MY.UAНовини
ATACMS вищого покоління: по яких територіях ЗСУ зможуть наносити удари
ATACMS вищого покоління: по яких територіях ЗСУ зможуть наносити удари

ATACMS вищого покоління: по яких територіях ЗСУ зможуть наносити удари

Поки американська допомога дістається України, у РФ як ніколи жваво її обговорюють та погрожують. Які нові страхи з’явились у Москві, до яких об’єктів на окупованих територіях діставатимете нова зброя, і чи дозволено буде наносити удари по російській території, розбирався Фокус.

Президент США Джо Байден 24 квітня підписав закон про виділення допомоги Україні та запевнив: пакет військової підтримки буде відправлений Україні "впродовж наступних кількох годин". Йдеться про системи протиповітряної оборони, артилерію, ракетні системи, бронетехніку та артилерійські снаряди. Останні будуть одними з перших вантажів, які мають бути доставлені в Україну.

"Повітряний міст" до Жешува

"Фото і відео американського "повітряного мосту" в Жешув (місто у Польщі, на кордоні з Україною. — Ред.) настільки багато, що й і викладати не бачу особливого сенсу. Летять цілими ескадрильями", — зазначив у дописі у соцмережі військовий експерт Михайло Жирохов.

"Летять цілими ескадрильями"
Фото: Скриншот

Те, що чимала кількість американської військової допомоги Україні, схваленої Сенатом, була заздалегідь розміщена на складах у Німеччині та Польщі, а на кордоні з Україною вже стояли платформи, навантаженні технікою, готові до транспортування, повідомило і CNN з посиланням на американське джерело, знайоме з наданням військової допомоги Україні. І це тільки перші партії.

"Зараз ми можемо говорити про короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективу цієї допомоги. По-перше, було очевидно, що наші європейські союзники чекали, чи виділять американці допомогу. І одразу після підписання активізувались британці, німці, французи, які розуміли, що без сприяння американців вони не потягнуть цю війну в Європі. Тепер європейці можуть доєднуватися більш малими сумами. По-друге, Україні в першу чергу наддадуть снаряди та ракети. Вони на полі бою необхідні вже. Чеська ініціатива по купівлі снарядів, хоча і дуже хороша, але може спрацювати лише лише у травні-червні, а воювати треба зараз", — говорить Фокусу військовий експерт Жирохов.

Інша допомога — середньострокова. Наприклад, американці заявили, що дадуть тисячу машин HMMWV. І вони можуть їх надати за тиждень. Але інше питання — чи зможе українська логістика впоратися з такою кількістю одразу. Навіть сотню тримати в одному місці неможливо, адже це ціль для ураження противника. Тому завдання логістики невеликими партіями – по 20-30 одиниць доставляти в Україну, перекидати на фронт або другу лінію.

"Ця середньострокова допомога може бути дуже корисною, коли після 16 травня будуть мобілізовані, вони поїдуть на навчання та перепідготовку в Польщу, Німеччину, країни Балтії, де формуватимуться нові бригади, і перенаправлятимуться в Україну вже з наданою технікою, аби потім бути на фронті. Або ж буде заплановане розподілення між існуючими бригадами", — додає експерт.

Крим вже відчув силу ATACMS

Як відомо, у згаданому законі про додаткове фінансування Україні була зафіксована вимога до адміністрації президента США передати далекобійні ракети ATACMS. Конгресмени, які готували документ, зазначили, що мета американської військової підтримки — надати Україні змогу "захищатися та досягти перемоги над Російською Федерацією", тож передача має відбутися "якомога швидше".

"Поява такої вимоги — безпрецедентний випадок. Ніколи ще конкретна номенклатура озброєння для України спеціально не зазначалася у законі. Це, зокрема, і результат роботи групи друзів-республіканців на чолі з конгресменом Майком Тернером, які доклали неймовірних зусиль, аби переконати своїх колег передати нам ракети", — сказав після оприлюднення текста документа народний депутат Єгор Чернєв.

