Виробники меблів, запчастин до автомобілів, які функціонують на території західної частини України, найбільше постраждали від протестів польських фермерів.
Блокування кордону польськими фермерами завдавало суттєвої шкоди промисловим виробникам України, а втрати можна оцінити у сотні мільйонів доларів. Заступник Міністра економіки України Тарас Качка повідомив в ефірі телемарафону.
Виробники меблів, запчастин до автомобілів, які функціонують на території західної частини України, найбільше постраждали від цих протестів. Вони мають контракти з європейськими компаніями, які не були виконані.
Важливо Польські фермери планують відновити блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною"Більша завдається промисловим виробникам", – повідомив він.
Договори передбачали, що товари надійдуть до України за конкретний період часу. Непередбачуваність роботи кордону призводила до того, що ці контракти зривалися і не укладалися нові.
"Цей негативний вплив становить сотні мільйонів доларів, якщо ми беремо до уваги ще протести польських перевізників", – додав Тарас Качка.
Протести фермерів на кордоні
Фермери у Польщі почали блокувати кордон з Україною, заявляючи, що вони проти постачання великих обсягів зерна з нашої держави, яке нібито негативно впиває на ціни. Речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) України Андрій Демченко 27 березня повідомив, що блокування польськими фермерами трьох напрямків на кордоні з Україною триває. Зокрема йдеться про пропускні пункти "Ягодин", "Рава-Руська" та "Угринів".
Вже 4 квітня у польському Мінсільгоспі заявили, що країна не планує заборонятитранзит українського зерна, бо Київ пообіцяв сам його мінімізувати. У Варшаві заявили, що виконують вимоги та домовленості, досягнуті з представниками фермерів щодо зерна з України.
Нагадаємо, 1 березня прем'єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте заявила, що за діями польських фермерів, які влаштували блокаду кордону, стоїть Російська Федерація. За її словами, Кремль намагається посварити Польщу і Литву — двох великих союзників України.