В Україні купувати валюту чи продавтаи її можна фактично без обмежень. Однак у випадку, якщо ви проводити операції на суму від 400 тис. грн в еквіваленті, доведеться пройти ідентифікацію та надати документи, що підтвердять джерело доходів.
Про це йдеться в роз'ясненні, який опубліковано на сайті ПриватБанку. "Операції купівлі іноземної валюти в клієнтів здійснюються без обмеження. Якщо ж сума валюти, що купується в клієнта, більша за 400 000 грн (в екв.), то клієнт має надати документи, які підтверджують джерело походження коштів, та пройти ідентифікацію", – йдеться в повідомленнії.
Операції продажу доларів здійснюються в обсязі раніше купленої готівкової валюти у відділенні банку. Якщо ж сума валюти, що купується клієнтом, більша за 400 000 грн (в екв.), то клієнт має надати документи, які підтверджують джерело походження коштів, та пройти ідентифікацію.
Чи можна зняти кошти з валютної картки в Україні?
Зняття валюти доступне, але на зняття коштів діють деякі обмеження:
- У гривні – 100 тис. грн на день.
- У валюті рахунку – 100 тис. грн (в екв.) на день.
За кордоном діють такі обмеження:
- Гривневі рахунки – 50 000 тис. грн (в екв.) на місяць;
- з 21 липня 2022 року ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено з місячного на тижневий – 12 500 грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.
- Валютні рахунки – 100 тис. грн (в екв.) на день.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий розповів, що в травні в українських банках та обмінниках очікується суттєва зміна курсу готівкового долара. Причому здебільшого це зачепить курс у продажу.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!