17 квітня українські армійці завдали удару по військовому аеродрому в окупованому Криму, у Джанкої
Фото: Скриншот

ATACMS — балістичні ракети, що розвивають швидкість, наближену до гіперзвукової. Під час польоту вони досягають швидкості 3 Маха (приблизно 3675 км/год) і вражають ціль за складною балістичною траєкторією. Їх часто порівнюють з крилатими авіаційними ракетами Storm Shadow, які є дозвуковими, але їх швидкість менша — 0,8 Маха. Тож російським системам ППО перехоплювати ATACMS значно складніше.

Як відомо, США передали Києву невелику партію ATACMS дальністю 160 кілометрів у жовтні 2023 року. Після цього про аналогічні американські поставки не повідомлялось. Зараз йдеться про ракети з радіусом дії до 300 кілометрів.

Як пише агентство Reuters, Білий дім вважає, що надання ATACMS може дати Україні новий імпульс у війні, змусивши Росію відсунути далі критично важливі пункти командування та інші цінні обʼєкти, наприклад, авіаційні.

Щоправда, західні медіа стверджували, що ці далекобійні ракети в Україні з березня. США їх надали у пакеті допомоги на суму 300 мільйонів доларів, який президент Джо Байден затвердив 12 березня, а можливо, й ще у грудневому, коли у Білому домі заявляли, що є деякі рештки суми, які можна спрямувати на допомогу Україні.

"У навколовійськових колах про надання ракет було відомо ще у березні, але ніхто про них уголос не говорив із зрозумілих причин. Проблема у тому, що всі спостерігали за цим великим пакетом на 60 мільярдів, але не за грудневим, коли допомогу розподіляв винятково президент без схвалення Конгресу та Сенату. І добре, що зберігалась тиша. Думаю, коли почалися обстріли, в результаті яких було знищено Каховську ГЕС, американці вирішили надати ATACMS та ракети ППО", — стверджує Михайло Жирохов.

І ці ракети вже були застосовані Силами оборони України. 17 квітня українські армійці завдали удару по військовому аеродрому в окупованому Криму, у Джанкої. Видання Politico додає, що другий удар було, ймовірно, завдано "зовсім недавно" — по розташуванню російських військ на схід від Бердянська.

"З"явилися HIMARS, вони перенесли свої склади та командні пункти на 70 кілометрів за лінію фронту, з"явились перші ATACMS — пересунули їх за 170 кілометрів"
Фото: Getty Images

Зрештою 24 квітня Держдеп США підтвердив передачу Києву ATACMS вищого покоління. Там зазначили, що це, дійсно, сталося ще у березні. "Я можу підтвердити, що Сполучені Штати надали Україні ракети великої дальності ATACMS за прямою вказівкою президента", — цитує речника Державного департаменту Веданта Пателя агенція AFP. "Ми не оголошували про це одразу, щоб зберегти оперативну безпеку для України на їхнє прохання", — сказав він. Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван згодом уточнив: "Частину ми вже надіслали, надішлемо більше. Тепер у нас є додаткові і повноваження, і кошти. Я не буду розголошувати конкретні цифри з оперативних міркувань. Я вірю, що вони змінять ситуацію".

Наразі експерти говорять, що швидкої зміни на полі бою після надання допомоги не буде. Інститут вивчення війни (ISW) попереджає, що найближчими тижнями Україна, ймовірно, продовжить стикатися з нестачею артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони та відповідними обмеженнями, які ця нестача накладає на здатність України проводити ефективні оборонні операції.

Також американські експерти припускають, що Росія може спробувати атакувати транспортні мережі, такі як залізниці, щоб ускладнити розповсюдження і спробувати прискорити темпи вздовж лінії фронту в обмежений період до того, як прибуде допомога США.

Реакція РФ та політична заборона

На новину про надання нового великого пакету допомоги США Україні у РФ відреагували швидко та різко. Після ухвалення рішення Конгресом першим відреагував прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пісков, сказавши, що загине більше українців. А далі в ефіри включилися пропагандисти. Останні кажуть, американці давно вибудовували логістику, створювали центр у польському Жешуве, аби наблизитися з часом до кордонів з РФ. І що рішення про надання несправжнє, мовляв, все одно Україні не дістанеться все — частина піде на поповнення американських запасів, і неостаточне — вона може бути призупинена у 2025 році, якщо президентом стане лідер республіканців Дональд Трамп.

