MY.UAНовини
Не море топить кораблі
Не море топить кораблі

Не море топить кораблі

Не море топить кораблі

Кожній театральній прем’єрі воєнного часу глядачі радіють не менше, ніж повідомленню про чергове затоплення ЗСУ ворожих кораблів, які зустрічаються на глибині так, ніби в морі місця нема. Військові пишуть історію зброєю, мистецький тил — художніми засобами. Вистави, що почали з’являтися після того, як театри оговталися від «повномасштабності» і намагалися зрозуміти, ЯК жити далі і чи потрібен театр під час війни, колись будуть закарбовані в історії України окремою сторінкою. Це буде розповідь про те, як театри виживали самі та допомагали людям відчути, що життя триває на повну. Хоча дуже часто повітряна тривога перериває цю ілюзію, повертає до реальності, створюючи додатковий антракт або й вирішуючи, коли достроково закінчиться вистава. Українські митці не спиняються. І не встигне глядач розібратися з емоціями від прем‘єри одного національного театру, як інший національний театр пропонує розгадати уже наступну режисерсько-сценічну загадку.

Наприкінці квітня на сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки «пришвартувався корабель» із героями видатної шекспірівської п’єси «Отелло». Режисер вистави Давид Петросян вирішив запросити глядачів не до Венеції чи Кіпру, а запропонував спільно здійснити «морську» подорож і задуматися над тим, що неминуче призводить до трагедії та чим ця історія може бути корисною або навіть повчальною для нас сьогодні.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Якби мені колись (до листопада 2022 року) запропонували спір, запевняючи, що режисер Давид Петросян ставитиме у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки (відомому у народі як колишня російська драма) хоч якусь виставу, я сказала б категоричне: «Не думаю, що це взагалі можливо». Давид людина з чіткими моральними орієнтирами та позицією. Це все давно зчитується з його вистав, починаючи навіть із студентських (чого варта лише «Буна»), де не було і немає простоти, лукавства та видовища заради видовища. Давид намагається виховувати публіку, і лейтмотивами у його роботах завжди є питання людської природи й моралі. Літературний режисерський досвід Давида досить солідний: Софокл, Фрідріх Дюрренматт, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Франц Кафка, і це далеко не повний перелік. Географія режисури Давида також не обмежується одним театром.

Наприкінці минулого року театральну публіку, ніби море під час сильного шторму, сколихнула новина — Давид Петросян переміг у конкурсі на посаду головного режисера Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові. Оговтавшись від потрясіння «невже можна отак взяти і покинути Театр Франка», фейсбучна публіка вирішила: «Ми, звісно, раді за Давида частково… і не всі, але це зрада!». Давиду вистачило мудрості не реагувати, а спокійно та впевнено займатися тим, що у нього виходить найкраще, — ставити вистави, запланувавши на подив зрадофілам і нову роботу у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Вистава на великій сцені національного театру завжди потрапляє під посилену увагу всіх — від колег-режисерів до пересічних глядачів. Проте, коли у недалекому минулому флагман російської культури та радянського мотлоху в Україні — київський театр імені Лесі Українки відкрив двері для молодих режисерів, замахнувшись на самого Шекспіра, прихильники «старого репертуару» дали про себе знати.

Ще є серед нас очевидці, які бачили іншого «Отелло» у режисурі колишнього (до листопада 2022 року) головного режисера та генерального директора київського театру імені Лесі Українки Михайла Резніковича. Можливо, хтось ще був свідком, як після тієї вистави, а Дездемону грала Лариса Кадочникова, Сергій Параджанов під затамований подих залу і в повній тиші підійшов до сцени, поцілував її й уже під шалені оплески повернувся на своє місце. Але то давня історія і у ній є свої герої. Про себе ж дали знати інша «стара школа» та той, про кого вже слід було б забути. Але… Той вищезгаданий екскерівник Резнікович нещодавно дав скандальне інтерв’ю білоруським пропагандистам. З усього потоку свідомості мені вистачило лише двох слів-оцінки «невійна». І це каже не просто навіки «екс» і так само уже ніхто для сьогодення. Це Герой України з 2013 року, який, щоправда, з 2022-го впевнено взяв курс за іншим «русским военным кораблем» і, відповідно, пішов ним. Цей «герой» уже давно без корабля, але впевнено тримається на поверхні новин завдяки своїй природній сутності. І хоч би яким був у його режисурі той «Отелло», що так вразив Параджанова, щось мені підказує, що не Дездемону тоді треба було душити.

