MY.UAНовини
Список хвороб, з якими українців звільняють від мобілізації: органи, психіка та травми
Список хвороб, з якими українців звільняють від мобілізації: органи, психіка та травми

Список хвороб, з якими українців звільняють від мобілізації: органи, психіка та травми

Українцям стала доступна дуже важлива інформація. Цього разу показали, з якими захворюваннями та станами здоров'я звільняють від мобілізації.

Про це йдеться у наказі Міністерства оборони України "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України № 402 від 14.08.2008 року".

Під час військового стану та загальної мобілізації в Україні усі чоловіки призовного віку, які за рішенням військово-лікарської комісії визнані придатними до військової служби, можуть отримати мобілізаційне розпорядження.

При цьому визначено перелік хвороб, які є підставою для винесення рішення ВЛК про непридатність та звільнення від мобілізації.

ВЛК, скріншот: YouTube

Зокрема, новим законом про мобілізацію скасовано статус обмежено придатний до військової служби. Тепер в Україні більше не існує цього статусу, у зв'язку з чим військово-лікарська комісія зможе зробити лише два висновки про придатність до військової служби: придатний; непридатний.

Таким чином, люди, які мали статус обмежено придатний, повинні протягом 9 місяців з моменту оприлюднення закону повторно пройти військово-лікарську комісію, за результатами якої буде надано новий висновок.

Отже, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби військовослужбовців, військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Так, якщо у людини є захворювання зі списку хвороб, то вона може бути звільнена від мобілізації.

Інфекційні та паразитарні захворювання, які звільняють від мобілізації

Цілком непридатними до військової служби визнаються особи, яким поставлено діагноз:

активний прогресуючий туберкульоз із розпадом легеневої тканини;
активний, прогресуючий туберкульоз інших органів (крім легень);
тяжкі форми вірусних гепатитів із значним порушенням функцій організму, що важко піддаються лікуванню;
ВІЛ з імунною декомпенсацією у IV стадії.

Виявлені інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, хламідіоз, трихомоніаз та ін.) є підставою для рішення ВЛК про тимчасову непридатність та повторне проходження медкомісії після лікування.

У разі виявлення інших інфекційних та паразитарних захворювань ВЛК може визнати військовозобов'язаного обмежено придатним або відстрочити його мобілізацію для проходження лікування.

ВЛК, скріншот: YouTube

Новоутворення, що звільняють від мобілізації

Онкологічні захворювання можуть бути причиною визнання непридатності лише у тяжких випадках із значним порушенням функцій організму:

злоякісні новоутворення з метастазами та неоперабельний стан;
прогресуючі онкологічні хвороби лімфоїдної тканини, крові та споріднених з ними тканин зі значними змінами у складі крові (лімфогранулематоз, мієлома, лейкози, мієлодиспластичний синдром тощо);
доброякісні пухлини будь-якої локалізацій із значними порушеннями функцій організму.

Військовозобов'язані у післяопераційному стані або в період реабілітації після променевої чи хіміотерапії визнаються тимчасово непридатними. Таким особам призначається повторне проходження ВЛК після завершення курсу лікування та реабілітації.

Військовозобов'язані, у яких діагностовано новоутворення (злоякісні чи доброякісні), які не викликають значного порушення функцій організму, під час воєнного стану визнаються обмежено придатними.

Хвороби крові та кровотворних органів, які звільняють від мобілізації

У більшості випадків військовозобов'язані із захворюваннями крові та кровотворних органів визнаються обмежено придатними.

Рішення про тимчасову непридатність із повторним проходженням ВЛК приймається після хірургічних втручань. Цілком непридатними визнаються лише ті особи, стан яких діагностується як швидко прогресуючий і декомпенсований (зі значним порушенням функцій органів і систем).

До переліку хвороб крові та кровотворних органів належать:

усі види анемій;
порушення зсідання крові;
пурпура (ідіопатична, тромбоцитопенічна);
геморагічні стани (підвищена кровоточивість);
агранулоцитоз;
хвороби селезінки;
порушення із залученням імунного механізму (всі види саркоїдозу, імунодефіцити).

Ендокринні хвороби, розлади харчування та обміну речовин, що звільняють від мобілізації

Патології органів ендокринної системи, обмінні розлади та порушення обміну речовин можуть бути підставою для визнання непридатності лише у випадках із значним порушенням функцій. У легких станах військовозобов'язаних визнають обмежено придатними.

