MY.UAНовини
Нові енергоблоки на Хмельницькій АЕС: Росію витіснятимуть з ринку за допомогою російського обладнання
Нові енергоблоки на Хмельницькій АЕС: Росію витіснятимуть з ринку за допомогою російського обладнання

Нові енергоблоки на Хмельницькій АЕС: Росію витіснятимуть з ринку за допомогою російського обладнання

Влітку 2024 року Україна планує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів на Хмельницькій АЕС. Вартість одного — від 5 млрд доларів. Два блоки базуватимуться на обладнанні російського виробництва, а інші мають звести за американською технологією. Фокус розпитав експертів про велике будівництво на ХАЕС і що воно дасть Україні під час війни.

На Хмельницькій атомній електростанції здійснять будівництво енергоблоків № 5 і 6. Після їхньої розбудови Хмельницька АЕС стане найбільшою атомною електростанцією в Європі. Про це під час церемонії відкриття будівництва розповів президент Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Петро Котін.

За його словами, паралельно із початком будівництва п’ятого та шостого енергоблоків добудують третій та четвертий на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії.

"Ті потужності, які ми плануємо побудувати на Хмельницькій АЕС, вони дадуть змогу Україні зробити найбільше відновлення з часів Другої світової війни. Це ті технології, які витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики, і це великий геополітичний проєкт спільного інтересу США та України", — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко під час закладення першого кубу бетону блока №5 Хмельницької АЕС.

Міністр енергетики Герман Галущенко прокоментував будівництво під час закладення першого кубу бетону блока 5 Хмельницької АЕС
Фото: Енергоатом

Енергоблоки на ХАЕС: хто будуватиме

Один атомний енергоблок коштуватиме від 5 млрд доларів, його зведення розраховане на 5 років. В Україні все залежатиме від перебігу воєнних дій. Водночас, як кажуть фахівці, досвід показує, що й терміни, й кошторис такого будівництва набагато розтягуються.

"5 млрд доларів — це мінімальна вартість. На прикладі АЕС Вогтль (атомна станція в США, штат Джорджія — ред.), АЕС Олкілуото (станція у Західній Фінляндії — ред.), можемо говорити, що зростає як кошторис, так і термін будівництва", — зазначає у коментарі Фокусу незалежна експертка з питань ядерної енергетики та безпеки, колишня членкиня колегії Державної інспекції ядерного регулювання Ольга Кошарна.

Тим часом зведення енергоблоків № 5 та 6 (ХАЕС-5 та ХАЕС-6 — ред.) вже розпочалося. Його здійснюватимуть за американською технологією АР1000 Westinghouse. Як кажуть в НАЕК "Енергоатом", ХАЕС-5 стане першим таким в Україні.

Влітку 2024 року Україна планує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів на Хмельницькій АЕС
Фото: УНІАН

Що відомо про американську технологію АР1000

AP1000 — це проєкт атомної електростанції, розроблений та впроваджений американською Westinghouse Electric Company. Станція являє собою водно-водяний ядерний реактор із покращеним використанням пасивних засобів безпеки та з багатьма нововведеннями, спрямованими на зниження капітальних витрат.

Особливою рисою АР1000 є будування дуже компактних та ефективних енергоблоків, що дає можливість їхнього маневрування, тобто здатність змінювати потужність.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, в умовах війни саме це є важливим для України.

"Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти", — зазначив Галущенко.

Наразі шість AP1000 перебувають в експлуатації або будуються. Здебільшого, в Китаї

Фокус поцікавився, наскільки популярна технологія AP1000 в світі. Виявилося, що наразі шість AP1000 перебувають в експлуатації або будуються. Чотири розташовані на двох майданчиках у Китаї (дві на атомній електростанції Саньмень і дві на атомній електростанції Хайян), а ще два з них будуються на електричній станції Вогтль у США.

Проте, як уточнив Фокусу експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, проєкт, що був реалізований в Китаї, дороблявся різними компаніями. Також, за його словами, поки не відомо, що саме продають Україні.

