MY.UAНовини
Олена Блаватська – знаменитий медіум із Дніпра: які прогнози справдилися
Олена Блаватська – знаменитий медіум із Дніпра: які прогнози справдилися

Олена Блаватська – знаменитий медіум із Дніпра: які прогнози справдилися

Засновниця Теософського товариства, авторка "Таємної доктрини" та інших езотеричних праць, опублікованих у 15-ти томах зібрання її творів, релігійний філософ, медіум, літераторка, публіцистка, окультистка, спіритуалістка і просто найзагадковіша і наймістичніша жінка XIX століття Олена Блаватська мала набагато більше зв'язків з Україною, ніж це може здатися на перший погляд. Її рід сягає корінням в історію нашої країни на кілька століть – аж до епохи Київської Русі.

Спадкоємиця Михайла Чернігівського та Юрія Долгорукого

Олена Блаватська народилася в місті Катеринославі (нині – Дніпро) 12 серпня за новим стилем (31 липня за старим) 1831 року в будинку, що належить батькам її матері Олени Ган, у дівочості Фадєєвої. На думку одного з іноземців, які на той час відвідали Катеринослав, місто справляло на приїжджого дивне враження: широкі та довгі вулиці, на яких було мало людей і ще менше будинків, які розташовані на великій відстані один від одного. Єдиною окрасою Катеринослава мандрівник вважав Дніпро та мальовничі пагорби, що його обрамляли.

Рід Блаватської по материнській лінії був не тільки древнім, а й поважним – він сягав епохи Київської Русі, точніше великого князя Михайла Чернігівського (у сім'ї бережно зберігався хрест, що належав йому), який знайшов свою смерть у Золотій Орді – його замучили за відмову вклонитися язичницьким ідолам. Серед предків Блаватської також були київський князь Юрій Долгорукий та представниця знатного французького роду Генрієтта де Бандре дю Плессі. Бабуся Олени Петрівни не лише володіла п'ятьма мовами, чудово малювала, співала та грала на фортепіано, як слід було будь-якій дівчині з пристойної родини, а й цікавилася природничими науками – ботанікою, зоологією, геологією, археологією та нумізматикою. Вона зібрала чудову колекцію монет і листувалася з відомими європейськими вченими того часу. Мати, Олена Ган, була популярною жіночою письменницею, що друкувалася під псевдонімом Зінаїда Р-ва (Резнікова). Батько – капітан кінної артилерії Петро Олексійович фон Ган – належав до родовитого прізвища фон Роттенштейн-Ган, що походив від німецьких лицарів. Незважаючи на блискучу освіту та добродушний характер, він цікавився переважно полюванням, стрибками та званими обідами. Петро Олексійович був на 12 років старший за дружину, тому спільної мови батьки Блаватської не знайшли, в результаті романи Зінаїди Р-вої оповідали переважно про важку долю жінок, які не знайшли щастя в сімейному житті. Будинок, у якому з'явилася на світ Олена Петрівна, відомий як "будинок Фадєєвих", зберігся до наших днів – він розташований на вулиці, яка названа на честь Ярослава Мудрого.

Кочове життя сім'ї військових

Свою дочку Петро Олексійович Блаватський побачив лише за пів року – коли вона народилася, він перебував на службі в Польщі. Життя сім'ї військовослужбовця завжди було кочовим, тому в дитинстві Олені вдалося пожити в кількох українських містах – Романькові (нині входить до складу Кам'янського), Оскопі, Умані, Полтаві, Опішні та Одесі, в яку сім'я приїжджала кілька разів, поки не купила собі маєток неподалік, а в самому місті оселилися їхні родичі. Часто бувала вона і в родовому маєтку Ганів – Шандрівці, розташованій поблизу Катеринослава, де жила її бабуся по батьковій лінії та брат батька, офіцер Олексій, який під час революції емігрував до США.

Смерть матері та переїзд до Саратова

Мати Блаватської часто хворіла, але коли лікарі говорили, що їй потрібно берегти себе і перестати писати, відмовлялася – вона мріяла дати дочкам (у Олени була ще сестра Віра) гарну освіту, а інших засобів, крім тих, що давала літературна творчість, у неї не було. Блаватська, вже будучи дорослою, згадувала, що в дитинстві найчастіше бачила матір, яка працювала за письмовим столом, який був відокремлений від решти кімнати ширмою.

Блаватська завжди багато читала, і тому гувернантки, яких наймали для Лелі, як звали в сім'ї Олену Петрівну, і Віри, не могли їй розповісти нічого нового. Щодо житейської мудрості, то її вона осягала завдяки солдатам, які часто були її "няньками": саме в них, за словами сестри, вона навчилася називати речі своїми іменами – іноді вислови, які вони при цьому використовували, були, як кажуть, не комільфо. Блаватська завжди бунтувала проти дисципліни, навіть якщо це стосувалося всього лише розкладу домашніх уроків, не визнавала жодних авторитетів і любила подорожувати – далися взнаки часті переїзди сім'ї з місця на місце: загалом характер у неї був радше чоловічим, ніж жіночим.

Навесні 1842 року не стало матері Блаватської: Олена Андріївна, якій було всього 28 років, померла від швидкоплинних сухот. Вона була похована на Старому одеському цвинтарі, на місці якого сьогодні розташований парк – її могила, як і могили сестри Блаватської Віри та її сина Валеріана, а також інших родичів, загублено. Лелю, якій на той момент було лише 11 років, забрали до Саратова бабуся та дідусь по материнській лінії.

Езотерична література, потойбічний світ і таємничий індус

Завдяки їм дівчатка здобули блискучу домашню освіту, в тому числі й вивчила кілька мов, познайомилася з видатними людьми того часу, які часто бували в будинку, наприклад, істориком Миколою Костомаровим та письменницею Машею Жуковою. Але найщасливіші свої часи дівчинка проводила у величезній, зібраній дідом бібліотеці, де її цікавили переважно книги езотеричного та містичного змісту. Блаватська завжди вважала себе особливою – вона була впевнена, що їй відкривається те, що для інших є таємницею, і вона може "спілкуватися" з потойбічним світом і тими, хто живе в ньому. Своєї сестрі Леля говорила, що бачить і чує те, що не бачать і не чують інші. Тоді ж у її оповіданнях почав фігурувати таємничий індус, якого Блаватська називала Охоронцем – являвся їй у найнесподіваніших ситуаціях і часто рятував від небезпеки – оточення вважало це не більше ніж фантазією юної дівчини.

Наречена, що втекла

У 18 років Блаватська вийшла заміж за 40-річного віцегубернатора Еріванської провінції Никифора Блаватського. Чоловіка дівчина не любила, тому втекла від нього через три місяці спільного життя, але від нього Олена отримала своє звучне прізвище та свободу від опіки родичів.

Ще через півтора року Блаватська опинилася в Лондоні, де відбулася доленосна для неї зустріч з Морією – молодим раджпутом, що був схожим на Зберігача з її видінь, який дуже багато чого її навчив. Саме ці знання згодом стали основою вчення Блаватської. Але вона не хотіла зупинятися на тому, що вже знала, тому одного разу сіла на теплохід, що відпливає до Канади, а звідти через Південну Америку, Мексику та Цейлон – у Тибет. Гроші на життя та переїзди Олена отримувала від батька, який регулярно їх переказував. Щоправда, потрапити до Тибету вона змогла лише з третьої спроби – перші дві успіхом не увінчалися. Здолавши складну дорогу, Блаватська, як губка, почала вбирати езотеричні знання.

Подорожі, кохання, шлюб

Залишивши Тибет, озброєна новими знаннями Блаватська, насамперед вирушила до Петербурга, де досить швидко перетворила на "свою віру" - у популярний на той час спіритизм – добру половину вищого світу. Але досить швидко їй це набридло, і вона знову вирушила у подорож: спочатку на Кавказ, де провела три роки, потім до Туреччини, Греції та Єгипту. У Константинополі Олена зустріла головне кохання свого життя – угорського оперного співака Агарді Мітровича. Фінальними точками її вояжу мали стати Париж та Одеса, але після них Блаватська знову перепливла Атлантичний океан і опинилася у Нью-Йорку. У 1875 році Блаватська отримала громадянство США, навіщо їй довелося укласти фіктивний шлюб з Майклом Бетанеллі, який переїхав до цієї країни раніше і встиг там натуралізуватися.

Мікст науки, філософії та релігії

Саме в цей час Олена Петрівна почала посилено працювати над теософією – своєрідним міксом науки, філософії та релігії, що було сміливо для другої половини XIX століття. Але на хвилі зростаючого інтересу до езотерики її наука була до речі: Олена Блаватська, адвокат Вільям Куан Джадж і юрист Генрі Стіл Оскотт стали організаторами теософського руху, його метою було вивчення законів, за якими розвивається і якими управляється Всесвіт. Перша книга Блаватської називалася "Розкрита Ізіда" – її тираж розкупили буквально за два дні. За нею була наступна – "З печер і нетрів Індостану": вченням Блаватської на той час захоплювалися всі – і окультисти, і інтелігенція. 1879 року Олена Петрівна стала головним редактором журналу "Теософіст", а через рік вирушила до Тибету, щоб прийняти буддизм.

Здійснені прогнози

Блаватська відома своїми пророкуваннями, багато з яких вже справдилися. Зокрема, вона говорила, що вчені доведуть: нарівні з матеріальним існує і нематеріальний світ, що пояснить безліч аномальних явищ, що вважаються загадковими. Згодом, на її думку, люди взагалі відмовляться від концепції, згідно з якою до процесів навколишнього світу потрібно підходити тільки з погляду фізики – Олена Петрівна була впевнена, що це стане справжнім проривом у науці.

"Шахрайка" та "шпигунка"

Місцем заснування теософського суспільства стало індійське місто Адьяр, у якому Блаватська зі своїми однодумцями мешкала кілька років. Його філії з'являлися біля Індії одна одною – популярність у теорії Олена Петрівни була неймовірною. Але в 1884 вона змушена була виїхати з Індії - місцевий клімат викликав у неї проблеми зі здоров'ям. Блаватська оселилася в Німеччині, де працювала над головною працею свого життя – "Таємною доктриною", основна тема якого – реінкарнація та безсмертя душі після смерті фізичного тіла людини.

У цей час доля ніби відвернулася від Блаватської: в Індії її звинуватили в шахрайстві, а багато теософських філій закрили, а в Лондоні, де вона намагалася втекти, взагалі оголосили шпигункою. Незважаючи на це, Олена Петрівна продовжувала працювати над теософськими працями, розділи з яких публікувала у журналі "Люцифер", читала лекції студентам та всім, хто цікавився її теорією, а таких було чимало. 1889 року в Лондоні вийшла трилогія Блаватської: "Книга золотих правил", "Голос безмовності" та "Ключ до теософії". При цьому жила Олена Петрівна завжди дуже скромно і постійно потребувала грошей, але при цьому володіла цінними прикрасами – серед них були два дорогі кільця-талісмана та перстень, прикрашений трикутниками та написами на санскриті.

