MY.UAНовини
«Необхідний самозахист від сіоністських агресорів». Як Росія використовує атаку Ірану на Ізраїль у своїх інтересах
«Необхідний самозахист від сіоністських агресорів». Як Росія використовує атаку Ірану на Ізраїль у своїх інтересах

«Необхідний самозахист від сіоністських агресорів». Як Росія використовує атаку Ірану на Ізраїль у своїх інтересах

Розбираємося, як змінюється позиція Росії в конфлікті на Близькому Сході та яким чином «нормалізується» новий вид міжнародних відносин у вигляді обміну ракетами.

У ніч із 13 на 14 квітня 2024 року Іран завдав масованого комбінованого удару з повітря по території Ізраїлю, запустивши, за різними даними, сумарно від 350 до 500 ударних безпілотників і ракет різних типів. Це було перше пряме зіткнення між країнами, запуски ударних типів озброєння відбувалися безпосередньо з території Ірану. Також, окрім іранських сил, до ударів були залучені їхні проксі з території Ємену, Іраку й інших сусідніх країн. А до відбиття — коаліція сил, що включала США, Францію, Велику Британію, Йорданію, Саудівську Аравію та інші країни. Початково Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила про 99% збитих ударних засобів Ірану. Згодом виявилося, що частина дронів і ракет була перехоплена в повітряному просторі інших країн або впала через технічні несправності. Невдовзі ізраїльські експерти дали нову оцінку ефективності перехоплень на рівні 84% і підтвердили влучання в деякі військові об’єкти (авіабази).

Відповідь Ізраїлю виявилася не миттєвою та менш масштабною, ніж очікувалося, через позицію насамперед адміністрації Білого дому та побоювань США та інших союзників розгортання повномасштабного регіонального конфлікту. А також через те, що, за оцінкою ізраїльських чиновників, основний удар іранського нападу на територію Ізраїлю було фактично зірвано. Проте в ніч на 19 квітня Ізраїль усе ж завдав обмеженого удару у відповідь, заборонивши власним літакам входити безпосередньо в повітряний простір Ірану. Офіційні особи та медіа Ірану не коментували результати цього удару в подробицях, назвавши зафіксовані біля ядерних об’єктів поблизу міста Ісфахан вибухи «провальною атакою кількох маленьких квадрокоптерів».

Росія використала цю ситуацію для просування своєї глобальної стратегії нарощування хаосу, відвернення уваги від власного вторгнення в Україну та переходу від глобальної системи міжнародних відносин до посилення регіональних впливів, коли провідна у регіоні-«вотчині» країна може не підкорятися міжнародному праву та не зважати на міждержавні безпекові організації.

Реакції в регіоні та світі

Ще до того, як Ізраїль здійснив свою атаку у відповідь, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що саме Ізраїль намагається розпалити новий регіональний конфлікт на Близькому Сході, а Іран змушений діяти внаслідок «подвійних стандартів Заходу». Він пояснив, що Тель-Авів першим розпочав нинішній виток ескалації, вразивши одну з будівель посольства Ірану в Дамаску та вбивши кількох високопоставлених іранських офіцерів і військових. Фактично Ердоган повторив слова представниці Ірану при ООН, яка сказала, що Іран лише проводить «заходи із самозахисту», та закликала США не втручатися в ситуацію, яку в Тегерані вважають справою двох країн: «Військові дії Ірану, проведені відповідно до статті 51 Статуту ООН щодо законної оборони, були відповіддю на агресію сіоністського режиму (Ізраїлю. — "ДМ"). Справу можна вважати завершеною».

Таким чином Іран підхоплює російську стратегію «регіональних конфліктів» і «регіональних гегемонів». Росія також свої агресивні та загарбницькі дії зазвичай пояснює потребами захисту від «агресивних дій НАТО» чи потребою захистити «російськомовне населення» в сусідніх країнах. У такій моделі світ має бути поділений не між глобальними гравцями, а між регіональними. І в конфлікти, які веде регіональний гегемон, не повинні втручатися інші держави, міжнародні організації, діяти норми міжнародного права чи права людини взагалі.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі звинуватив в атаці в Дамаску не лише Ізраїль, а, анонсуючи неминучу помсту, яка відбулася в ніч із 13 на 14 квітня, окреслив коло причетних значно ширше: «Деструктивні дії ООН, США і західних країн змусили Іран завдати удару по Ізраїлю». Такі слова прозвучали під час розмови з прем’єр-міністром Іраку Мохаммедом Шия ас-Судані та спрямовані на консолідацію прихильників «режиму аятол» у регіоні та всередині країни. Володимир Путін обмежився телефонною розмовою з Раїсі, в якій не було нічого цікавого, крім ритуально-дипломатичних фраз про «невирішеність палестино-ізраїльського конфлікту» та сподівань на «поглиблення ірано-російської співпраці, зокрема реалізації інфраструктурних проєктів». Розмова, як повідомили у Кремлі, відбулася за ініціативою іранської сторони. Більш красномовним фактом такої співпраці було, наприклад, проведення спільних військово-морських навчань Росії, Ірану та Китаю в Оманській затоці в середині березня.

