MY.UAНовини
Людство живе в симуляції? Фізик вивчав коронавірус і наткнувся на дивний нюанс
Людство живе в симуляції? Фізик вивчав коронавірус і наткнувся на дивний нюанс

Людство живе в симуляції? Фізик вивчав коронавірус і наткнувся на дивний нюанс

Дослідник, який вивчає мутації вірусу SARS-CoV-2, Мелвін Вопсон стверджує, що знайшов докази нового закону фізики, який назвали "другим законом інфодинаміки". За його словами, це може вказувати на те, що ми живемо в змодельованому всесвіті.

Крім того, дослідження має всі шанси спростувати еволюційну теорію розвитку людини. Але водночас Вопсон зауважує, що поки не володіє реальними доказами такої екстраординарної теорії, передає IFLScience.

Що таке інформаційна ентропія та до чого тут ковід?

У своїй науковій роботі Вопсон розглянув мутації вірусу SARS-CoV-2 з точки зору інформаційної ентропії (термін, відмінний від звичайної ентропії – фізичної величини, що характеризує розсіювання енергії).

"Фізична ентропія є мірою всіх можливих мікростанів, сумісних з макростаном. Це мікростани, що не несуть інформації. Якщо припустити, що в межах однієї фізичної системи можна створити N інформаційних станів (наприклад, записавши в неї цифрові біти), то наслідком є формування N додаткових інформаційних мікростанів, що накладаються на існуючі фізичні мікростани. Ці додаткові мікростани є носіями інформації, а додаткова ентропія, пов'язана з ними, називається ентропією інформації", – пояснює Вопсон у статті.

Якщо ентропія має тенденцію до зростання з часом, то інформаційна ентропія, за словами Вопсона, зменшується. Ілюстрацією цього може бути теплова смерть Всесвіту – тобто стан теплової рівноваги. У цей момент максимального значення досягає звичана ентропія, але не інформаційна.

Під час теплової смерті (або безпосередньо перед нею) діапазон температур і можливих станів у будь-якій області Всесвіту дуже малий. Це означає, що буде відбуватись менша кількість подій – тобто нижча інформаційна ентропія.

Ця інформація – досить цікава з огляду на спосіб описати Всесвіт. Але чи є в ній сенсація?

За словами Вопсона, йдеться про фізичний закон, який може керувати всім – від генетики до еволюції Всесвіту. Вчений наголосив, що другий закон інфодинаміки, згідно з його дослідженням, є "космологічною необхідністю. Він універсально застосовний з величезними науковими наслідками".

"Ми знаємо, що Всесвіт розширюється без втрати або отримання тепла, що вимагає, щоб загальна ентропія Всесвіту була постійною. Однак з термодинаміки ми також знаємо, що ентропія завжди зростає. Це свідчить про те, що повинна існувати інша ентропія – інформаційна, щоб врівноважити це зростання", – написав Вопсон у The Conversation.

Спосіб прогнозувати мутації

Вопсон розглянув вірус SARS-CoV-2, що мутував під час пандемії COVID-19. З вірусом регулярно працюють, щоб відстежувати, як він змінюється – для того, щоб розробляти нові вакцини. Науковець досліджував РНК, а не ДНК, і виявив, що інформаційна ентропія з часом зменшується.

"Найкращим прикладом того, що зазнає низки мутацій за короткий проміжок часу, є вірус. Пандемія дала нам ідеальний зразок для тестування, оскільки SARS-CoV-2 мутував у дуже багато варіантів, і отримані дані неймовірні", – пояснив Вопсон у прес-релізі.

"Дані про COVID підтверджують другий закон інфодинаміки, і дослідження відкриває необмежені можливості. Уявіть, що ви дивитеся на певний геном і вирішуєте, чи буде мутація корисною ще до того, як вона станеться. Це може стати революційною технологією, яка може бути використана в генетичній терапії, фармацевтичній промисловості, еволюційній біології та дослідженні пандемій", – говорить далі вчений.