"В Китаї побудували AP1000. Але пізніше там з'явилося багато проблем. Зараз вони періодично це ремонтують. Тому я не можу сказати, що нам хочуть продати — чи так званий "докитайський варіант", чи вже якийсь інший — новіший і сучасніший. В принципі вони (Westinghouse Electric Company — ред.) його не можуть мати, бо вони ним не займалися. Тому виникають багато запитань: що нам продають, як ми будемо це будувати, хто нам буде робити цей реактор? А хто потім буде його підключати, вводити в експлуатацію? Westinghouse може від цього виграти — залучити під це кредитування, але чи реалізується воно власне у цьому проєкті, це відкрите питання", — зазначив Корольчук.

Важливо Американська Westinghouse: Старт проєкту будівництва нових енергоблоків на ХАЕС засвідчує наміри України посилювати енергетичну безпеку

Також є питання і до самої Westinghouse. Зазначимо, що вона є приватною компанією зі 100% канадським капіталом і належить інвестиційному холдингу Brookfield Марка Карні та найбільшому у світі концерну з видобутку урану Cameco. Тож уряд США не контролює її діяльність і не може гарантувати її безпеку та підзвітність.

"Westinghouse розробила технологію AP1000, коли ще була цілісною компанією. Потім вона фактично збанкрутіла і була змушена розділитися на декілька бізнесів. Проєкт, що виробляє для нас паливо, це абсолютно інша частина, ніж будівництво АЕС. Ця компанія виступає сьогодні так званою вітриною", — розповів Юрій Корольчук.

Кабінет Міністрів вже схвалив законопроєкт, який передбачає прийняття рішення про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій атомній електростанції

Він також додав, що має сумніви щодо потужностей компанії із будування блоків для ХАЕС. "Вони не зможуть цього робити. В них просто немає людей для цього. Є заводи з виробництва палива, так. Але це все. Більше нічого", — додав він.

Водночас директор Westinghouse Патрік Флагман заявляє, що проєкт створить багато робочих місць — під час будівництва, експлуатації, ремонту та технічного обслуговування.

"Збудувавши ці блоки, ви отримаєте чисту енергію, доступну за ціною. Завдяки проєкту буде створено багато робочих місць — під час будівництва, експлуатації, ремонту та технічного обслуговування", — сказав Патрік Флагман під час церемонії відкриття будівництва.

Виробництво палива в Україні за технологією AP1000 буде іншим джерелом постачання ресурсів для АЕС
Фото: УНІАН

Розбудова інших блоків: Росію витісняють з ринку чи вона стає ближче?

Виробництво палива в Україні за технологією AP1000 і лінія, яку наразі створюють, буде іншим джерелом постачання ресурсів для українських атомних станцій, тобто ми отримаємо "наше українське паливо", — каже в.о голови правління АТ "НАЕК Енергоатом" Петро Котін. Тож це дозволяє витіснити з ринку Росію.

Проте розбудова інших енергоблоків № 3 та 4 за "удосконаленим проєктом", за словами фахівців, робить Росію ближче.

Йдеться про участь у розбудові ХАЕС обладнання з Болгарії, а саме двох реакторів, які хочуть імпортувати за 600 млн євро.

Офіційно про це було повідомлено під час візиту президента України Володимира Зеленського до Софії. Болгарський парламент до приїзду ухвалив рішення щодо можливості продати "Енергоатому" два ядерні ректори й частину обладнання з недобудованої місцевої АЕС "Белене".

Україна купуватиме в Болгарії основне обладнання, яке перебуває на експлуатаційному майданчику

Кабінет Міністрів вже схвалив законопроєкт, який передбачає прийняття рішення про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій атомній електростанції, про що на початку квітня 2024-го повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Як пояснив Юрій Корольчук, Україна купуватиме в Болгарії основне обладнання, яке перебуває на експлуатаційному майданчику. "Звичайно, реактор, проте там є дуже багато іншого, супутнього обладнання, без якого АЕС не буде працювати", — пояснив Корольчук.

Важливо "Усій енергосистемі складно": тариф на світло може змінитися з 1 травня, — голова НКРЕКП

Із ним погоджується експертка Ольга Кошарна.

