Заява Макрона про відправку військ в Україні має політичні, економічні, історичні та військово-технічні передумови — експерт
Юрист-міжнародник Олександр Калініченко пояснює, що заяви французького президента Еммануеля Макрона про відправку військ в Україну мають політичні та військово-технічні наслідки.
Під час інтерв'ю Liga.net він розповів, що такі пропозиції збільшують політичну та безпекову вагу його держави у Європі, а разом з цим автономію від США. Також вони відкривають перспективи для присутності в Україні ВПК, інструкторів та військ Франції та для співпраці країни з Центральною Європою.
"Франція хоче мати в Україні свій ВПК, нарощувати тренувальні місії українських військ. Зараз французи на рівні ЄС навчають у Польщі й Німеччині. Париж хоче перенести місії до нас. Такі об’єкти можуть бути на заході України", — розповів Калініченко.
Що стосується відправки військ в Одесу, то тут заява Макрона складається з історичної та економічної частин.
"Зерновий коридор чутливий для французів. Брак нашого зерна в Північній Африці й на Близькому сході веде до зростання напруженості там і міграції в Європу, — пояснив Калініченко. — Історична – Франція має сантименти, бо брала активну участь у розвитку Одеси".
Нагадаємо, зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. Остання пропозиція зацікавила українського президента Володимира Зеленського, який, всупереч цьому, заявив, що "французькі солдати можуть залишатися вдома", поки Україну тримається.
Про те, що сталося з Макроном і чого тепер чекати Україні, пояснює у своєму матеріалі для ZN.UA Олег Шамшур.