Космічний апарат JUICE оснащений 10 науковими приладами, серед яких особливе місце посідає радар RIME.
Зонд Європейського космічного агентства (ЄКА) JUICE рік тому полетів до Юпітера для того, щоб ретельно вивчити три його супутники — Ганімед, Каллісто і Європу. Зокрема, він шукатиме там воду, яка, як вважається, міститься в океанах глибокого під поверхнею, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Вода є ключовим компонентом життя на Землі, тож вивчення її розподілу на супутниках Юпітера може дати змогу вченим дізнатися, чи справді в підземних океанах цих світів може ховатися життя. Принаймні життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо.
Пробурити крижану поверхню супутників Юпітера у вчених поки що немає можливості, а це означає, що вони поки що не можуть визначити склад і характеристики підземних океанів. Фактично, вчені поки що навіть не можуть підтвердити існування цих океанів.
Космічний апарат JUICE має спеціальний радар під назвою RIME, який дасть змогу зазирнути під поверхню супутників Юпітера. За словами вчених з ЄКА, використання нової радіолокаційної системи дасть змогу поліпшити розуміння розподілу води в Сонячній системі. Адже води там більше, ніж вважалося ще 20 років тому.
Коли JUICE прибуде до Юпітера в липні 2031 року, він вивчатиме магнітні поля й атмосферу Юпітера, а також його супутники і систему кілець. Для цього у зонда є 10 наукових приладів, серед яких важливу роль відіграє радар RIME. Він зможе вивчити структуру супутників на глибині до 9 км.
Учені сподіваються визначити глибину океанів під крижаними оболонками супутників Юпітера, їхній хімічний склад і потенційну заселеність. За словами вчених, глибина проникнення радара всередину крижаних супутників залежатиме від рівня солоності води. Сіль перешкоджає передачі радіолокаційних сигналів, а це означає, що вона також може розкрити важливу інформацію методом зворотної дедукції.
Наразі вчені з ЄКА також розробляють радіолокаційну систему, яка буде доставлена на Венеру, другу планету від Сонця і найспекотніший світ у Сонячній системі, на апараті Envision. Це буде перший зонд, який вивчить Венеру від її внутрішнього ядра до верхніх шарів атмосфери. Зонд спостерігатиме за взаємодією між різними шарами пекельної планети, включно з її атмосферою, поверхнею, а також надрами і внутрішньою частиною. Вчені хочуть отримати більш повне уявлення про Венеру. Envision буде оснащений двома радіолокаційними системами, які будуть використовуватися для дослідження верхніх шарів поверхні Венери на глибину до 1 км. Це має допомогти скласти повнішу картину кліматичної історії планети, яку часто називають близнюком Землі.
Як уже писав Фокус, вчені з NASA створили новий електричний двигундля польотів у глибокий космос.
Також Фокус писав про те, що на супутнику Юпітера Іо зонд "Юнона" зміг візуалізувати дуже цікаві особливості. Зокрема, вчені крупним планом побачили велике лавове озеро.