MY.UAНовини
Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ
Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ

Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ

Українські збройні сили у буквальному смислі цього слова полюють на російські установки радіоелектронної боротьби (РЕБ). І регулярно повідомляють про влучення — у зведеннях можна прочитати про такі успіхи окремим рядком. Фокус з експертами розбирався, чому так важливо знищити РЕБ Росії та яким українським операціям вони заважають.

Міжнародні медіа помічають, засоби радіоелектронної боротьби, за допомогою яких росіяни намагаються прослуховувати чи глушити переговори ЗСУ, збивати з курсу високоточну західну зброю і дрони, давно стали однією з пріоритетних цілей української армії — від локальних до тих, як діють на відстані тисяч кілометрів. І ЗСУ стають дедалі успішнішими в цій боротьбі. При чому операції зі знищення проводяться не лише на окупованих територіях, а й на території РФ, де радари "відчувають" не лише те, що відбувається в Україні, а й у країнах НАТО.

Полювання на РЕБ

Наприклад, у березні 2024 року на Запорізькому напрямку ЗСУ оператори розвідувального комплексу 3-го окремого полку ССО виявили, а потім знищили російський комплекс РЕБ "Палантин" — новітню і достатньо рідкісну російську систему, взяту на озброєння армією РФ лише в 2019 році. Це достатньо велика конструкція, змонтована на на шасі вантажівки КамАЗ. Він призначений для придушення систем радіозв’язку, а також для ведення радіоелектронної розвідки. Можливості комплексу, як зазначають російські ресурси, дозволяють "придушити" електронні системи противника в ультракороткохвильовому та короткохвильовому діапазонах на відстані 20 кілометрів.

Ще одну станцію також на Запорізькому напрямку окупанти втратили вже на початку квітня. Йдеться про комплекс радіоелектронної боротьби "Житель". Він створює перешкоди для українських безпілотників у радіусі 50 кілометрів. На Донецькому — влучили у машину комплексу радіоелектронної боротьби "Борисоглебськ-2".

Російські можливості

Від початку повномасштабного вторгнення російська армія зробила ставку на системи радіоелектронної боротьби. У багатьох населених пунктах північних областей лягав зв'язок, а кожен дзвінок простежувався. Згодом місцеві жителі, справді, розповідали про наявність великих станції з радарами та антенами чи не в кожному окупованому населеному пункті. Через це тодішній міністр оборони Олексій Резніков на початку березня 2022 року закликав українців знищувати російські системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки Росії та повідомляти про них силам оборони. Останні вже у перші тижні великої війни звітували про знищення чи захоплення українськими захисниками РЕП "Репелентів", "Красуха" та "Жителів".

Радіоелектронна боротьба — це різновид збройної боротьби. Щодня сили оборони на полі бою стикаються з її роботою. Станції РЕБ покликані виявити, змінювати чи придушити радіо-, мобільний чи супутниковий зв’язок ворога та захищати від подібних впливів власний. Тобто він здійснює радіоперешкоди для радіоелектронних засобів розвідки, систем зв’язку, ускладнення роботи противника та передавання даних. Деякі станції можуть виводити з ладу будь-яку електроніку, що опиняється в зоні їх впливу. А також допомагають здобувати інформацію про місце перебування радіоелектронних засобів та систем управління зброї та військами ворога.

Аби пояснити не військовим, а, приміром, водіям, то можна звернути увагу, як під час оголошення тривоги або біля кордону з РФ інколи не працюють системи GPS.

Оскільки на полі бою безліч пристроїв, які використовують будь-який вид зв’язку чи просто мають електронні складові, така зброя має часто вирішальне значення. Вона може не тільки заглушити сигнал, а й створити, приміром, хибну карту, яку снаряд чи літак сприйматиме як дійсну.

Станція придушення комплексу "Красуха-2"
Фото: Вiкiпедiя

Нині на озброєнні РФ має кілька десятків різних систем, зокрема, "Москва-1" — вона може працювати на відстані до 400 кілометрів", "Красуха-4" — здатна придушувати супутниковий зв'язок в радіусі 300 км і глушіння сигналу літаків дальнього радіолокаційного виявлення, а також "Инфауна", "Леер-3". Більшість із них були на базі бойових машин піхоти, КамАЗів чи бронеавтомобіля "Тигр-2". Загалом, в РФ РЕБ винесена в окремий клас підрозділів, це окрема галузь, яка має свій бюджет. Раніше експерти говорили, що полігоном для випробування нової техніки були окуповані території Луганської та Донецької області, де їх помічали навіть представники місії ОБСЄ.

