MY.UAНовини
Грузія відвертається від Заходу: чому провладна "Грузинська мрія" мільярдера Іванішвілі спалює мости з ЄС і дивиться в бік Росії та Китаю
Грузія відвертається від Заходу: чому провладна "Грузинська мрія" мільярдера Іванішвілі спалює мости з ЄС і дивиться в бік Росії та Китаю

Грузія відвертається від Заходу: чому провладна "Грузинська мрія" мільярдера Іванішвілі спалює мости з ЄС і дивиться в бік Росії та Китаю

У Тбілісі біля будівлі парламенту спецназ застосував силу проти учасників мирної акції, які виступали проти ухвалення закону про "іноагентів", що є цілковитою калькою з аналогічного російського від 2012 року.

У центрі Тбілісі у вівторок, 30 квітня, та середу, 1 травня, силовики застосували проти людей сльозогінний газ, водомети й навіть гумові кулі, як стверджували учасники багатотисячної акції протесту. "Радіо Свобода Грузія" повідомляло, що за небаченою жорстокістю, з якою розганяли мирних людей, переважно молодь, може стояти приватна охоронна служба, яка контролюється очільником Департаменту особливого призначення МВС Звіадом Харазішвілі. ЗМІ повідомляють, що саме він керував діями правоохоронців на мітингах останніми роками. А минулого тижня в Європарламенті навіть закликали запровадити проти нього персональні санкції.

Лідера опозиційної партії (Міхеїла Саакашвілі, якого затримали ще восени 2021 року – ред.) "Єдиний національний рух" Левана Хабеїшвілі жорстоко побили. Наразі він в лікарні з переломами кісток обличчя. Всього на акції у ніч на 1 травня затримали понад 60 осіб, багато людей були травмовані, а парламент так і не зміг закінчити розгляд скандального проєкту, який люди вже відкрито називають "російським законом", у другому читанні. А от у середу ввечері, 1 травня, цей проєкт про "іноагентів" таки пройшов сесійну залу – 83 голоси "за". Й знову спецпризначенці застосували проти незгодних людей перцевий газ, водомети й гумові кулі. Одному чоловікові влучили прямо в око.

Залишилося лише пройти третє читання 17 травня й подолати вето президентки Саломе Зурабішвілі. Протести в Тбілісі навряд чи згаснуть, поки цей "російський закон" не набуде чинності, з якою б жорстокістю провладні спецпризначенці не розганяли людей. В США та ЄС вже давно заявили, що остаточне ухвалення цього закону буде відступом від прагнень Грузії стати членом ЄС і НАТО, що записано в її конституції. Ба більше, в Європарламенті вже навіть лунають заклики забрати у Грузії статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Наразі Сакартвело у дуже складній ситуації, якщо не сказати, що в патовій. З одного боку, набуття чинності закону про "іноагентів", ще й напередодні парламентських виборів у жовтні, поставить ситуацію в країні під повний контроль "Грузинської мрії", та згорне її прозахідний вектор руху. З іншого боку, в Грузії посилюється вплив Китаю, що також є дуже небезпечно. Минулого року кореспондентка ТСН.ua, авторка цього тексту, двічі була в Грузії у відрядженні разом із журналістами з інших європейських країн. Тому в цьому тексті читайте не лише про наслідки ухвалення "російського закону" в Грузії, а й зростаючий там вплив Росії та Китаю.

"Чорні" списки: розправа влади

Все почалося ще в березні минулого року, коли провладна партія "Грузинська мрія" мільярдера Бідзіни Іванішвілі, який провадить проросійську політику (за час його правління країною від 2012 року економічна залежність Грузії від Росії суттєво збільшилася), вперше намагалася провести через парламент закон про "іноагентів" (повна назва - "Про прозорість іноземного впливу"), який вимагав від ЗМІ та неурядових організацій громадянського суспільства, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися "агентами іноземного впливу".

Тоді спецпризначенці теж вдавалися до жорстокого силового розгону мирних акцій протесту, використовуючи сльозогінний газ і водомети. ЗМІ повідомляли про понад 130 затриманих. Під тиском суспільства в середині березня 2023 року влада все ж відклала розгляд цього скандального закону про "іноагентів" у другому читанні. Тоді здавалося, що демократична Грузія перемогла, адже за численними опитуваннями громадської думки, переважна більшість громадян країни підтримує членство в ЄС і НАТО, як це і записано в конституції країни.