Зокрема, до таких хвороб належать:

хвороби щитовидної залози (за винятком новоутворень);
цукровий діабет та інші порушення регуляції глюкози;
патології інших ендокринних залоз;
виснаження внаслідок недостатнього харчування;
ожиріння;
функціональна гіпербілірубінемія;
ліпоматоз та ін.

Розлади психіки та поведінки, що звільняють від мобілізації

Військовозобов'язаного визнають непридатним до військової служби з винятком з військового обліку лише у разі різко виражених стійких психічних розладів:

всі види деменції; органічний амнестичний синдром;
розлади психіки, особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку чи соматичної хвороби;
синдром залежності із різкими, стійкими психічними розладами внаслідок вживання психоактивних речовин (алкоголю, наркотичних речовин, медикаментів);
ендогенні психози з фазами, що часто повторюються (шизофренія, хронічні маячні розлади, епізодичні маніакальні розлади, афективні розлади настрою);
невротичні стани, пов'язані зі стресом (фобії, обсесивно-компульсивні, адаптаційні та соматоформні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, депресія, психогенна глухота);
ангіотрофоневроз ІІІ-ІV стадії;
різко виражені поведінкові синдроми, розлади особистості та емоцій (пов'язані з розладами харчової поведінки та зловживанням речовинами, що не зумовлюють залежність);
розлади поведінки та емоцій у підлітковому віці (гіперкінетичні, соціальні, емоційні, неуточнені психічні);
розлади особистості та поведінки у зрілому віці (параноїдні, шизоїдні, дисоціальні, емоційно нестабільні, істеричні та інші);
розлади звичок та спонукань, гендерної ідентифікації, сексуальні розлади;
специфічні розлади мови та мови, здібностей до навчання, рухової функції;
глибока та важка розумова відсталість.

У більш легких випадках з короткочасними та незначними хворобливими проявами особа визнається обмежено придатною і може бути мобілізованою.

Хвороби нервової системи, що звільняють від мобілізації

Військовозобов'язані з патологіями нервової системи визнаються непридатними до військової служби у випадках швидко прогресуючих та значних порушень функцій:

запальні захворювання центральної нервової системи (менінгіт, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний та внутрішньохребетний абсцес);
прогресуючі захворювання ЦНС (системні атрофії, дегенеративні захворювання, паралічі та паралітичні стани, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, дистонії (крім вегетосудинної), ДЦП, гідроцефалія, токсична енцефалопатія та інші);
епілепсія за наявності частих нападів чи виражених психічних розладів;
швидко прогресуючі хвороби периферичної нервової системи, пов'язані з ураженням нервів, порушенням іннервації та больовим синдромом (нейропатія, міастенія, міопатія, дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші);
прогресуючі розлади вегетативної нервової системи із значними порушеннями функції (синдром Бредбері-Еглстона, сімейна дизавтономія Райлі-Дея, полісистемна дегенерація, нейрогенна ортостатична гіпотензія – синдром Шая-Дрейджера).

Хвороби ока, які звільняють від мобілізації

Непридатними до військової служби за винятком з військового обліку визнаються особи, які мають:

виражені анатомічні вади повік, орбіти, кон'юнктиви зі значними порушеннями зорових чи рухових функцій обох очах;
різко виражені, з прогресуючим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах хвороби всіх частин ока та його придаткового апарату (рубці, помутніння, дегенеративні зміни, катаракта, хвороби зорового нерва тощо);
відшарування та розрив сітківки будь-якої етіології на обох очах;
глаукома у тяжкій стадії на обох очах;
стійкий параліч рухових м'язів очного яблука за наявності диплопії;
короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному з меридіанів понад 12,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах понад 6,0 дптр;
гостроту зору одного ока нижче 0,1 або його сліпоту;
відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гостроти зору обох очей 0,2 і нижче.

Слід зазначити, що повністю придатними для проходження військової служби визнаються особи, у яких діагностовано:

легку форму глаукоми;
короткозорість або далекозорість до 6,0 дптр;
астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції до 3,0 дп;
порушення сприйняття кольору (дихромазія, аномальна трихромазія будь-якого типу).

