Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на інтерв'ю Сежурне "Новой газете. Европа".
«Ми заморозили російські активи в ЄС, щоб ускладнити Росії фінансування її незаконної війни. Франція справді хоче піти ще далі: в умовах зростання відсоткових ставок ці активи принесли 2023 року доходи у розмірі близько 4 млрд євро. Ми пропонуємо використовувати їх для фінансування зусиль із оборони та відновлення України», - сказав Сежурне.
При цьому він промовчав щодо розмірів тієї частки заморожених російських активів, які знаходяться саме у Франції.
Глава МЗС також зазначив, що влада Франції не може безпосередньо впливати на французькі компанії, такі як «Ашан», «Леруа Мерлен», «Декатлон» і «Тоталь», щоб вони вийшли з російського ринку. Водночас Сежурне підкреслив, що велика кількість французьких компаній, які працювали в Росії, вже пішли з неї після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
«Важливу роль у цьому зіграла зростаюча агресивність Кремля щодо Франції. До того ж підприємствам все важче перебувати в ситуації, коли їх асоціюють із режимом, який настільки став маргіналом на міжнародному рівні і який засуджують практично всі країни світу. Для того, щоб повернути своє місце у спільноті націй, Росія має зробити інший вибір», - зазначив Сежурне.
Як повідомляв Укрінформ, міністри фінансів G7 у середині квітня підтвердили підтримку України і намір використати для неї заморожені активи РФ.