Лазерні та традиційні ТВ-пристрої змагаються в категорії ціна/якість практично не поступаючись один одному, але є невеликі нюанси, які варто врахувати під час купівлі.
Телевізійні технології постійно змінюються: на зміну світлодіодним РК-панелям прийшли телевізори Mini-LED, Micro-LED і QD-OLED. Однак є й інший тип телевізорів, який стає дедалі популярнішим — лазерні. Аналітики видання Тom's Guide розповіли про недоліки, переваги та про те, чи варто їх купувати.
Що таке лазерний телевізор?
Незважаючи на назву, лазерний телевізор не є телевізором — це ультракороткофокусний проєктор, що проєктує зображення вгору щодо екрана, а не прямо на нього, що дає змогу розмістити пристрій на невеликій відстані від екрана або стіни. Завдяки такому проектуванню, необхідність кріпити проектор до стелі або розміщувати його в задній частині кімнати відпадає.
Часто, коли ви купуєте "лазерний телевізор", проектор, що входить до комплекту, призначений для проектування зображення певного розміру за допомогою фіксованого об'єктива — на відміну від традиційних ультракороткофокусних проекторів, які можуть проектувати зображення різних розмірів.
Ще однією ключовою відмінністю є те, що лазерні проєктори працюють на основі лазерного джерела світла, а не лампового. А ще такі проектори мають низьке енергоспоживання та працюють безшумно.
Система лазерного телебачення також містить у собі особливий тип проекційного екрана. Зазвичай у лазерних телевізорах використовуються стаціонарно встановлені екрани ALR або екрани, що пригнічують навколишнє світло. Такі екрани спеціально розроблені для відбиття світла, що виходить під певним кутом, і для відхилення світла, що виходить під іншими кутами. Таким чином, вони відбивають світло, що виходить від лазерного проектора, і відхиляють світло, що виходить від інших джерел, що допомагає зменшити відблиски.
Чим лазерні телевізори кращі за традиційні?
Коли мова заходить про розмір зображення, то тут, безсумнівно, лазерний телевізор кращий за традиційний. Більшість лазерних пристроїв проектують зображення на екрани з діагоналлю 100-150 дюймів. Один із найпоширеніших розмірів для ALR-екранів — 120 дюймів.
Пристрої з діагоналлю 100 і 120 дюймів від Hisense можна купити приблизно за 2500 і 3000 доларів США відповідно. Може здатися, що ціни доволі високі, проте телевізори такого ж розміру, наприклад, новий 115-дюймовий QM89 від TCL, коштує 10 500 доларів.
Чим лазерні телевізори гірші за традиційні?
На жаль, розмір екрана на кожен витрачений долар — це практично єдина реальна перевага лазерних телевізорів перед традиційними. Але це не означає, що вони радикально гірші за традиційні ТВ-панелі в усьому іншому. Наприклад, як і звичайні, лазерні телевізори можуть демонструвати відео з роздільною здатністю до 8K, підтримують нові стандарти під'єднання, як-от HDMI 2.1.
Але коли справа доходить до якості зображення, так звані традиційні телевізори мають явну перевагу. Звичайно, якість зображення сильно варіюється залежно від моделей і виробників, але звичні ТВ-монітори яскравіші, відображають глибші рівні чорного завдяки таким технологіям, як OLED, і працюють тихіше, ніж і без того відносно тихий лазерний телевізор.
Проектори мають тривалішу затримку, що робить їх не такими ідеальними для ігор.
Чи варто купувати лазерний телевізор?
Якщо споживачі хочуть організувати справжній домашній кінотеатр, то лазерні телевізори в такому разі можуть забезпечити як естетику, так і враження. Вони також чудово підходять для людей, яким потрібен максимально великий екран за мінімальну суму грошей.
За 2500 доларів можна придбати і 75-дюймовий телевізор, наприклад, Mini-LED-модель Hisense U8N, або OLED-телевізор Samsung S95C. Ці екрани забезпечать гарне зображення і стануть найкращим варіантом для геймерів завдяки меншій затримці.
Раніше ми повідомляли про те, що представлений лазерний проектор Hisense PX3-Pro з функцією 3D. Пристрій преміум-класу надійде в продаж у третьому кварталі 2024 року за ціною 3500 доларів США.