За словами експерта Defence Express Антона Міхненка, зараз в Росії працюють до п'яти заводів, які виготовляють до 30 різноманітних засобів радіоелектронної боротьби різної дальності дії і роботи на різних частотах. А також є багато дрібнішх виробників, засоби виробництва яких може порушувати комунікацію між військовослужбовцями, між командуванням і підлеглими.

За допомогою таких систем росіяни мають часто перевагу на полі бою. Зокрема, в Американському інституті вивчення війни у червні 2023 року говорили, що російські засоби радіоелектронної боротьби є ключовим чинником, який ускладнює контрнаступ українських військ на Запорізькому напрямку — через вплив на роботу високоточних ракет та порушення зв’язку у Силах обоони.

З дальнім радіусом

Українські сили оборони вишукують російські радіолокаційні системи і за межами України.

Приміром, не так давно в РФ була значно пошкоджена єдина з наявних радіолокаційних систем загоризонтного типу "Контейнер 29Б6". При чому як російські, так і українські джерела повідомили, що ЗСУ здійснили атаку безпілотником 11 квітня 590 окремого радіотехнічного вузла військової частини 84680, що за сотні кілометрів углиб російської території — у Республіці Мордовія, у місті Ковилкино, що на південний схід від Москви. РФ розробляла та вводила в експлуатацію цю станцію протягом 15 років.

Унікальність цього радара в тому, що він є частиною російської системи раннього попередження для виявлення загроз, що наближаються на відстані тисяч кілометрів, таких як крилаті і гіперзвукові ракети, а також зліт літаків на відстані понад 2000 км. Тобто радар контролював повітряний простір навколо Європи.

Експерти говорять, така станція в РФ єдина. Там хотіли створити ще одну, під Владивостоком, але задум не реалізувався.

"Ця станція за рахунок відбиття радіолокаційних хвиль може дивитися, справді, дуже далеко. Але при цьому має мертву зону — приблизно 900 кілометрів. Тобто на цій відстані об'єкти їй не помітні", — говорить Фокусу авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.

Серед тих, які "відчувають" на відстань до 5000 км, наприклад, станція розвідки та придушення зв’язку в короткохвильовому діапазоні "Мурманськ-БН". Це величезна конструкція на кількох КАМАЗах, яку РФ використовує для порушення роботи датчиків українських засобів повітряної розвідки.

Як кажуть експерти, такі пошкодження важливі в контексті майбутнього надання Україні винищувачів F-16.

"Для надання таких літаків необхідно створити запаси засобів, які б вони могли використовувати та забезпечити умови для безпечного використання винищувачів F-16 на території України — ППО, знищити засоби розвідки противника, — говорить Фокусу шеф-редактор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Рябих Валерій. — Вже зараз ми знаємо про знищення радару в Брянській області, який міг дивитися вглиб України на 700 км, а також удари по Джанкою у Криму, де також знищувались подібні системи. Це можна розглядати як заходи зі створення умов для появи цих літаків. Не виключаю, що труднощі та затримки пов'язані з бажанням наших партнерів, аби ці літаки стали дієвим засобом для вирішень завдань, які стоять перед ЗСУ, а не просто мішенню для РФ".

Хоча авіаексперт Валерій Романенко уточнює, що у Джанкої Силами оборони були знищені радіолокаційні станції. "Росіяни запускають дрони далеко вглиб країни, аби виявляти наші літаки. Після цього залітають інші дрони та знищують їх. Якщо у нас будуть F-16, то вони літатимуть не з прифронтових територій, а з Києва, Львова чи Івано-Франківська, підвісивши два паливні баки", — додає він.

Інша справа — це те, що після знищення комплексів у Джанкої Росія могла втратити не лише гелікоптери Мі-8 чи Ка-52, пускові установки ЗРК С-400, які базувалися там, але й радіолокаційні станції та апаратуру спостереження за повітряним простором "Фундамент-М". Ці засоби, зокрема, використовувалися і для захисту так званого Кримського мосту. Після того, як ми минулого року влітку ЗСУ знищували подібні радіолокаційні засоби у Криму, наступним ударом було зруйновано штаб Чорноморського флоту в Севастополі.

