Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони.
У відомстві нагадали, що формат коаліцій спроможностей (capability coalitions) був створений торік для ефективнішого надання допомоги в межах роботи Контактної групи з питань оборони України.
На сьогодні започатковані вісім коаліцій, зокрема щодо авіаційних спроможностей, протиповітряної й протиракетної оборони. Кожну з них очолюють країни-лідери, які зі свого боку залучають інші держави.
Участь у згаданих коаліціях нині беруть десятки країн-членів НАТО. Опрацьовується також долучення Японії та Австралії.
До завдань новоствореного Офісу підтримки входить забезпечення координації та планування роботи в межах коаліцій спроможностей, організація взаємодії між ними й аналіз стану комунікацій із країнами-партнерами.
Офіс підтримуватиме діяльність робочої групи на чолі з міністром оборони, а також робочих груп із представників оборонного відомства і Збройних сил України на чолі із заступниками міністра за напрямами діяльності кожної коаліції.
У Міноборони наголосили, що в поточному році формат надання Україні допомоги буде модифікований у «Рамштайн 2.0».
«Це означає, що відтепер союзники України надаватимуть свою підтримку переважно не на індивідуальній основі, а у коаліційному форматі і відповідно до сформованої потреби», – пояснили в міністерстві.
Як повідомляв Укрінформ, на 26 квітня заплановане наступне засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).