MY.UAНовини
Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ
Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ

Безпека для F-16 та небезпека для Кримського мосту: чому важливо знищити російські РЕБ

Українські збройні сили у буквальному смислі цього слова полюють на російські установки радіоелектронної боротьби (РЕБ). І регулярно повідомляють про влучення — у зведеннях можна прочитати про такі успіхи окремим рядком. Фокус з експертами розбирався, чому так важливо знищити РЕБ Росії та яким українським операціям вони заважають.

Міжнародні медіа помічають, засоби радіоелектронної боротьби, за допомогою яких росіяни намагаються прослуховувати чи глушити переговори ЗСУ, збивати з курсу високоточну західну зброю і дрони, давно стали однією з пріоритетних цілей української армії — від локальних до тих, як діють на відстані тисяч кілометрів. І ЗСУ стають дедалі успішнішими в цій боротьбі. При чому операції зі знищення проводяться не лише на окупованих територіях, а й на території РФ, де радари "відчувають" не лише те, що відбувається в Україні, а й у країнах НАТО.

Полювання на РЕБ

Наприклад, у березні 2024 року на Запорізькому напрямку ЗСУ оператори розвідувального комплексу 3-го окремого полку ССО виявили, а потім знищили російський комплекс РЕБ "Палантин" — новітню і достатньо рідкісну російську систему, взяту на озброєння армією РФ лише в 2019 році. Це достатньо велика конструкція, змонтована на на шасі вантажівки КамАЗ. Він призначений для придушення систем радіозв’язку, а також для ведення радіоелектронної розвідки. Можливості комплексу, як зазначають російські ресурси, дозволяють "придушити" електронні системи противника в ультракороткохвильовому та короткохвильовому діапазонах на відстані 20 кілометрів.

Ще одну станцію також на Запорізькому напрямку окупанти втратили вже на початку квітня. Йдеться про комплекс радіоелектронної боротьби "Житель". Він створює перешкоди для українських безпілотників у радіусі 50 кілометрів. На Донецькому — влучили у машину комплексу радіоелектронної боротьби "Борисоглебськ-2".

Російські можливості

Від початку повномасштабного вторгнення російська армія зробила ставку на системи радіоелектронної боротьби. У багатьох населених пунктах північних областей лягав зв'язок, а кожен дзвінок простежувався. Згодом місцеві жителі, справді, розповідали про наявність великих станції з радарами та антенами чи не в кожному окупованому населеному пункті. Через це тодішній міністр оборони Олексій Резніков на початку березня 2022 року закликав українців знищувати російські системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки Росії та повідомляти про них силам оборони. Останні вже у перші тижні великої війни звітували про знищення чи захоплення українськими захисниками РЕП "Репелентів", "Красуха" та "Жителів".

Радіоелектронна боротьба — це різновид збройної боротьби. Щодня сили оборони на полі бою стикаються з її роботою. Станції РЕБ покликані виявити, змінювати чи придушити радіо-, мобільний чи супутниковий зв’язок ворога та захищати від подібних впливів власний. Тобто він здійснює радіоперешкоди для радіоелектронних засобів розвідки, систем зв’язку, ускладнення роботи противника та передавання даних. Деякі станції можуть виводити з ладу будь-яку електроніку, що опиняється в зоні їх впливу. А також допомагають здобувати інформацію про місце перебування радіоелектронних засобів та систем управління зброї та військами ворога.

Аби пояснити не військовим, а, приміром, водіям, то можна звернути увагу, як під час оголошення тривоги або біля кордону з РФ інколи не працюють системи GPS.

Оскільки на полі бою безліч пристроїв, які використовують будь-який вид зв’язку чи просто мають електронні складові, така зброя має часто вирішальне значення. Вона може не тільки заглушити сигнал, а й створити, приміром, хибну карту, яку снаряд чи літак сприйматиме як дійсну.

Станція придушення комплексу "Красуха-2"
Фото: Вiкiпедiя

Нині на озброєнні РФ має кілька десятків різних систем, зокрема, "Москва-1" — вона може працювати на відстані до 400 кілометрів", "Красуха-4" — здатна придушувати супутниковий зв'язок в радіусі 300 км і глушіння сигналу літаків дальнього радіолокаційного виявлення, а також "Инфауна", "Леер-3". Більшість із них були на базі бойових машин піхоти, КамАЗів чи бронеавтомобіля "Тигр-2". Загалом, в РФ РЕБ винесена в окремий клас підрозділів, це окрема галузь, яка має свій бюджет. Раніше експерти говорили, що полігоном для випробування нової техніки були окуповані території Луганської та Донецької області, де їх помічали навіть представники місії ОБСЄ.

