ТЦК може звернутися до суду з заявою про тимчасове обмеження громадянина в праві керувати автомобілем під час мобілізації. Воно діятиме до моменту, поки чоловік не виконає вимоги, або не завершиться дія воєнного стану та загальна мобілізація, розповів юрист Ярослав Звоненко.
Після набуття чинності нового закону про мобілізацію ухилянтів можуть обмежити в праві керувати транспортними засобами. Детальніше про це розповів юрист Ярослав Звоненко в коментарі "РБК-Україна".
У разі ігнорування повістки чоловіка можуть подати в розшук, після чого правоохоронці можуть його затримати та доставити до військкомату. Також ТЦК та СП можуть надіслати громадянину "вимогу" щодо виконання військово-облікового обовʼязку. Цей документ вважається врученим після особистого отримання під розпис або через десять днів з моменту відправлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення.
Юрист зазначив, що в разі ігнорування "вимоги" ТЦК та СП звернуться з позовною заявою до суду щодо тимчасового обмеження чоловіка в праві керувати транспортним засобом під час мобілізації.
"Таке обмеження не позбавляє права керування транспортними засобами на якийсь конкретний проміжок часу, не вилучається водійське посвідчення", — сказав Ярослав Звоненко.
За його словами, обмеження унеможливлює право керувати транспортом до того моменту, поки громадянин не виконає вимоги, чи не завершиться дія правового режиму воєнного стану й загальної мобілізації.
Звоненко вважає, що лише після набуття закону чинності з 18 травня можна буде детальніше дізнатися, як саме діятиме це обмеження на практиці. Зокрема, лише суд накладатиме обмеження на керування авто, тоді як засідання суду можуть проходити в порядку письмового провадження без виклику на судове засідання.
Нагадаємо, новий закон про мобілізацію дозволяє вилучати в українців автомобілі на користь ЗСУ. Зокрема, це стосуватиметься власників двох чи більше транспортних засобів.
Усі військовозобовʼязані чоловіки повинні будуть оновити свої військово-облікові дані після набуття чинності закону про мобілізацію. Це потрібно зробити через ТЦК, ЦНАП чи електронний кабінет протягом 60 днів.