Законною вважатиметься повістка, яка містить низку критерій. Згідно з новим законом про мобілізацію в Україні, такий документ більше не повинен містити "розпорядження відповідного ТЦК та СП про оповіщення", розповів адвокат Антон Маринич.
Законодавство про мобілізацію в Україні не визначає конкретних місць, де потрібно вручати повістку. Тому оповіщення щодо виклику до ТЦК та СП можна проводити будь-де. Адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич у коментарі "РБК-Україна" розповів детальніше, яким повинен бути цей документ.
Повістки на блокпостах: чи законно вручати їх під час мобілізації в Україні
Новий закон про мобілізацію в Україні дозволяє представника ТЦК та СП перевіряти військово-облікові документи чоловіків від 18 до 60 років.
"За таких обставин при перевірці документів на блок-посту громадянам можуть вручати повістки", — сказав Антон Маринич.
Мобілізація в Україні: якою повинна бути повістка
За словами адвоката Антона Маринича, повістка про виклик до ТЦК та СП під час мобілізації в Україні повинна містити:
- ПІБ, дату народження чоловіка, якому вона адресована;
- найменування ТЦК та СП;
- мета виклику до ТЦК;
- місце, день та час явки;
- підпис посадової особи, яка видала повістку;
- реєстраційний номер повістки;
- розʼяснення щодо наслідків неявки та про обовʼязок повідомити щодо причини неявки.
Маринич наголосив, що згідно з новим законом про мобілізацію в Україні, повістки більше не повинні містити "розпорядження відповідного ТЦК та СП про оповіщення", що спрощує оформлення документа.
Нагадаємо, представник Генерального штабу ЗСУ полковник Юрій Глущенко заявив, що після набуття чинності нового закону про мобілізацію в Україні громадяни повинні оновити свої військово-облікові дані в ТЦК та СП. Проте тим, хто вже почав актуалізовувати свої дані, вдруге до військкомату приходити не потрібно.
Раніше народний депутат Олександр Бакумов розповів, що чоловіків каратимуть за непоновлення своїх даних під час мобілізації в Україні. Йдеться про штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень.