Вчені знайшли «втрачені» роботи братів Грімм
Дослідники знайшли роботи братів Грімм у бібліотеці Університету імені Адама Міцкевича. Тексти вважалися загубленими під час Другої світової війни, повідомляє Heritage Daily.
Брати Грімм, Якоб і Вільгельм, були німецькими вченими, які збирали та публікували казки німецького фольклору, такі як «Гензель і Гретель», «Принц-жаба», «Червона Шапочка», «Рапунцель», «Румпельштильцхен» та «Спляча краса». Спадщина братів Грімм включає легенди, повісті і народні оповіді. Більшість із них не замислювалися як дитячі казки.
Багато робіт братів Грімм вважалися загубленими після Другої світової війни. Але тепер у бібліотеці Університету імені Адама Міцкевича вдалося виявити 27 оригінальних томів.
Роботи складаються з рідкісних друкованих та унікальних видань, які є особливо цінним джерелом, що показує методи дослідження, які використовували брати. У виносках та вказівниках обидва брати надавали письмовий вихідний матеріал, а також рукописні примітки та анотації.
«Довгий час вважалося, що томи, знайдені в університетській бібліотеці, було загублено під час Другої світової війни. Їхній внесок у розвиток сучасних досліджень літературної та наукової діяльності братів має значну цінність. Сам факт їхнього виявлення дозволяє нам вважати, що в книжкових зборах бібліотеки можуть бути й інші томи, які належали приватній книжковій колекції Якоба та Вільгельма Грімм», - заявили дослідники.
Вважається, що томи потрапили до університетської бібліотеки у Познані у післявоєнний період через переміщення бібліотечних фондів.
Минулого року вчені знайшли два невідомі портрети пензля Рембрандта.