Якщо вірити прогнозам синоптиків, то найближчими днями в Україні періодично йтиме дощ, місцями опади будуть з грозами, а ночами ще слід очікувати заморозків. Саме тому поліцейські нагадали всім водіям, що коефіцієнт зчеплення на мокрих дорогах зменшується у 1,5-2 рази, що погіршує стійкість автомобіля, а тим більше мотоцикла чи скутера.
Всі водії зі стажем знають, що у дощову погоду дорожнє покриття стає слизьким, тому втрата контролю над керуванням автомобілем явище дуже часте. У таких умовах дорога не прощає безвідповідальних водіїв, які наражають на небезпеку не тільки себе і пасажирів, а й усіх інших учасників руху, якщо не дотримуються деяких правил при їзді в дощ.
І справді, пересування підтопленими міськими вулицями під час дощу і після нього вимагає від водіїв особливої вправності.
Насамперед із початком дощу необхідно знизити швидкість - це дозволить не упускати з поля зору всі дорожні знаки, оцінити рух інших транспортних засобів, а також сприятиме легшому керуванню автомобілем. Вкрай важливо дотримуватися цього правила, особливо якщо дорогу водій не знає і там можуть бути вибоїни.
Крім того, слід пам'ятати, що у сильний дощ різко погіршується видимість, тому водієві важливо не лише бачити дорогу, а й щоб інші водії бачили її. З точки зору правил у таку погоду потрібно включати протитуманки, як передні, так і задні, а якщо їх немає, то габаритні вогні разом із ближнім світлом.
По можливості необхідно триматися ближче до центру дороги – дорожнє полотно зазвичай має нахили по краях для кращого відведення, відповідно калюжі більше та глибше будуть саме там.
До речі, в дощ за громадським транспортом і великими вантажними автомобілями краще не їхати - цей транспорт здатний створити сильний потік бризок.
Оскільки в дощ видимість суттєво зменшується, необхідно "делегувати частину повноважень" на системи слуху. Для цього усунути всі сторонні шуми, наприклад, вимкнути гучну музику і сконцентруватися на навколишніх звуках.
Круїз-контролем у дощ краще не користуватися, у зв'язку з тим, що система, в більшості випадків, не розрахована на умови дощу та авто поводитиметься як за сухої погоди.
Читайте також:
Як знизити витрату палива в місті: 5 порад, про які не знають навіть досвідчені автомобілісти
Якщо в машині почали їсти гальма: чим це небезпечно і чому це відбувається
Що потрібно зробити, щоб автомобіль не підвів у спеку: це потрібно знати кожному