Проте, перебуваючи з першим візитом до Грузії в червні 2023 року, на численних закритих зустрічах з експертами, журналістами та закордонними дипломатами (які працюють у Грузії в диппредставництвах різних країн) ТСН.ua почув, що це не кінець, і що провладна "Грузинська мрія" ще може поновити розгляд закону про "іноагентів" у парламенті. Ба більше, деякі експерти неофіційно говорили, що влада має "чорний" список небажаних ЗМІ та неурядових організацій, роботу яких в країні вона хотіла б підпорядкувати собі, або й взагалі припинити.

Ще під час першої спроби протягнути цей аналог російського закону через парламент Грузії у березні 2023 року, влада маніпулювала, мовляв, його ухвалення допоможе зробити роботу ЗМІ та неурядових організацій, що фінансуються з-за кордону, більш "прозорою" через створення реєстру "агентів іноземного впливу", апелюючи начебто до американського досвіду.

Проте минулого року наукова співробітниця британського Королівського інституту об'єднаних служб Натія Сескурія зазначала у своїй статті, що за ці більш ніж 80 років до начебто "аналогічного" американського закону FARA (Закон про реєстрацію іноземних агентів), який був запропонований Адміністрацією Рузвельта напередодні Другої світової війни з метою обмеження нацистської пропаганди, вносилося багато поправок, на що ще у 2023 році вказало посольство США в Грузії. До того ж, у США цей закон не використовується з метою тиску на ЗМІ чи неурядові організації, а є лише інструментом підсилення законодавства про лобізм.

Подальше зближення з РФ: фактор України

Ще восени 2022 року, хоч Грузія так і не запровадила власних санкцій проти Росії, навіть персональних, уряд країни заявляв про повну підтримку України. Проте вже в березні 2023 року, на тлі зупинки розгляду закону про "іноагентів" у парламенті, представники грузинської влади, "майже дослівно повторюючи тези російської пропаганди" (як про це зазначав тодішній речник МЗС України Олег Ніколенко – ред.), "звинуватили Україну в підготовці держперевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією та надсиланні сил для розпалювання громадянської війни".

"Не там шукає ворога грузинська влада. Переконані, що заяви грузинських політиків не зможуть похитнути міцні відносини дружби українського та грузинського народів. Ми високо цінуємо підтримку грузинів в той час, коли українці борються за свою незалежність. Зі свого боку, Україна була й залишатиметься другом грузинського народу, якому бажаємо не зупинятися в розбудові європейського майбутнього", - зазначав речник українського МЗС.

Але вже в травні 2023 року Путін зняв заборону на прямі авіарейси між Росією та Грузією (авіасполучення Москва зупинила в червні 2019 року після візиту до Грузії депутата Держдуми Сергія Гаврилова, який спричинив хвилю протестів, що потім назвали "ніч Гаврилова" – ред.) та скасував візовий режим для громадян Грузії, попри відсутність дипломатичних відносин, які Грузія розірвала з Росією після її агресії у 2008 році.

Чергове зближення з РФ спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав "політикою стратегічного терпіння", а не "поступками". Одразу після цього пролунала заява тодішнього прем’єра Грузії Іраклія Гарібашвілі, що Росія пішла війною проти України через прагнення Києва вступити до НАТО, що цілковито повторює брехливі тези Кремля та особисто Путіна. У травні 2023 року, у відповідь на відновлення авіасполучення між Росією та Грузією, в МЗС України заявили, що "Кремль буде в захваті", коли "світ ізолює Росію, щоб змусити її припинити війну (проти України – ред.), але Грузія вітає російські авіалінії та відправляє свої до Москви, а при цьому 20% території Грузії залишаються безкарно окупованими Росією".

