Підготовка до свята: як правильно святити вербу
28 квітня цього року християни східного обряду будуть відзначати Вербну неділю. Це дуже важливе свято, яке відзначають за тиждень до Великодня. Воно присвячене входу Ісуса Христа до Єрусалиму. Головним атрибутом свята є верба, яку прийнято освячувати у церкві.
Як освятити вербу в церкві
Освячення верби традиційно проводиться за день до свята, у суботу. Освячують вербу під час служби. Тоді гілочки роздають віруючим. Вони до закінчення служби стоять з ними та запаленими свічками.
Освячення відбувається і у саме свято, у неділю, коли служать літургію Івана Златоуста.
Як освятити вербу вдома
Зараз наша країна живе в умовах війни, тож відвідування храму у святкові дні може бути небезпечним. Тож освятити вербу можна і вдома.
Для цього потрібно:
- купити або зрізати гілочки верби;
- окропити їх святою водою;
- від щирого серця зачитати: «Освячую верби ці Благодаттю Всесвятого Духа та окропленням вод цих священних в ім'я Отця, Сина та Святого Духа. Амінь!».
Як та скільки зберігати освячену вербу
Зберігати освячену вербу у воді не треба. Так вона може зацвісти. Якщо ж верба проросла або зацвіла, це вважається доброю прикметою. Але так вона довго не простоїть - її потрібно пересадити. А значить – залишити житло без оберегу.
Освячену вербу без води прийнято зберігати вес рік, до наступної Вербної неділі. Її необхідно зберігати за іконами – можна у порожній вазі, можна просто прикріпивши до стіни.
Якщо ж старі гілочки пустили молоді пагони, їх потрібно посадити у землю. Але, за прикметами, робити це у своєму саду не можна. Його слід садити у лісі або біля річки.