MY.UAНовини
Імпорт мобілізованих
Імпорт мобілізованих

Імпорт мобілізованих

Весна прийде, військовозобов’язаних імпортувати будемо?
#

Ранній доступ: Patreon

Ще 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який робив мобілізацію більш жорсткою. За нього проголосували 283 депутати із 351 можливого. У самому законі прописано низку змін. А поговорити слід саме про ті, які досі не запроваджені, хоча були б дуже логічні.

Що там наголосували

Верховна Рада прийняла не надто популярні заходи. Наприклад, зменшено вік, із якого починається мобілізація — замість 27 років буде 25.

Також прибрано графу «обмежено придатний», завдяки якій раніше людей поділяли за їхнім фізичним станом на категорії та відправляли до тилових частин, де вони могли себе реалізувати краще, ніж на передовій. Це дасть можливість центрам комплектації повторно викликати на огляд «обмежених», аби зробити їх «необмежено придатними» та підвищити кількість мобілізованих. Бо ще в серпні минулого року змінились нормативи військово-лікарняних комісій.

Тоді ж набули чинності й інші зміни від наказу №456. Було спрощено вимоги для служби в десантно-штурмових військах та морській піхоті в особливий період. Тобто під час війни.

Здавалося б, усе це непопулярні рішення, але ж робочі. Та ні. Те, що здається життєздатним на папері, розбивається об проблеми з демографією в реальності. Зараз наш мобілізаційний резерв становить менше ніж 4 мільйони осіб. Причин, чому вийшло саме так, дуже багато.

По-перше, відчутна кількість чоловіків досі перебуває хтозна-де. Це не обов’язково втікачі: деякі чоловіки в Україні залишились, але про них держава не знає абсолютно нічого. Хіба що, окрім ІПН. Людина ніде офіційно не працює, в армії не служить, знайти нереально. І таких любителів анонімності багато — майже 950 тисяч.

По-друге, є 413 тисяч чоловіків віком від 25 до 26 років. Приберімо звідси студентів, щоб не заважало підрахункам. Потім відмінусуємо ще 33,5%, які з різних причин не підпадають під мобілізацію. Вийде 273 тисячі чоловіків у резерві. Щоправда, Польща та Литва готові повернути військовозобов’язаних українців на батьківщину, і цей приклад може сподобатись іншим державам, а нам спростить ситуацію.

Однак повернімось до актуального. Скільки чоловіків із цих 273 тисяч зараз перебувають в нашій армії? Чи за кордоном? На жаль, невідомо.

Цирк, телевізор, «Кривбас» та інші критично-стратегічні заброньовані.

Економіка та центр підготовки

Важко сказати, чи це вплине на мобілізаційний процес. Але на послаблену українську економіку вплине точно. Тут треба не лише мобілізувати нових бійців, а й варто ще шукати нових робітників на їхні місця. Тих, хто зможе платити податки та військовий збір. Якщо цього не робити, Україна ще більше залежатиме від зовнішніх фінансових надходжень, як це було з Південним В’єтнамом. Не пошкодуйте часу, почитайте тут, тут і тут.

Далі не відволікайтесь на дрібниці, переходимо до конкретної проблеми.

Поки влада женеться за можливістю зробити армію контрактною, у законі прописують мотиваційні пакети. За перший контракт отримуєш 150 тисяч грн на придбання авто, право на компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом. Іще 100 тисяч грн — після першого року перебування в ЗСУ, стільки ж — після другого.

Тут нас чекає вже не економічна проблема. Навчальні центри, що це? Насправді нагадує лотерею. Осередків підготовки, які дають хоча би базові знання, доволі мало. А реально якісних лише два на всю армію — 151-й та 142-й навчальні центри. 151-й центр був створений волонтерами, яким допомагав Залужний. Другий є центром підготовки ССО, і його якість реально відповідає роду військ.