А тепер дорогу молодим. Давиду Петросяну цьогоріч виповниться лише 33 роки. Молодість часто супроводжується незаангажованістю та сміливістю до експериментів. Можливо, тому трагедія Шекспіра «Отелло» пропонується режисером у вигляді казки на дві дії. З дітьми говорити мовою казки легко, для дорослих у цьому жанрі необхідна адаптація, особливо коли йдеться про текст, написаний близько 1604 року. Тому спеціально для вистави було замовлено новий переклад у Олександра Степанова, ніби цим команда вистави уже наперед заявила дорослим глядачам, що ми пливтимемо з вами на одному кораблі і потрібно, щоб нас зрозуміли без необхідності зупинок-пояснень архаїзмів або акцентів на надмірній поетизації, інакше є ймовірність збитися з курсу.

Отак спочатку було слово, а потім — сценографія (Даниїла Колот): частина нахиленої палуби корабля майже у реальних розмірах. Оформлення сцени стало окремою дійовою особою, яка взаємодіяла з акторами іноді навіть частіше, ніж вони одне з одним. Величезні та напівобпалені вітрила здавалися реалістичною химерою і, гойдаючись, створювали гіпнотичне враження шторму, давали відчуття не лише присутності, а й невідворотної приреченості всіх, хто плив на цьому кораблі. З такими вітрилами далі дна точно не допливеш.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Проте з цієї корабельної концепції сценографії абсолютно випала афіша (Сергій Маслобойщиков) вистави, на якій зображено темношкірого Отелло у вигляді чи то великого корабля, чи то мавра-пуголовка з високою химерною щоглою. Сценографія та афіша — це дві різні казки, хоч кожна по-своєму й варта уваги, були б час і бажання.

На що точно потрібно знайти час (і, можливо, навіть переглянути/прослухати виставу вчергове) — це на музичне оформлення, яким разом із режисером займалася композиторка, співачка, хормейстерка, дослідниця фольклору, лауреатка Шевченківської премії за музику у виставі «Конотопська відьма» Театру Франка Сусанна Карпенко. Уд, східна ліра, псалтир (струнний інструмент), перкусія, домбек, бендір — це лише частина інструментів, які наживо звучатимуть у виставі. Підбір такої кількості старовинних інструментів — колосальна робота, і Давиду та Сусанні тут окреме браво! Впевнена, що про більшість цих інструментів, як і про їхнє звучання, непідготовлені глядачі (я теж там) почують уперше.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

А от що буде не вперше, так це співпраця Даниїли Колот із Давидом Петросяном (оформлення «Візиту» у Театрі Франка теж її робота). Цього разу режисер дозволив уяві художниці створити костюми. Вийшло красиво, витончено і… стереотипно. Де є мавр Отелло, там десь поруч є і Венеція, ну і, звісно, ще ближче є венеційське мереживо — гіпюр. Але особисто мій розум не хоче миритися з тим, що відважний головнокомандувач носить такий ніжно-дивний одяг.

Для керування кораблем епохи Шекспіра, мабуть, потрібні були б весла. Через кілька століть буде винайдено більш удосконалений механізм — штурвал. На кораблі Отелло у наші невизначено казкові часи на місці того, що направляє корабель, — рояль. Відразу і примусово відкидаються думки про тригерні моменти нашої історії, коли весела гра на піаніно (хоча тут не рояль, але яка вже різниця) призводить до реального штурвалу влади. Думаю, що цей громіздкий центральний музичний символ-реквізит однаково викликатиме непорозуміння та бажання його виправдати. Інакше навіщо Отелло, позбавивши свою Дездемону життя, бережно кладе її під відкриту кришку того ж рояля.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Уже не одне століття шекспірознавці сперечаються, чи був Отелло темношкірим. Більшість стверджує, що так, був, а меншість, як завжди, просить ще подумати. Давида Петросяна колір шкіри Отелло цікавить в останню чергу, в першу — колір душі. Тому білолиций мавр у виконанні Олександра Яцентюка «чорніє» тільки в моменті страшного гріха — вбивства безневинної коханої жінки.