На думку Вопсона, це свідчить про те, що мутації не є випадковими. Вони підпорядковуються закону, який стверджує, що інформаційна ентропія повинна залишатися незмінною або зменшуватися з часом.

"Це було б дивовижним відкриттям, якщо б воно підтвердилося, і перевернуло наші уявлення про те, як працює еволюція", – говорить Вопсон.

Вчений вказує на подібний експеримент 1972 року, в якому спостерігали несподіване зменшення геному вірусу протягом 74 поколінь в ідеальних умовах, що, на його думку, узгоджується з його другим законом інфодинаміки.

"Світовий консенсус полягає в тому, що мутації відбуваються випадково, а потім природний відбір диктує, чи є мутація корисною чи шкідливою для організму. Але що, як існує прихований процес, і саме він керує цими мутаціями? Щоразу, коли ми бачимо щось незрозуміле, ми описуємо це як "випадкове", "хаотичне" або "паранормальне", але це лише наша нездатність пояснити це, – говорить він.

"Якщо ми почнемо розглядати генетичні мутації з детермінованої точки зору, ми зможемо використовувати цей новий закон фізики для прогнозування мутацій – або їх ймовірності – до того, як вони відбудуться", – продовжує вчений.

Вопсон вважає, що цей закон також може пояснити, чому симетрія так часто зустрічається у Всесвіті.

"Висока симетрія відповідає стану з низькою інформаційною ентропією, що є саме тим, чого вимагає другий закон інфодинаміки. Отже, це спостереження, пояснює, чому симетрія домінує у Всесвіті," – пише Вопсон у своїй статті.

Симуляція чи ні?

На цьому сміливі заяви (з вимогою подальших доказів) не закінчуються.

"Оскільки другий закон інфодинаміки є космологічною необхідністю і, схоже, діє скрізь однаково, можна зробити висновок, що весь Всесвіт є змодельованою конструкцією або гігантським комп'ютером", – додає Вопсон.

"Надскладний всесвіт, подібний до нашого, якби він був симуляцією, потребував би вбудованої оптимізації та стиснення даних, щоб зменшити обчислювальну потужність і вимоги до зберігання даних для запуску симуляції. Це саме те, що ми спостерігаємо навколо нас, в тому числі в цифрових даних, біологічних системах, математичних симетріях і у всьому Всесвіті", – провадить вчений.

Це не означає, що підтвердження "другого закону інфодинаміки" доведе, що ми живемо в симуляції. Існують інші квантово-механічні ефекти, які доводять, що ми не живемо у симуляції.

Інформація має масу?

Якщо інфодинаміка правильна, інформація повинна мати масу і взаємодіяти з усім іншим. Згідно з дослідженням, проведеним у 2012 році, незворотне стирання інформації здатне розсіювати тепло. Для Вопсона це означає, що енергія повинна зберігатися як маса перед стиранням, що робить інформацію окремим станом матерії, еквівалентним масі та енергії.

"Довести або спростувати, що інформація має масу, може бути не надто складно експериментально. Одним з простих експериментів може бути вимірювання маси жорсткого диска до і після незворотного стирання інформації. На жаль, наразі це виходить за межі наших можливостей, враховуючи малу величину очікуваної зміни маси", – свідчить Вопсон.

Але, за словами вченого, якщо ця теорія вірна, то елементарні частинки, ймовірно, можуть нести інформацію про себе. Один із запропонованих експериментів полягає в тому, щоб направити частинки та античастинки одна на одну на високих швидкостях.

"Експеримент передбачає стирання інформації, що міститься всередині елементарних частинок, дозволяючи їм та їх античастинкам (всі частинки мають "анти" версії себе, які є ідентичними, але мають протилежний заряд) анігілювати у спалаху енергії – випромінюючи "фотони", або світлові частинки", – додав Вопсон.

Вчений засвідчує, що передбачив точний діапазон очікуваних частот отриманих фотонів на основі інформаційної фізики.

Хоча ця ідея знаходиться поза мейнстрімом, експеримент відносно дешевий – $180 000 (абсолютно нічого для прихильників теорії симуляції, таких, як Ілон Маск), і його можна перевірити за допомогою сучасних технологій.

Раніше OBOZ.UA писав про 72-річного голандця, який встановив антирекорд - хворів на коронавірус понад півтора роки та пережив 50 мутацій COVID-19.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Исторический максимум для евро уже близко: что делать с гривнами и долларами в июле
Хвиля
2025-07-11T18:57:40Z
Украина и Всемирный банк запустили новую программу на 200 млн долларов
Корреспондент
2025-07-11T18:24:30Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Почему диеты не работают: как похудение превращается в замкнутый круг
Знай
2025-07-11T18:51:43Z
Как заснуть в нестерпимую жару: полезные лайфгаки
TSN
2025-07-11T17:48:20Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
ЕС предлагает новый формат санкций против России - СМИ
Корреспондент
2025-07-11T19:06:05Z
Россия и Беларусь создадут свою модель ИИ с "традиционными ценностями"
Корреспондент
2025-07-11T18:57:23Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
К главе ЦПД Шабунину пришли с обысками
Gazeta UA
2025-07-11T17:27:53Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на выходные: какие знаки Зодиака отдохнут "по полной"
Comments UA
2025-07-11T19:06:53Z
Непогода во Львове: что там происходит сейчас
TSN
2025-07-11T18:48:20Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Россияне атакуют Украину беспилотниками: в Воздушных силах назвали опасные направления
TSN
2025-07-11T19:06:29Z
Поддержка Украины в обороне усиливается: США увеличивают финансирование и модернизируют армию
Новости Украины
2025-07-11T19:06:21Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Илона Гвоздьова отказалась от развода
Корреспондент
2025-07-11T17:21:55Z
Николь Кидман продемонстрировала свои роскошные волосы
Апостроф
2025-07-11T16:51:49Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
На Днепропетровщине задержали банду, которая держала в рабстве 16 человек
Корреспондент
2025-07-11T18:55:02Z
На Черниговщине врача обвиняют в смерти женщины
Новости Украины
2025-07-11T18:18:01Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Посещение публичных мероприятий меняет наш мозг: какую пользу обнаружили ученые
Фокус
2025-07-11T18:36:17Z
Когда надоели оладьи и икра из кабачков: приготовьте это блюдо, и ваши гости будут просить рецепт
Telegraf
2025-07-11T18:21:50Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
В Китае заметили прототип следующего внедорожника Xiaomi
Корреспондент
2025-07-11T15:13:50Z
Rivian представила электрокары с четырьмя моторами
Корреспондент
2025-07-11T15:13:23Z
Немецкий дилер получил пять лет за контрабанду автомобилей в РФ
Корреспондент
2025-07-11T15:13:02Z
Range Rover показал новый логотип
Корреспондент
2025-07-11T15:12:31Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
ИИ-вредонос научился обходить антивирус Windows
Корреспондент
2025-07-11T18:54:13Z
Назад в 2000-е: Состоялся глобальный релиз Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4
GameMag
2025-07-11T18:52:17Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Легионер "Динамо" перешел во французский клуб
ZN UA
2025-07-11T18:57:14Z
Джервонта боксер еще тот: задержан за побои
Корреспондент
2025-07-11T18:45:22Z
Обамеянг получил предложение снова вернуться в Марсель
Корреспондент
2025-07-11T18:18:02Z
Игорь Пердута пришел в Зарю, еще раз оказавшись под началом Скрипника
Корреспондент
2025-07-11T18:06:15Z
Порту стал полноценным владельцем забивного форварда Саму Омородиона
Корреспондент
2025-07-11T17:27:14Z