MY.UAНовини
Як європейські телеканали та стримінг-платформи працюють із документальними фільмами та чому деякі мовники геть ігнорують цей жанр
Як європейські телеканали та стримінг-платформи працюють із документальними фільмами та чому деякі мовники геть ігнорують цей жанр

Як європейські телеканали та стримінг-платформи працюють із документальними фільмами та чому деякі мовники геть ігнорують цей жанр

Швейцарський сюрприз, грецьке розчарування та великодній експеримент Фінляндії. Особливості програмування документальних фільмів на прикладі «20 днів у Маріуполі»

21 квітня на Netflix стартував документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», що побив рекорд у національному прокаті, зібравши майже 9 млн грн, а його творці здобули найавторитетніші нагороди в США — від Пулітцерівської премії до «Оскара». Утім, Netflix відкрив стрічку для показу на території України, і це спричинило дискусію про доступність такого важливого контенту глядачам в інших країнах: мовляв, якщо фільм і є в країнах Європи, то чому не транслюється на найпопулярніших телеканалах і платформах?

Відповідь на запитання можна отримати, проаналізувавши, як насправді показували стрічку «20 днів у Маріуполі» європейські мовники. Ефіри та VoD-премʼєри спеціально до Doc Kyiv Fest дослідив Георгі Чакаров, CEO порталу CEETV, що є найбільшим інформаційним ресурсом про телебізнес у Центральній та Східній Європі. На прикладі фільму Мстислава Чернова фахівець пояснює, який документальний контент цікавий європейським телеканалам і стримінг-платформам, чому один і той самий проєкт отримує геть різне програмування (і чи завжди це залежить від його якості) та як європейські майданчики працюють із документальним жанром загалом.

Далі — його пряма мова.

Документалістика — новий тренд у залученні аудиторії

Останній звіт Європейської аудіовізуальної обсерваторії говорить про збільшення виробництва документальних фільмів у регіоні на 16% щорік. 2022-го найбільшу кількість документальних фільмів — 153 — виробила Іспанія (+20 стрічок щороку), на другому місці — Італія зі 137 проєктами (+16 фільмів), на третьому — Швеція та її 83 стрічки. Чесно кажучи, я завжди був упевнений, що найбільшу кількість документальних фільмів у регіоні виробляє Велика Британія, та, як бачимо, це не так. І насправді дані свідчать про те, що виробляти документальне кіно може кожна європейська країна.

Останніми роками інтерес до жанру зростає, позаяк стримінгові платформи виявили: такий контент може приносити додаткову аудиторію. Документальні фільми не тільки на Netflix, Paramount+ чи Apple TV+, а навіть на місцевих платформах в окремих країнах дають можливість залучити інший тип глядачів — орієнтованих на знання, які можна отримати з контенту. Стримери зрозуміли, що можуть просвітлювати свою аудиторію, заохочуючи її таким чином повертатися ще і ще, оплачуючи створення якісніших документальних фільмів.

У світі телевізійного мовлення ситуація геть інша та змінюється набагато повільніше. Переважно документальний жанр представлений на суспільних каналах, бо просвітлювати публіку, а не просто розважати — це їхня місія. Комерційні ж мовники здебільшого вважають, що такий підхід не принесе їм грошей. Утім, є випадки, коли європейські уряди запроваджують законодавство, за яким комерційні мовники отримують певну державну підтримку, виробляючи і транслюючи документальні фільми. Це досить розвинене у скандинавських країнах, а також у Великій Британії, де канали Channel 4 та Channel 5, що працюють за комерційною моделлю, показують чимало документальних фільмів і програм у прайм-таймі. Крім того, існують комерційні мовники, що показують документальні фільми без будь-яких заохочень із боку держави — коли йдеться про комерційно успішні проєкти на кшталт серіалів «під брендом» сера Девіда Аттенборо. Це один із брендів, який працює в ефірі мовника будь-якого типу, та й загалом BBC доволі успішно перетворює свої документальні фільми на комерційні хіти з мільйонами глядачів по всьому світу.