Смерть та пам'ять

Олени Блаватської не стало 26 квітня (8 травня) 1891 - вона померла в Лондоні від грипу. Тіло кремували, порох, будучи розділеним на три частини, зберігається в теософських центрах Адьяра, Лондона та Нью-Йорка. У Дніпрі іменем Блаватської назвала вулиця, а в будинку, в якому вона народилася, створено Музейний центр – його експозиція присвячена самій Блаватській та її родині. У 20-х роках ХХ століття знаменитий художник і мандрівник Микола Реріх написав портрет Олени Петрови, назвавши його "Вісник".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відкриття центру «патріотичного виховання» в окупованому Сіверськодонецьку відкладається через розкрадання коштів, - Артем Лисогор
Детектор М
2024-11-26T21:23:51Z
На фронті 208 боєзіткнень, ворог понад 3300 разів обстріляв позиції Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-26T21:06:32Z
Україну атакують ворожі «Шахеди»
УкраинФорм
2024-11-26T20:51:30Z
Бійці ЗСУ вибили генерала Кім Чен Ина та офіцерів: деталі удару ЗСУ по Курщині
GlavRed
2024-11-26T20:27:45Z
РФ готує інформаційну атаку щодо «наступу» на Запоріжжя – Центр протидії дезінформації
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:27:35Z
Ворог намагається зруйнувати укріплення Сил оборони на Вовчанському напрямку - б’є КАБами й артилерією
УкраинФорм
2024-11-26T19:57:51Z
Армія рф на Харківщині змінила тактику: військовий розкрив деталі боїв на Купʼянському напрямку
Политека
2024-11-26T19:42:37Z
У Тернопільській області через атаку РФ можуть виникати проблеми зі зв’язком та інтернетом
InternetUA
2024-11-26T19:33:00Z
Розстріл українських військовополонених, удар по Сумах. Головне за 26 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T19:21:50Z
Лондон готує відповідь на погрози Трампа запровадити тарифи на імпорт
УкраинФорм
2024-11-26T21:45:58Z
Ізраїль і Ліван офіційно прийняли угоду про перемир'я – Байден
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T21:45:01Z
Китай за крок від готовності напасти на Тайвань: на Заході зробили заяву
GlavRed
2024-11-26T21:36:25Z
Хто насправді стримує Третю світову війну: гучна стаття Тімоті Снайдера
TSN
2024-11-26T21:27:45Z
У Європарламенті хочуть допитати главу TikTok через вплив на вибори в Румунії
InternetUA
2024-11-26T21:27:14Z
"Є позитивний момент": чого чекати Україні від призначень Трампа - Загородній
GlavRed
2024-11-26T21:25:46Z
Адміністрація Байдена зробить усе, щоб Україна могла воювати у 2025 році – Блінкен
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T21:25:43Z
Франція на межі колапсу: Марін Ле Пен може спровокувати економічну кризу для Єврозони
Политека
2024-11-26T21:25:24Z
У столиці Албанії антиурядовий мітинг переріс у сутички з поліцією
Европейская правда
2024-11-26T21:24:46Z
Оксана Білозір презентувала кліп «Два серця», створений штучним інтелектом
Storyboom
2024-11-26T21:23:19Z
5 захопливих містичних трилерів для тих, хто обожнює Агату Крісті
24tv
2024-11-26T21:18:44Z
Алан Бадоєв показав свого батька, який приїхав до нього в гості у Київ
TSN
2024-11-26T20:51:20Z
"Я втратив зір": Елтон Джон повідомив про серйозну проблему зі здоров'ям
GlavRed
2024-11-26T20:27:50Z
Відома українська ведуча зробила публічне зізнання Потапу - деталі
GlavRed
2024-11-26T20:27:19Z
Після зриву: зрадниця Лоліта скасувала концерти в РФ
GlavRed
2024-11-26T20:27:00Z
Оголошено твори, які допущено до ІІ-го туру Шевченківської премії-2025
Детектор М
2024-11-26T20:18:19Z
Елтон Джон зробив зізнання про часткову втрату зору
360ua.news
2024-11-26T20:12:25Z
Лілія Ребрик замилувала фото з 12-річною донькою та розкрила, як вона проведе зимові канікули
TSN
2024-11-26T20:03:50Z
Чому у людей бувають кошмари, чим вони відрізняються від просто поганих снів і як ними керувати
24tv
2024-11-26T21:42:17Z
