Про це заявив у інтерв’ю Укрінформу бригадний генерал австрійської армії у відставці, нині президент Центру стратегічного аналізу (CSA) Вальтер Файхтінгер.
«Я не вважав тоді (24 лютого 2022 р. - ред.) Збройні сили України слабкими. Зовсім ні. Тим більше, що я бачив, як ведеться боротьба на Донбасі, з яким професіоналізмом та інтенсивністю українські війська виконують свої завдання. Тому я не вважав, що Україна дуже швидко здасться у військовому плані, що згодом і підтвердилося», - зазначив Файхтінгер.
На його переконання, росіяни повністю недооцінили волю України до опору, починаючи повномасштабне вторгнення.
«Але загалом це був час багатьох помилок, особливо з російського боку - вони повністю недооцінили волю України до опору і стійкість українських військових», - заявив колишній багаторічний керівник Інституту миротворчості та врегулювання конфліктів при Національній академії оборони Австрії.
За словами військового експерта, Путіну частково вдалося бути успішним у введенні в оману експертного середовища на Заході у намірах РФ щодо України також і тому, що «ми в Європі більше не могли та й не хотіли уявляти собі таку війну».
«Я сам бачив, що відбувається на Донбасі, востаннє там був у 2019 році. І насправді мені вже тоді було дуже страшно. Однак була надія на те, що війна проходитиме в дуже обмеженому географічному просторі. І саме тому це велике розгортання військ Росією було неправильно витлумачене. Але також з іншої, військової, точки зору - тому що цими силами неможливо було б завоювати всю Україну. Як це, власне, і вийшло», - сказав Файхтінгер.
Він додав, що «росіяни, вочевидь, мали інший розрахунок»: «А саме на те, що опір буде настільки слабким, що можна буде швидко взяти Україну під свій контроль».
Австрійський бригадний генерал у відставці вважає, що вирішальним фактором у зупинці російської навали було те, що росіянам «не вдалося здійснити та розширити повітряний десант північніше від столиці, Києва, як це було сплановано, і вже звідти провести швидкий наступ на столицю».
«Тому, безперечно, велика заслуга українських Збройних сил, що вони це розпізнали та запобігли цьому. Після цього російський генеральний план був приречений на провал», - заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, Вальтер Файхтінгер був серед підписантів «Відкритого листа до федерального президента, федерального уряду, Національної ради та народу Австрії», в якому понад 100 австрійських колишніх високопоставлених генералів, міністрів та політиків, послів і дипломатів, експертів з питань безпеки та зовнішньої політики, журналістів, науковців і підприємців закликали керівництво країни розпочати загальнодержавне обговорення майбутньої політики безпеки і оборони Австрії та ухвалити нову доктрину безпеки.