Уже не один післяпрем’єрний день прихильники таланту Давида Петросяна сперечаються, чи не прогадав режисер із вибором головного героя. Як аргумент наводять доводи, що кіно та театральний простір — два різні мікрокосмоси. Тут не посперечаєшся. Як і погоджуся з тим, що актору Олександру Яцентюку, виконавцю ролі Отелло, абсолютно комфортно у кіно, про що свідчить рейтинг одного з найкращих фільмів 2023 року «Памфір», де Олександр зіграв головну роль. Вистава — це живе мистецтво, і воно існує у моменті реальності без шансу на дубль 2, 3 чи 23, тому комфорт — це останнє, про що тут можна думати.

Отелло-Яцентюк на початку вистави сидить на авансцені, займаючи одне з 12 місць, майже по центру. Його спина у ранах, тіло закривавлене. Він спокійно точить шаблю, і по елементах обладунків під стільцем зрозуміло, що він повернувся з битви і ні від кого не чекає ножа в спину. Отелло — красивий чоловік міцної статури, у ньому відчуваються сила, відважність і спокій стомленої людини.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Давньогрецький філософ Сократ просив заговорити, щоб мати змогу побачити людину. З перших реплік, коли Яцентюк заговорив, виникли сумбурні відчуття. Отелло не видно. Мова не сценічна, не поставлена. Що далі, то більше чути інтонації діалекту та такого рідного українського шокання. А де ж темпераментний мавр?! Тут стаємо на «якір критики» і багаторазово запитуємо лише себе: а чи має образ Отелло, його характер чітко збігатися з усталеними за століття уявленнями про нього?! Думаю, ні. Ні Отелло, ні Петросян нікому і нічого не винні. Режисерська воля зробити Отелло саме таким — контрастним до інших «пасажирів» корабля і без необхідності влучити у загальноприйняті уявлення про демонічного чужинця.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Один із найкращих виконавців ролі Отелло темношкірий актор Айра Олдридж (друг самого Тараса Шевченка) настільки емоційно переконливо вживався у роль скаженого мавра, що актриси, які грали роль Дездемони, боялися з ним грати. Можна взяти приклад набагато ближче — 2001 рік, Театр Франка, «Отелло», режисер Віталій Малахов. У ролі Отелло — Анатолій Хостікоєв. Хто хоч раз бачив неперевершену гру Анатолія Георгійовича в інших виставах, відчув його осетино-український темперамент, той зрозуміє, що шансів вижити у Дездемони не було.

