Олександр Лукашенко затурбувався про своє майбутнє у 2020 році, коли в Білорусі почались мітинги після фальсифікації виборів. Прикладом став експрезидент України Віктор Янукович, який в аналогічній ситуації втік у РФ. Найбезпечніше місце, на думку білоруського політика, — лісовий масив у Сочі.
Білорусь отримала у Сочі 932 сотки землі у елітному туристичному районі. В обмін на це РФ отримала аналогічну ділянку на території Білорусі. Тим часом у Сочі збудували елітну резиденцію для білоруського президента Олександра Лукашенка, прикрашену дорогоцінними меблями. Про те, як Лукашенко отримав ще один маєток, розповіли розслідувачі порталу "Белсат News".
Розслідувачі порталу діяли спільно з об'єднанням опозиційних співробітників силових відомств BELPOL, зазначається у відео. Як з'ясувалось, маєток Лукашенка розташований у лісистій місцевості і називається "Готельний комплекс "Красная Поляна". Площа маєтку — 97,248 тис. кв. м. Зауважується, що це настільки велика територія, що її добре видно з космосу.
На відео вказується, що оборудка з відчуженням землі почалась у 2009 році і завершилась у 2022. Спершу територією заволоділи білоруські підприємці, а потім вона перейшла у власність компанії, яка безпосередньо пов'язана з Олександром Лукашенком. Компанія ТОВ "Комплекс-Инвест", перший власник ділянки, згодом продала територію ТОВ "Региональный порядок", яке контролює Віктор Шейман — "найближчий соратник Лукашенка", — написали журналісти.
Розслідувачі також дістали максимально детальний план маєтку "Красная Поляна". На плані вказано, що загальна площа забудови — 7434 кв. м. На ділянці є ресторанний комплекс (374 кв. м), три VIP-котеджі (по 730 кв. м), готель на чотири номери (348 кв. м), садовий будиночок (28 кв. м), спортивний майданчик (133 кв. м). Площа головного будинку — 2296 кв. м.
Також є фото інтер'єрів. Дизайнери, з якими консультувались розслідувачі, зауважили високу вартість оздоблення та меблів, які вони побачили у маєтку, де має проживати Олександр Лукашенко.
На відео розповіли, коли саме білоруський президент вирішив будувати резиденцію за межами своєї країни. Це сталось у 2020 році, коли йому довелось придушувати опозиційні виступи громадян після фальсифікації президентських виборів. Прикладом для нього став експрезидент України Віктор Янукович, який після втечі осів саме у РФ — у маєтку в Ростовській області.
Лукашенко та РФ — що відомо
Зазначимо, з перших днів російського вторгнення у 2022 році Олександр Лукашенко перебував на боці країни-агресора. У перші дні війни білоруський політик говорив про загрозу нападу, який начебто очікував з боку України. Тому, на його думку, бойові дії почались начебто законно.
Протягом двох років війни на території Білорусі з'явились російські військові бази, на які перебазували пускові установки для балістичних ракет. Тим часом Москва заявила, а Мінськ підтвердив, що там будуть сховища для ядерних боєголовок.
Нагадуємо, весною 2024 року Лукашенко зробив кілька заяв щодо подальшого перебігу війни. З одного боку, він запропонував країнам Заходу погодитись на мир з Росією на її умовах. З іншого боку, політик пригрозив, що усе готове для ядерного удару.