Проте, в своїй риториці, не спростовуючи при цьому євроінтеграційних прагнень, чинна влада Грузії в особі "Грузинської мрії" Іванішвілі, пішла ще далі. Почали ширитися тези про спробу України й Заходу відкрити в Грузії "другий фронт", чому, звичайно ж, запобігає влада. Власне, відкрито ми це почули восени минулого та на початку цього року, коли уряд Грузії публічно звинуватив Україну в спробі відкрити в Грузії "другий фронт". При цьому громадянське суспільство країни розділилося: одні грузинські експерти, які дуже часто бували в Брюсселі, лобіювали надання Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС, бо інакше б це спровокувало ще більші протести в країні; інші ж наполягали, що не можна цього робити, поки Грузія справді не повернеться до прозахідного курсу.

Відверто кажучи, й те, й інше було в інтересах провладної "Грузинської мрії" і Росії. Бо, навіть ненадання Грузії статусу кандидата, який країна все ж отримала в грудні 2023 року, влада Іванішвілі змогла б пояснити тим, що Захід відвернувся від Грузії, тому "політика стратегічного терпіння" обрана правильно. Росія ж завжди робила ставку на хаос. Тому, навіть відмова ЄС надати Грузії статус кандидата на вступ, що б неодмінно призвело до масових акцій протесту, було б дуже вигідно Москві. Тепер у Європарламенті лунають тези про те, що треба забрати у Грузії статус кандидата на вступ до ЄС. А після ухвалення закону про "іноагентів" у другому читанні у середу, 1 травня, у Держдепі США заявили, що інтеграція Грузії в ЄС і НАТО під загрозою.

"Заяви й дії грузинського уряду несумісні з демократичними цінностями, які лежать в основі членства в ЄС і НАТО, й таким чином ставлять під загрозу шлях Грузії до євроатлантичної інтеграції. Застосування сили для придушення мирних зібрань та свободи слова є неприйнятним, і ми закликаємо владу дозволити учасникам ненасильницького протесту продовжувати здійснювати своє право на свободу вираження поглядів", - заявив речник Держдепу Метью Міллер.

Росіяни в Грузії: країна між двох вогнів

У попередньому розділі цього тексту ТСН.ua наводив недружні заяви представників чинної грузинської влади на адресу України, яка перебуває у стані повномасштабної війни з Росією. Проте, ми жодним чином не закликаємо ототожнювати думки членів партії "Грузинської мрії" із думкою громадян Грузії, які цілковито підтримують Україну, бо мають власний досвід російської агресії, коли Захід розвів руками, кинувшись умиротворювати агресора. До того ж, не треба забувати, що від 2014 року на боці України воює "Грузинський національний легіон". Також багато громадян Грузії загинули від часу початку повномасштабної агресії Росії.

Проте, наразі Грузія опинилася між двох вогнів.

З одного боку, дії правлячої "Грузинської мрії" мільярдера Іванішвілі, яка поновила процес ухвалення відверто російського закону про "іноагентів", чітко вказують на мету згорнути прозахідний курс і розвернути країну в бік Росії.

До того ж, мало хто звертає увагу на посилення китайського впливу в Грузії. Китайські фірми можуть таки взятися будувати глибоководний порт в Анаклії на Чорному морі, який має стратегічне геополітичне значення. До того ж, Китай вже будує в Грузії автомагістраль через гори вартістю майже $1 млрд, що включає 96 мостів і 53 тунелі. На додачу до безвізу між Грузією та Китаєм, та вивчення китайської в початкових і середніх школах Грузії.

З іншого боку, після пандемії коронавірусу й на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, економіка Грузії переживала не найкращі часи. Все погіршилося після вересня 2022 року, коли Путін офіційно оголосив "першу" велику хвилю мобілізації в Росії, коли до Грузії почали масово виїжджати росіяни мобілізаційного віку з сім’ями.

Офіційно уряд Грузії каже, що наразі в країні перебуває не більш ніж 130 тис. росіян. Проте неофіційна цифра, яку доводилося чути ТСН.ua під час двох візитів до Грузії у 2023 році, набагато більша. Минулого року президентка країни Саломе Зурабішвілі, яка є в опозиції до провладної "Грузинської мрії", заявляла, що Москва за допомогою пропаганди намагається вплинути на росіян, які втекли до Грузії від мобілізації, наголошуючи на посиленні контролю.

