Відремонтовані пристрої коштують дешевше, але можуть не мати гарантії. У підсумку, у спробі заощадити, можна втратити гроші.
Пристрої, що були у використанні, коштують дешевше за нові, але перш ніж купувати їх, варто провести невелике дослідження. Видання PC Mag опублікувало кілька порад, які допоможуть уникнути шахрайства під час купівлі відремонтованих ноутбуків, телевізорів, смартфонів та іншої електроніки.
1. З'ясуйте, чи користувалися пристроєм раніше
Буває так, що замовник отримує гаджет, але в підсумку не користується ним, оскільки упаковка була пошкоджена або він просто передумав і вирішив, що пристрій йому не потрібен. У такому разі техніка належатиме до категорії "була у вжитку" або скорочено "б/в". До цієї категорії належать і ті пристрої, які зазнали чищення, ремонту. Тому, перш ніж зробити покупку, уточніть у продавця, чи ремонтувався гаджет, чи користувалися ним і скільки, або його хочуть продати після повернення, а насправді він зовсім новий.
2. Хто ремонтував?
Компанія, що проводить ремонт техніки, повинна мати доступ до оригінальних запчастин, а це означає, що вона має бути сертифікована виробниками. Інакше ви ризикуєте купити кота в мішку, наприклад, флагманський смартфон, деталі, що зіпсувалися, якого було замінено не на оригінальні нові, а на неякісний ширвжиток сумнівного походження. Деякі компанії пропонують послуги ремонту, тому варто звертатися в їхні фірмові магазини.
3 Чи є в комплекті все необхідне?
Відновлені продукти часто постачаються без аксесуарів, що входять до комплекту постачання нового продукту. Це ще одна причина, щоб здати свій пристрій у ремонт безпосередньо виробнику або його сертифікованому ритейлеру. Так у вас більше шансів отримати всі необхідні аксесуари. Ви також можете отримати продукт в упаковці, близькій до оригінальної, якщо для вас це важливо.
4 Чи має продукт гарантію?
Той факт, що пристрій може увімкнутися, не означає, що він може нормально функціонувати. Продукція, що була у вжитку, теж повинна мати гарантію і виконувати те, для чого вона була розроблена. Телефон повинен здійснювати дзвінки, ноутбук повинен завантажитися і підключитися до інтернету тощо.
Найкраще напряму запитати у продавця, чи діє гарантія, чи ні. А якщо так, то скільки за часом: 6 місяців для пристрою, який спочатку мав річний захист, — ризиковано. Якщо пристрій було відремонтовано оригінальним виробником, то гарантія напевно буде. Без гарантії навіть низька вартість гаджета може не виправдати ризиків.
5. Що означає "як новий"?
Не існує правил оцінки відремонтованого товару, проте часто продавці кажуть "як новий". Це може означати, що гаджет ніколи не використовувався. Це також може означати, що продукт було відремонтовано, наприклад, отримавши новий екран замість тріснутого чи подряпаного. Варто з'ясувати, які саме комплектуючі замінено на нові.
6. Чи можна повернути товар?
Щоб помітити проблеми в деяких продуктах, потрібен час. Видання рекомендує оптимальний термін для повернення — мінімум місяць. За законами України, товар, який чимось не влаштував покупця, можна повернути протягом 2-х тижнів за умови надання товарного чека. Якщо продавець дає термін у 2 тижні, цього теж може вистачити, щоб розібратися, наскільки коректно працює вживана електроніка. Якщо ж товар поверненню не підлягає, краще не ризикуйте.
7. Що не слід купувати після ремонту
Ви можете вирішувати самі, проте медіа рекомендує уникати купівлі наступних пристроїв після лагодження:
- пристрої, які часто торкаються вашої шкіри (навушники-вкладиші);
- механічні гаджети (клавіатури);
- жорсткі диски або твердотільні накопичувачі (їх неможливо повернути до заводських налаштувань);
- телевізори (важко визначити сказати, наскільки старим може бути телевізор і який був ступінь його поломки).
Якщо ви довіряєте компанії, яка оновила продукт, то, звісно, ви можете придбати б/в клавіатури та навушники тощо.
Важливо Будь-який смартфон на Android може працювати 72 години: допоможе простий трюк8. Чи завжди б/в товари дешевші?
Ні. Тому слід порівнювати ціни. Якщо попався дешевий відремонтований гаджет, то варто перевірити, скільки коштує новий, а потім пошукати таку саму річ в інших сервісах, раптом вони продають ще дешевше. Проте ціна не має бути вирішальним фактором під час вибору товару, ліпше витратити трохи більше грошей, але купити в продавця, який викликає довіру, а не в невідомої компанії і потім шкодувати, якщо товар виявиться неякісним.
Раніше ми писали те, що процесори раптово стали працювати повільніше. Проблема торкнулася таких чіпів, як Core i9-13900K і Core i9-14900K, Core i7-13700K, Core i7-14700K. Під час ігор і при різних обчислювальних навантаженнях вони давали збої.