Лідери Франції та Японії домовилися розпочати переговори щодо нової угоди про безпеку
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 2 травня, домовилися розпочати переговори щодо нової угоди про безпеку, щоб обидві країни могли сприяти тіснішій оборонній співпраці, такій як спільні навчання й операції з ліквідації наслідків стихійних лих. Про це повідомляє Kyodo.
Кішіда зустрівся з Макроном у той час, коли Токіо активізує зусилля зі зміцнення відносин у сфері безпеки з країнами-однодумцями в Індо-Тихоокеанському регіоні, щоб краще протистояти зростанню військового впливу Китаю в прилеглих водах.
Китайський лідер Сі Цзіньпін також найближчим часом відвідає Францію і зустрінеться з Макроном.
Токіо та Париж уже підписали окремі угоди про розширення співпраці у сфері безпеки, в тому числі угоду про закупівлю і перехресне обслуговування, яка спрощує процес обміну продовольством, паливом і боєприпасами між їхніми збройними силами.
У четвер Кішіда і Макрон також домовилися посилити двосторонню співпрацю в інших сферах безпеки та економічних секторах.
Лідери двох країн обговорили, як збільшити інвестиції в стартапи, і висловили сподівання, що двосторонні обміни ще більше прискоряться завдяки майбутнім Олімпійським і Паралімпійським іграм в Парижі, а також Всесвітній виставці World Expo 2025 в Осаці.
У Франції є стратегічні інтереси в Індо-Тихоокеанському регіоні, оскільки країна має заморські території, такі як Нова Каледонія в південній частині Тихого океану, в той час як Токіо перебуває в суперечці з Пекіном через спірні острови в Східно-Китайському морі.
Японія підписала подібні угоди про взаємний доступ з Австралією і Великою Британією, що дозволяє збройним силам сторін безперешкодно отримувати доступ до території одна одної з різними цілями. Крім того, Японія домовилася розпочати переговори про укладення такої угоди з Філіппінами.
Токіо також має подібний пакт зі Сполученими Штатами з 1960 року. Повідомлялося, що Японія та США розширюють оборонну співпрацю з метою протидії загрозам з боку Китаю та Росії.