Але загалом росіян хвилює не сам факт надання допомоги, а її достатньо великий розмір, який дозволить Україні діяти більш активно та влучно.

"Зрозуміло, що росіяни розуміють, що допомога мала прийти, тому перелаштовували свою інфраструктуру в залежності від того, які вогневі засоби є в Україні, — продовжує військовий експерт. — З’явилися HIMARS, вони перенесли свої склади та командні пункти на 70 кілометрів за лінію фронту, з’явились перші ATACMS — пересунули їх за 170 кілометрів, аби не було можливості ураження. Зараз коли РФ отримала інформацію про 300-кілометрові, вони знову перелаштовують систему. Але для цього їм потрібно десь два тижні. І для України це шанс, поки російські стратегічні об’єкти знаходяться в зоні ураження ATACMS".

Але з наданням нових Україна вже контролює материкову окуповану територію, включно з півострів Крим та так званим Кримським мостом.

І це доводить той факт, що за попередні два тижні були уражені кілька цілей на півострові. Росіяни писали, що то діяла протикорабельна ракета "Нептун" чи якась інша. Спочатку не знали, що це ATACMS. Але після нападу на аеродром у Джанкої, на російських ресурсах з'явилися фото та відеозаписи, які дозволяють зрозуміти, що йдеться про ATACMS нової версії.

І надалі Крим буде основною ціллю для ЗСУ. Відомо, що США неофіційно обмежуть використання своєї зброї по території РФ. Тому, як припускають експерти, командування реалізуватиме план ізоляції Криму — знищення там систем ППО та оборони так званого Кримського мосту та, власне, й його самого.

І надалі Крим буде основною ціллю для ЗСУ
Фото: РИА Новости

"А потім завдаватимуть удари морськими дронами, — говорить Михайло Жирохов. –. Тому що Storm Shadow та ATACMS мають доволі непотужну бойову частину. Можна пошкодити проїжджу частину мосту, але не знищити опору. Вони ж достатньо міцні. Єдина зброя, якою ми можемо знищети ці мостові опори — морські дрони типу "Малюк", "Магура". Нещодавно йшлося, що окремі мають бойову частину у тисячу-півтори тисячі кілограмів, що може майже стовідсотково знищити міст. І цього вже достатньо. Але міст прикритий ППО, тож треба її нейтралізувати. Та навіть якщо РФ перенесе деякі позиції на 30-40 кілометрів не завадить ракети прилетіти не сьогодні, а за день-два. Більшість об'єктів та місць в Криму розвідані, вони перебувають на картах, але нічим було вразити".

Щодо кількості ракет, то навряд поставки дозволять Україні діяти не тільки у напрямку Криму, а й на інших, наразі їх досить для проведення однієї масштабної операції.

Справа у тому, що сучасні ATACMS перебувають на озброєнні американської армії, і ніхто з військових або американських високопосадовців не буде зменшувати обороноздатність армії США за рахунок того, що будуть передавати зброю. Є певний відсоток, який вважається таким, що не має впливу на обороноздатність. Окрім того. у США є обов'язок допомагати Тайваню, Південній Кореї. Тобто в Україну потраплятиме те, що американці зможуть заміняти на своїх складах.

Тим часом ЗС РФ будуть відповідати на надання допомоги Україні переміщенням своїх сил та засобів, підсилювати ППО, а головне — розшукувати місця, де зберігаються ATACMS та встановлені пускові установки HIMARS навкола Запоріжжя, Дніпра, які використовуються для запуску ATACMS. "А так як ми бачимо, що у росіян стала кращою повітряна розвідка, літають над Україною, то вони мають можливості. До того ж перед росіянами, дійсно, стоїть вибір: або добивати українську енергетику, або зосередитися на логістиці – вони вже наносять удари по вузловим станціям, аби зробити її менш ефективною", — підсумовує експерт.