За словами експерта Defence Express Антона Міхненка, зараз в Росії працюють до п'яти заводів, які виготовляють до 30 різноманітних засобів радіоелектронної боротьби різної дальності дії і роботи на різних частотах. А також є багато дрібнішх виробників, засоби виробництва яких може порушувати комунікацію між військовослужбовцями, між командуванням і підлеглими.

За допомогою таких систем росіяни мають часто перевагу на полі бою. Зокрема, в Американському інституті вивчення війни у червні 2023 року говорили, що російські засоби радіоелектронної боротьби є ключовим чинником, який ускладнює контрнаступ українських військ на Запорізькому напрямку — через вплив на роботу високоточних ракет та порушення зв’язку у Силах обоони.

З дальнім радіусом

Українські сили оборони вишукують російські радіолокаційні системи і за межами України.

Приміром, не так давно в РФ була значно пошкоджена єдина з наявних радіолокаційних систем загоризонтного типу "Контейнер 29Б6". При чому як російські, так і українські джерела повідомили, що ЗСУ здійснили атаку безпілотником 11 квітня 590 окремого радіотехнічного вузла військової частини 84680, що за сотні кілометрів углиб російської території — у Республіці Мордовія, у місті Ковилкино, що на південний схід від Москви. РФ розробляла та вводила в експлуатацію цю станцію протягом 15 років.

Унікальність цього радара в тому, що він є частиною російської системи раннього попередження для виявлення загроз, що наближаються на відстані тисяч кілометрів, таких як крилаті і гіперзвукові ракети, а також зліт літаків на відстані понад 2000 км. Тобто радар контролював повітряний простір навколо Європи.

Експерти говорять, така станція в РФ єдина. Там хотіли створити ще одну, під Владивостоком, але задум не реалізувався.

"Ця станція за рахунок відбиття радіолокаційних хвиль може дивитися, справді, дуже далеко. Але при цьому має мертву зону — приблизно 900 кілометрів. Тобто на цій відстані об'єкти їй не помітні", — говорить Фокусу авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.

Серед тих, які "відчувають" на відстань до 5000 км, наприклад, станція розвідки та придушення зв’язку в короткохвильовому діапазоні "Мурманськ-БН". Це величезна конструкція на кількох КАМАЗах, яку РФ використовує для порушення роботи датчиків українських засобів повітряної розвідки.

Як кажуть експерти, такі пошкодження важливі в контексті майбутнього надання Україні винищувачів F-16.

"Для надання таких літаків необхідно створити запаси засобів, які б вони могли використовувати та забезпечити умови для безпечного використання винищувачів F-16 на території України — ППО, знищити засоби розвідки противника, — говорить Фокусу шеф-редактор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Рябих Валерій. — Вже зараз ми знаємо про знищення радару в Брянській області, який міг дивитися вглиб України на 700 км, а також удари по Джанкою у Криму, де також знищувались подібні системи. Це можна розглядати як заходи зі створення умов для появи цих літаків. Не виключаю, що труднощі та затримки пов'язані з бажанням наших партнерів, аби ці літаки стали дієвим засобом для вирішень завдань, які стоять перед ЗСУ, а не просто мішенню для РФ".

Хоча авіаексперт Валерій Романенко уточнює, що у Джанкої Силами оборони були знищені радіолокаційні станції. "Росіяни запускають дрони далеко вглиб країни, аби виявляти наші літаки. Після цього залітають інші дрони та знищують їх. Якщо у нас будуть F-16, то вони літатимуть не з прифронтових територій, а з Києва, Львова чи Івано-Франківська, підвісивши два паливні баки", — додає він.

Інша справа — це те, що після знищення комплексів у Джанкої Росія могла втратити не лише гелікоптери Мі-8 чи Ка-52, пускові установки ЗРК С-400, які базувалися там, але й радіолокаційні станції та апаратуру спостереження за повітряним простором "Фундамент-М". Ці засоби, зокрема, використовувалися і для захисту так званого Кримського мосту. Після того, як ми минулого року влітку ЗСУ знищували подібні радіолокаційні засоби у Криму, наступним ударом було зруйновано штаб Чорноморського флоту в Севастополі.

