Цього тижня індійська нафтова корпорація Indian Oil Corp. відновила закупівлю російської сирої нафти через російську підсанкційну ПАТ "Совкомфлот". Це може бути реакцією на поблажливу риторику з боку США щодо експорту нафти з РФ.
Як повідомляє Bloomberg, 2 травня танкер Suezmax "Володимир Тихонов" вивантажив близько 1 мільйона барелів флагманської російської нафти Urals в індійському порту Парадіп, де знаходиться нафтопереробний завод у компанії Indian Oil.
"Володимир Тихонов" став першим танкером "Совкомфлоту", який доставив сиру нафту до Індії після того, як інше "СКФ Балтика" вивантажило минулого тижня 90 тисяч тонн мазуту в штаті Гуджарат.
Це підкріплює думку про те, що Індія відновлює закупівлю нафти в Росії через "Совкомфлот", який з 23 лютого перебуває під американськими санкціями. Крім того, прийняття танкера "Совкомфлоту" найбільшим нафтопереробним заводом Індії має велике значення, оскільки може спонукати інші дрібніші НПЗ також використовувати судна "Совкомфлоту" для закупівель нафти в Росії
Через санкції США та країн "Великої сімки" в березні індійські НПЗ ухвалили рішення відмовитися від постачання нафти на танкерах "Радкомфлоту". Але ситуація змінилася після березневого візиту американських чиновників до Індії, де вони заявили про прагнення стабільних світових постачань нафти закликали Індію скоротити імпорт російської нафти
За даними аналітичної компанії Kpler, середньоденний імпорт нафти в Індію з Росії у квітні досяг 9-місячного максимуму, перевищивши 1,9 млн барелів. Зокрема, порівняно з попереднім місяцем різко зросли поставки нафти Urals і Sokol. Водночас скоротилися закупівлі сировини з Іраку та Саудівської Аравії, які відповідно є другим та третім за величиною постачальниками нафти до Індії.
Тим часом ще щонайменше п'ять суден "Радкомфлоту" вказали Індію як пункт призначення для доставки нафти Urals. А танкер "Суворівський проспект" уже став на якір біля західного узбережжя країни.
Як повідомляв OBOZ.UA, нещодавно Міністерство фінансів США дозволило здійснювати операції з низкою російських банків, щодо яких діють міжнародні санкції. Американська влада уточнила, що розрахунки дозволені лише у сфері енергетики.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!