MY.UAНовини
Імпорт мобілізованих
Імпорт мобілізованих

Імпорт мобілізованих

Весна прийде, військовозобов’язаних імпортувати будемо?
#

Ранній доступ: Patreon

Ще 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який робив мобілізацію більш жорсткою. За нього проголосували 283 депутати із 351 можливого. У самому законі прописано низку змін. А поговорити слід саме про ті, які досі не запроваджені, хоча були б дуже логічні.

Що там наголосували

Верховна Рада прийняла не надто популярні заходи. Наприклад, зменшено вік, із якого починається мобілізація — замість 27 років буде 25.

Також прибрано графу «обмежено придатний», завдяки якій раніше людей поділяли за їхнім фізичним станом на категорії та відправляли до тилових частин, де вони могли себе реалізувати краще, ніж на передовій. Це дасть можливість центрам комплектації повторно викликати на огляд «обмежених», аби зробити їх «необмежено придатними» та підвищити кількість мобілізованих. Бо ще в серпні минулого року змінились нормативи військово-лікарняних комісій.

Тоді ж набули чинності й інші зміни від наказу №456. Було спрощено вимоги для служби в десантно-штурмових військах та морській піхоті в особливий період. Тобто під час війни.

Здавалося б, усе це непопулярні рішення, але ж робочі. Та ні. Те, що здається життєздатним на папері, розбивається об проблеми з демографією в реальності. Зараз наш мобілізаційний резерв становить менше ніж 4 мільйони осіб. Причин, чому вийшло саме так, дуже багато.

По-перше, відчутна кількість чоловіків досі перебуває хтозна-де. Це не обов’язково втікачі: деякі чоловіки в Україні залишились, але про них держава не знає абсолютно нічого. Хіба що, окрім ІПН. Людина ніде офіційно не працює, в армії не служить, знайти нереально. І таких любителів анонімності багато — майже 950 тисяч.

По-друге, є 413 тисяч чоловіків віком від 25 до 26 років. Приберімо звідси студентів, щоб не заважало підрахункам. Потім відмінусуємо ще 33,5%, які з різних причин не підпадають під мобілізацію. Вийде 273 тисячі чоловіків у резерві. Щоправда, Польща та Литва готові повернути військовозобов’язаних українців на батьківщину, і цей приклад може сподобатись іншим державам, а нам спростить ситуацію.

Однак повернімось до актуального. Скільки чоловіків із цих 273 тисяч зараз перебувають в нашій армії? Чи за кордоном? На жаль, невідомо.

Цирк, телевізор, «Кривбас» та інші критично-стратегічні заброньовані.

Економіка та центр підготовки

Важко сказати, чи це вплине на мобілізаційний процес. Але на послаблену українську економіку вплине точно. Тут треба не лише мобілізувати нових бійців, а й варто ще шукати нових робітників на їхні місця. Тих, хто зможе платити податки та військовий збір. Якщо цього не робити, Україна ще більше залежатиме від зовнішніх фінансових надходжень, як це було з Південним В’єтнамом. Не пошкодуйте часу, почитайте тут, тут і тут.

Далі не відволікайтесь на дрібниці, переходимо до конкретної проблеми.

Поки влада женеться за можливістю зробити армію контрактною, у законі прописують мотиваційні пакети. За перший контракт отримуєш 150 тисяч грн на придбання авто, право на компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом. Іще 100 тисяч грн — після першого року перебування в ЗСУ, стільки ж — після другого.

Тут нас чекає вже не економічна проблема. Навчальні центри, що це? Насправді нагадує лотерею. Осередків підготовки, які дають хоча би базові знання, доволі мало. А реально якісних лише два на всю армію — 151-й та 142-й навчальні центри. 151-й центр був створений волонтерами, яким допомагав Залужний. Другий є центром підготовки ССО, і його якість реально відповідає роду військ.

Та що робити, якщо нам треба набагато більше? Якість особового складу нашого війська починає падати, особливо порівняно з якістю підготовки ворожої армії. Так, ми маємо хороші центри. Але той самий 151-й за рік якісно підготував лише 8 тисяч військовослужбовців.

Конкретно зараз мобілізаційні можливості українського та російського військ приблизно рівні. Щомісяця лише в Києві мобілізують до тисячі людей. Якщо екстраполювати це на всю державу, вийде 15–20 тисяч. Це із сильним скрипінням потертого сідла та через призму скандалів у центрах комплектування.

А ось Росія щомісячно підписує контракти з 20–25 тисячами новобранців. Так виникає паритет, і Кремль спокійно відтягує власну мобілізацію на більш вигідний (як стратегічно, так і політично) час.

Без допомоги союзників вийти з такої ситуації неможливо. З одного боку, треба посилити питання щодо підготовки наших підрозділів на території НАТО. Так можна нівелювати ту ситуацію, яка є на даний момент. Якість має бути нашою перевагою, а не підставою для паритету.