Та що робити, якщо нам треба набагато більше? Якість особового складу нашого війська починає падати, особливо порівняно з якістю підготовки ворожої армії. Так, ми маємо хороші центри. Але той самий 151-й за рік якісно підготував лише 8 тисяч військовослужбовців.

Конкретно зараз мобілізаційні можливості українського та російського військ приблизно рівні. Щомісяця лише в Києві мобілізують до тисячі людей. Якщо екстраполювати це на всю державу, вийде 15–20 тисяч. Це із сильним скрипінням потертого сідла та через призму скандалів у центрах комплектування.

А ось Росія щомісячно підписує контракти з 20–25 тисячами новобранців. Так виникає паритет, і Кремль спокійно відтягує власну мобілізацію на більш вигідний (як стратегічно, так і політично) час.

Без допомоги союзників вийти з такої ситуації неможливо. З одного боку, треба посилити питання щодо підготовки наших підрозділів на території НАТО. Так можна нівелювати ту ситуацію, яка є на даний момент. Якість має бути нашою перевагою, а не підставою для паритету.

З іншого боку, привіт утікачам. Нам пора задуматись про імплементацію досвіду з мобілізації громадян однієї держави на території інших держав.

На території Євросоюзу під тимчасовим захистом перебувають 788 тисяч чоловіків віком від 18 до 64 років. Це просто колосальна кількість. І вона не має жодного стосунку до тих, хто перебуває в ЄС за візою, безвізом чи має посвідку на проживання по роботі. Ось почитайте самі.

Звісно, це виклик. Та хто вам сказав, що нам треба бути першопроходцями? Все це вже пережила Польща.

На початку вересня 1939-го, ще до падіння Варшави, було досягнуто домовленості між поляками та французами. Це вилилось у договір про мобілізацію осіб польської національності безпосередньо у Франції. Там само з них формували бойові частини.

За угодою від 9 вересня 1939 року, у Франції мобілізували поляків від 28 років та старше. Перепис засвідчив наявність 129 тисяч осіб, що потрапили до цієї категорії. Це з 500 тисяч поляків, які тоді проживали у Франції.

Далі ці результати пішли до Центрального військового бюро. Там склали план призову, який був виконаний 17–20 жовтня 1939 року. Франція висунула вимогу: вона хотіла зберегти поляків в оборонно-промисловому комплексі (гірнича промисловість і металургія). Так запланована кількість мобілізованих скоротилась із 129 тисяч осіб до 60 тисяч.

Польська еміграція у Франції налічувала 60 тисяч осіб. Із них понад 50,5 тисяч поїхали до війська: тисяча добровольців (пішли на службу вже у вересні 1939 року), 49 тисяч призовників та резервістів і десь 500 добровольців для флоту. Останніх відбирали окремо.

Вдумайтесь, призовники та резервісти становили 5/8 польської армії у Франції.

Не менше ніж 80% особового складу 1-ої гренадерської дивізії, 2-ої піхотної стрілкової дивізії та інших військових частин. Насправді, дуже показовий момент.

Помри сьогодні, щоб завтра за мене помер іще хтось.

Що відбувається зараз?

Повернімось до наших часів. Чи можемо ми прямо зараз сформулювати, що таке для нас перемога, чи що для нас exit strategy? Як показала практика, поки що не виходить. Відповідно, треба шукати рішення для можливості ведення довгої війни на виснаження.

Думаєте, Європа буде проти? З нею треба нормально говорити. Врешті-решт, без необхідного рівня занурення в цей конфлікт ризикуємо впасти не лише ми. Так Європа може отримати під боком агресора, який не побоїться піти на країни Балтії та вже звідти диктувати умови про відхід НАТО до кордонів 1998 року.

Процес запустили поляки. Коли міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща може повернути військовозобов’язаних до України, цю тему зняли із запобіжника. І литовці одразу погодились (а тут ви пожартуєте про Річ Посполиту).

Проти були німці. Не те, щоб їм сильно кортіло годувати найменш надійних із мігрантів, тобто нелегалів, але все ж вони хотіли певної ясності.

