У США притягнули до відповідальності бізнесмена за обхід санкцій проти Росії
36-річний бізнесмен із Нью-Йорка Ніколай Григор'єв визнав себе винним у змові з метою незаконного експорту до РФ американських електронних компонентів подвійного призначення. Він отримав понад 250 тисяч доларів від компанії з Росії, пов'язаної з російськими збройними силами, повідомляє “Голос Америки”.
Григор'єв та його спільники постачали електронні компоненти подвійного призначення російським компаніям, які виробляють безпілотники та підтримують війну РФ проти України. Спільники Нікіта Архіпов та Артьом Оловянніков поки не затримані.
Згідно з заявою Міністерства юстиції США, злочинці використовували юридичну особу Quality Life Cue LLC (QLC). Через цю компанію спільники купували електронні компоненти подвійного призначення. Серед російських компаній, яким QLC постачала компоненти була, зокрема, SMT-iLogic, яка потрапила під санкції США в травні 2023 року за причетність до ланцюга поставок для виробництва безпілотників у РФ.
З 22 жовтня 2021 по 22 лютого 2022 року QLC отримала від SMT-iLogic близько 272 830 доларів. Ці гроші майже повністю йшли на придбання електронних компонентів подвійного призначення.
В електронній пошті та чатах спільники відкрито обговорювали обхід експортних обмежень США, зокрема, за допомогою підставних компаній у третіх країнах, таких як Казахстан.
Після визнання провини Григор'єву загрожує максимальне покарання у п'ять років в'язниці.
За словами заступника генерального прокурора Лізи Монако, Міністерство юстиції США продовжить притягувати до відповідальності тих, хто нехтує запровадженими санкціями та експортним контролем, підтримуючи війну РФ проти України.
В ФБР попереджають, що передача секретних технологій подвійного призначення противникам США становить серйозну загрозу для Штатів та їхніх союзників.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну США та понад 30 інших країн запровадили низку санкцій, спрямованих на послаблення здатності РФ вести війну, зокрема, перекриваючи доступ до західних технологій. Проте західні компоненти продовжують знаходити в російському озброєнні.
Повідомлялося, що США, у спробах стримати потоки до РФ компонентів подвійного призначення, попросили американські фірми припинити поставки товарів більш ніж 600 іноземним компаніям через побоювання, що ці товари можуть бути перенаправлені в Росію.
Про те, як працює російський “паралельний імпорт”, завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, раніше розповідав Олександр Лємєнов.