Україна та НАТО повинні виробити спільне бачення перемоги у війні. Зокрема, союзникам потрібна стратегія з відповідними ресурсами, яка дозволить Києву отримати успіх.
Новий наступ Збройних сил Російської Федерації може збігтися з ювілейним самітом НАТО у Вашингтоні — 9-11 липня. Про це повідомили в Atlantic Counsil.
"Цілком імовірно, що новий наступ збігатиметься або накладатиметься на майбутній 75-й ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні 9-11 липня", — йдеться у повідомленні.
Аналітики вважають, що президентські вибори в США у листопаді 2024 року можуть стати "визначальною змінною" у тому, як закінчиться російсько-українська війна. Зокрема, в разі наступу ЗС РФ адміністрація Байдена матиме два варіанти — продовжити курс та "збільшити ризик українських втрат" чи перейти від політики "скільки потрібно" до "все, що потрібно" українцям, аби перемогти противника. В результаті це могло б збільшити ризик ескалації з РФ, проте відвернути звинувачення під час ви борів у нібито провалі політики США в Україні, давши Києву шанс досягти вигідної позиції для переговорів.
В Atlantic Counsil вважають, що Україні та НАТО потрібно виробити спільне бачення перемоги Києва. Натомість США та їхнім союзникам потрібна стратегія з відповідними ресурсами, яка дозволить Україні досягти цієї перемоги.
Для того, аби Україні змінити хід війни на полі бою, їй потрібно отримати велику кількість далекобійної артилерії, аби завдавати більше ударів по залізничних сполученнях, складах боєприпасів, командних пунктах та аеродромах в глибині території РФ. Адже за відсутності цієї зброї український наступ на лінію оборони ворога може призвести до великих втрат для ЗСУ.
"Це літо, ймовірно, принесе рішення щодо політики США щодо України. Залежно від того, що станеться в найближчі кілька місяців, конфлікт може переміститися на незвідану територію", — додали в повідомленні.
Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни у звіті за 18 квітня повідомили, що Україна протидіятиме літньому наступу ЗС РФ. Для цього Київ завдаватиме ударів по військово-промисловому комплексу ворога, критично важливих військових обʼєктах.
22 квітня у ЗМІ розповіли, що військова допомога США Україні може допомогти зупинити російський наступ. Зокрема, Київ може отримати нову зброю протягом кількох днів.