Не дивно, що тієї ж ясності захотіли й естонці.

Втім, з Литви та Польщі все одно надійшла серйозна пропозиція: винести це на обговорення у Брюсселі. Вже на рівні Євросоюзу. Так чи інакше, це вже не рівень хатніх чуток, а серйозна новина.

Що характерно, у Польщі дуже прижилась тема українських зйо… тобто військовозобов’язаних, які дивним чином телепортувались за кордон. Настільки прижилась, що проти думки міністра оборони виступив міністр внутрішніх справ. Ось тільки не треба забувати, що Марчін Кєрвінський — просто лояльна до влади людина, у той час як міністр оборони є одним із лідерів правлячої коаліції. Більше прислухаються до другого. Nothing personal, just power.

Коли обирати доведеться між вереском втікачів: «Не хочу воювати, хочу пособіє!!!», — та виживанням всього континенту — ви вже знаєте, що можуть обрати у Брюсселі, Лондоні та Варшаві.

Окрім того, це дуже мотивує тих військовозобов’язаних, які нині перебувають в Україні. Поставте себе на їхнє місце. Державу лихоманить через важкий стан економіки, ти хочеш принести користь (або хоча б побоюєшся йти на злочин) і не тікаєш. Натомість маєш пачку відео, де ухилянти з-за кордону розповідають, яке ти м’ясо та як утискаються твої права.

Звісно, всіх Європа не віддасть. Якщо людина легально виїхала, не порушила закон та отримала там гарну роботу, або ще й посвідку на проживання — це її право. Вона працює на наших партнерів. Тут без питань.

Однак якщо вона втекла туди, аби ходити Берліном у вишиванці, сидіти на шиї німців і на кожному кроці поводитись як бидло, паралельно дискредитуючи державу — цілком імовірно, що європейські держави самі не захочуть таких паничів утримувати за власний кошт.

Перепливти Тису — це не кінець історії. І мобілізація саме ухилянтів за кордоном це допоможе прояснити якомога більшій кількості людей. Всередині країни треба навести лад, але це не привід забувати про де-факто скоєні злочини й те, наскільки демотивує нормальних громадян такий сценарій із їхнім другом, однокласником чи сусідом.