Хвороби вуха, які звільняють від мобілізації

Більшість хвороб вуха є основою визнання особи обмежено придатним під час воєнного стану. Непридатним військовозобов'язаного можуть визнати у разі:

стійкою повної глухоти на обидва вуха або глухонімоти;
двостороннього важкого та глибокого (3-4 ступеня) порушення слухової функції;
глухоти на одне вухо та важкої приглухуватості на інше;
двосторонньої прогресуючої важкої приглухуватості;
приглухуватості з ураженням центральних відділів слухового аналізатора, вираженими вегетативними та екстраауральними проявами.

Хвороби системи кровообігу, що звільняють від мобілізації

Непридатними до військової служби за винятком військового обліку вважаються особи, у яких діагностували:
серцеву недостатність ІІ-Б-ІІІ стадії;
гіпертонічну хворобу III стадії з незворотними структурними ураженнями органів-мішеней;
цереброваскулярні захворювання із значними порушеннями функцій (інфаркт, інсульт, стеноз, емболія, тромбоз, аневризми артерій, церебральний атеросклероз, гіпертензивна енцефалопатія, наслідки хірургічних втручань);
хвороби артерій зі значними порушеннями кровообігу та функцій (атеросклероз, стеноз, аневризм, розширення або розшарування головних артерій, емболія та тромбоз аорти);
хвороби периферичних судин зі значними порушеннями кровообігу та функцій (синдром Рейно, що облітерує тромбангіїт);
набутий артеріовенозний нориць;
спадкова гемолітична телеангіектазія, непухлинний невус;
хвороби вен, лімфатичних судин та вузлів із значними порушеннями кровообігу та функцій (флебіт, тромбофлебіт, тромбоз, емболія, варикозне розширення вен, лімфаденіт, хірургічні втручання).

Хвороби органів дихання, що звільняють від мобілізації

ВЛК визнає непридатними до військової служби за винятком з військового обліку тих, кому поставлено діагноз:

стеноз гортані;
парези та паралічі гортані зі значним порушенням функції голосоутворення та дихання;
важка форма спастичної дисфонії;
хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів із значними порушеннями функції зовнішнього дихання (бронхіт, емфізема, обструктивна хвороба легень, бронхоектатична хвороба);
хвороби легень, спричинені зовнішніми агентами, інтерстиціальні хвороби легень зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання (пневмоконіози, хронічні пневмоніти, фіброзний ідіопатичний альвеоліт, легеневий альвеолярний протеїноз, гемосидероз та інші);
хронічні гнійні та некротичні хвороби, хвороби плеври, інші хвороби органів дихання зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання (абсцес легені та середостіння, піоторакс та інші);
важка персистуюча бронхіальна астма.

Хвороби органів травлення, що звільняють від мобілізації

Мобілізації в період воєнного стану не підлягають військовозобов'язані, що мають такі хвороби ШКТ у тяжкій формі зі значним порушенням функцій:

щелепно-лицеві аномалії (крім вроджених), включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій
хвороби стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки та апендикса. ;
неінфекційний ентерит та коліт (хвороба Крона, виразковий коліт);
інші хвороби кишечника та очеревини (непрохідність, паралітичний ілеус, інвагінація, дивертикулярна хвороба, синдром подразненого кишечника, запор, мегаколон, хвороби заднього проходу та прямої кишки, перитоніт, спайкова хвороба та інші);
виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
хвороби печінки (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність, хронічні гепатити, фіброз та цироз);
хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози (холецистит, холангіт, панкреатит та ін.);
всі види гриж (пахвинна, стегнова, пупкова, черевної стінки, діафрагмальна та інші грижі черевної порожнини).

Лікарня, діагностика, зображення із вільних джерел

Хвороби шкіри та підшкірної клітковини, які звільняють від мобілізації

Непридатними до військової служби за винятком військового обліку визнаються особи, у яких підтверджені:

дифузний нейродерміт (атопічний дерматит) із поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву;
пухирчатка звичайна;
герпетиформний дерматит;
поширений безперервно рецидивуючий бляшковий псоріаз;
псоріатична еритродермія.
З усіма іншими шкірними захворюваннями ВЛК приймає рішення про придатність або обмежену придатність у період дії військового стану.

Хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини, які звільняють від мобілізації

Рішення ВЛК про непридатність до військової служби приймається у разі наступних діагностованих хвороб кістково-м'язової системи та сполучної тканини:

інфекційні артропатії із стійкими та значними змінами (гнійні артрити, реактивні артропатії, хвороба Рейтера);
запальні поліартропатії зі значним порушенням функцій (ревматоїдний артрит, васкуліт та бурсит, синдром Фелті, хвороба Стілла, кристалічні, псоріатичні та ентеропатичні артропатії, ювенільний артрит, подагра);
системні хвороби сполучної тканини зі значним порушенням функцій (поліартеріїт вузликовий та споріднені стани, некротизують васкулопатії, гранулематоз Вегенера, синдром Такаясу, системний червоний вовчак, дерматополіміозит, системний склероз, сухий синдром Шегрена, хвороба Бехчета;
важка форма анкілозуючого спондилоартриту;
артрози та інші ураження суглобів із значними порушеннями функцій;
хвороби та ураження м'язів, синовіальної оболонки та сухожилля зі значними порушеннями функцій;
остеопатії та хондропатії зі значними порушеннями функцій (остеопороз, остеомаляція, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета та інші);
набуті деформації та дефекти пальців та кінцівок зі значними порушеннями функцій;
фібробластичні порушення із значними порушеннями функцій;
двостороння ампутація кінцівок на будь-якому рівні або одностороння ампутаційна кукся нижньої кінцівки вище рівня верхньої третини гомілки;
хвороби хребта зі значними порушеннями функцій (викривлення, остеохондроз, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків та ін.).

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Хвороби сечостатевої системи, що звільняють від мобілізації

За рішенням ВЛК з військового обліку виключаються особи, які страждають на наступні патології сечостатевої системи:

ниркова недостатність IV-V стадії внаслідок гломерулярних та тубулоінтерстиціальних захворювань нирок (нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії);
хвороби нирки, сечоводу, сечового міхура та уретри зі значними порушеннями функцій (обструктивна уропатія, гідронефроз, піонефроз, сечокам'яна хвороба, кіста нирки, цистит, уретрит, стриктура уретри та інші);
хвороби чоловічих статевих органів із значними порушеннями функцій (гіперплазія, аденома та міома простати, запальні та інші хвороби чоловічих статевих органів);
запальні хвороби органів малого тазу у жінок із значними порушеннями функцій (сальпінгіт, оофорит, запалення матки або шийки матки, хвороби бартолінової залози, інші запальні хвороби піхви та вульви);
незапальні хвороби жіночих статевих органів зі значними порушеннями функцій (ендометріоз, випадання статевих органів, уретероцеле, грижа сечового міхура, нориці, незапальні хвороби яєчників, фалопієвих труб і широкої зв'язки матки, кіста яєчника або жовтого тіла, гемат, дисплазія шийки матки тощо).

Візит до ТЦК, фото: Facebook

Пороки розвитку та хромосомні порушення, які звільняють від мобілізації

Непридатними до військової служби визнаються особи з вродженими вадами розвитку із значними порушеннями функцій:
вроджені вади розвитку нервової системи;
вроджені вади розвитку ока, вуха, обличчя та шиї;
уроджені вади розвитку системи кровообігу;
вроджені вади розвитку органів дихання;
щілина губи та піднебіння та інші вроджені вади розвитку органів травлення;
целіакія;
вроджені вади розвитку статевих органів;
уроджені вади розвитку сечової системи;
вроджені вади розвитку та деформації кістково-м'язової системи;
інші вроджені вади розвитку;
хромосомні аномалії.

Травми, отруєння та наслідки зовнішніх причин, що звільняють від мобілізації

Підставою для повної непридатності до військової служби є наслідки впливу зовнішніх факторів, що травмують, зі значними порушеннями функцій:

будь-які травми (переломи, струси, здавлення, контузія, стороннє тіло, крововилив, розрив, набряк, політравма);
термічні та хімічні опіки, обмороження, тепловий удар;
баротравма, кесонна хвороба, асфіксія;
ураження блискавкою, електричним струмом;
дія іонізуючого випромінювання, компонентів ракетного палива, джерел електромагнітного поля, лазерного випромінювання;
токсична дія мікроорганізмів І-ІІ груп патогенності;
отруєння лікарськими засобами або хімічними речовинами немедичного призначення (газами, димом, парами, пестицидами, продуктами харчування, токсинами внаслідок укусу тварин, плазунів, комах).