"Заяви про те, що ми будемо будувати ХАЕС-3, ХАЕС-4 на конструкціях, яким 40 років, і що ці будівельні конструкції придатні, якщо враховувати, що зараз нові енергоблоки будують з терміном експлуатації 60-80 років, сумнівні. Якщо вони вже простояли незаконсервовані 40 років, є великі сумніви щодо ретельності досліджень їхньої якості. Ба більше, це болгарське обладнання не укомплектоване, а також російського виробництва. Там немає дуже важливих речей, наприклад, зразків-свідків корпусу реактору. Адже росіяни не продали їх Болгарії, а без цього експлуатувати не можна. Тож, є ще багато нюансів. Додам також, що немає ні експертиз, ні затвердженого техніко-економічного обґрунтування будівництва", — у коментарі Фокусу додала Ольга Кошарна.

Реактори з Болгарії обладнані устаткуванням російського виробництва

Зазначимо, що 22 березня в інтерв'ю Reuters директора "Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Петра Котіна вже йшлося про те, що реактори з Болгарії, "обладнані устаткуванням російського виробництва", мають бути встановлені на третьому і четвертому енергоблоках ХАЕС, будівництво яких триває вже довгий час, але кілька разів припинялося і досі не завершено.

"Вони хочуть купити в Болгарії частину реакторів, які колись "Росатом" виготовив для болгарської атомної електростанції. Потім вони розірвали контракт. Болгари їм сплатили 600 млн євро компенсації. А тепер вони хочуть продати, фактично, компенсувати собі втрати. Але цей реактор робився чітко під конкретний проєкт. Просто продати обладнання за принципом: "поставимо і будемо працювати" — помилкова думка. Передусім потрібно бачити специфікацію — що саме нам продають. Боюсь, ми цього не побачимо. Зрозуміло, що там всього не вистачає. Виявиться гірше, що там більшу частину доведеться замовляти у росіян через посередників, тому що це вже не можна буде купити десь окремо. Але ж ми не хочемо мати справу з РФ. Це проблема, яка перекреслює всі найкращі наміри", — зазначає Юрій Корольчук.

Реактори з Болгарії, обладнані устаткуванням російського виробництва, мають встановити на 3 і 4 енергоблоках ХАЕС
Фото: Енергоатом

Велике будівництво під час війни: чи потрібно воно Україні

Так, роль АЕС в енергосистемі ключова. За підсумками 2023-го українські АЕС генерували 52,4 млрд кВт·год, а план на цей рік — 53,6 млрд кВт·год.

"Я прихильник атомною генерації, хоча розумію ризики. Вважаю, що це один з варіантів спроби отримувати електроенергію в значних обсягах, умовно, дешеву. Це хороший варіант, це потрібно робити. У нас альтернативи іншої немає, чим замістити. Сонячна генерація, вітрова генерації?.. Можна їх набудувати, але залишиться ключове питання: хто буде забезпечувати базове виробництво електроенергії, коли вітряки не дують, а сонце не світить?" — каже Юрій Корольчук.

Саме дешева атомна електроенергія дозволяє зберігати тарифи для населення. Проте, чи є гроші у держави, що воює на таке велике будівництво?

Важливо Україна купує два реактори для Хмельницької АЕС у Болгарії: подробиці

"Після останніх ракетних атак та обстрілів ми втратили 40-45% генерації. Ми важко пройшли грудень 2023 року. Що нас врятувало? Імпорт і тепла зима. Зараз в нас пошкоджено ДніпроГЕС, ДТЕК казав про пошкодження 80% об'єктів, деякі з яких відновленню не підлягають, Центренерго повідомив про знищення 100% генерації. Сам міністр повідомив про втрату 7 гВт, що є 40-45% з того, що було в минулому році. Тож, як ми будемо проходити наступний зимовий період, невідомо. Особливо, з огляду на такі ситуації, як в Харкові, знищення Зміївської ТЕС, Трипільської ТЕС. Зараз йдеться про виживання. Навіть, якщо будувати, то щонайменше через 10 років все це запрацює", — вважає Ольга Кошарна.

Після останніх ракетних атак та обстрілів ми втратили 40-45% генерації. Україна важко пройшла грудень 2023 року. Врятували імпорт і тепла зима

"Я не бачу логіки купувати сьогодні ні в болгар, ні в американців. Тому що в умовах війни ми не здатні будемо довести все це до завершення. В нас просто не вистачить грошей. Якщо навіть рахувати по 5 млрд за блок, помноживши на чотири, вийде вже 20 млрд доларів. Я навіть не уявляю, де можна взяти ці гроші", — каже Юрій Кольчук.