З іншого боку, привіт утікачам. Нам пора задуматись про імплементацію досвіду з мобілізації громадян однієї держави на території інших держав.

На території Євросоюзу під тимчасовим захистом перебувають 788 тисяч чоловіків віком від 18 до 64 років. Це просто колосальна кількість. І вона не має жодного стосунку до тих, хто перебуває в ЄС за візою, безвізом чи має посвідку на проживання по роботі. Ось почитайте самі.

Звісно, це виклик. Та хто вам сказав, що нам треба бути першопроходцями? Все це вже пережила Польща.

На початку вересня 1939-го, ще до падіння Варшави, було досягнуто домовленості між поляками та французами. Це вилилось у договір про мобілізацію осіб польської національності безпосередньо у Франції. Там само з них формували бойові частини.

За угодою від 9 вересня 1939 року, у Франції мобілізували поляків від 28 років та старше. Перепис засвідчив наявність 129 тисяч осіб, що потрапили до цієї категорії. Це з 500 тисяч поляків, які тоді проживали у Франції.

Далі ці результати пішли до Центрального військового бюро. Там склали план призову, який був виконаний 17–20 жовтня 1939 року. Франція висунула вимогу: вона хотіла зберегти поляків в оборонно-промисловому комплексі (гірнича промисловість і металургія). Так запланована кількість мобілізованих скоротилась із 129 тисяч осіб до 60 тисяч.

Польська еміграція у Франції налічувала 60 тисяч осіб. Із них понад 50,5 тисяч поїхали до війська: тисяча добровольців (пішли на службу вже у вересні 1939 року), 49 тисяч призовників та резервістів і десь 500 добровольців для флоту. Останніх відбирали окремо.

Вдумайтесь, призовники та резервісти становили 5/8 польської армії у Франції.

Не менше ніж 80% особового складу 1-ої гренадерської дивізії, 2-ої піхотної стрілкової дивізії та інших військових частин. Насправді, дуже показовий момент.

Помри сьогодні, щоб завтра за мене помер іще хтось.

Що відбувається зараз?

Повернімось до наших часів. Чи можемо ми прямо зараз сформулювати, що таке для нас перемога, чи що для нас exit strategy? Як показала практика, поки що не виходить. Відповідно, треба шукати рішення для можливості ведення довгої війни на виснаження.

Думаєте, Європа буде проти? З нею треба нормально говорити. Врешті-решт, без необхідного рівня занурення в цей конфлікт ризикуємо впасти не лише ми. Так Європа може отримати під боком агресора, який не побоїться піти на країни Балтії та вже звідти диктувати умови про відхід НАТО до кордонів 1998 року.

Процес запустили поляки. Коли міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща може повернути військовозобов’язаних до України, цю тему зняли із запобіжника. І литовці одразу погодились (а тут ви пожартуєте про Річ Посполиту).

Проти були німці. Не те, щоб їм сильно кортіло годувати найменш надійних із мігрантів, тобто нелегалів, але все ж вони хотіли певної ясності.

Не дивно, що тієї ж ясності захотіли й естонці.

Втім, з Литви та Польщі все одно надійшла серйозна пропозиція: винести це на обговорення у Брюсселі. Вже на рівні Євросоюзу. Так чи інакше, це вже не рівень хатніх чуток, а серйозна новина.

Що характерно, у Польщі дуже прижилась тема українських зйо… тобто військовозобов’язаних, які дивним чином телепортувались за кордон. Настільки прижилась, що проти думки міністра оборони виступив міністр внутрішніх справ. Ось тільки не треба забувати, що Марчін Кєрвінський — просто лояльна до влади людина, у той час як міністр оборони є одним із лідерів правлячої коаліції. Більше прислухаються до другого. Nothing personal, just power.

Коли обирати доведеться між вереском втікачів: «Не хочу воювати, хочу пособіє!!!», — та виживанням всього континенту — ви вже знаєте, що можуть обрати у Брюсселі, Лондоні та Варшаві.

Окрім того, це дуже мотивує тих військовозобов’язаних, які нині перебувають в Україні. Поставте себе на їхнє місце. Державу лихоманить через важкий стан економіки, ти хочеш принести користь (або хоча б побоюєшся йти на злочин) і не тікаєш. Натомість маєш пачку відео, де ухилянти з-за кордону розповідають, яке ти м’ясо та як утискаються твої права.

Звісно, всіх Європа не віддасть. Якщо людина легально виїхала, не порушила закон та отримала там гарну роботу, або ще й посвідку на проживання — це її право. Вона працює на наших партнерів. Тут без питань.

Однак якщо вона втекла туди, аби ходити Берліном у вишиванці, сидіти на шиї німців і на кожному кроці поводитись як бидло, паралельно дискредитуючи державу — цілком імовірно, що європейські держави самі не захочуть таких паничів утримувати за власний кошт.