Раніше повідомлялося, що не просто оновити дані в ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім.

Також, похмілля врятувало? Українець не з'явився до ТЦК через те, що "насинячився", але у в'язницю його не посадили.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У новому уряді Німеччини готові дати Україні додаткову зброю, якщо переговори проваляться
Лига
2025-05-12T09:51:44Z
Китай підтримує запропоноване Україною, Європою і США 30-денне припинення вогню
УкраинФорм
2025-05-12T09:45:48Z
Кремль найближчим часом активізує зусилля для дискредитації переговорного процесу - ЦПД
УкраинФорм
2025-05-12T09:45:19Z
Деякі українці зможуть не платити частину комуналки: в Раду внесений відповідний законопроєкт
Фокус
2025-05-12T09:42:53Z
Глави МЗС «Веймару+», Штатів і Туреччини обговорять організацію українсько-російських переговорів у Стамбулі
УкраинФорм
2025-05-12T09:42:24Z
Робітнича партія Курдистану заявила про розпуск і припинення збройної боротьби з Туреччиною
Фокус
2025-05-12T09:40:41Z
Глави МЗС п'ятьох країн закликали у Лондоні до тиску на Росію та пригрозили їй санкціями
Лига
2025-05-12T09:40:34Z
В Овальному кабінеті з’явилася статуя, що зображує Трампа після замаху
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T09:39:27Z
Зусилля Трампа сягнули кульмінації: Bloomberg розглянуло його ультиматум Путіну щодо перемир'я
24tv
2025-05-12T09:36:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Трейлер 2 сезону «Миротворця» — новий член команди, кішенькові світи та натяк на Лігу Справедливості
ITC
2025-05-12T09:49:04Z
37-річна зірка "Кварталу" Ірина Гатун вперше прокоментувала особисте життя
Gazeta UA
2025-05-12T09:42:23Z
«Євробачення-2025»: як та де голосувати за учасників Пісенного конкурсу
Детектор М
2025-05-12T09:40:55Z
Представниці Ізраїля на Євробаченні 2025 погрожували смертю: реакція мовника Kan
Факти ICTV
2025-05-12T09:40:45Z
3 найвідоміші трилери у світі, які зможуть подивитись лише найсміливіші глядачі
24tv
2025-05-12T09:33:43Z
Стоцька влаштувала свято для доньки - копії Кіркорова: який у неї вигляд
GlavRed
2025-05-12T09:28:31Z
"Як зробити посмішку": "мама Вєрки Сердючки" поділилася кумедною порадою від Данилка
GlavRed
2025-05-12T09:28:01Z
Команда Ізраїлю на "Євробаченні" заявила в поліцію через спробу активіста зірвати їхню появу на відкритті конкурсу
Комсомольская правда
2025-05-12T09:16:36Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T09:51:38Z
Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV
24tv
2025-05-12T09:49:46Z
Франція хоче розгорнути армію роботів до 2040 року
24tv
2025-05-12T09:33:50Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: кому готові платити від 15 тисяч гривень
Политека
2025-05-12T09:30:57Z
Нацгвардія закупить 65 тонн сала за космічні гроші. Що не так з її тендером
Telegraf
2025-05-12T09:24:33Z
Мобілізація жінок стане примусовою? Адвокатка звернула увагу на деталь у законі
Telegraf
2025-05-12T09:22:12Z
Секс-іграшки від ГРУ, Круте піке Facebook, Де в Європі добре жити. Найкращі історії світу
Лига
2025-05-12T09:21:02Z
У МОН розповіли, на яких спеціальностях збільшать кількість місць на бюджеті
24tv
2025-05-12T09:18:15Z
Сапер перетворив міну на укулеле і зіграв на ньому «Червону руту»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T09:18:10Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
Який субпродукт позитивно впливає на імунітет і сприяє довголіттю, а кому його краще уникати
Gazeta UA
2025-05-12T09:30:50Z
У «Феофанії» виконали унікальну операцію військовому, який дістав складне поранення обличчя
УкраинФорм
2025-05-12T08:46:23Z