Водночас Захід продовжує дотримуватися стратегії «деескалації». Як і у випадку з ударами України по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) та нафтобазах — західні політики закликали Ізраїль або взагалі не реагувати на безпрецедентну як за фактом завдання з власної території, так і за масштабами атаку Ірану, або реагувати стримано та несиметрично. Зокрема, таку позицію висловили президент Франції Емманюель Макрон та очільник британського МЗС Девід Кемерон. Відповідаючи на питання журналіста, який порівняв атаку Ірану на Ізраїль з атаками Росії на Україну та можливостями західних країн колективно їм протидіяти, Кемерон відповів, що британські літаки не можуть збивати безпілотники над Україною, оскільки це може становити ризик ескалації та широкомасштабної війни в Європі.

Нова «вісь зла»

За оцінкою Інституту вивчення війни (ISW), така комбінована атака показує, що Іран вчиться в росіян і хуситів, а цей напад є аналогічним до тих, які Росія неодноразово здійснювала проти України. Іранський підхід віддзеркалює російські експерименти з комбінаціями балістичних і крилатих ракет разом із безпілотниками для пошуку все ефективніших поєднань для ударів, потенційно здатних проникати крізь американські та європейські системи протиракетної та протиповітряної оборони.

Посолка Ізраїлю в Росії Сімона Гальперін марно сподівалася, що її російські «колеги» засудять іранську атаку по території Ізраїлю та Росія щось зможе протиставити спробам Ірану дестабілізувати регіон. У відповідь представниця російського МЗС Марія Захарова попросила Гальперін нагадати, коли Ізраїль засудив хоча б один удар «київського режиму» по російських регіонах, зазначивши, що «не пам’ятає жодного». Нібито натомість Ізраїль регулярно робить заяви на підтримку «терористичних дій Володимира Зеленського» й інших представників «київського режиму», внаслідок яких у Росії гинуть мирні жителі та знищується цивільна інфраструктура. Пізніше представник Росії в ООН Василь Небензя на засіданні Ради Безпеки видав одразу кілька звинувачувальних заяв на адресу Ізраїлю та виправдовував атаку Ірану, схарактеризувавши саме засідання Радбезу як «парад лицемірства». Водночас сама Росія відома тактикою скликання засідань Ради Безпеки ООН після власних злочинів для модулювання інформаційних наслідків, до прикладу, після підриву Каховської ГЕС чи чергової спроби загострити ситуацію на захопленій Запорізькій АЕС.

Дружба «Z присмаком»

Російські пропагандисти не забарилися вслід за офіційними представниками Росії дати оцінку подіям та підтвердили те, що Росія займає однозначно проіранську позицію. Пропагандист на державній зарплаті Сергій Мардан сказав у телеефірі, що Росія підтримує напад Ірану на Ізраїль, оскільки Іран є воєнним союзником Росії. Він також висловив побажання та сподівання, що Іран буде збивати американські й ізраїльські винищувачі. Такі слова поруч із позицією посадових осіб можуть окреслювати дрейф Росії від традиційного відтворення образу «миротворця» й «альтернативної сили» на Близькому Сході до однієї зі сторін нового-старого конфлікту.

Ізраїльсько-український воєнний оглядач Ігаль Левін опублікував у своєму телеграм-каналі приклад, як цей інформаційний порядок денний просувається у так званому Z-сегменті телеграму та в каналах «воєнкорів»: серед російських військових почався «флешмоб» із нанесення на бойові частини для FPV-дронів написів на підтримку Ірану, наприклад «Россия Zа Иран», та підкреслюванням факту допомоги Ірану для Росії (імпліцитно мається на увазі постачання ударних БПЛА «Шахед» та технології для їх великовузлового збирання в Росії. — «ДМ»).

