважають вам: вони роблять її незручною та меншою
24tv
2024-09-21T16:15:00Z
Курка в лаваші: елементарний рецепт розкішного перекусу від Ярославського
24tv
2024-09-21T15:45:23Z
Це неймовірно смачно: простий рецепт фаршированих баклажанів із мʼясом
Политека
2024-09-21T15:31:07Z
Зеленський про удари по арсеналах РФ: робимо це завдяки нашій зброї
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:45:02Z
Росія його ненавидить до сих пір. Згадаймо Івана Мазепу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:42:21Z
Прем'єр Лівану скасував поїздку на Генасамблею ООН після ізраїльських атак
УкраинФорм
2024-09-21T17:36:41Z
Байден наказав "зрушити небо та землю" заради допомоги Україні - Білий дім
GlavRed
2024-09-21T17:36:01Z
TikTok видалив акаунти Sputnik і RT на тлі американських санкцій
УкраинФорм
2024-09-21T17:27:53Z
Після затримання засновника Telegram російська розвідка зазнала провалу
InternetUA
2024-09-21T17:16:40Z
План перемоги Зеленського містить пункт про запрошення до НАТО – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:15:31Z
Ми це робимо без засобів партнерів, – Зеленський про удари по арсеналах Росії
24tv
2024-09-21T17:15:28Z
Росія вирішила, що Угорщина і Словаччина єдині в ЄС не загрожують "традиційним цінностям"
Европейская правда
2024-09-21T17:07:25Z
Військовий ветеран потрапив до лікарні після конфлікту через забудову біля озера в Івано-Франківську
TSN
2024-09-21T17:06:19Z
Росіяни скинули дрон на Станіслав на Херсонщині, поранена жінка
УкраинФорм
2024-09-21T17:01:12Z
У низці регіонів Італії оголошено надзвичайну ситуацію після руйнівних повеней
УкраинФорм
2024-09-21T16:55:57Z
У Сумському районі внаслідок удару РФ горів медзаклад
УкраинФорм
2024-09-21T16:42:40Z
Ворог атакував Сумщину: в ОВА розповіли про наслідки
TSN
2024-09-21T16:36:11Z
У Краківці в рейсовому автобусі вилучили контрабанду ноутбуків Apple на 3 млн грн
InternetUA
2024-09-21T16:17:12Z
У Красноярському краї двоє дітей померли після того, як повечеряли пельменями
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T16:06:52Z
В Туреччині перекинувся пасажирський автобус, 10 постраждалих
УкраинФорм
2024-09-21T15:45:20Z
У Франківську побилися активісти, постраждав ветеран «Азову»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T15:27:25Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Головне за 21 вересня: українців не пустять до Європи, Ощадбанк візьме більше грошей, а з ВЛК не треба поспішати
Знай
2024-09-21T17:39:27Z
Строковик ЗСУ почав працювати на військову розвідку рф: встиг виконати ряд завдань від фсб
Политека
2024-09-21T17:31:29Z
Не переплутаєте: як правильно звертатися до жінок на офіційних заходах
24tv
2024-09-21T17:30:39Z
Що не можна робити 22 вересня: суворі прикмети, які не слід порушувати
GlavRed
2024-09-21T17:27:26Z
Точицький отримав медаль від міністра культури Італії на саміті G7
УкраинФорм
2024-09-21T17:22:01Z
Українців не пустять до Європи з тваринами: кому з пухнастиків заборонять перетин кордону
Знай
2024-09-21T17:21:25Z
Застосовують 20 мотоциклів одночасно: які тактики використовує російська армія на фронті
24tv
2024-09-21T17:00:26Z
Як впливає на здоров'я щоденне споживання кави
24tv
2024-09-21T15:39:26Z
Учені дізналися, що може перетворювати людей на релігійних радикалів
Фокус
2024-09-21T15:36:44Z
Штам COVID-19 XEC вже в Польщі: вчені впевнені, що саме він "кошмаритиме" людей взимку
Знай
2024-09-21T15:21:40Z
Акції Novo Nordisk обвалилися на 5% через невтішні результати експериментальної таблетки для схуднення
360ua.news
2024-09-21T15:09:55Z
Кориця, сіль, гриби та не тільки: що можна додати до кави, щоб вона стала смачнішою
24tv
2024-09-21T15:03:00Z
Що буде, якщо розігріти суп в каструлі повторно: чи можна так робити
TSN
2024-09-21T14:16:16Z
Нова вакцина проти ВІЛ показала небачену ефективність: ключ – інтервал між дозами