Синдром "оземпічних ніг": помітили новий тривожний побічний ефект від ліків для схуднення
24tv
2025-05-12T08:45:02Z
Міжнародний день медсестри 2025: дата і привітання
Комсомольская правда
2025-05-12T07:31:54Z
Знайшли поєднання факторів, які втричі підвищують ризик раку грудей
24tv
2025-05-12T07:24:23Z
Депресія, апатія, ПТСР: від початку війни українці почали вдвічі частіше звертатися до лікарів
Факти ICTV
2025-05-12T07:13:45Z
Легкий спосіб схуднути: прийом їжі в певний час призводить до значного зниження ваги
Фокус
2025-05-12T06:36:29Z
Науковці довели негативний вплив на дітей навіть короткої реклами шкідливої їжі
Факти ICTV
2025-05-12T06:16:52Z
Обікрав майже два десятки поховань: викрито 20-річного жителя Одещини
Украина Криминальная
2025-05-12T09:49:04Z
До ₴60 млн. злочинного прибутку: на Київщині знешкоджено діяльність підпільних виробників сигарет
Украина Криминальная
2025-05-12T09:42:06Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T09:37:08Z
Затримано російських агентів, які намагалися підірвати наряд поліції біля Рівного
Украина Криминальная
2025-05-12T09:21:56Z
У Білозерці на Херсонщині через російський обстріл постраждала дитина
УкраинФорм
2025-05-12T09:07:17Z
Поліція встановила "блогерів", які напідпитку в мережі хизувались зброєю
Khreschatyk
2025-05-12T09:03:47Z
У селі на Запоріжжі ворожий дрон атакував припарковану автівку
УкраинФорм
2025-05-12T09:01:51Z
У Вінниці судитимуть двох підприємців, причетних до шахрайства на понад пів мільйона гривень
Украина Криминальная
2025-05-12T08:57:12Z
У Харкові під колесами автівки загинула 84-річна жінка
Мій Харків
2025-05-12T08:55:47Z
Допомога Сирії: судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини
Хвиля
2025-05-12T09:45:45Z
Яку суму коштів можна переказувати з картки на картку
24tv
2025-05-12T09:42:31Z
Цибуля знову дорожчає. Де можна купити кіло, зекономивши до 20 грн
Telegraf
2025-05-12T09:33:16Z
Євро дешевшатиме: експерти оцінили ситуацію на ринку валют до 18 травня
GlavRed
2025-05-12T09:33:11Z
Перетворення у ТОВ — оптимальний шлях реорганізації для агробізнесу згідно з новим законом
Agravery
2025-05-12T09:30:43Z
Досліди, що працюють: перевірена практика від Агрейн
AgroPortal
2025-05-12T09:30:12Z
Скільки можна перевозити грошей через кордон України готівкою та на картці: усі нюанси
GlavRed
2025-05-12T09:28:39Z
Ринок праці зазнає значних змін до 2030 року: які професії зникнуть, а які стануть трендом
24tv
2025-05-12T09:27:41Z
Два критичні місяці: коли в Україні можуть початися відключення світла
Telegraf
2025-05-12T09:27:37Z
Воїни ССО під час розвідки знищили в тилу групу російських штурмовиків
УкраинФорм
2025-05-12T09:52:43Z
Обмеження руху в Харківській області: де на місяць перекриють дороги
Политека
2025-05-12T09:46:33Z
Російський дрон влучив в автомобіль енергетиків на околиці Сум: є загиблий та троє поранених
ZN UA
2025-05-12T09:45:33Z
Техніка горіла й вибухала: на одному з напрямків ЗСУ знищили ворожий ЗРК "Бук-М1"
24tv
2025-05-12T09:36:59Z
Заступником начальника КМВА став Ігор Рева
УкраинФорм
2025-05-12T09:33:55Z
В Україні запустили освітню платформу для жителів Криму: що треба знати
Факти ICTV
2025-05-12T09:10:51Z
ЗСУ ліквідували титулованого російського важкоатлета
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T09:09:23Z
ЗСУ просунулися на Харківщині, росіяни – на Костянтинівку: як змінилася лінія фронту за тиждень
24tv
2025-05-12T09:03:08Z
У Криму хакери атакували кремлівські новинні платформи
УкраинФорм
2025-05-12T09:01:59Z
Швидший та ефективніший: електричний кросовер Skoda Enyaq RS оновили
AutoGeek
2025-05-12T09:30:36Z