Отелло Яцентюка інший. Іноді він навіть здається розгубленим у всіх обставинах, які складаються навколо нього. При цьому серед дійових осіб цієї казки Отелло — єдина жива людина без ознак закам’янілості. Людина, яка вперто бореться зі своїм внутрішнім світом більше, ніж із зовнішнім.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Зачаровує Дездемона (Ольга Голдис). Вона ніжна, витончена і незахищена, як бездомне кошеня, що шукає свого господаря, якому зможе довіряти. Котячі повадки демонструє Дездемона на початку вистави. Її пластика з першого руху і до закінчення вистави професійна та переконлива. Здебільшого мовою тіла, рухів, танцю Дездемона проявляє всю палітру драматичної дії.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Хоча пристрасть між Отелло та Дездемоною досить часто продемонстровано лише у вигляді симпатії. Очі не палають від кохання, ритм серця збиває лише танок, а не присутність Отелло на сцені. До Дездемони у вибагливої публіки претензій не менше, ніж до її коханого мавра. Перша і остання претензія, на яку я зверну увагу, — Ольга Голдис не драматична актриса, а танцівниця, яка вчилася не там, де треба.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Не знаю, як за однією яскравою роботою у виставі Давида Петросяна «Процес», де Ольга неперевершено грає головного героя Йозефа К., і лише прем’єрними показами «Отелло» можна робити такі висновки. У мене, наприклад, виникають інші думки — про відсутність у межах Києва драматичної актриси з подібного рівня пластикою та хореографічними задатками.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Як і в будь-якій казці, в «Отелло», окрім добра, є зло. Яго — досконалий представник темних сил. На цю роль Давид Петросян запросив актора Театру Франка Олександра Форманчука. З першої секунди появи Яго на сцені відчувається колосальний сценічний досвід актора, його впевненість і панування над усіма хитросплетіннями сюжету. Яго Форманчука продуманий, підступний і безмежно харизматичний. Видно, як Олександр насолоджується цією роллю, віддається їй повністю. Саме на тлі такого яскравого Яго Отелло здається ще більш невпевненим і принишклим. Але цей момент не позбавляє особисто мене бажання переглянути виставу вдруге, щоб перечитати символізм дійства та переконатися, що у цій трагедії невинних немає, і якщо цей корабель піде на дно, то не через природний шторм. Цей корабель потопить не море, а недовіра та людська підступність.