"Росія перевіряє другий фронт за допомогою "м'ягкої сили", за допомогою пропаганди. Переважна більшість людей, які тікають із Росії, не є прибічниками Путіна. Але водночас ми знаємо про погрози, які використовує РФ: що, якщо російськомовні не будуть захищені належним чином, це може бути використано як привід для вторгнення", – говорила Зурабішвілі.

За словами місцевих, з якими ТСН.ua спілкувався в різних куточках Грузії минулого року (а ми їздили аж до самого російського кордону в пункті пропуску "Верхній Ларс" – ред.), приїхавши до Грузії, спочатку росіяни намагалися комунікувати англійською. Проте згодом вони об’єдналися в свої закриті російські ком’юніті, відкрили свої ресторани, школи, дитсадки й навіть лікарню в Тбілісі. Росіяни в Грузії проживають в основному в Тбілісі та Батумі, жодним чином не інтегруючись у грузинське суспільство.

Через величезний наплив росіян, які приїхали з грошима, ціни на оренду житла зросли в 3-4 рази. Це дуже боляче вдарило по студентах, які тепер не можуть дозволити собі орендувати житло навіть у передмісті Тбілісі. До того ж, через чинну політику грузинського уряду, близько 20% молоді хочуть виїхати з Грузії до країн Заходу. Наплив росіян вплинув і на інфляцію. Ціни на базові продукти харчування зросли в 2-3 рази. Проте, на закритих зустрічах з експертами та політиками в Тбілісі, ТСН.ua навіть доводилося чути, що це позитивно вплинуло на економіку Грузії, хоч і має свої безпекові виклики для країни.

Що далі: є два шляхи, але обидва погані

Чинна грузинська влада маніпулює тезами про те, що намагається вберегти країну від війни. На провладному мітингу на підтримку схвалення російського закону про "іноагентів" у другому читанні в понеділок, 29 квітня, Бідзіна Іванішвілі звинуватив західну "глобальну партію війни" у втручанні у внутрішні справи Грузії, яку, як і Україну, за його словами, західні країни розглядали як "гарматне м’ясо". Хоча, на тому ж мітингу зі сцени Іванішвілі пообіцяв, що 2030 року Грузія стане членом ЄС.

Прем’єр країни Іраклій Кобахідзе заявляє, що правляча партія не відступиться й просуватиме російський закон про "іноагентів" у третьому читанні 17 травня (у День згуртованості та святості сім'ї, коли церква проводить свій марш у Тбілісі, що неодмінно призведе до сутичок – ред.) й навіть подолає вето президента, на що треба проста більшість голосів. Звичайно, що акції протесту не зупиняться й продовжуватимуться з новою силою. Про це у розмові з ТСН.ua каже й грузинський журналіст, ведучий новин на "Радіо Тбілісі" Міхаел Хачідзе, який брав участь в акціях під стінами парламенту Грузії цими днями.

За його словами, на провладний мітинг "Грузинської мрії" біля парламенту в понеділок, 29 квітня, влада звезла бюджетників із регіонів, щоб створити потрібну їм картинку. Проте насправді багато хто відзначає, що після жорстоких дій спецназу й силового розгону мирних акцій, в яких брала участь переважно молодь, до них доєдналися й люди більш "старшого" покоління, захищаючи своїх "дітей".

"Грузинська мрія" настільки налякана протестами людей, що робить все, щоб їх придушити. Вчорашня (в середу, 1 травня – ред.) мирна акція була також жорстоко розігнана з використанням російських методів. Постраждали десятки протестувальників, маючи рани обличчя та голови, опіки, інтоксикації та респіраторні ускладнення. Були черги до машин швидкої допомоги. У МОЗ Грузії повідомили про вісьмох госпіталізованих. У людей стріляли гумовими кулями. Постраждали й представники ЗМІ. Коли весь цивілізований світ, який відокремився від Росії, це побачив, уряд Грузії своєю політикою стає близьким союзником Росії. І, знаєте, що ще більш цинічно? Цей закон схвалюють рупори Путіна, які виправдовують його диктаторський і кривавий режим", - сказав ТСН.ua Міхаел Хачідзе.