Тим часом, за словами міністра Германа Галущенка, влітку-восени 2024 року будівництво енергоблоків вже розпочнуть.

Нагадаємо, станом на початок лютого 2024 року, три АЕС на підконтрольній Україні території: Хмельницька, Південноукраїнськата Рівненська виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Приготовьтесь»: Ubisoft анонсировала Rainbow Six Siege X — презентация пройдёт 13 марта
GameMag
2025-02-16T23:30:14Z
Как пахнет древность: ученые рассказали о запахе египетских мумий
Telegraf
2025-02-16T22:48:54Z
Может случиться с каждым: мужчина отправил свои голые фото друзьям, пока пытался выключить будильник
Telegraf
2025-02-16T21:36:27Z
Avowed смогла обойти Indiana Jones and the Great Circle по пиковому онлайну в Steam до полномасштабного релиза
GameMag
2025-02-16T21:17:17Z
Assassin's Creed Shadows работает в 4K с апскейлом при 60 FPS на PlayStation 5 и Xbox Series X
GameMag
2025-02-16T20:12:04Z
Kotaku: Obsidian Entertainment стала одной из самых ценных студий Microsoft — у разработчиков Avowed большие планы
GameMag
2025-02-16T20:07:29Z
Найдите лица в цветах за 13 секунд: новая оптическая иллюзия проверит зрение каждого
Фокус
2025-02-16T18:36:48Z
Фанаты Xbox, не переживайте — Microsoft не планирует становиться новой Sega
GameMag
2025-02-16T17:34:37Z
5 настроек, которые пользователи смартфона Galaxy S25 Ultra должны изменить немедленно
Фокус
2025-02-16T17:00:18Z
Как вернуть любимого человека: древний ритуал и советы для обретения любви снова
Знай
2025-02-16T21:30:32Z
Имя имеет значение: какие мужчины не умеют зарабатывать деньги
Gazeta UA
2025-02-16T19:54:21Z
Что заставляет мужчин возвращаться к бывшим
Gazeta UA
2025-02-16T19:18:11Z
Гороскоп на 17 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-16T18:45:31Z
Жульен в булочке: эффектная подача любимого блюда, если нет тарталеток, рецепт
Знай
2025-02-16T17:51:04Z
Назвали продукты, которые нельзя совмещать с алкоголем. Что произойдет
Gazeta UA
2025-02-16T17:48:14Z
Таропрогноз на 17 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в понедельник
Telegraf
2025-02-16T16:03:27Z
Проклятие имен: женщины, которым не везет в любви, проверьте себя и своих подруг
Знай
2025-02-16T15:51:27Z
Как быстро и безопасно разморозить фарш: 3 способа, которые работают всегда
Знай
2025-02-16T14:51:15Z
В Запорожской области раздались взрывы
Корреспондент
2025-02-17T01:33:57Z
РФ ударила по Харькову "шахедами": взрывалось в разных районах, что известно
Фокус
2025-02-17T01:00:19Z
В Полтаве грузовик совершил наезд на военного: что известно
TSN
2025-02-16T19:51:32Z
ЧАЭС под угрозой: повторные удары могут привести к радиационным выбросам
TSN
2025-02-16T13:33:22Z
В Австрии нападавшего с ножом сирийца остановил сириец: погиб ребенок. ФОТО
Новости Украины
2025-02-16T11:57:30Z
Удар российского дрона по ЧАЭС: сотрудники ГСЧС тушат пожар в сложных условиях
Фокус
2025-02-16T11:57:26Z
В Польше украинка оставила пятерых детей в холоде и без еды: вернулась домой нетрезва
Политека
2025-02-16T11:27:40Z
Странности с российским самолетом в Польше: пассажиры 14 часов находятся в состоянии неопределенности
Новости Украины
2025-02-16T11:03:23Z
Взрыв в Николаеве: погибли три военных ЦПМД
Корреспондент
2025-02-16T10:42:57Z
"Реал" - "Ман Сити": онлайн-трансляция матча Лиги чемпионов
Telegraf
2025-02-16T20:42:00Z
Форвард сборной Украины отметился дебютной голевой передачей за "Олимпиакос"
ZN UA
2025-02-16T19:07:41Z
Тоттенгем мінімально здолав Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-02-16T18:24:54Z