24tv
2024-09-21T14:15:57Z
Названо 15 простих звичок успішних людей, з яких вони починають свій ранок
TSN
2024-09-21T09:57:47Z
Чинник, який може завадити вам зачати дитину
24tv
2024-09-21T09:12:34Z
Київська влада підтвердила погіршення повітря у столиці
24tv
2024-09-21T17:39:11Z
Залужний підтвердив загибель свого експомічника на Донбасі
Фокус
2024-09-21T17:34:59Z
Командира 72-ї бригади, яка обороняє Вугледар, звільнено з посади
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:12:50Z
Дощі та грози накриють більшість областей України: дата вже відома
24tv
2024-09-21T17:06:55Z
Сотні українських БпЛА рознесли ще один російський склад: військове зведення від Світана
24tv
2024-09-21T17:06:08Z
Київ знову накрив смог: столиця у ТОП-10 найбрудніших міст світу
24tv
2024-09-21T17:00:13Z
У Донецькій області заборонили пересування гуманітарних місій
ZN UA
2024-09-21T16:46:29Z
Резервів не вистачає: полковник запасу ЗСУ описав ситуацію на Східному фронті
24tv
2024-09-21T16:39:17Z
У Харкові надають безкоштовні послуги перукаря
Мій Харків
2024-09-21T16:39:03Z
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota
AutoCentre
2024-09-21T15:36:58Z
Гігантська ящірка зупинила практику Формули-1 у Сінгапурі
TSN
2024-09-21T14:15:29Z
Судячи з усього, сучасні безпілотні автомобілі – це один гігантський обман
24tv
2024-09-21T14:03:36Z
Водіям розкрили секрет, як всього лише одна монета може врятувати від штрафу і вберегти життя
TSN
2024-09-21T12:03:25Z
За вісім місяців в Україну ввезли понад 273 тисячі авто - Опендатабот
УкраинФорм
2024-09-21T11:58:40Z
Водіїв попередили: вікові обмеження можуть залишити вас без авто
Хвиля
2024-09-21T10:00:33Z
Найпершому у світі джипу виповнилося 84 роки
AutoCentre
2024-09-21T09:40:27Z
Коли міняти шини на зимові у 2024 році?
Детектор М
2024-09-21T09:33:46Z
У покинутому маєтку на узліссі виявлено колекцію рідкісних ретроавто
Фокус
2024-09-21T09:27:04Z
Греція та Кіпр домовились про прокладання підводного електрокабелю
Европейская правда
2024-09-21T17:39:48Z
Українці втрачають тисячі гривень через банкомати ПриватБанку: не застрахований ніхто
Знай
2024-09-21T17:36:25Z
За добу енергетики повернули світло понад 14 тис. родин після ворожих атак – ДТЕК
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:18:28Z
Укренерго не прогнозує відключень світла у неділю
УкраинФорм
2024-09-21T17:16:45Z
У неділю не планують вимикати світло
1News
2024-09-21T17:15:32Z
За світло доведеться віддати останні копійки: як обсяг споживання позначиться на сумі у платіжці
Знай
2024-09-21T17:06:20Z
Відключення світла в Україні 22 вересня: чи діятимуть обмеження споживання
TSN
2024-09-21T16:36:45Z
Росія вкрала українського зерна на понад ₴30 мільярдів
УкраинФорм
2024-09-21T16:21:31Z
Підвищення податків в Україні: експерт розкрив, по кому найбільше вдарить новий законопроект
Политека
2024-09-21T16:00:52Z
Microsoft обирає Три-Майл-Айленд для постачання енергії для своїх центрів ШІ
360ua.news
2024-09-21T17:09:12Z
Індія оголосила про плани полетіти до Венери і побудувати свою космічну станцію
InternetUA
2024-09-21T17:02:03Z
Нові iPhone розчарували швидкістю зарядки
InternetUA
2024-09-21T16:31:54Z
росія кидає резерви: кількість атак на фронті досягла рекорду – DeepState
iPress
2024-09-21T15:39:39Z
Тестування iPhone 16 Pro показало вразливість нових ультратонких рамок
InternetUA
2024-09-21T15:01:38Z
Капсула часу: у Франції студенти-археологи знайшли записку 200-річної давності
TSN
2024-09-21T14:15:37Z
Археологи знайшли у Болгарії ще одну стародавню статую
УкраинФорм
2024-09-21T14:09:42Z
Технологічні гіганти намагаються пом'якшити регулювання штучного інтелекту в Європі
Детектор М
2024-09-21T14:04:02Z
Galaxy S24 Ultra виграє у всієї серії iPhone 16 у тесті батареї
InternetUA
2024-09-21T14:01:09Z