Співзасновниця та виконавча директорка Фундації розвитку медіа, головна редакторка "Детектор міфів" Тамар Кінцурашвілі вважає, що подальшим просуванням закону про "іноагентів" Іванішвілі саботує євроінтеграцію Грузії, використовуючи всі свої ресурси проти демократичних інституцій.

"З одного боку, політика "Грузинської мрії" полягає в тому, щоб не дратувати Росію. З іншого боку, вони звинувачують США, ЄС та Україну у втягуванні Грузії у війну та спробі відкрити "другий фронт" у Грузії. Така політика підриває сприйняття загроз у суспільстві, створюючи плутанину, хто наші друзі, а хто вороги. Фактично влада зробила ставку на силу й не відступиться", - говорить ТСН.ua Тамар Кінцурашвілі.

Дійсно, чинна грузинська влада в особі "Грузинської мрії" та особисто Бідзіни Іванішвілі зробили ставку на силу. Тому подальші жорстокі силові розгони мирних акцій продовжаться. Проте, постає питання: чи вистачить у влади силового ресурсу, якщо акції стануть ще масовішими? Відповіді на це питання поки що немає, як і на те, чи стануть протести не такими вже й мирними.

За словами депутатки парламенту Грузії, заступниці голови комітету з питань оборони та безпеки Теони Акубардії, фактично на провладному мітингу в понеділок, 29 квітня, Іванішвілі сказав, що цей російський закон про "іноагентів" не про якусь там "прозорість", а про забезпечення його влади, апелюючи до "глобальної партії війни" та спроб Заходу організувати якусь революцію проти "Грузинської мрії" напередодні парламентських виборів у жовтні цього року.

"Крім того, до того, як розгляд цього закону був знову ініційований (поновлений у другому читанні – ред.), Нацбанк країни купив 7 тон монетарного золота на лондонському ринку (це вперше в історії, включивши його до міжнародних резервних активів країни – ред.). Також вони схвалили поправки до податкового кодексу, які полегшують виведення офшорного капіталу в Грузію, що гратиме на користь Іванішвілі та (його – ред.) кремлівських партнерів (та допомагатиме обходити західні санкції – ред.). І все це об’єктивно вказує на розворот внутрішньої та міжнародної політики Грузії, щоб перетворити країну на сателіта Кремля", - сказала ТСН.ua Теона Акубардія.

У середу, 1 травня, коли парламент Грузії, попри шалений спротив суспільства, таки ухвалив цей російський закон у другому читанні, грузинський політичний аналітик, автор YouTube-каналу "Новини з Кавказу" Гела Васадзе дописав у своєму Facebook, що головна особливість і відмінність сьогоднішніх протестів у Грузії від попередніх, - це те, що цей протест не має лідерів, координаційного штабу, політичного керівництва, а тому його неможливо "злити". Проте в іншому своєму пості Гела Васадзе також зазначив:

"Даремно вони це зробили (ухвалили закон у другому читанні – ред.). Це рішення підводить нас до тяжких геополітичних наслідків для країни. І якщо хтось думає, що йдеться не лише про європейський курс, хоч і цього було б достатньо. Але все набагато гірше, в даному випадку я про геополітику, про внутрішню політику я вже не кажу. Всі 83 депутати (які проголосували за цей закон – ред.) несуть персональну відповідальність за те, що станеться з країною найближчим часом. А станеться багато неприємного. По суті це було голосування щодо зміни курсу…".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дмитро Кулеба та його кохана показала подарунок від Зеленських на Новий рік
24tv
2025-04-03T15:42:47Z
В ОП вважають необхідною присутність військ партнерів в Україні як гарантія безпеки
Лига
2025-04-03T15:39:15Z
Мати начальника сервісного центру МВС у Києві Гречановського володіє п’ятьма об’єктам нерухомості та двома земельними ділянками в Італії
Antikor
2025-04-03T15:36:12Z
Чи враховується працюючому пенсіонеру його зарплата при перерахунку виплат
24tv
2025-04-03T15:33:44Z
У переговорника Путіна у Києві живе батько-вчений: чому він заліг на дно і де засвітився з сином
Telegraf
2025-04-03T15:33:29Z
"Вони не діють": Українці у Польщі скаржаться на проблеми з новими правилами оформлення загранпаспортів без військового квитка
Antikor
2025-04-03T15:21:09Z
Немає талона – купи, високий податок – домовся: як працюють неофіційні розцінки у сервісних центрах МВС
Знай
2025-04-03T15:21:08Z
Месниця, палійка, дипломатка і єдина жінка-правителька в Україні: цікаві факти про княгиню Ольгу
24tv
2025-04-03T15:15:15Z
Іспанія офіційно припинила програму "золотих віз"
Европейская правда
2025-04-03T15:06:17Z
Росія готує ще 150 тисяч солдатів: у Зеленського попередили про новий наступ
GlavRed
2025-04-03T15:54:38Z
Схеми Кран: вкрадено майже мільйон гривень під час ремонту будівлі міграційної служби на Чернігівщині
Antikor
2025-04-03T15:54:20Z
Перша полуниця з'явилася на вуличних розкладках у Києві: яка вартість ягід
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:51:11Z
Битва за столицю: Київрада обмежила повноваження голови КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:51:04Z
Захисники знищили колону окупантів у районі Андріївки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:45:46Z
Де було Руське море і що це за таємничий Острів русів: розгадуємо географічні загадки Київської Русі
Telegraf
2025-04-03T15:39:54Z
Вже без техніки, – у 3 ОШБр розповіли, як росіяни намагаються продертись на українські позиції
24tv
2025-04-03T15:36:36Z
Рух синьою гілкою метро в Києві призупинено: у чому причина
Telegraf
2025-04-03T15:34:13Z
Графіки відключення води у Дніпрі 4 квітня: кого залишать без водопостачання
Политека
2025-04-03T15:31:09Z
Росія збільшує свої війська? У НАТО зробили тривожну заяву
Telegraf
2025-04-03T15:54:51Z
Це основні ідеї Трампа: 3 "червоні лінії" України в угоді про корисні копалини
24tv
2025-04-03T15:51:11Z
SignalGate: Волтц створив два десятки чатів для обговорень тем національної безпеки - Politico
InternetUA
2025-04-03T15:49:56Z
Грузія скоротила термін безвізового перебування українців
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:46:03Z
Поруч з "Мона Лізою": у Луврі з'явилися портрети Трампа на Мерца
24tv
2025-04-03T15:45:41Z
Денис Шмигаль задекларував 1,16 мільйона гривень доходів, його дружина — 8,5 мільйона
Antikor
2025-04-03T15:45:31Z
Дискусії напередодні важливих рішень: деталі із зустрічі міністрів оборони країн ЄС у Варшаві
24tv
2025-04-03T15:45:22Z
У рф оголосили "небажаним" фонд Елтона Джона з боротьби зі СНІДом
iPress
2025-04-03T15:43:56Z
Мрія Трампа про третій президентський термін
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:42:17Z