Венерологиня пояснила, чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:12:58Z
Аналіз на менопавзу: що це за дослідження та кому потрібно проходити
24tv
2024-11-26T20:03:38Z
Заспокійливий ефект: 5 продуктів, які потрібно їсти під час стресу
Фокус
2024-11-26T20:00:30Z
Замість МСЕК в Україні з 1 січня почнуть працювати експертні комісії на базі понад 300 лікарень
Комсомольская правда
2024-11-26T18:28:52Z
Пташиний грип вразив першу дитину в США — CDC заявляє, що джерело інфекції невідоме
Portaltele
2024-11-26T17:57:25Z
Спосіб життя чи гени: що більше впливає на довголіття
24tv
2024-11-26T17:51:35Z
Навіщо вішати пляшку на батарею опалення з приходом нічних заморозків: трюк, який вбереже здоров'я
TSN
2024-11-26T16:36:10Z
Втричі більше, ніж торік: Зеленська розповіла про підтримку ментального здоров’я на «первинці»
УкраинФорм
2024-11-26T16:04:43Z
Забивав Дніпру та повторив легендарний гол Марадони: помер учасник ЧС-1986 Ян Фурток
24tv
2024-11-26T21:03:48Z
Син Ліонеля Мессі дебютував у дитячому футболі: фото неймовірної підтримки Тьяго
24tv
2024-11-26T20:33:13Z
Педрі близький до продовження контракту з Барселоною
Football.ua
2024-11-26T20:09:52Z
Провальний ексгравець львівського Руху мріє отримати російський паспорт
24tv
2024-11-26T19:57:14Z
Захисник Ренна достроково завершив виступи у цьому сезоні
Football.ua
2024-11-26T18:25:17Z
"Мило до сліз": футболістам "Шахтаря" показали їхні старі фото на старті футбольної кар'єри
24tv
2024-11-26T18:18:03Z
Клуб МЛС забере з-під носа Динамо та Шахтаря зірку молодіжної збірної України
24tv
2024-11-26T18:00:53Z
Хомченовський: Дібанго по праву довірили капітанську повʼязку
Football.ua
2024-11-26T17:48:13Z
Матч Динамо Київ та Вікторії обслужить португальська бригада арбітрів
Football.ua
2024-11-26T17:39:03Z
Україна планує збільшити пропускну здатність західного кордону до 2030 року
Хвиля
2024-11-26T21:33:22Z
"Газпром" вже підготувався до припинення транзиту газу через Україну, – Reuters
24tv
2024-11-26T21:16:43Z
"Не тільки пальмова олія": що насправді додають у молочні продукти
Хвиля
2024-11-26T20:48:05Z
Пенсіонери мають змогу збільшити свої пенсійні виплати, - Катерина Котенкова про додаткову 1 тисячу гривень
Знай
2024-11-26T20:42:39Z
Мінфін розмістив облігацій на понад 19 млрд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:21:19Z
До 520 гривень за кіло: як змінилися ціни на ковбасу та сир наприкінці листопада
Хвиля
2024-11-26T20:15:31Z
На кону тарифи для населення: водоканальники у плачевній ситуації через борги
Знай
2024-11-26T20:12:30Z
Росіяни ковтають інфляцію мовчки: продукти у Росії дорожчають шаленими темпами
24tv
2024-11-26T20:03:09Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 27 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T19:36:53Z
Дані чоловіків, що не ставали на облік у ТЦК, з'являться в реєстрі "Оберіг", — Міноборони
Фокус
2024-11-26T21:36:54Z
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Знай
2024-11-26T21:30:04Z
Латвійський парламент схвалив збільшення одноразової кризової допомоги українцям
Знай
2024-11-26T21:12:48Z
Хлопець зрадив свою дівчину, але вона запропонувала залишитись друзями: з радістю спостерігала, як він страждав від її помсти
Знай
2024-11-26T20:51:01Z
ЗСУ звільнили 41 генерала за станом здоров’я під час війни – ЗМІ
ZN UA
2024-11-26T20:33:54Z
Таким ви його ще не бачили: Сергій Кислиця став обличчям рекламної кампанії українського бренду
24tv
2024-11-26T20:33:03Z
Церковний календар на грудень 2024 року: коли святкуємо Миколая та Різдво
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:00:33Z
Родини ВПО отримають одноразові "зимові" виплати
ZN UA
2024-11-26T19:49:12Z
Весняні канікули-2025: коли українські школярі підуть відпочивати
Хвиля
2024-11-26T19:45:39Z