Це про справедливість, якої так не вистачає. Це про мотивацію тікати за кордон, якої не має бути. А ще це про країну, яка дійсно хоче перемогти, а не робить вигляд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
В нескольких пунктах пересечения границы с Польшей, Румынией и Венгрией могут образоваться очереди: в чем причина
Апостроф
2024-09-22T21:24:40Z
Это решение давно обсуждали: изменил ли Лондон свою позицию по ударах ВСУ вглубь РФ
Comments UA
2024-09-23T13:24:17Z
В Кремле отреагировали на план победы Зеленского, который он повез в Штаты
Comments UA
2024-09-23T13:21:31Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
The Times узнал новые детали плана победы Зеленского: что хочет Украина взамен вступления в НАТО
Comments UA
2024-09-23T11:01:06Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T13:27:14Z
Кроуфорд объяснил, из-за чего Джошуа без шансов проиграл Дюбуа
Корреспондент
2024-09-23T12:54:49Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Усик - об ударе от Фьюри: Возле меня летали какие-то аисты
Корреспондент
2024-09-16T09:30:33Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Мифы и правда о правильном питании: полезны ли детокс-диеты и натуральный сахар
Comments UA
2024-09-23T13:27:35Z
5 признаков, что у вас хронический стресс
Marie Claire
2024-09-23T13:22:13Z
Слышна «икота» плода во время беременности: что делать
Comments UA
2024-09-23T12:27:05Z
Пить и дольше не пьянеть: что нужно сделать перед вечеринкой или застольем
Comments UA
2024-09-23T11:57:34Z
Названы органы, которые начинают стареть в молодом возрасте
Comments UA
2024-09-23T10:06:04Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Когда нужно обращаться к психотерапевту – специалист назвал основной фактор кризиса
Апостроф
2024-09-23T08:18:12Z
«Говорящая» кожа и зеркала с ИИ: как мы будем ухаживать за собой в 2030 году
Marie Claire
2024-09-23T07:33:56Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Как приготовить настоящую грузинскую аджику – лучший рецепт/Небольшой баночки вам хватит надолго!
Апостроф
2024-09-23T13:03:07Z
Правописание: как правильно пожелать хорошего сна: "добраніч" чи "надобраніч"
Comments UA
2024-09-23T13:00:41Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Белла Хадид продемонстрировала стильный тренч на осень 2024
Фокус
2024-09-23T12:21:50Z
Эгоистическая самозащита: 50-летняя любимая Фагота объяснила, почему не решилась родить ребенка/Дизайнер не видит себя роли матери
Апостроф
2024-09-23T11:42:42Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Звезда "Лиги смеха" Розовый высмеял окупантов, которые внесли его в российский аналог "Миротворца"
TSN
2024-09-13T09:39:17Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Новый подозреваемый в деле об избиении ветерана в Смеле: подробности
Comments UA
2024-09-11T17:30:35Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Зарабатывали на иностранцах: в Одесской области будут судить чиновников миграционной службы
Корреспондент
2024-09-23T13:18:07Z
Завершено расследование в отношении присвоившего миллионы прокурора
Корреспондент
2024-09-23T11:54:51Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Россия сняла моряков с авианосца "Адмирал Кузнецов" и отправила их на фронт, — Forbes
Фокус
2024-09-23T11:01:50Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
"Друг на время": мужчина зарабатывает сотни долларов в день ничего не делая
Фокус
2024-09-23T13:15:35Z
В Умани ввели особый режим на въезд
Корреспондент
2024-09-23T13:14:03Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Были просчеты в обороне: какой город может спасти от оккупации только чудо
Comments UA
2024-09-23T13:24:57Z
"Бусификация" в Украине: начальник Одесского ТЦК выступил с заявлением
Comments UA
2024-09-23T13:21:46Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Идеальный "Крузак": в Украине обнаружили 17-летний внедорожник Lexus в новом состоянии
Фокус
2024-09-23T12:15:39Z
Кроссовер Nissan Leaf и дешевый Land Cruiser: какие внедорожники покажут в 2025 году
Фокус
2024-09-23T10:00:02Z
Вокруг покупки Управлением госохраны элитных авто произошел скандал
Апостроф
2024-09-23T09:15:55Z
ТОП 5 передовых технологий в электрическом Porsche Macan
ITC
2024-09-23T08:07:39Z
На ЗАЗе собрали кабриолет "Таврия": багажник только для плавок и полотенец
Знай
2024-09-23T06:51:51Z
Гость из 90-х: в Киеве засветился раритетный спорткар Porsche
Фокус
2024-09-23T06:42:00Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Сыр – 500 грн, сметана – почти 50 грн: молочка превращается в дорогущий деликатес
Знай
2024-09-23T13:12:01Z
Волна подорожания зацепила продукты первой необходимости: сколько сейчас стоят популярные крупы и макароны
Знай
2024-09-23T12:30:16Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Слух: Амбициозная Resident Evil 9 выйдет во втором квартале 2025 года — анонс скоро
GameMag
2024-09-23T13:14:43Z
«Властелин колец»: игра The Lord of the Rings Return to Moria выйдет на Steam и Xbox со скидкой и обновлением
ITC
2024-09-23T13:08:03Z
Кратер 62 метра в ширину: аналитик показал снимки после неудачного запуска ракеты "Сармат"
Фокус
2024-09-23T13:03:39Z
Обзор и тестирование системы жидкостного охлаждения ASUS ProArt LC 360
Overclockers
2024-09-23T13:00:54Z
Совсем не романтично. Ухаживания акул впервые засняли на видео: вместо букета откушенные жабры
Фокус
2024-09-23T12:57:50Z
СМИ: Sony хорошо подготовилась к запуску PlayStation 5 Pro — большого дефицита не ожидается
GameMag
2024-09-23T12:52:59Z