Стартують продажі нового Kia Sportage: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-05-12T09:25:59Z
Заради економії: Audi плану продати легендарне ательє Italdesign
AutoGeek
2025-05-12T08:45:25Z
В Україні з'явився новітній японський позашляховик преміумкласу за $110 000
Фокус
2025-05-12T08:36:30Z
Класичний Dodge Charger повернули на дороги після 30-річного простою
AutoCentre
2025-05-12T08:06:45Z
Топ-10 міфів про Jeep Grand Cherokee: що з цього правда?
ITC
2025-05-12T08:01:45Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T07:57:13Z
Tesla призупинить виробництво Cybertruck та Model Y у США
24tv
2025-05-12T07:27:56Z
Кардинально змінився: новий Jeep Cherokee 2026 вперше потрапив на фото
Фокус
2025-05-12T07:10:50Z
Місячний календар стрижок на червень 2025: оберіть ідеальний день для змін
Факти ICTV
2025-05-12T09:52:57Z
Варто відвідати: ТОП-6 найбільш недооцінених напрямків Європи для подорожі в 2025 році
Фокус
2025-05-12T09:45:41Z
Робота на свіжому повітрі з житлом і зарплатою до 30 тисяч: підходить і студенту, і переселенцю
Telegraf
2025-05-12T09:36:51Z
Коли найкраще кропити картоплю: елементарний секрет великого врожаю
24tv
2025-05-12T09:36:41Z
Чим відрізняються дівчата: лише дадуть відповідь за 19 секунд
GlavRed
2025-05-12T09:28:08Z
Як позбутися мишей у хаті
24tv
2025-05-12T09:27:00Z
Обережніше в Повню. Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 12 травня 2025 року
Фокус
2025-05-12T09:21:04Z
Наркомани, злодії та багато туристів: мандрівник назвав країну, яку краще оминати
24tv
2025-05-12T09:06:51Z
Які маринади для шашлику можуть зіпсувати не лише відпочинок, а й здоров'я
Знай
2025-05-12T08:51:38Z
"Є концепція": Хідео Кодзіма порадував фанатів серії Death Stranding, третина на підході
Знай
2025-05-12T09:51:49Z
20 років: ювілейний Apple iPhone 2027 року буде схожий на перший та отримає суцільний екран
ITC
2025-05-12T09:49:23Z
Для Half-Life вийшов мод, який робить гру набагато більшою і глибшою
InternetUA
2025-05-12T09:46:56Z
Прорив у суперконденсаторах — миттєве заряджання, велика ємність та 100+ тис. циклів витіснять Li-ion
ITC
2025-05-12T09:46:12Z
Дозволить "балакати" з улюбленцем: у Китаї створюють АІ-перекладач з тваринної мови
Фокус
2025-05-12T09:45:08Z
За крок до ефективного виробництва біопалива: кинуто виклик 160-річній теорії походження життя
Фокус
2025-05-12T09:36:22Z
В iOS 19 з'явиться одна невелика, але важлива функція для Wi-Fi
InternetUA
2025-05-12T09:34:37Z
Розробники з Кіпру представили бойовий баражувальний дрон X23 Ares
InternetUA
2025-05-12T09:31:12Z
Чи збирається ШІ захоплювати світ: відповіді ChatGPT, Deepseek, Claude і Gemini
InternetUA
2025-05-12T09:16:55Z
Аліна Ягупова вдруге виграла чемпіонат Іспанії з баскетболу
УкраинФорм
2025-05-12T09:51:38Z
Балакін – арбітр матчу між Шахтарем та Динамо у фіналі Кубку України
Football.ua
2025-05-12T09:37:59Z
Українські тенісистки зустрініться з іспанками у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-05-12T09:36:55Z
Пушич на останок може здобути трофей: прогноз на фінал Кубка України Шахтар – Динамо
24tv
2025-05-12T09:36:11Z
Щесни: Дружина вирішуватиме, чи залишимось ми в Барселоні
Football.ua
2025-05-12T09:23:53Z
Фанати Реала вивісили гнівний банер після чергової поразки від Барселони
24tv
2025-05-12T09:21:56Z
Непереможний чемпіон, який знищив росіянина, висловив бажання побитись із Ломаченком
24tv
2025-05-12T09:21:38Z
Путіністи у спортивних костюмах. Список фанатів війни, які прориваються на Олімпіаду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T09:00:34Z
Лях: Цілком заслужена перемога над Вересом – ми задоволені результатом
Football.ua
2025-05-12T08:55:45Z