Свитолина разгромила россиянку на старте турнира в ОАЭ
ZN UA
2025-02-16T17:36:55Z
"Стала значительным препятствием": тренер Беринчика назвал главную причину поражения от Дэвиса
TSN
2025-02-16T17:21:02Z
Юношеская сборная Украины одержала волевую победу над Грецией
Корреспондент
2025-02-16T17:15:30Z
"Ливерпуль" одержал непростую победу и укрепил свое лидерство в АПЛ
TSN
2025-02-16T16:39:49Z
Бавария работает над подписанием лидера своего конкурента
Корреспондент
2025-02-16T13:36:00Z
Усик и его жена поддержали Беринчика после поражения в чемпионском бою против Дэвиса
TSN
2025-02-16T12:51:41Z
Россияне атакуют Украину ударными БПЛА: направление движения
TSN
2025-02-16T22:51:51Z
Будет сложно принимать важное решение – ведический гороскоп на 17 февраля
Gazeta UA
2025-02-16T22:39:09Z
Украинские артиллеристы уничтожили новейший российский ЗРК за 135 млн долларов
Фокус
2025-02-16T21:42:59Z
Возможны морозы до -21°С: на Украину движется арктическая воздушная масса
Новости Украины
2025-02-16T21:33:05Z
Зеленский назвал количество погибших военных
Корреспондент
2025-02-16T20:48:23Z
Теплая зима приведет жаркое лето: украинцев ожидает аномальное изменение климата
Знай
2025-02-16T20:30:20Z
Банзай-атака на Курщине закончилась для россиян полным разгромом. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-16T19:33:15Z
В ВСУ отреагировали на уничтожение "жирной цели" у россиян под Покровском – есть невыясненные моменты
Апостроф
2025-02-16T17:42:57Z
Штурмовики Путина прорвались в Новоселку: ВСУ ведут зачистку вражеского десанта - DeepStat
Новости Украины
2025-02-16T17:33:44Z
Неузнаваемая Ариана Гранде и режиссер «Субстанции» в пуховике: худшие образы BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T23:30:01Z
Волосы русалки и глаза Бэмби: лучшие бьюти-образы с премии BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T22:48:32Z
Юрий Борисов не получил премию BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T21:15:56Z
Полный список победителей BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T19:42:09Z
Фильм о войне в Украине выиграл престижную премию BAFTA: в нем играли украинские актеры
Фокус
2025-02-16T19:42:04Z
"Шедевры" на стенах: на улицах заметили бананы стоимостью 24,8 млн фунтов стерлингов
Фокус
2025-02-16T18:00:17Z
BAFTA-2025: лучшие звездные образы с красной дорожки премии
Marie Claire
2025-02-16T17:30:56Z
"Как человек, не раз лежавший в психиатрической клинике, слово "шизанутый" не люблю". Интервью с художником Никитой Титовым/Никита Титов имеет много единомышленников
Апостроф
2025-02-16T16:57:42Z
Заметно похудевший Виктор Бронюк восхитил романтическими фото с женой-красавицей
TSN
2025-02-16T16:39:34Z
Уроки языка: как правильно сказать на украинском «баловать»
ZN UA
2025-02-17T01:03:12Z
В приоритете для ТЦК: кого сейчас мобилизуют в первую очередь
Telegraf
2025-02-16T23:24:00Z
Праздник 17 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы не удвоить неприятности и слезы
Telegraf
2025-02-16T22:21:32Z
День ангела 17 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-16T22:21:08Z
Почему в постсоветских странах едят на кладбище в поминальные дни и можно ли так делать
Знай
2025-02-16T20:51:45Z
98% людей изменяют: частный детектив рассказал о секретах "охоты" его компании
Фокус
2025-02-16T20:36:42Z
Самолет F-16 Воздушных сил ВСУ попал на фото во время боевого задания
Апостроф
2025-02-16T19:54:22Z
Три храма решили перейти из УПЦ МП в ПЦУ
Апостроф
2025-02-16T19:39:19Z
Запрет на вождение: в каком возрасте придется оставить руль
Хвиля
2025-02-16T19:21:42Z