Важливо Сухопутний коридор, флот РФ чи Кримський міст: що ЗСУ треба знищити спочатку
Теги за темою
Крым
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як ДТЕК лагодить мережі під час війни
360ua.news
2024-12-02T11:45:23Z
Влада Тернополя відновить пошкоджені через атаку РФ квартири
УкраинФорм
2024-12-02T11:42:59Z
На Дніпропетровщині посадовець сільради та його спільники закупили спецтехніку зі збитками бюджету на суму понад ₴3,7 млн
Украина Криминальная
2024-12-02T11:39:45Z
В Києві помітили загадкові білборди з Джеймсом Бондом і Де Голлем
TSN
2024-12-02T11:39:05Z
В Україну прийде потепління: синоптикиня назвала дати
GlavRed
2024-12-02T11:34:55Z
Гороскоп на завтра 3 грудня: Скорпіонам - відпочинок, Водоліям - цікаве повідомлення
GlavRed
2024-12-02T11:34:03Z
Погода в Україні зміниться: прогноз на вівторок, 3 грудня
TSN
2024-12-02T11:19:24Z
Ворог вдається до тактичних хитрощів на північному напрямку - військові
УкраинФорм
2024-12-02T11:19:19Z
У окупованому Луганську загинув Z-військкор Ярцев: подробиці
Фокус
2024-12-02T11:15:27Z
"Передвиборча кампанія": опозиція Німеччини критикує Шольца за візит в Київ
Европейская правда
2024-12-02T11:49:46Z
"Не хочуть жити у Росії": що відомо про масові протести у Грузії
TSN
2024-12-02T11:48:58Z
Вибачив за все: що означає помилування Хантера Байдена напередодні винесення йому вироків
Комсомольская правда
2024-12-02T11:43:47Z
В Грузії затримали одного з лідерів опозиції
Европейская правда
2024-12-02T11:42:21Z
ГУР розкрило, скільки ракет КНДР Росія вже випустила по Україні
24tv
2024-12-02T11:36:42Z
Масові протести в Грузії: країна опиняється на роздоріжжі між Європою і Росією
Новости Украины
2024-12-02T11:34:35Z
Ласий не лише до Запоріжжя: Путін готує наступ на деокуповане у 2022 році місто
GlavRed
2024-12-02T11:34:19Z
Прихід Трампа до влади створює додаткові труднощі для Путіна — The Hill
ZN UA
2024-12-02T11:31:34Z
Скільки ракетних ударів Росія може завдати до кінця 2024 року: експерт попередив українців
Политека
2024-12-02T11:31:06Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Що буде, якщо вставити гілку алое вера в банан
GlavRed
2024-12-02T09:27:40Z
Названо наукову причину, чому люди прокидаються за декілька хвилин до будильника
TSN
2024-12-02T08:36:21Z
Вчені розкривають, як ракові клітини обходять хіміотерапію
Portaltele
2024-12-02T08:31:38Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-02T11:45:52Z
В Україні запрацювала система миттєвих платежів
1News
2024-12-02T11:42:53Z
Міненерго закликає бізнес імпортувати електрику
УкраинФорм
2024-12-02T11:39:47Z
На Київщині ввели заборону на вилов раків
Khreschatyk
2024-12-02T11:39:30Z
Світові виробники зброї торік збільшили доходи від продажу на 4,2% - SIPRY
УкраинФорм
2024-12-02T11:31:58Z
Словаччина почала отримувати газ з Азербайджану
УкраинФорм
2024-12-02T11:31:01Z
Коли відновлять енергосистему: графіки зникнуть дуже не скоро
Знай
2024-12-02T11:30:37Z
Рентабельність соняшнику зросла до 20%
AgroPortal
2024-12-02T11:30:30Z
Міжнародні партнери не оцінять спроби зекономити на протипожежній безпеці об'єктів критичної інфраструктури, — експерт з вогнезахисту
TSN
2024-12-02T11:21:38Z
У Нацопері відбулася спеціальна прем’єра «Трубадура» Джузеппе Верді
УкраинФорм
2024-12-02T11:45:00Z
