Якщо Сонце не стане чорною дірою, то це набагато жахливіше для нашої планети.
Такі зірки, як Сонце, живуть приблизно 10 млрд років. З огляду на те, що наша зірка утворилася трохи більше ніж 4,5 млрд років тому, це означає, що часу в неї є ще щонайменше половина життєвого шляху. Сонце насправді перетвориться після смерті на білого карлика, але що було б, якби воно стало чорною дірою? Про це пише IFLScience.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Сонце продовжує жити за рахунок синтезу атомів водню зі створенням гелію в його ядрі та виділенням енергії і тепла. Вони дозволяють існувати нашій планеті в тому вигляді, в якому вона є зараз. Також це дозволяє існувати на Землі всім живим організмам. Але наприкінці життя у всіх зірок запаси водню, необхідні для синтезу, закінчуються. Такі зірки, як Сонце, в цьому випадку переходять у стадію червоного гіганта.
За словами вчених, це станеться приблизно через 5 млрд років, коли в ядрі Сонця почнеться виробництво важчих хімічних елементів, а в оболонці навколо ядра також почнеться синтез водню. У результаті температура Сонця значно зросте, а його зовнішні шари почнуть розширюватися в космос. Таким чином Сонце перетвориться на величезного червоного гіганта. Це призведе до того, що наша зірка поглине Землю.
Ще через 1 млрд років усі запаси водню закінчаться, зовнішні шари Сонця буду скинуті, і наша зірка перетвориться на маленького білого карлика. Розмір цієї мертвої зірки буде порівнянний з розміром Землі, але масу вона матиме еквівалентну половині початкової маси Сонця.
Відповідно, Сонце не може перетворитися на чорну діру, тому що воно має занадто малу масу для цього. Але що трапиться із Землею та її мешканцями, якби таке перетворення було б можливим?
Як відомо, чорні діри є астрономічними об'єктами, що володіють найсильнішою гравітацією. Це означає, що вся прилегла матерія поглинається чорною дірою, за рахунок чого вона зростає і збільшується в розмірах. Тому можна припустити, що в цьому випадку Земля буде поглинена чорною дірою, на яку перетвориться Сонце.
Але є одна проблема. Чорні діри не можуть мати більшу гравітацію, ніж мала маса, яка їх створила. Величезну гравітацію чорні діри отримують завдяки тому, що виникають на місці дуже масивних зірок, які помирають унаслідок вибухів наднових і стиснення під дією своєї гравітації. Тож, якби Сонце перетворилося на чорну діру, то вона б мала початкову масу нашої зірки. За словами вчених, у такому гіпотетичному випадку, із Землею нічого б не сталося, і вона продовжила своє обертання навколо чорної діри. За фактом, орбіта нашої планети залишилася б тією самою.
Але й тут є одна проблема. У гіпотетичному випадку перетворення Сонця на чорну діру вона б мала розмір лише 6 км. При цьому діаметр Сонця становить майже 1,4 млрд км. Проблема полягає в тому, що в цьому випадку Земля втратить джерело тепла та енергії.
Без цього джерела енергії фотосинтез негайно припиниться і в кінцевому підсумку все життя на Землі вимре. Але найголовніше, що Земля продовжить свій орбітальний рух, просто це буде абсолютно мертва планета.
Але турбуватися про це не варто, адже перетворення Сонця на чорну діру неможливе. Хоча можна турбуватися про те, що вся наша планета все ж таки зникне, але це станеться через кілька мільярдів років. Можливо, на той час люди вже заселять інші планети та їхні супутники, і не тільки в Сонячній системі.
Як уже писав Фокус, мертва зірка в близькій галактиці зробила щось несподіване. Таке побачили вперше. Масивна зірка в галактиці M82 жила швидко, померла молодою і залишила після себе надзвичайно магнітний труп.
Також Фокус писав про те, що космічний телескоп Хаббл зробив нове приголомшливе зображенняпланетарної туманності з прізвиськом Маленька Гантель.