Перепливти Тису — це не кінець історії. І мобілізація саме ухилянтів за кордоном це допоможе прояснити якомога більшій кількості людей. Всередині країни треба навести лад, але це не привід забувати про де-факто скоєні злочини й те, наскільки демотивує нормальних громадян такий сценарій із їхнім другом, однокласником чи сусідом.

Це про справедливість, якої так не вистачає. Це про мотивацію тікати за кордон, якої не має бути. А ще це про країну, яка дійсно хоче перемогти, а не робить вигляд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Джиллиан Андерсон и Питер Динклэйдж могут сняться в продолжении "Декстера"
GameMag
2024-11-17T22:42:43Z
Женя Галич рассекретил свой годовой заработок и рассказал, на что тратит деньги
Фокус
2024-11-17T20:51:50Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Новый удар по Сумам: город без света
Корреспондент
2024-11-18T00:24:28Z
Шольц оправдался за разговор с Путиным
Хвиля
2024-11-17T23:15:14Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
NYT: Спецпосланником Трампа по Украине может стать уроженец РФ
Европейская правда
2024-11-17T07:21:17Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Лунный гороскоп на 18 ноября, понедельник
Marie Claire
2024-11-17T21:06:50Z
Когда в Одессе снова появится свет и что будет с транспортом — в городе ответили
TSN
2024-11-17T20:18:30Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Брокколи полюбят даже дети: рецепт соленого пирога с томатами и курицей для чаепития
Знай
2024-11-17T20:51:24Z
9 признаков, что вы едите недостаточно углеводов
Marie Claire
2024-11-17T18:31:07Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
В Украине заметно пересчитали тарифы: какая услуга в 2024 году оказалась "золотой"
Знай
2024-11-17T20:30:37Z
Цены начали снижаться: какие продукты можно купить дешевле
Знай
2024-11-17T20:12:01Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
День сержанта Вооруженных сил Украины: история
ZN UA
2024-11-17T22:33:55Z
День Платона и Романа: история и запреты
ZN UA
2024-11-17T22:33:10Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Почему люди разводятся: 4 основные причины
UAToday
2024-11-17T22:57:35Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
День ангела 18 ноября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-11-17T22:21:54Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
"Все равно победил": Майк Тайсон прокомментировал свое поражение и рассказал о здоровье
Фокус
2024-11-17T17:27:01Z
Албания – Украина: анонс, где и когда смотреть решающий матч в Лиге наций
ZN UA
2024-11-17T16:30:37Z
Владелец именитого французского клуба высказался о вероятном понижении в классе
Корреспондент
2024-11-17T16:15:33Z
Тренер сборной Аргентины U-20 отметился необычным поступком в спарринге про
Корреспондент
2024-11-17T14:57:55Z
"Динамо" и "Шахтер" интересуются талантом "Ворсклы"
ZN UA
2024-11-17T14:39:26Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Хомяки устроили массовый побег из клеток и заставили пилота идти на посадку
Новости Украины
2024-11-17T21:30:04Z
РФ ударила баллистикой по многоэтажке в Сумах: есть жертвы, среди них дети
Фокус
2024-11-17T21:15:49Z
Удар баллистикой по Сумам: среди погибших есть дети, из девятиэтажки эвакуируют людей
ZN UA
2024-11-17T20:27:42Z
Часть Украины охватила воздушная тревога: где опасно
TSN
2024-11-17T16:16:43Z
В Киеве ГСЧС автокраном сняла с крыши пятиэтажки обломки сбитой ракеты
ZN UA
2024-11-17T15:09:36Z
130 хомяков умудрились сбежать из своих клеток и "заставили" пилота идти на посадку
Фокус
2024-11-17T12:30:59Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Microsoft позволит купить Avowed за золото World of Warcraft — понадобится 1,4 миллиона
GameMag
2024-11-17T22:48:21Z
В хабе Assassin's Creed: Animus не будет доната и платных боевых пропусков — Ubisoft обещает сделать все награды бесплатными
GameMag
2024-11-17T22:42:46Z
В WhatsApp появилась новая функция – пользователи ждали ее много лет
UAToday
2024-11-17T19:42:23Z
Ліга націй. Норвегія розгромила Казахстан із хет-триком Голанда, Австрія та Словенія переможця не виявили
Football.ua
2024-11-17T19:24:40Z
Ремейк культовой JRPG Dragon Quest III показал в Steam лучший старт среди всех одиночных игр Square Enix
GameMag
2024-11-17T17:36:32Z
Пресная вода исчезает с большой скоростью: ученые из NASA бьют тревогу из-за новых данных
Фокус
2024-11-17T16:00:47Z
Вокруг света за пару часов: ученые разработали уникальный способ прокладывания маршрутов
Фокус
2024-11-17T15:12:24Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z