Науково-популярні фільми (здебільшого природничі й історичні) переважають серед телевізійного документального контенту, і ми можемо спостерігати, як великі медіагрупи в регіоні CEE починають інвестувати у створення документальних фільмів для своїх нішевих каналів, адже вони формують лояльну аудиторію, дуже важливу для комерційного мовника. Гарний приклад — Prima Group у Чехії: її документальний канал сягає щомісячної частки 5%, що є приголомшливим результатом. Додам, що стримінгові платформи суспільних телекомпаній також вдало працюють із документальним контентом, приваблюючи лояльну аудиторію, що сприяє зростанню інтересу до суспільного мовника загалом.

Що допомагає продавати документалістику в Європу

Документальне кіно — це окремий всесвіт, величезна кількість проєктів, що знімаються щороку в різних жанрах. Тож людям, які відповідають за закупівлі, не так просто обрати контент для своєї аудиторії. Більшість із них не має часу на повний перегляд документального фільму, і це потрібно памʼятати, коли ви намагаєтеся запропонувати їм свій продукт. Визначте тип аудиторії, опишіть сюжет і, наприклад, порівняйте його з іншими подібними успішними проєктами — це допоможе баєрам зрозуміти, що саме ви пропонуєте. Коли у них з’явиться ця ясність, вони зможуть легко прийняти рішення щодо купівлі.

Якщо ми говоримо про телемовлення, дуже важливий часовий інтервал. Зазвичай канали купують документальний контент, пов’язаний з актуальною темою: сталася велика подія чи якась катастрофа, померла відома людина тощо. Продюсери намагаються відразу ж випустити релевантну продукцію, яку починають пропонувати мовникам і платформам, щоб якнайшвидше висвітлити тему. У випадку «20 днів у Маріуполі» всі знають, про що йдеться, бачили репортажі, бомбардування, знають, що хлопцям довелося тікати з міста — і водночас мовникам був потрібен, так би мовити, привід, який би дозволив показати цю історію. Наприклад, у Великій Британії телевізійна прем’єра фільму відбулася одразу після отримання «Оскару»: канал Channel 4 показав стрічку в прайм-таймі через кілька днів після церемонії вручення премії, використавши нагоду, щоб залучити до фільму більшу аудиторію. І хоча стрічка вже отримала BAFTA, інтерес до неї у Великій Британії ще більше зріс після перемоги на «Оскарі».

Насамкінець дуже важливою є тема фільму. Немає потреби говорити, що «20 днів у Маріуполі» розриває серце, та для декого стрічка виявилася занадто політичною. І навіть попри «Оскар» рішення показати її глядачам було дуже непростим. Наприклад, торішнього переможця в номінації «Найкращий документальний фільм» — стрічку «Навальний» — було набагато легше програмувати, адже проти «20 днів у Маріуполі» це легка розвага. І щойно російський фільм отримав «Оскар», його одразу ж показали у прайм-таймі навіть на болгарському телеканалі BTV, який ніколи не показує документальні фільми! Звісно, одним із героїв «Навального» є болгарин (медіаменеджер і розслідувач мережі Bellingcat Христо Грозєв. — «ДМ»), та навіть якби «20 днів у Маріуполі» зняв болгарин, маю сумнів, що його показали б у Болгарії в прайм-таймі.

Кейс-стаді програмування «20 днів у Маріуполі»

Більшість європейських мовників у Європі показали «20 днів у Маріуполі» ближче до річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, аби нагадати аудиторії, що ця війна триває та має хвилювати людей (коли вони побачать фільм, то зрозуміють, чому саме). Та оскільки це політична документальна стрічка, дуже цікаво спостерігати, як саме вона з’являлася на телеекранах у Європі.

Це може здивувати, але першою країною, де відбулася телевізійна прем’єра «20 днів у Маріуполі», була Швеція. Це сталося ще 26 листопада 2023-го, майже у той самий час, коли фільм вийшов на екрани кінотеатрів по всій Європі, але у Швеції його вирішили показати на SVT player (стримінговій платформі громадського мовника), а також на каналі документального контенту Kunskapskanalen. Що цікаво, шведи придбали права на три роки, і це справді вражає, адже здебільшого угоди для стримінгових платформ укладаються на кілька місяців.