Ірина Сомова / Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Наступні покази вистави відбудуться 10, 11 та 31 травня.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:19:37Z
Ворог за день 10 разів атакував Нікопольський район - пошкоджені будинки
УкраинФорм
2024-11-22T17:07:59Z
Вже друга судова справа: Держекоінспекція домоглася відшкодування 5 млн гривень від міськради
Политека
2024-11-22T16:30:04Z
Бійці ССО під час розвідки в Курській області ліквідували 10 військових РФ, ще трьох узяли в полон
УкраинФорм
2024-11-22T16:09:06Z
"Чув голоси в голові": на Одещині солдат вигадав психічний розлад, щоб не служити
Политека
2024-11-22T16:00:20Z
Через Курську операцію росіяни скасували наступ на Запоріжжя - джерело у ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-22T16:00:16Z
Рефат Чубаров: Редакторку дитячого журналу Едіє Муслімову затримали співробітники ФСБ у Криму
Детектор М
2024-11-22T16:00:06Z
Після підсилення росіян: ЗМІ дізналися, яку площу в Курській області зараз контролює Україна
24tv
2024-11-22T15:33:41Z
СБУ і Нацполіція ліквідували нові «схеми для ухилянтів» у трьох вишах України
Украина Криминальная
2024-11-22T15:19:42Z
Зеленський дорікнув депутатам Верховної Ради за "вихідний" 22 листопада
Хвиля
2024-11-22T17:18:34Z
Скасування засідання Верховної Ради: Зеленський дорікнув нардепам за «вихідний»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:15:57Z
Україна знайшла больову точку Путіна, у росіян можуть з'явитись проблеми
24tv
2024-11-22T17:15:53Z
Пітерський гопник вирішив налякати світ своїм "Орешником"
GlavRed
2024-11-22T17:15:03Z
Зеленський заявив, що інформація про загрозу ударів — не дозвіл на вихідний
Комсомольская правда
2024-11-22T17:13:59Z
Група щодо спецтрибуналу для РФ за злочин агресії у Ризі погодила план подальших дій
Европейская правда
2024-11-22T17:13:38Z
Уряд подав до Ради два законопроєкти на підтримку захисників
УкраинФорм
2024-11-22T17:09:16Z
Україна і НАТО скликають екстрене засідання через російську ракету
360ua.news
2024-11-22T17:06:52Z
Як атакують міжконтинентальні балістичні ракети, скільки їх є в Росії і чи можуть нести ядерку
24tv
2024-11-22T17:06:42Z
Ірина Білик розповіла, який вчинок у 16 років змінив її життя
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:21:12Z
Katya Chilly коротко підстриглася і порушила табу, якого дотримувалася 22 роки: "У мене була криза"
TSN
2024-11-22T17:06:36Z
Уперше з початку великої війни: конкурс "Міс Україна-2024" проведуть наживо
24tv
2024-11-22T16:52:11Z
Відома українська акторка чесно зізналась, що довело її до сліз: "Дуже розчулила мене"
24tv
2024-11-22T16:30:23Z
"Я більше нікого не зустріну": Віра Брежнєва вперше розповіла про розлучення з Меладзе
GlavRed
2024-11-22T16:27:11Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T16:16:27Z
Юлія Саніна озвучила персонажку у "STALKER 2: Серце Чорнобиля": хто говорить її голосом
24tv
2024-11-22T16:06:53Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з бойфрендом, молодшим за неї на 6 років
24tv
2024-11-22T15:54:53Z
“Доволі яскрава!” Wellboy оцінив талант співачки TAMASHI, яка сьогодні представляє новий музичний реліз «Відчуваю»
Storyboom
2024-11-22T15:48:01Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують
Знай
2024-11-22T14:30:24Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Полтавський клуб пояснив, що один із волейболістів втік з України, бо йому тут холодно
Комсомольская правда
2024-11-22T17:08:55Z
Гранд італійського футболу зацікавився Луніним: що відомо
24tv
2024-11-22T17:00:42Z
Український тенісист не вийшов на матч, бо на нього впала суддівська вишка: моторошне відео
24tv
2024-11-22T15:48:57Z
Мессі: Я сумую за Барселоною
Football.ua
2024-11-22T15:48:33Z
Алефіренко гратиме з перших хвилин проти Карпат
Football.ua
2024-11-22T15:01:47Z
Аморім: Я трохи мрійник, але я вірю в себе та в клуб – у нас однаковий менталітет
Football.ua
2024-11-22T14:57:03Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T14:42:39Z
Менеджер Усика спростував інформацію щодо бою Берінчика в андеркарді реваншу з Ф'юрі
24tv
2024-11-22T14:39:18Z
Третій клуб АПЛ: Евертон розпочав співпрацю із українським брендом Nemiroff
24tv
2024-11-22T14:30:21Z
Нromadske нагородило 11 героїв, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри
Детектор М
2024-11-22T17:19:14Z
Система ППО NASAMS від Канади вже в Україні - міністр оборони
УкраинФорм
2024-11-22T17:12:51Z
ЗСУ змушені відступати: у Генштабі розкрили деталі операції на Курщині – ЗМІ
GlavRed
2024-11-22T17:12:21Z
Виробництво артилерії та ППО: Умєров у Швеції обговорив нові спільні проєкти
УкраинФорм