"З нормальних людей нах*й нікому не потрібна": Алла Пугачова несподівано випустила пісню про війну
Знай
2025-04-03T15:51:42Z
"Сімпсони" повернуться: телеканал Fox продовжив культовий серіал на чотири сезони
Фокус
2025-04-03T15:30:51Z
Фатальна "Скарлетт": яка актриса розбила серце серцеїду Велу Кілмеру
Фокус
2025-04-03T15:15:22Z
Як мамі з донькою одягнутися в однаковому стилі: вражаючі образи, які можна повторити
24tv
2025-04-03T15:06:53Z
«Гомер пишався б»: Universal назвала «Одіссею» Нолана «шедевром нашого покоління» і не показала жодного кадру на CinemaCon
ITC
2025-04-03T14:52:54Z
Якщо ви хочете мати молодший вигляд, зверніть увагу на ці стрижки
TSN
2025-04-03T14:49:12Z
Зізнання про Данилка і сльози мами: усі подробиці концерту Дмитра Волканова в Києві
TSN
2025-04-03T14:48:07Z
Олена Пшенична стала лавреаткою премії імені Олеся Гончара
УкраинФорм
2025-04-03T14:40:42Z
Висока і довговолоса: старша донька Джолі та Пітта стала справжньою красунею
GlavRed
2025-04-03T14:28:37Z
Вщипнув тренера за ніс: Жозе Моурінью загрожує дискваліфікація до кінця сезону
Фокус
2025-04-03T15:51:08Z
Піхальонок: Вирішальний відрізок вже почався, кожна гра – як фінал
Football.ua
2025-04-03T15:46:03Z
Ротанем цікавиться клуб з Саудівської Аравії, – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T15:45:11Z
Наступник Усика: українець готовий побитись із "Новим Майком Тайсоном"
24tv
2025-04-03T15:33:47Z
Лунін отримав травму та може пропустити місяць
Football.ua
2025-04-03T15:30:37Z
Шевченко програв вибори до виконкому УЄФА
Football.ua
2025-04-03T15:27:07Z
Емері: Я дуже пишаюся нашою роботою в матчі з Брайтоном
Football.ua
2025-04-03T15:01:26Z
В УЄФА не розглядали питання повернення РФ на міжнародні турніри – AS
ZN UA
2025-04-03T14:59:58Z
Дар'я Білодід не захищатиме титул чемпіонки Європи з дзюдо в Подгориці
УкраинФорм
2025-04-03T14:58:21Z
Засновник OnlyFans запропонував викупити TikTok
Детектор М
2025-04-03T15:55:24Z
Укрзалізниця поверне користувачам втрачені після кібератаки квитки
УкраинФорм
2025-04-03T15:54:13Z
Трамп набрехав про потребу в митах на імпорт: WP вказав, що саме було вигадкою
FaceNews
2025-04-03T15:46:38Z
"Нова Пошта" запровадила нові правила для ФОПів: про що йдеться
Telegraf
2025-04-03T15:45:56Z
"Неповернення ПДВ Ferrexpo загрожує роботі всього ГМК України" - президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков
Gazeta UA
2025-04-03T15:43:16Z
Ціни на нафту стрімко знижуються внаслідок запроваджених Трампом мит
Gazeta UA
2025-04-03T15:39:12Z
Ашан, Метро та Варус змінили ціни на бекон, сир та ковбасу: де дешевше
Хвиля
2025-04-03T15:39:03Z
Україна отримала від Польщі ще п'ять тисяч терміналів Starlink
УкраинФорм
2025-04-03T15:34:31Z
Bloomberg: Торгові мита Трампа завдали удару по економіці США найбільше
Факти ICTV
2025-04-03T15:31:07Z
Як визначити характер людини за її улюбленим видом кави: психологи розповіли
GlavRed
2025-04-03T15:42:31Z
Не пропустіть момент: що посадити на початку квітня для швидкого врожаю
Telegraf
2025-04-03T15:24:23Z
Яка картопля найкраща для посадки: велика чи дрібна
24tv
2025-04-03T15:09:20Z
Це полегшить життя: що варто додати в оселю на етапі планування
24tv
2025-04-03T15:09:00Z
Коли треба білити дерева перед Великоднем: названо найкращий час
24tv
2025-04-03T14:39:04Z
Знають одиниці: посуд, який категорично не можна ставити в мікрохвильову піч
24tv
2025-04-03T14:36:51Z
Як полагодити пробку у ванній: поради для самостійного ремонту
24tv
2025-04-03T14:30:48Z
Що думає кішка про свого господаря - де і як спить пухнастик розповість багато про що
GlavRed
2025-04-03T14:28:34Z
Супертест на IQ: знайдіть 3 відмінності в картинках хлопчика, який малює, за 19 сек
GlavRed
2025-04-03T14:28:13Z
ДТП у Соболівці: У лікарні померла 15-річна дівчина
Antikor
2025-04-03T15:54:45Z