Альфонсо Куарон пояснив, чому відмовився знімати «Джеймса Бонда»: «Деякі фільми краще просто дивитись»
ITC
2024-12-02T11:31:51Z
Гарік Бірча заговорив про 3-річну донечку і про який пропущений момент в її дорослішанні шкодує
TSN
2024-12-02T11:30:46Z
Дружина Романа Сасанчина забирає доньку та їде від співака
GlavRed
2024-12-02T11:27:11Z
Кувалдін присвятив пісню загиблим побратимам
УкраинФорм
2024-12-02T11:22:48Z
NYT назвала найкращі книги року: до рейтингу потрапила письменниця українського походження
24tv
2024-12-02T11:21:20Z
Вибір здивує: зірка "Довбуша" Гнатковський розсекретив, що дивиться у вільний час
24tv
2024-12-02T11:15:48Z
Марґо Роббі зізналася, що сцена з оголеністю у «Вовк із Волл-стріт» була її ідеєю
ITC
2024-12-02T11:13:12Z
21-річна Юлія Верба у Львові похрестила донечку і показала атмосферні фото з таїнства
TSN
2024-12-02T11:06:00Z
Жінка зі зростом 157 см зробила операцію з подовження ніг: фото до і після
TSN
2024-12-02T11:48:08Z
Зеленський і Шольц вшанували пам’ять полеглих героїв на Майдані Незалежності
УкраинФорм
2024-12-02T11:42:54Z
Як відбуваються рейди на концерти: Черкаський ТЦК дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T11:30:16Z
Олаф Шольц приїхав в Україну з валізою за понад 50 тисяч гривень - фото
Фокус
2024-12-02T11:21:21Z
«єВідновлення»: забронювати житловий сертифікат відтепер можна через ЦНАП
УкраинФорм
2024-12-02T11:16:59Z
«В S.T.A.L.K.E.R. 2 дробовик стріляє свастиками» — чергова безглузда вигадка росіян
ITC
2024-12-02T11:13:47Z
Блогерка Юля Верба охрестила доньку та показала перші фото з таїнства
24tv
2024-12-02T11:13:43Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T11:13:24Z
Грошова допомога від ООН: хто зможе отримати виплати у грудні
24tv
2024-12-02T11:12:38Z
Ухилення від мобілізації за $6-12 тисяч: у Києві оголосили підозри лікарю та службовцю військкомату
УкраинФорм
2024-12-02T11:39:00Z
Прикордонники спіймали програміста-киянина, який планував утекти до Румунії
InternetUA
2024-12-02T11:28:34Z
Пекельна ніч в Україні: що відомо про удар по Тернополю та де ще гриміли вибухи
TSN
2024-12-02T11:18:33Z
"Уламок прилетів прямо у серце": очевидці розповіли моторошні подробиці ракетного удару по Дніпропетровщині
TSN
2024-12-02T11:06:17Z
Удар БпЛА по будинку у Тернополі: сусід загиблого розповів, як намагався врятувати чоловіка
TSN
2024-12-02T10:48:49Z
Суд дав 5 років умовно неповнолітньому, який на замовлення інтернет-кураторів з рф готував диверсію на залізниці
InternetUA
2024-12-02T10:28:09Z
У центрі Чернівців горіли намети гуманітарного штабу міжнародної організації Remar S.O.S
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:46Z
Смертельна ДТП у Дніпрі: 17-річного водія BMW вже ловили без прав, — соцмережі
Фокус
2024-12-02T10:27:13Z
Викрито членів організованої групи, які фабрикували висновки ВЛК та переправляли ухилянтів через держкордон
Украина Криминальная
2024-12-02T10:21:47Z
У Гвінеї сталися сутички під час футбольного матчу, через тисняву загинули понад 50 людей
УкраинФорм
2024-12-02T11:42:53Z
"Виграє дуже переконливо": ексчемпіон світу дав однозначний прогноз на другу битву Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T11:42:18Z
Оболонь виступила із заявою щодо помилок арбітрів у грі проти Лівого Берега
Football.ua
2024-12-02T11:35:08Z