Аби виграти війну

"РЕБ — це їхній шанс вижити. Сучасна війна вимагає сучасних рішень. Саме так ми отримали перевагу над росіянами на початку війни, коли масово почали використовувати дрони: спочатку мавіки для спостереження та скидів на ворога, а далі FPV, щоб точково знищувати ворога й техніку. Противник не стояв на місці, тож з часом дрони стали для нас не тільки порятунком, але й небезпекою. Зараз чи не єдиним ефективним засобом боротьби стали РЕБи — системи, які здатні "знешкодити" не тільки коптери, але й більш серйозні БпЛА, рятуючи цим сотні життів. Наш новий збір — це квиток до порятунку наших захисників", — написав журналіст Віктор Тригубов, оголошуючи збір 830 тисяч гривень на 20 модулів радіоелектронної боротьби.

У листопаді 2023 року тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своєму матеріалі для The Economist сказав, що на "на Куп’янському та Бахмутському напрямках противник фактично створив ешелоновану систему РЕБ, елементи якої постійно змінюють своє місцеположення", і аби звільнити території, українським Силам оборони доведеться якось пробитися через цей радіоелектронний щит Росії.

Про РЕБ постійно згадує президент Володимир Зеленський, нещодавно він заявляв, що в Україні планують побудувати комплексну систему керування засобами радіоелектронної боротьби, аби унеможливити зусилля російських окупантів з пілотування різних повітряних засобів у небі над Україною.

Українські військові говорять: без новітніх систем РЕБ війну, дійсно, не виграти. Адже вони можуть допомогти як при боротьбі з дронами у полі, так і перехопити російські ракети.

"Наразі ми маємо 50 типів таких РЕБів вітчизняного виробництва та приблизно стільки ж — західного. Деякі з них можуть захистити окремі зразки техніки, бійців. Позиції бригади можуть прикривати інші РЕБ, наприклад "Прометей", виконуючи радіоподавлення, не дозволяючи передавати інформацію, робити повітряну і наземну розвідку", — говорить Валерій Романенко.

Аналітик також згадує національну систему радіоелектронної боротьби під назвою "Покрова", яка введена в експлуатацію та здатна збивати з курсу російські "шахеди" в небі над Україною. "Також є "Буковель", "Анклав" — вони дуже ефективно глушать російські сигнали зв’язку і впливають на деякі типи дронів. Тоді деякі з них просто падають. Далеко не всі дрони мають програму повернення", — говорить він.

Експерт нагадує: наразі засоби РЕБ є в кожному пакеті допомоги від США та Німеччини. Їх кількість могла досягти такої "щільності й такої ефективності, що зараз ми вже можемо не витрачати ракети на збиття деяких російських засобів ураження". Знову йдеться про "шахеди".

З ракетами все складніше.

"У навігаційні системи російських ракет на жаль втручатись ми не можемо, — пояснює він. —. Можливо, можемо це зробити з північнокорейськими, адже вони падають, де завгодно, але не з російськими. Коли розбирали північнокорейські, то виявилося, що вони не стійкі до РЕБ. З російським ракетами складніше. Вони розраховані на протиповітряні системи НАТО. У них передбачений захист. Загалом у нас не так багато РЕБ систем, які здатні перехоплювати повітряні цілі, зокрема, "шахеди".

"До війни ці системи більше йшли на експорт, але зараз важливо збільшувати їх кількість в середині країни", — резюмує експерт.

При цьому експерт сумнівається, що коли говориться про необхідність посилення системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, Україна може отримати доступ до західних зразків потужних засобів розвідки від союзників. Мовляв, це дуже секретна зброя, яку не надають, аби ворог не дізнався американські та частоти НАТО. "Зараз сигнали глушаться вибірково, його затримують, що називається спуфингом (підміна супутникового радіонавігаційного поля. — Ред.). Замість отримання чіткої точки від супутника вона розходиться", — уточнює Романенко.