Аби виграти війну

"РЕБ — це їхній шанс вижити. Сучасна війна вимагає сучасних рішень. Саме так ми отримали перевагу над росіянами на початку війни, коли масово почали використовувати дрони: спочатку мавіки для спостереження та скидів на ворога, а далі FPV, щоб точково знищувати ворога й техніку. Противник не стояв на місці, тож з часом дрони стали для нас не тільки порятунком, але й небезпекою. Зараз чи не єдиним ефективним засобом боротьби стали РЕБи — системи, які здатні "знешкодити" не тільки коптери, але й більш серйозні БпЛА, рятуючи цим сотні життів. Наш новий збір — це квиток до порятунку наших захисників", — написав журналіст Віктор Тригубов, оголошуючи збір 830 тисяч гривень на 20 модулів радіоелектронної боротьби.

У листопаді 2023 року тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своєму матеріалі для The Economist сказав, що на "на Куп’янському та Бахмутському напрямках противник фактично створив ешелоновану систему РЕБ, елементи якої постійно змінюють своє місцеположення", і аби звільнити території, українським Силам оборони доведеться якось пробитися через цей радіоелектронний щит Росії.

Про РЕБ постійно згадує президент Володимир Зеленський, нещодавно він заявляв, що в Україні планують побудувати комплексну систему керування засобами радіоелектронної боротьби, аби унеможливити зусилля російських окупантів з пілотування різних повітряних засобів у небі над Україною.

Українські військові говорять: без новітніх систем РЕБ війну, дійсно, не виграти. Адже вони можуть допомогти як при боротьбі з дронами у полі, так і перехопити російські ракети.

"Наразі ми маємо 50 типів таких РЕБів вітчизняного виробництва та приблизно стільки ж — західного. Деякі з них можуть захистити окремі зразки техніки, бійців. Позиції бригади можуть прикривати інші РЕБ, наприклад "Прометей", виконуючи радіоподавлення, не дозволяючи передавати інформацію, робити повітряну і наземну розвідку", — говорить Валерій Романенко.

Аналітик також згадує національну систему радіоелектронної боротьби під назвою "Покрова", яка введена в експлуатацію та здатна збивати з курсу російські "шахеди" в небі над Україною. "Також є "Буковель", "Анклав" — вони дуже ефективно глушать російські сигнали зв’язку і впливають на деякі типи дронів. Тоді деякі з них просто падають. Далеко не всі дрони мають програму повернення", — говорить він.

Експерт нагадує: наразі засоби РЕБ є в кожному пакеті допомоги від США та Німеччини. Їх кількість могла досягти такої "щільності й такої ефективності, що зараз ми вже можемо не витрачати ракети на збиття деяких російських засобів ураження". Знову йдеться про "шахеди".

З ракетами все складніше.

"У навігаційні системи російських ракет на жаль втручатись ми не можемо, — пояснює він. —. Можливо, можемо це зробити з північнокорейськими, адже вони падають, де завгодно, але не з російськими. Коли розбирали північнокорейські, то виявилося, що вони не стійкі до РЕБ. З російським ракетами складніше. Вони розраховані на протиповітряні системи НАТО. У них передбачений захист. Загалом у нас не так багато РЕБ систем, які здатні перехоплювати повітряні цілі, зокрема, "шахеди".

"До війни ці системи більше йшли на експорт, але зараз важливо збільшувати їх кількість в середині країни", — резюмує експерт.

При цьому експерт сумнівається, що коли говориться про необхідність посилення системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, Україна може отримати доступ до західних зразків потужних засобів розвідки від союзників. Мовляв, це дуже секретна зброя, яку не надають, аби ворог не дізнався американські та частоти НАТО. "Зараз сигнали глушаться вибірково, його затримують, що називається спуфингом (підміна супутникового радіонавігаційного поля. — Ред.). Замість отримання чіткої точки від супутника вона розходиться", — уточнює Романенко.