Наступною країною, яка показала «20 днів у Маріуполі» на телебаченні, була Бельгія: 14 січня 2024-го суспільна компанія фламандської спільноти VRT провела прем’єру на спеціалізованому каналі Canvas (присвячений культурі та документалістиці), але відвела йому помітне місце у прайм-таймі. Це один із небагатьох випадків, коли документальний фільм вийшов в ефір у першій частині прайму, о 20:10. Отже, маємо дуже далекі західні країни, які є одними з тих, хто допомагає Україні найбільше. Тож це також пов’язано з політикою.

У Данії фільм показали на другому каналі громадського мовника — DR2 — 28 січня, тобто за місяць до річниці. Його поставили у другій частині прайм-тайму, о 22:15. У Норвегії премʼєра відбулася 6 лютого, але тільки на NRK TV — стримері громадського мовника. Нідерланди запустили «20 днів у Маріуполі» 13 лютого у прайм-таймі на спеціалізованому каналі NPO2, другому каналі суспільного мовника. І, звісно, телеканали в Данії та Нідерландах пропонують фільм для перегляду на своїх стримінгових платформах.

Першою східноєвропейською країною, що показала «20 днів у Маріуполі», стала Польща. Це сталося 19 лютого, майже на другий рік від початку повномасштабного вторгнення, на платному телебаченні — Canal+. Утім, стрічку показали не в прайм-таймі, а о 22:30. Премʼєра в Німеччині відбулася того ж дня, 19 лютого, на суспільному Das Erste (флагманський телеканал організації регіональних суспільних мовників Німеччини ARD. — «ДМ»).

Згадуючи про політику, я впевнений, що ви знаєте про так званий нейтралітет Австрії — можна зрозуміти, чому в Австрії «20 днів у Маріуполі» не транслювали та він не доступний на жодній стримінговій платформі. У Швейцарії ж, попри статус найбільш нейтральної країни Європи, цього не бояться: фільм показали 22 лютого на головному каналі (хоча й у дуже пізній час, майже опівночі) та планують повторні покази. У Франції права на показ стрічки придбав суспільний мовник: премʼєра відбулася 21 лютого на France 5 — спеціалізованому каналі, що фокусується на культурі та документалістиці й має не дуже велику аудиторію. Цей «небезпечний» контент вони дуже обережно поставили о 22:15, а також «20 днів у Маріуполі» можна знайти на платформі france.tv.

У балтійських країнах комерційний мовник TV3 придбав фільм для двох територій: у Латвії його показували близько опівночі, а в Литві — 24 лютого о 22:00, тобто в прайм-таймі суботи. У Румунії «20 днів у Маріуполі» показали 25 лютого після опівночі, але враховуючи, що канал ProTV — комерційний мовник, це можна назвати досягненням. І авжеж ProTV пропонує перегляд фільму на своїй стримінговій платформі VOYO, а в Литві та Латвії його можна знайти на платформі Go3, що належить TV3.

У Фінляндії премʼєру стрічки вирішили спочатку зробити на стримінговій платформі Yle Areena, що належить громадському мовнику, але є доволі популярною у глядачів. А потім «20 днів у Маріуполі» показали на телебаченні: це відбулося в ефірі головного каналу суспільного мовника о 22:45 у Великодній понеділок. Тож фінів можна похвалити за вибір дня, щоб показати реальність війни в Україні. Цього ж місяця — 23 березня — прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася в Чехії. Фільм вийшов на суспільному CZ2, спеціалізованому каналі для культурного та документального контенту, о 21:55.

А от премʼєра в Угорщині мене трохи здивувала, зважаючи на політичну ситуацію та роль країни в цій війні. Звісно, фільм не купив суспільний мовник, який повністю контролюється урядом, і не купили комерційні канали, пов’язані з міською владою. Але його купив RTL, який вважається найбільш опозиційним серед провідних мовників Угорщини, бо за ним стоїть Європейський Союз. Утім, RTL не наважився показати «20 днів у Маріуполі» на телебаченні, а транслює його на стримінговій платформі RTL+ із середини березня.

У деяких країнах документальний фільм тільки з’являється в кінотеатрах — і це ще один фактор, який впливає на можливість телевізійних показів. Наприклад, через кінотеатральний прокат «20 днів у Маріуполі» поки не показували в ефірі Хорватії та Словенії, котрі загалом є дружніми до України. А в Сербії, що вважається набагато більш проросійською, стрічка транслювалася на маленькому каналі Insider TV у березні. Загалом же багато країн досі вважають фільм потужним політичним контентом — тому його не показували на телебаченні Італії, Іспанії та Португалії (хоча в Іспанії він доступний на стримінговій платформі Filmin, яка також охоплює країни Латинської Америки, а в Італії нещодавно зʼявився на Netflix).

