Конфіскація російських активів: Малюська розповів про три сценарії та терміни ухвалення рішення
Питання конфіскації російських активів буде вирішене на саміті G7 в середині червня. Таке припущення в ефірі телемарафону «Єдині новини» зробив міністр юстиції України Денис Малюська.
«У середині червня - 13-15 числа - в Італії відбудеться саміт на рівні лідерів країн «Великої сімки», де власне одним з пунктів обговорення і є доля заморожених активів РФ. Власне вся ця активність - новини, публікації, обговорення — це просто зовні в медіа виходить інтенсивна дискусія, яка зараз відбувається в G7 стосовно цього і скоріше за все, дискусія закінчиться десь приблизно до кінця травня. Буде досягнутий якийсь компроміс, який буде оформлений як неформальне рішення країн G7, які потім вони імплементуватимуть у себе в кожній країні», — розповів він.
За словами міністра, Сполучені Штати зробили перший важливий крок, ухваливши норму, яка надає адміністрації США право прийняти рішення про конфіскацію російських активів.
«Повністю, неповністю, тіло активів чи нараховані відсотки — таке право надано і Штати можуть ним скористатись. Вони показали, що юридично це цілком можливо і законно», — наголосив Малюська.
У гіршому випадку, припустив міністр юстиції, країни зійдуться на рішенні про поточне відрахування доходів, нарахованих від російських активів — максимум п’ять мільярдів євро на рік.
Найоптимістичніший сценарій передбачає конфіскацію заморожених російських активів. Інший варіант, який зараз розглядають країни, передбачає вилучення доходів під певну позику, щоб такі доходи, нараховані на 10 років на перед, були виплачені вже зараз одним траншем.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявляла, що пропозиція США стосовно використання доходів від заморожених активів країни-агресорки набирає популярності у «Великій сімці». За її словами, скерування цих коштів на допомогу Україні може отримати підтримку з боку держав, які мають застереження щодо можливої прямої конфіскації активів.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що 90% надходжень від зморожених активів РФ мають спрямовуватися у Європейський фонд миру, який, зокрема, займається закупівлею зброї та боєприпасів для України.