На Київщині викрито PR-агентство, яке активно працювало на користь ворога
InternetUA
2025-04-03T15:37:08Z
Заплив на острів до жителів племені і намагався отруїти їх кока-колою: в Індії затримали туриста
Фокус
2025-04-03T15:30:18Z
В Іркутській області РФ розбився надзвуковий Ту-22М3, який ракетами атакував Україну
Фокус
2025-04-03T15:27:19Z
Жителя Краматорська, який вчинив розбійний напад у Черкасах, засуджено до 8 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-04-03T15:12:12Z
У Буковелі чоловік бив коня палкою: поліція встановила його особу
24tv
2025-04-03T15:00:18Z
На центральній площі Амстердаму спалахнуло авто, є постраждалий
Европейская правда
2025-04-03T14:59:18Z
Вербував агентів та збирав розвіддані для ФСБ – судитимуть жителя Буковини та його спільника
Украина Криминальная
2025-04-03T14:58:26Z
Чоловік у Києві задушив власну дружину: подробиці моторошного вбивства
Telegraf
2025-04-03T14:49:39Z
Гайморит, пієлонефрит, алергія: Мірошниченко розповіла про проблеми зі здоровʼям
Факти ICTV
2025-04-03T15:18:22Z
Названо несподіваний фрукт, який виявився утричі кориснішим, ніж банани та цитрусові
TSN
2025-04-03T14:48:44Z
Як прискорити метаболізм та покращити настрій — лише кілька розумних змін у графіку
TSN
2025-04-03T14:48:11Z
6 найкорисніших вправ, які допоможуть вам покращити поставу
24tv
2025-04-03T14:24:41Z
Сім ознак які можуть вказувати на психічне нездоров’я людини
360ua.news
2025-04-03T14:06:43Z
На Закарпатті психіатри ставили фіктивні діагнози ухилянтам
1News
2025-04-03T12:48:44Z
Названо найшкідливіший суп: він дуже популярний в Україні
TSN
2025-04-03T12:46:45Z
Чому не виходить схуднути: найпоширеніші помилки
TSN
2025-04-03T12:45:41Z
Наче зернятко рису: у США розроблено найменший у світі кардіостимулятор
Факти ICTV
2025-04-03T12:37:38Z
Альтернатива Starlink на підході: що відомо про запуск нових інтернет-супутників
Фокус
2025-04-03T15:51:56Z
Забезпечать будинок "нескінченною" енергією: як працюють незвичайні генератори на воді
Фокус
2025-04-03T15:36:18Z
Знайшли на півночі Франції: археологи розкопали велике 3000-річне поселення
Фокус
2025-04-03T15:30:52Z
Ні, магнітної бурі сьогодні немає: мережею вкотре шириться дезінформація
24tv
2025-04-03T15:30:30Z
Кіберзлочинці створюють підроблені сайти для крадіжки акаунтів українців
InternetUA
2025-04-03T15:28:03Z
Viber як Tinder, тепер там можна знайти пару для кохання та інтиму: дізнайтеся про новий сервіс 18+
Telegraf
2025-04-03T15:09:09Z
Працівник міністерства DOGE Ілона Маска виявився колишнім хакером і контрабандистом
24tv
2025-04-03T15:06:51Z
Steam у березні 2025: Windows 11 та англійська мова знову лідери, українська обійшла італійську, AMD нарощує частку
ITC
2025-04-03T15:01:21Z
Ретроградна Венера 2025: 10 езотеричних маніфестацій, щоб розірвати прив’язаності
TSN
2025-04-03T14:48:57Z
Шлях одного поршня через шість кордонів, перш ніж він працює у вашому американському вантажівці
Топ Жир
2025-04-03T15:45:41Z
Новий футуристичний електрокросовер Honda 0 вперше показали на публіці
Фокус
2025-04-03T15:36:30Z
Електрифікований Ford Bronco Restomod від Icon 4×4 embrace забирає електромобільну енергію
Топ Жир
2025-04-03T15:15:56Z
Новий Renault Austral: впевнений дизайн, вищий рівень комфорту та гібридна ефективність
AutoCentre
2025-04-03T14:59:52Z
Трирічний рекорд падіння Tesla: Cybertruck провалився, BYD стала лідером ринку
ITC
2025-04-03T14:52:22Z
На продаж виставили раритетний і незвичний електробайк Айртона Сенни
Фокус
2025-04-03T14:51:37Z
Дилер відмовив у $45 тис. за цей позашляховик Hertz Mustang Shelby для оренди “Гонщика”
Топ Жир
2025-04-03T14:30:40Z
Skoda поповнила сімейство RS електрокросом Elroq
AutoCentre
2025-04-03T14:25:35Z
Розкриті технічні характеристики американської самохідної гаубиці M109A7 Paladin
InternetUA
2025-04-03T14:01:39Z