2024-11-22T17:12:18Z
Нардеп Бабак заявив, що багато ректорів вишів покине посади
24tv
2024-11-22T17:00:46Z
В Іспанії повідомили про підготовку першого посібника для цивільних на випадок війни
Европейская правда
2024-11-22T16:58:34Z
5 навичок, які дитина здобуде під час дистанційного навчання
Фокус
2024-11-22T16:57:30Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:54:42Z
Штрафи в Резерв+, трекінг повістки і е-бронювання: що буде з військовим обліком в Україні
24tv
2024-11-22T16:51:50Z
Відключення світла: як діятимуть графіки 23 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T17:18:32Z
Торкнеться не тільки "соціалки": експерт розповів, що буде з Україною без грошей США
GlavRed
2024-11-22T17:09:43Z
Аудит бронювання: критичний статус втратили 5% підприємств
AgroPortal
2024-11-22T17:00:09Z
Нафта подорожчала на тлі побоювань ескалації війни в Україні
Хвиля
2024-11-22T16:45:59Z
У Польщі суттєво піднімуть ціни на алкоголь та цигарки: скільки вони коштуватимуть
24tv
2024-11-22T16:45:32Z
Курс долара і євро знизився наприкінці тижня
360ua.news
2024-11-22T16:33:24Z
НБУ попереджає про нову схему шахрайства із пропозиціями роботи нібито з відділу кадрів TikTok
InternetUA
2024-11-22T16:27:43Z
Боржники теж можуть мати субсидію: у ПФУ пояснили, що для цього потрібно
Политека
2024-11-22T16:27:12Z
Борги заважають інвестиціям в зелену та газову генерацію – турецький інвестор
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:18:03Z
Є речі, які взагалі не варто там класти: що можна поставити на журнальний столик у вітальні
24tv
2024-11-22T16:54:16Z
10 цікавих ідей подарунків на Новий рік 2025: підійдуть для батьків та друзів
GlavRed
2024-11-22T16:52:18Z
Чому не варто ділитися своїми проблемами із друзями: мудрець все пояснив
TSN
2024-11-22T16:06:06Z
Не впізнаєте свій чайник: як його очистити лимонною кислотою
24tv
2024-11-22T15:39:48Z
Що покласти у ящик з буряком: коренеплід пролежить всю зиму і буде смачним до весни
TSN
2024-11-22T15:36:27Z
Не сира і не розвалюється: скільки варити цвітну капусту для ідеальної текстури
24tv
2024-11-22T14:54:35Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T14:27:11Z
Цікавий рецепт голубців без м’яса на Різдво: сподобається всім рідним
GlavRed
2024-11-22T14:27:10Z
Відкрита консервація ніколи не буде пліснявіти: елементарний лайфхак
24tv
2024-11-22T14:09:51Z
Аль-Каїда в Малі заявила про напад на вагнерівців
1News
2024-11-22T17:18:40Z
Атака російських дронів на Київщину: в ОВА повідомили про наслідки
TSN
2024-11-22T17:18:24Z
2 тисячі доларів за уникнення мобілізації: поліція викрила нову схему
TSN
2024-11-22T17:06:14Z
У Сербії сотні людей вшанували пам’ять жертв обвалу на залізничному вокзалі
Европейская правда
2024-11-22T17:01:17Z
Правоохоронці розслідують обставини вибуху в Києві, внаслідок чого є загиблий
Khreschatyk
2024-11-22T17:00:48Z
У порту Антверпена виявили майже 5 тонн кокаїну
Европейская правда
2024-11-22T16:35:59Z
У Нідерландах поліція конфіскувала "наркотичного" садового гнома
Европейская правда
2024-11-22T16:30:32Z
Поблизу грецького острова Кос стався землетрус магнітудою 4,2
УкраинФорм
2024-11-22T16:21:52Z
Відомий український письменник та військовий потрапив у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T16:12:39Z
Google вирішить найбільш дратівливу проблему Android під час перенесення даних між пристроями
24tv
2024-11-22T17:06:44Z
Представлено конкурента iPhone 16 і Samsung S25: у цього смартфона буде камера-"невидимка"
InternetUA
2024-11-22T17:01:29Z
Анекдоти та меми тижня: шумів «Рубіж», «Орєшнік» гнувся
Комсомольская правда
2024-11-22T17:01:02Z
Оновлені характеристики відеокарт NVIDIA RTX 50xx та графік виходу від інсайдерів
ITC
2024-11-22T16:51:59Z
Ніякого Premium: WhatsApp анонсував безплатне перетворення голосових повідомлень на текст
ITC
2024-11-22T16:51:51Z
Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки
InternetUA
2024-11-22T16:43:43Z
Дешеві перовскітні сонячні панелі стануть утричі довговічнішими: як їх захистили
Фокус
2024-11-22T16:22:25Z
У Сирії знайшли найдавніший алфавіт віком 4400 років
УкраинФорм
2024-11-22T16:18:01Z
Що таке Bluesky: особливості соцмережі та поради для новачків
24tv
2024-11-22T16:06:55Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z
Що означають кольорові крапки та лінії на шинах: водіям назвали важливий нюанс
GlavRed
2024-11-22T16:27:22Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T16:21:04Z
Volkswagen передумав і не припинятиме виробництво найменшої моделі
Фокус
2024-11-22T15:27:13Z
Дорожники отримали партію потужної снігоприбиральної техніки
AutoCentre
2024-11-22T15:05:01Z