Військовий декілька разів йшов в СЗЧ: в суді вирішили, що з ним робити
Политека
2024-11-26T21:00:55Z
На Львівщині пішохода тричі переїхали автівки
TSN
2024-11-26T20:51:13Z
У Харкові та на Харківщині пролунали вибухи
УкраинФорм
2024-11-26T20:42:11Z
Працювали на "інтернет-куратора" з рф: У Харкові двоє паліїв автомобілів військових постануть перед судом
InternetUA
2024-11-26T20:09:03Z
У Харкові працівниця метро попереджала в Telegram про переміщення ТЦК та ЗСУ
TSN
2024-11-26T20:03:02Z
Росіяни атакували дроном Дніпровський район Херсона, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-11-26T19:27:55Z
На Хмельниччині засуджено військового, який застрелив свого командира
Украина Криминальная
2024-11-26T18:31:22Z
Російський удар по СТО у Сумах: є 2 жертви, під завалами може бути ще людина
24tv
2024-11-26T18:27:45Z
Вилучено тисячі доларів і золоті злитки: в Одесі викрили жінку, яка допомагала ухилянтам
24tv
2024-11-26T18:12:46Z
Одяг буде пахнути дорогими парфумами: як зробити ароматизатор для шафи своїми руками
24tv
2024-11-26T21:12:47Z
Що наші предки готували на Новий рік: старовинні рецепти українських страв
24tv
2024-11-26T20:27:50Z
Остерігайтеся цих 2 днів у грудні, щоб уникнути невдачі: детальний місячний календар
24tv
2024-11-26T20:03:01Z
Допоможуть трави: як захистити ділянку від руйнівного впливу вітрів
24tv
2024-11-26T19:57:37Z
Як правильно повісити гірлянду на ялинку: цей секрет знають одиниці
24tv
2024-11-26T19:36:11Z
Лише одному знаку зодіаку цей тиждень принесе шалену радість та успіх
24tv
2024-11-26T19:03:35Z
Він буде базовим в інтер'єрі: дизайнери спрогнозували новий найпопулярніший колір-2025
24tv
2024-11-26T18:48:34Z
Як перевести вікна в зимовий режим та заощадити на опаленні: лайфхак з TikTok
GlavRed
2024-11-26T18:27:57Z
Хто сказав, що шедеври вимагають складності: крабовий салат всього з 4 інгредієнтів
24tv
2024-11-26T18:27:17Z
Без Android: Huawei представив власну операційну систему
InternetUA
2024-11-26T21:46:26Z
Huawei представила Mate 70 та 70 Pro — молодші флагмани серії з чотирьох смартфонів
ITC
2024-11-26T21:23:09Z
Патч для STALKER 2 вже на підході: які зміни внесуть розробники
InternetUA
2024-11-26T20:46:40Z
Пікантний смак, який сподобається усім: як правильно замаринувати цибулю
GlavRed
2024-11-26T20:27:56Z
За межею реальності. 8 найкращих альтернативних ігор для фанатів S.T.A.L.K.E.R. 2
InternetUA
2024-11-26T20:01:58Z
Українців у грудні очікує кілька серій потужних магнітних бур
Комсомольская правда
2024-11-26T19:58:56Z
Знайдено загадкове судно біля берегів Кенії: чи належало воно Васко да Гама
Portaltele
2024-11-26T19:58:12Z
Вчені виявили найпотужніші космічні промені, які у 40 000 разів перевищують енергію видимого світла
УкраинФорм
2024-11-26T19:55:54Z
Дружить та тусить з росіянками під час війни: у мережі розкритикували учасницю "Холостяка"
24tv
2024-11-26T19:51:38Z
Як зменшити витрати бензину на автоматі: досвідчені водії здивовані про це не знали
GlavRed
2024-11-26T21:30:36Z
Один із найвидатніших гоночних автомобілів продадуть на аукціоні
AutoCentre
2024-11-26T20:48:56Z
В GTA 6 буде процедурна генерація та значно покращений рушій, — LinkedIn розробника
ITC
2024-11-26T19:43:48Z
Вантажівки Foton в Україні освоюють нові кузовні надбудови
AutoCentre
2024-11-26T18:09:51Z
Huawei та JAC анонсували розкішного конкурента Maybach та Rolls-Royce
AutoCentre
2024-11-26T17:09:03Z
Українці люблять швидкість: на нові автівки витратили 11 млрд грн – в топі BMW та Mercedes
ITC
2024-11-26T17:01:10Z
Changan представив першу модель зі знімними батареями
AutoCentre
2024-11-26T16:58:41Z
На європейський ринок виходить недорогий конкурент Tesla Model Y і VW ID.5 від BYD
Фокус
2024-11-26T15:15:08Z
Tatra Trucks показала нові армійські всюдиходи Force
AutoCentre
2024-11-26T15:07:19Z