Джерело: телеграм-канал воєнного оглядача Ігаля Левіна

Водночас у самому Ізраїлі в соцмережах, наприклад у фейсбуку, почалася кампанія поширення проплаченої реклами, яка з’явилася вже після удару Тель-Авіва по території Ірану у відповідь, із карикатурами, що мають на меті показати Росію «справжньою союзницею», яка простягає «руку допомоги» навіть зараз, у той час, як США нібито «відвернулися» від Ізраїлю у найвідповідальніший момент, коли «країна зірки Давида горить». Проросійська карикатура намагається маніпулювати на «відповіді Ізраїлю Ірану», яку майже не помітили навіть в ізраїльському суспільстві, що досі найбільше переймається поверненням заручників після атаки терористичного угрупування ХАМАС 7 жовтня 2023 року. Поновилися масові, багатотисячні демонстрації проти уряду Беньяміна Нетаньягу з вимогами провести дострокові вибори й активніше звільняти заручників. Суспільство та солдати переживають втому від тривалого протистояння в Газі, щоб відповісти на традиційну для Нетаньягу риторику «залякування Іраном» заради політичної мобілізації. Місцевий політичний оглядач Ітамар Айхнер пише, що в Ізраїлі стежать і помічають різницю між риторикою Путіна та його пропагандистів чи чиновників МЗС. Крім висловлювань Мардана та Захарової, він наводить слова ексголови Роскосмосу Дмитра Рогозіна як приклад московського шовінізму, ніби під час повномасштабної війни Іран переможе Ізраїль, тому що «в ізраїльській армії не дуже хороші бійці, за винятком вихідців із Росії, з яких складається весь спецназ ЦАХАЛу».

Джерело: телеграм-канал «Шалом, психдом: новости Израиля»

Для доповнення картини можна навести приклади, як кремлівська пропаганда використовує атаку Ірану на Ізраїль у своїх цілях і в суміжних з Україною країнах. У своїх дослідженнях «Детектор медіа» аналізував, як Росія використовує атаку ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року для відвернення уваги від російсько-української війни та намагається переконати аудиторію в різних суспільствах, що «Байден більше любить Ізраїль», та вся допомога, які призначалася Україні, буде спрямована тепер на Близький Схід.

Наприклад, безпосередньо після безпрецедентного обстрілу Ірану та обмеженої реакції Ізраїлю у відповідь у проросійських телеграм-каналах у Польщі писали таке. Układ Warszawski (буквально — Варшавський договір, понад 7000 підписників): «Ізраїль здійснив давно анонсовану "обмежену" атаку на Іран. Що означає "здійснив"? Удар був настільки "обмеженим", що Іран навряд чи помітив його». Або: «На відміну від очевидних наслідків іранського ракетного удару по авіабазі Неватім в Ізраїлі, супутникові знімки іранської авіабази в Ісфахані не показують значних пошкоджень».

Також називають цей обмін атаками «Дивною війною 2.0», ніби все відбувається за заздалегідь спланованим сценарієм. Інший телеграм-канал, Niezależny dziennik polityczny (Незалежний політичний журнал, понад 12000 підписників), прямо цитував погрози «Корпусу вартових ісламської революції» щодо ударів по ізраїльській ядерній інфраструктурі.

Схожу тактику було використано і в проросійських каналах у Молдові. Цитати російських чиновників подаються без купюр, наприклад, слова Марії Захарової, а все, що суперечить цій позиції, доповнюється коментарями з емоційним забарвленням. Наприклад, досить нейтральне засудження ескалації в регіоні з уст Верховного представника ЄС щодо зовнішньої політики Жозепа Бореля, доповнено зверненням до нього: «Виродок, про атаки Ізраїлю на Сектор Гази розкажи» (телеграм-канал «Приднестровец», понад 74 тис. підписників).

Попри те що Україну та Ізраїль атакують де-факто союзники (Росія та Іран), ситуація щодо зовнішніх безпекових гарантій помітно відрізняється. Так, Ізраїль не є членом Північноатлантичного Альянсу, проте має статус ключового союзника за межами НАТО з 1989 року (Major Non-NATO Ally), а Меморандум про військову допомогу зі США, укладений у 2016 році, пропонує 10-річний горизонт планування та передбачає щорічну фінансову допомогу з боку США в розмірі 3,8 млрд дол. на період 2019–2028 років. Україна, своєю чергою, в умовах повномасштабного вторгнення Росії, усвідомлюючи необхідність укріплення взаємозв’язків із союзниками та партнерами, йде шляхом укладання окремих угод із надання безпекових гарантій із різними країнами, першою з яких стала Велика Британія, та залишає курс на вступ до НАТО своєю стратегічною метою.

Росія підтримує таку «систему міжнародних відносин», де удар ракетами та безпілотниками по території іншої країни — це просто один із їхніх видів, проте саме Росія і винна у спробі «нормалізації» такого підходу.