Ще один цікавий випадок — Греція. Наскільки я пам’ятаю, громада Маріуполя на 10 або 15 відсотків складалася з людей грецького походження, але на телебаченні Греції фільм не був показаний. Єдине пояснення — політичний контекст: греки не хочуть ризикувати розгнівати росіян.

Найбільш затребувані теми: спорт, байопіки та соціалка

Звісно, серед найпопулярніших — легкі для сприйняття фільми про тварин, красу природи або подорожі. Їх досить легко продати, та мовники не мають великих проблем із плануванням їхнього показу. Інший приклад документальних фільмів, які дуже добре працюють, — байопіки. Ви берете цікаву постать із сучасності або минулого та розповідаєте про неї історію, що досі не була відома. Гарний приклад — нещодавній фільм Wham! про однойменний гурт: для Netflix він став хітом, оскільки розповідається історія, яку ніхто не знав. Ще одна затребувана тема — спорт. Скажімо, для BBC було б нецікаво знімати документальний фільм про якусь спортивну зірку, а для стримінгових платформ це справжній тренд — і в ЄС, і в США документальні проєкти про спорт залучають на платформи нову аудиторію та стимулюють зростання передплати. Або просто утримують глядачів на платформі, поки спорт не транслюється: згадайте серіал «Останній танець» (The Last Dance) про останній рік Майкла Джордана в Chicago Bulls, — Netflix показав його у розпал пандемії COVID, коли ігри NBA були призупинені.

Інший вид затребуваної документальної продукції — соціально важливі фільми, що порушують актуальні всередині країни теми. Скажімо, для Німеччини це питання, чому зростає бідність або поширюється націоналістичний рух, а для України актуальною темою є війна: історії про людей на фронті, волонтерів, переселенців та інших. Важливими в Європі є теми соціальної справедливості, гендерної рівності, боротьби з дискримінацією тощо. Наскільки я знаю, в Україні Starlight Media випускала документальні фільми про жінок, про звичайних людей, які роблять дивовижні речі — саме такі історії могли б зацікавити європейського глядача і, звісно, тих, хто купує для нього контент.

