Професор Юсуке Цугава стверджує, що в ідеалі якість медичних послуг не повинна відрізнятися залежно від статі лікаря, якщо вони мають відповідну кваліфікацію.
У пацієнтів менше шансів померти або бути повторно госпіталізованим, якщо їхнім лікарем є жінка. Це підтвердило дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine, пише видання Metro.
За словами авторів наукової роботи, відмінність у роботі чоловіків та жінок у сфері медицини зумовлена кількома факторами, зокрема лікарі-чоловіки можуть недооцінювати тяжкість хвороби своїх пацієнток чи больовий поріг, а також не помічати симптоми інсульту, шлунково-кишкових та серцево-судинних захворювань. Це, своєю чергою, призводить до втрати часу або некомплексного лікування.
Важливо Лікар навмисно труїв своїх пацієнтів, вводячи токсичні препарати у пакети для крапельниці (фото)Старший автор наукової роботи, професор Юсуке Цугава, стверджує, що в ідеалі якість медичних послуг не повинна відрізнятися залежно від статі лікаря, якщо вони мають відповідну кваліфікацію.
"Але наші висновки свідчать про те, що лікарі-чоловіки та лікарі-жінки практикують по-різному, і ці відмінності мають значний вплив на результати лікування пацієнтів", — каже він.
Команда вчених з Токійського та Каліфорнійського університетів проаналізувала заяви щодо медичного страхування понад 458 000 жінок і 319 000 чоловіків у період з 2016 по 2019 рік. Так-от, 142 500 та 97 500 з них — близько 31% для обох статей — лікувалися саме у лікарів-жінок, і рівень смертності серед пацієнток становив 8,15%, коли їх лікували жінки, порівняно з 8,38%, коли лікарем був чоловік.
"На перший погляд, може здатися, що це небагато, але коли йдеться про такі великі дані, то різниця стає значущою", — кажуть науковці.
Американська дослідницька група виявила таку саму закономірність в показниках повторних госпіталізацій. Експерти проаналізували дані про страхові випадки за програмою Medicare з 2016 по 2019 рік для більш ніж 458 000 жінок і понад 319 000 чоловіків. З них 142 500 і 97 500 — близько 31% для обох статей — лікувалися у лікарів-жінок.
Згідно з гіпотезою, жінки-лікарі частіше спілкуються зі своїми пацієнтками, а це підвищує ймовірність того, що пацієнтки нададуть важливу інформацію, яка допоможе краще діагностувати та вилікувати хворобу.
Однак автори наукової роботи зазначили, що необхідно ще провести додаткові дослідження, аби остаточно підтвердити виявлену кореляцію.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що лікарка Сара Велс за 20 років кар’єри у сфері паліативної допомоги допомогла близько 2000 пацієнтам із невиліковними хворобами. Нещодавно вона вирішила розповісти, про що саме шкодують люди в останні дні та години свого життя.
Крім того, колишній лікар американського репродуктивного центру UW Medicine Крістофер Герндон відмовився від ліцензії після того, як одна з його пацієнток висунула звинувачення, що він без згоди запліднив її власною спермою.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас проблеми, зверніться до фахівця.