Завдяки фальшивим документам, за якими чоловіки призовного віку визнавалися тимчасово непридатними до служби, військовозобов'язані могли перетинати державний кордон.
У Києві десять лікарів, серед яких двоє очільників військово-лікарської комісії, постануть перед судом за підробку фальшивих діагнозів для чоловіків мобілізаційного віку. Київська міська прокуратура скерувала до суду відповідний обвинувальний акт. Про це йдеться у повідомленні столичної прокуратури у середу, 1 травня.
За даними слідства, до злочинної групи входили: двоє завідувачів неврологічних відділень медзакладів Києва, завідувач центру нейрохірургії, лікар-нейрохірург, лікар психіатр, лікар-невролог, лікар-рентгенолог, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги, двоє голів ВЛК. Вони "діагностували" у чоловіків призовного віку тяжкі захворювання.
На основі цих фейкових діагнозів чоловіків визнавали тимчасово непридатними для військової служби. Таким чином вони мали можливість перетнути кордон України.
У прокуратурі заявили, що до схеми також були залучені особи, які займалися пошуком охочих стати тимчасово непридатними. А також були й ті, хто безпосередньо відповідав за підготовку пакета необхідних документів. Учасники схеми заздалегідь обговорювали із замовниками "діагнози" і фіктивно оформлювали перебування цих чоловіків на стаціонарному лікуванні. Коштувала така "послуга" три тисячі доларів.
Правоохоронцям вдалося "накрити" діяльність злочинної групи під час підготовки пакета документів трьом чоловікам та одержання від них хабаря.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що один із замовників, який діяв під контролем правоохоронних органів, перетнув кордон на підставі отриманих фальшивих документів.
Фігурантам справи загрожує до 9 років в'язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, до 18 липня усі військовозобов'язані мають пройти ВЛК. У разі непоновлення чоловіком призовного віку своїх даних у 60-денний термін після набуття чинності нового закону, загрожує штраф у розмірі від 5100 до 8500 гривень.
Військовий адвокат Олег Леонтьєв заявив, що проводити медогляд щодо придатності до військової служби без результатів аналізів та інших обстежень не відповідає нормам Положення про військово-лікарську експертизу.