Что произойдет, если съедать перед сном свежую луковицу
Gazeta UA
2025-02-16T19:39:08Z
Назвали самый быстрый способ похудания
Gazeta UA
2025-02-16T17:27:22Z
Кому нужно пить желатин, разбавленный водой – этот напиток поможет избавиться от одной проблемы
UAToday
2025-02-16T17:03:48Z
Какая распространенная ошибка вечером приводит к бессоннице
Gazeta UA
2025-02-16T16:57:08Z
Витамины для хорошей памяти: как не забывать, зачем вы вошли в комнату
TSN
2025-02-16T16:06:52Z
Категорически не разогревайте это в микроволновке: вас ждет пищевое отравление
UAToday
2025-02-16T13:03:51Z
3 травы, которые запустят "перезагрузку" вашей печени: начните применять уже сейчас и увидите результат
Знай
2025-02-16T12:51:13Z
Шесть лучших продуктов для плоского живота
TSN
2025-02-16T12:51:07Z
3 продукта, которые обладают эффектом «Оземпика»
Marie Claire
2025-02-16T12:00:05Z
Прощайте бутерброды и "красный" суп: супермаркеты обновили цены на сардины, шпроты и бычки
Знай
2025-02-16T20:12:29Z
"Что вы, где вы, как вы?": о чем важно сообщить ПФУ, чтобы не потерять теплые субсидии
Знай
2025-02-16T19:12:43Z
Раскрытие банковской тайны: в НБУ сделали заявление
Политека
2025-02-16T19:00:26Z
Радоваться или плакать: какой будет судьба тарифа на свет после отопительного сезона
Знай
2025-02-16T18:36:02Z
ПриватБанк блокирует счета украинцев: что происходит с деньгами и как этого избежать
Знай
2025-02-16T15:30:09Z
56 тысяч гривен в одни руки: кто имеет право на срочную выплату одной суммой
Знай
2025-02-16T14:12:39Z
Похитили 75 тысяч с карты, но ПриватБанк требует украинца погасить долг: какое решение принял суд
Политека
2025-02-16T14:03:44Z
За сало, сосиски та колбаски придется выложить немалую пачку денег: как изменились ценники
Знай
2025-02-16T13:12:28Z
Цены на кофе рекордно взлетели: стоит ли ожидать понижения в 2025 году
TSN
2025-02-16T12:48:17Z
Раритет из 80-х: обнаружен уникальный спортивный Porsche без пробега
Фокус
2025-02-16T10:00:44Z
Развивает 300 км/ч: в Киеве заметили редкий заряженный седан BMW
Фокус
2025-02-16T08:27:29Z
90 км с ветерком и без тревог: Suzuki выпустила электромопед по цене мобильного телефона
Знай
2025-02-16T06:51:28Z
Авто можно уберечь от эвакуатора: простые трюки, которые свяжут руки
Знай
2025-02-15T17:21:28Z
Мощный электрический аналог Jeep Wrangler рассекретили до премьеры
Фокус
2025-02-15T14:57:29Z
Новая уловка автоугонщиков: если видите это на зеркале – срочно закройте машину
Знай
2025-02-15T11:51:05Z
С конвейера сошел автомобиль с новейшим двигателем
Gazeta UA
2025-02-15T09:33:05Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Мюнхенская конференция стала моментом истины для Европы и Украины – Сибига
ZN UA
2025-02-17T00:42:07Z
Британия может стать "мостом" между Трампом и Европой - FT
Корреспондент
2025-02-17T00:18:20Z
"Нет никакого процесса": Госсекретарь США объяснил, что происходит между Трампом и Путиным
Фокус
2025-02-16T23:57:50Z
Зеленский признал, что доверие к США "подвергается испытанию"
Gazeta UA
2025-02-16T23:54:12Z
Дроны атаковали Краснодарский край РФ: взрывается возле Ильского НПЗ
Фокус
2025-02-16T22:57:45Z
США и РФ хотят разблокировать работу посольств
Comments UA
2025-02-16T22:27:08Z
Волтц заявил, что США заслуживают от Украины на "компенсацию"
Корреспондент
2025-02-16T22:06:56Z
"Будет привлечен": Трамп заявил, что Зеленский примет участие в переговорах в Саудовской Аравии
Telegraf
2025-02-16T22:03:53Z
Хронология войны — день 1090: россияне давят под Покровском, а Трамп говорит о скорых переговорах
Telegraf
2025-02-16T22:00:01Z