Важливо Ядерні погрози та ядерна відповідь: атомна зброя США у Варшаві проти зброї Путіна в Білорусі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В Сумской области прогремел 102 взрыва
TSN
2024-11-29T02:09:40Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-11-28T23:39:22Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Новая Еврокомиссия представит Белую книгу европейской обороны
Хвиля
2024-11-29T02:09:41Z
Сотрудники МИД Грузии выступили против отказа от евроинтеграции
Корреспондент
2024-11-29T01:39:33Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Лучшие новогодние фильмы всех времен: ТОП-10 для праздничного настроения
Comments UA
2024-11-29T02:21:22Z
Копия мамы: как выглядит маленький сын известной певицы, умершей от рака
Comments UA
2024-11-28T21:51:37Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Топ алкогольных напитков, которые можно пить каждый день без ущерба для здоровья
Comments UA
2024-11-29T01:45:43Z
Продукт №1 в Украине: кому опасно есть сало
Comments UA
2024-11-28T23:06:15Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Историческое повышение налогов. Зеленский подписал
Корреспондент
2024-11-29T00:27:37Z
МВФ и Еврокомиссия поддержали позицию правительства по налогообложению табачных стиков
Хвиля
2024-11-28T23:12:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
День апостола Андрея Первозванного: приметы и запреты
ZN UA
2024-11-29T02:33:39Z
В Украине закрывается 102-летнее издательство
Корреспондент
2024-11-29T01:16:10Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В ГСЧС показали последствия попадания БпЛА в Киеве
TSN
2024-11-28T23:24:58Z
Атака на Киев: появились детали и фото
Корреспондент
2024-11-28T23:21:15Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Мудрик забил очередной гол за "Челси" в Лиге конференций
ZN UA
2024-11-28T23:33:38Z
Гуммельс вирвав для Роми з Довбиком нічию в запеклій дуелі проти Тоттенгема
Football.ua
2024-11-28T22:01:16Z
Черговий гол Мудрика допоміг Челсі обіграти Гайденгайм
Football.ua
2024-11-28T19:49:15Z
Одна из лучших теннисисток мира попалась на допинге
ZN UA
2024-11-28T16:10:31Z
112-летний бразилец Жоао Нето установил мировой рекорд
Корреспондент
2024-11-28T15:00:03Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Эгоистичны и агрессивны: худшие мужчины по знакам Зодиака
Comments UA
2024-11-29T01:03:32Z
Необычные способы приготовления горячего шоколада этой зимой
Comments UA
2024-11-29T00:00:07Z
Вкуснее крабового салата: рецепт сырного рулета с крабовыми палочками
Политека
2024-11-28T23:31:38Z
Узнайте, как вы преодолеваете неудачи: рисунок расскажет все — тест
TSN
2024-11-28T22:24:41Z
Лунный гороскоп на 29 ноября, пятница
Marie Claire
2024-11-28T21:09:28Z
Топ 10 самых посещаемых в 2024 году стран: Египта там нет
Фокус
2024-11-28T19:30:23Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Хоррор Cronos: The New Dawn удивит боевой механикой — создатели ремейка Silent Hill 2 вдохновляются Resident Evil и Dead Space
GameMag
2024-11-28T23:01:43Z
Sony приглашает на концерт PlayStation: The Concert — фанатов ждет живая музыка из God of War, Horizon и других эксклюзивов
GameMag
2024-11-28T21:49:21Z
Microsoft снова продаёт пробную версию Game Pass за один доллар
GameMag
2024-11-28T21:42:44Z
В Warhammer 40,000: Space Marine 2 сыграли 5 миллионов человек — анонсировано обновление для PlayStation5 Pro
GameMag
2024-11-28T21:42:34Z
Фитнесс-блогерше запретили вход во все фитнесс-залы: что случилось
GlavRed
2024-11-28T20:30:19Z
Инсайдер: Forza Horizon 5 для PlayStation 5 уже готова — Microsoft уверена, что новая версия станет хитом
GameMag
2024-11-28T19:16:01Z
«Сколково» запускает направление «Sk Игры» для развития индустрии вместе с Москвой
GameMag
2024-11-28T19:10:05Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Як Tatra випустила розвізний фургон із кольорового ламінату
AutoCentre
2024-11-28T20:28:52Z
"Соскочил с переговоров", – Китай подложил Путину и его верхушке свинью премиум-класса
Новости Украины
2024-11-28T17:18:01Z
Американское качество: классический Chevrolet 60-х завелся после 36 лет простоя
Фокус
2024-11-28T14:30:15Z
Машина дала слабину: китайский танк VT-4 опозорился во время показов
Фокус
2024-11-28T13:57:20Z
В США создали мощный трехколесный электровелосипед с запасом хода более 200 км
Фокус
2024-11-28T13:36:39Z
BMW воссоздали знаменитый спорткар из культовой компьютерной игры
Фокус
2024-11-28T12:52:15Z
Китай отказался производить для российских властей премиальные авто
Корреспондент
2024-11-28T12:39:40Z
Представлений Toyota RAV4 2025 з повним приводом
Portaltele
2024-11-28T12:08:18Z