Не його рівень, – Джошуа впевнено назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T11:27:39Z
"Мудрик у Лізі конференцій наче риба у воді, як плах у небі, мов звір у лісі": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2024-12-02T11:16:35Z
Бондаренко: Якщо будемо грати так, як проти Руху, то чемпіонством і не пахне
Football.ua
2024-12-02T11:09:19Z
Збірна України посіла друге місце на чемпіонаті світу з універсального бою
УкраинФорм
2024-12-02T11:06:27Z
Серед них – дядько Кадирова: ГУР МО опублікувало список російських терористів зі світу спорту
24tv
2024-12-02T11:06:15Z
Майнц продовжив контракт з основним голкіпером
Football.ua
2024-12-02T11:01:17Z
Пішла проти правил і перемогла: відома дизайнерка у несподіваний спосіб оновила ванну кімнату
24tv
2024-12-02T11:27:34Z
Що чекає на всі знаки зодіаку до 15 грудня: гороскоп Таро на молодик
GlavRed
2024-12-02T11:27:11Z
Позбудетеся раз і назавжди: як легко вивести плісняву зі стіни
24tv
2024-12-02T11:21:29Z
Чому досвідчені господині ніколи не викидають старих ґудзиків: 5 цікавих ідей застосування
TSN
2024-12-02T11:06:51Z
Поспішайте: основні правила догляду за ягідними кущами
Знай
2024-12-02T10:51:29Z
Чому в фарш для котлет не можна додавати жовток
24tv
2024-12-02T10:42:32Z
Секрети довголіття: основні правила довгого життя японців
TSN
2024-12-02T10:36:25Z
Прочитайте, перш ніж запалити ароматичні свічки: чи безпечні вони і як впливають на здоров'я
24tv
2024-12-02T09:21:34Z
Ситно і швидко: рецепт смачних пиріжків нашвидкуруч
Фокус
2024-12-02T09:12:28Z
Соцмережа Bluesky видалятиме фейкові акаунти
Детектор М
2024-12-02T11:48:31Z
Проєкт на мільярди доларів. Meta хоче прокласти підводний Інтернет-кабель, що охопить увесь світ
InternetUA
2024-12-02T11:46:04Z
NASA виявило докази цілої мережі печер на Місяці
24tv
2024-12-02T11:36:11Z
ШІ створив звуки, яких раніше ніхто не чув
InternetUA
2024-12-02T11:31:58Z
11 причин, чому в медіа падає трафік із гуглу, та як цього уникнути
Детектор М
2024-12-02T11:31:03Z
Microsoft випадково розкрила дату виходу The Thing: Remastered
24tv
2024-12-02T11:19:02Z
Tesla випустила «спрощену» версію Full Self-Driving v13 – багато заявлених покращень з’являться «в майбутньому»
ITC
2024-12-02T11:16:07Z
ChatGPT використовуватиме кожна 8 людина на Землі у 2025 році — принаймні так хоче OpenAI
ITC
2024-12-02T11:13:41Z
Розробники Civilization 7 знайшли спосіб розв’язати головну проблему серії
ITC
2024-12-02T11:10:07Z
Представлений кросовер Avatr 11 Ultra з подвійним живленням
Portaltele
2024-12-02T11:35:18Z
Запас ходу популярних китайських електромобілів оцінили у реальних умовах: результати тестів
AutoGeek
2024-12-02T10:46:58Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Незвичне купе: розсекречено перший Jaguar нового покоління
AutoGeek
2024-12-02T10:15:51Z
Тюнери перетворили BMW X6 M на справжнього звіра: він потужніший за Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-02T10:09:58Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє з Castrol
AutoCentre
2024-12-02T09:46:13Z
Залишились лічені дні: Норвегія планує відмовитись від авто з ДВЗ
AutoGeek
2024-12-02T09:45:27Z
Що робити, щоб не пітніли вікна в машині: п'ять ефективних способів без кондиціонера
TSN
2024-12-02T09:36:11Z
Чому тривала їзда на задньому ходу може пошкодити ваш автомобіль?
360ua.news
2024-12-02T09:22:13Z