Ілюстрація та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
РосіяІзраїльІран
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
СМИ: Рубио планирует масштабную реформу Совета нацбезопасности США
Европейская правда
2025-05-14T20:00:56Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Психология российской империи – ложь, манипуляции и война за «мир»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T19:06:23Z
Сибига и Рютте обсудили "интенсивную дипломатию"
Корреспондент
2025-05-14T17:18:34Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
В Турции во время незаконных раскопок обнаружена древнеримская мозаика
Корреспондент
2025-05-14T16:18:22Z
Умер легендарный сценарист Роберт Бентон
Корреспондент
2025-05-14T15:06:29Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T20:00:24Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T18:03:36Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Как сделать живот плоским за несколько недель: ТОП-10 продуктов для тонкой талии
UAToday
2025-05-14T14:09:53Z
Названы самые худшие макароны, которые нельзя есть, но их покупают все
UAToday
2025-05-14T14:09:39Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие продукты нужно есть для укрепления костей
UAToday
2025-05-13T12:03:26Z
Болезнь Лайма: мифы, факты и как уберечься
VGorode
2025-05-13T11:57:11Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
В Украине разрабатывают 3500 месторождений из 20 000 - геологи
Корреспондент
2025-05-14T19:24:54Z
Минфин оценил восстановление защитной арки ЧАЭС в €100 млн
Корреспондент
2025-05-14T18:06:59Z
Налоговая служба Украины выявила многочисленные нарушения в автошколах
UAToday
2025-05-14T17:03:58Z
Запасы газа в Украине упали до самого низкого уровня за 11 лет
Корреспондент
2025-05-14T17:03:31Z
Курс валют: доллар и евро дорожают
Корреспондент
2025-05-14T16:39:42Z
Россия начнет хранить нефть под землей
Корреспондент
2025-05-14T15:42:26Z
Цены на популярную ягоду бьют рекорды: какая причина
TSN
2025-05-14T14:06:01Z
Кремль созывает срочное совещание из-за дефицита топлива - разведка
Корреспондент
2025-05-14T12:15:13Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Освобожденный из плена крымский татарин стал послом Украины в Турции
Корреспондент
2025-05-14T18:57:18Z
Ситуация на фронте на вечер 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-14T17:30:07Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Ракетный удар РФ по Сумам: количество жертв увеличилось
Корреспондент
2025-05-14T18:18:46Z
На юге Испании вспыхнул масштабный пожар на складе химикатов
Европейская правда
2025-05-14T17:42:36Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Киеве автомобиль ТЦК попал в ДТП, есть пострадавшие
Корреспондент
2025-05-14T17:12:07Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
BMW представила специальную версию внедорожника X7 для Японии
Корреспондент
2025-05-13T16:48:42Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
Руководство Формулы-1 может неожиданно смениться
Корреспондент
2025-05-12T16:30:33Z
Универсальный транспорт: представлен оригинальный автодом-амфибия
Фокус
2025-05-12T09:27:56Z
Уклонистам не оставят ничего: заберут деньги, авто и жилье
Знай
2025-05-12T08:30:18Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Гороскоп на 15 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-14T15:27:48Z
Что такое смоки блонд: кому модный оттенок подходит и почему его не рекомендуют делать дома
TSN
2025-05-14T14:36:08Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Гороскоп на среду 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-13T15:24:59Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Британец завершил 8-месячный триатлон на Эвересте
Корреспондент
2025-05-13T07:00:22Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Шахтер в серии пенальти переиграл Динамо и выиграл Кубок Украины
Корреспондент
2025-05-14T18:45:11Z
Хаби Алонсо достался Реалу бесплатно
Корреспондент
2025-05-14T18:18:49Z
Видео первого гола в ворота Шахтера в финале Кубка Украины
Корреспондент
2025-05-14T17:15:09Z
Команда травмированных: Реал потерял 11-го игрока
Корреспондент
2025-05-14T16:00:37Z
75-летие Лион отпразднует на поле в клубной форме уникального образца
Корреспондент
2025-05-14T14:57:44Z
Ювентус презентовал новую форму на следующий сезон
Корреспондент
2025-05-14T14:57:30Z
УПЛ определила лучших игрока и тренера в очередном туре
Корреспондент
2025-05-14T14:27:09Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
Корреспондент
2025-05-14T19:51:34Z
К Земле приближается потенциально опасный астероид
Корреспондент
2025-05-14T14:51:08Z
На Солнце произошла крупная вспышка с выбросом: Земля под ударом
UAToday
2025-05-14T14:09:32Z
SpaceX готовит запуск Starship на 22 мая
Корреспондент
2025-05-14T12:54:39Z
Земля разорвалась в прямом эфире: впервые зафиксирован разлом в реальном времени
TSN
2025-05-14T12:06:58Z
Китайская ракета вывела на орбиту аппараты для космических вычислений
Корреспондент
2025-05-14T08:39:12Z
Телескоп Джеймса Уэбба зафиксировал мощные полярные сияния на Юпитере
Корреспондент
2025-05-14T08:09:32Z
Samsung официально представила сверхтонкий Galaxy S25 Edge
Корреспондент
2025-05-13T19:30:54Z