Важливо Ядерні погрози та ядерна відповідь: атомна зброя США у Варшаві проти зброї Путіна в Білорусі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
Леди совершенство: непростая судьба Бэйб Пейли — самой богатой светской львицы, которой завидовала сама Мэрилин Монро
Marie Claire
2024-09-21T20:01:19Z
Самые талантливые люди рождаются под этими знаками Зодиака: какие 3 созвездия решают все
Знай
2024-09-21T19:51:52Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Конте повернувся на Альянц Стедіум за нічиєю проти Ювентуса
Football.ua
2024-09-21T18:04:32Z
Карпати в меншості здолали Чорноморець
Football.ua
2024-09-21T11:58:10Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Мега шоколадный десерт: рецепт простого и сладкого брауни за полчаса, видео
Политека
2024-09-21T18:45:29Z
Рейчел Барбер и чужая зависть: как безумное стремление к счастью разрушило жизни целой семьи
Marie Claire
2024-09-21T16:27:44Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Харрис приняла приглашение CNN на дебаты 23 октября
Европейская правда
2024-09-21T19:42:35Z
Россия не хочет участвовать во втором Саммите мира
Корреспондент
2024-09-21T19:36:22Z
РФ хочет нанести максимальное огневое поражение по Украине до выборов в США, — комбат ВСУ
Фокус
2024-09-08T16:51:40Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
США ознакомлены с планом Зеленского про конец войны
ZN UA
2024-09-17T21:34:38Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Во Львовской области произошел конфликт с участием патрульных полиции и ТЦК
UAToday
2024-09-21T18:45:03Z
Турист выжил после падения со скалы: камера запечатлела драматичные кадры
Фокус
2024-09-21T16:00:17Z
На складе в Воронежской области двое суток детонируют боеприпасы после попадания БПЛА
ZN UA
2024-09-09T01:50:11Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Украина призвала Константинополь повысить статус ПЦУ до патриархата
Comments UA
2024-09-21T19:45:44Z
Олег Хомяк рассказал, стоит ли искать свое предназначение: «Ты его не найдешь»
Знай
2024-09-21T19:21:12Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
День ангела 10 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-09-09T21:24:50Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Доступная дорога к здоровью: ученые рассказали, как легко сжигать калории и укреплять организм
Фокус
2024-09-21T19:03:47Z
После варки риса не сливай воду, оставь ее для оздоровления прически: как это правильно сделать
Знай
2024-09-21T13:51:50Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
Довести уход за собой до идеала: врач рассказала об основных нюансах комплексного душа
Фокус
2024-09-21T12:12:26Z
Липосомы в косметике: как «доставить» крем в самые глубокие слои кожи
Marie Claire
2024-09-21T11:00:25Z
В США одобрена первая назальная вакцина против гриппа: детали
Comments UA
2024-09-21T10:15:55Z
Ученые спустя 5 лет нашли эпицентр распространения COVID-19: названы все "подозреваемые"
UAToday
2024-09-21T09:06:27Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Укрпочта выпустит серию марок "Батальон "Пушистые", посвященную четырехлапым защитникам
ZN UA
2024-09-21T19:58:58Z
С начала суток РФ нанесла 12 ударов КАБами по Курской области, - Генштаб
UAToday
2024-09-21T18:45:51Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Устали от неудач и пошли в обход: как ВС РФ продвигаются к Курахово, — DeepState
Фокус
2024-09-20T15:43:18Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Украинцы за восемь месяцев ввезли в страну почти триста тысяч автомобилей
ZN UA
2024-09-21T18:33:40Z
Юные жеребцы и мощные авто - слабости Мадонны: роскошный Jaguar поп-дивы выставлен на продажу
Знай
2024-09-21T15:51:03Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Какие документы подавать для оформления субсидии на зиму: ПФУ напомнил правила
Знай
2024-09-21T19:12:26Z
Клиента "ПриватБанка" заставили ждать месяцами возврата денег: "Это уже не первый случай"
Политека
2024-09-21T19:03:23Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
"Ледниковый период холодной войны": AMD больше не интересует рынок игровых ПК и ноутбуков
GameMag
2024-09-21T19:33:54Z
Свирепый мамонт, голодные крокодилы и Хоумлендер: у Mortal Kombat 1 "жирное" DLC, яркое видео
Знай
2024-09-21T18:51:21Z
Инсайдеры: Final Fantasy XVI скоро выйдет на Xbox Series X|S, некоторые анонсы по серии ожидаются на TGS 2024
GameMag
2024-09-21T16:03:51Z
BioWare может позволить фанатам создать персонажа для Dragon Age: The Veilguard до релиза игры — идея ей нравится
GameMag
2024-09-21T15:15:27Z
На YouTube появился новый вид рекламы - в момент, когда пользователь ставит видео на паузу
ZN UA
2024-09-21T15:09:09Z
Инсайдер: AMD хотела производить чипы для Nintendo Switch 2, но не смогла выполнить требования по энергопотреблению
GameMag
2024-09-21T14:49:30Z