Манаель аль-Отайбі потрапила у халепу в консервативній країні через вибір одягу та пости в соціальних мережах.
Фітнес-блогерку Манаель аль-Отайбі із Саудівської Аравії кинули за ґрати на 11 років після того, як вона сходила на шопінг у вбранні, яке назвали неприйнятним. Вирок дівчині оголосили у січні, але деталі справи з'явилися тільки зараз, пише видання The Sun.
Нещодавно влада Саудівської Аравії відповіла на запит ООН стосовно цього рішення, стверджуючи, що Манаель аль-Отайбі ув'язнена за "терористичні злочини", які не мають жодного відношення до питання вираження свободи поглядів.
Однак представники правозахисних груп Amnesty International та Al Qst, що базуються в Лондоні (Велика Британія), розкритикували таке пояснення.
За їхніми словами, блогерка потрапила у халепу в консервативній країні через вибір одягу та пости в соціальних мережах, під якими вона поставила хештег "скасувати чоловічу опіку". На одному з опублікованих в мережі роликів можна побачити, як дівчина ходить по магазинах без абаї — довгого халата. Ймовірно, саме це було сприйнято як провокацію з її боку.
Антитерористичний закон, за яким було засуджено Аль-Отайбі, ООН оцінює як надто широкий інструмент для боротьби з інакомисленням.
"Засудження Манаель до 11-річного терміну ув'язнення є жахливою та жорстокою несправедливістю. Цим вироком влада Саудівської Аравії викрила безглуздість своїх широко розрекламованих реформ у сфері прав жінок останніх років та продемонструвала прихильність до ідей придушення інакомислення", — стверджує Біссан Факіх, координатор Amnesty International.
У своєму листі до ООН Саудівська Аравія відкинула всі звинувачення авторитетних правозахисних організацій.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що 27-річний Ханіф Джонсон з Пенсильванії (США), який тричі потрапляв до в'язниці, почав життя із чистого аркуша, й був обраний наймолодшим суддею штату. У чоловіка було важке дитинство, але завдяки пристрасті до легкої атлетики йому вдалось знайти правильний шлях у житті.
Крім того, 32-річний Каллан Мейз з Кардіффа (графство Уельс, Велика Британія) 10 разів потрапляв до ґрати за крадіжки із магазинів, які він скоював протягом 3 років. На сьогодні рівень крадіжок у магазинах Великої Британії сягнув історичного максимуму, саме тому британець вважає, що покарання для зловмисників мають бути суворішими.