Великий попит мають документальні спецвипуски, пов’язані з подією, яка щойно сталася та є гарячою темою в суспільстві. Наприклад, історія про Кейт Міддлтон і рак: упевнений, що ми побачимо багато спеціальних випусків про це. Документальні серіали вимагають більше планування, довшого періоду виробництва, тому їх важче продати (зазвичай серіали створюються за ініціативою мовника, який потребує такого типу контенту й оголошує тендер на виробництво). А у скандинавських країнах доволі популярні так звані спостережні документальні серіали: коли глядач, наприклад, протягом двох тижнів стежить за переміщенням лосів з однієї частини Швеції в іншу. Такий контент приваблює аудиторію, яка, можливо, не дивиться телевізор, але любить просто спостерігати за природою».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
українське кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китай посилює контроль над павербанками після низки інцидентів
360ua.news
2025-07-11T14:01:22Z
Світовий банк додатково виділив $50 млн на підтримку українських аграріїв
AgroPortal
2025-07-11T14:00:06Z
Менше середнього: безробітні в Україні назвали бажаний рівень зарплат
Фокус
2025-07-11T13:58:06Z
Режим Defence City дозволить вітчизняним виробникам ОПК зменшити собівартість продукції - експерт
УкраинФорм
2025-07-11T13:52:50Z
Великі штрафи: ФОП в Україні з 1 серпня отримають нові обмеження щодо РРО
Фокус
2025-07-11T13:52:11Z
Новий пакет інвестицій від ЄС допоможе Україні мобілізувати 10 мільярдів - єврокомісарка Кос
УкраинФорм
2025-07-11T13:49:47Z
МАГАТЕ: російські дрони літали всього за 5 кілометрів від Хмельницької АЕС
УкраинФорм
2025-07-11T13:49:15Z
"Нафтогаз" та американський гігант з постачання нафтогазового обладнання та послуг домовились про співпрацю
ZN UA
2025-07-11T13:49:09Z
У портах України продовжує дорожчати продовольча пшениця нового врожаю
Agravery
2025-07-11T13:46:17Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Дозволила мочити манту і ходити в поліклініку без бахіл: куди зникла ексглава МОЗ Уляна Супрун
Telegraf
2025-07-11T14:01:13Z
Стан мозку може передбачити тривалість життя
Portaltele
2025-07-11T13:40:37Z
В Україні з 2026 року безкоштовно вакцинуватимуть дівчат 12-13 років від ВПЛ
VGorode
2025-07-11T12:40:26Z
Регенерація без хірургії, нова технологія може змінити лікування печінки
360ua.news
2025-07-11T12:04:52Z
Аномальна спека: як вижити, коли термометр зашкалює
24tv
2025-07-11T11:58:33Z
Учені виявили небезпечні метали у вейпах: ними виявилися просякнуті самі пристрої
Фокус
2025-07-11T11:58:12Z
В лікарні "Охматдит" за участі БФ "Шлях сердець" відновили знищене росіянами відділення генетики
24tv
2025-07-11T11:46:27Z
Був "трампліном" до слави: принц Вільям запідозрив Меган у нечесності щодо Гаррі
Фокус
2025-07-11T14:01:41Z
Вбитий у Києві полковник СБУ Воронич брав участь у Курській операції – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T14:01:29Z
Після 10 років в російській тюрмі в Україну повернули політв'язня Андрія Коломійця, – МЗС
24tv
2025-07-11T14:01:28Z
Я знаю більше, – Буданов висловився про позицію Трампа щодо допомоги Україні
24tv
2025-07-11T14:01:21Z
Німецьку коаліцію сколихнула суперечка щодо призначення судді Конституційного суду
Европейская правда
2025-07-11T13:58:50Z
Мерц збирається з першим візитом до Британії
Европейская правда
2025-07-11T13:55:19Z
Буданов оцінив, чи можуть США знову зупинити обмін розвідданими з Україною
24tv
2025-07-11T13:54:53Z
ТСК вивчить ефективність НАБУ після низки викриттів і критичних висновків аудиту - нардеп
GlavRed
2025-07-11T13:54:51Z
У Раді пропонують відв'язати посадові оклади від прожиткового мінімуму та підвищити зарплати суддям
УкраинФорм
2025-07-11T13:52:54Z
Війська Росії хочуть увійти вглиб Дніпропетровської області на 10 кілометрів, – Буданов
24tv
2025-07-11T13:48:38Z
Обмеження руху транспорту в Києві: українців чекають зміни, термінове попередження
Политека
2025-07-11T13:46:05Z
Кличко назвав «абсурдом і театральщиною» підозри екссекретарю Київради та очільнику транспортного департаменту
Украина Криминальная
2025-07-11T13:42:58Z
Робота для пенсіонерів у Миколаєві: найактуальніші вакансії з середньою зарплатою у 30 тисяч
Политека
2025-07-11T13:31:24Z
Частину України накриють дощі, а в іншій буде спека: прогноз погоди на 12 липня
24tv
2025-07-11T13:30:27Z
Відпочинок в Одесі: за скільки можна орендувати квартиру поблизу моря
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T13:30:04Z
На Південно-Слобожанському напрямку росіяни атакували один раз, на Куп’янському відбулося два боєзіткнення — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-11T13:22:46Z
Окупація Дніпропетровщини: розвідка повідомила про плани РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T13:22:36Z
Де поїсти в центрі Києва не за всі гроші світу: ТОП-5 закладів з обідами до 250 гривень
Telegraf
2025-07-11T13:16:57Z
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Сумах: допомогу отримають не всі, кому видадуть їжу
Политека
2025-07-11T14:01:26Z
Сили оборони уразили в Росії авіазавод та підприємство з виготовлення ракет для ППО
Лига
2025-07-11T14:01:22Z
Подарує молодість і здоров'я: чим потрібно вмитися 12 липня, прикмети
GlavRed
2025-07-11T13:58:44Z
Помилялася 28 років: жінка зрозуміла, як правильно користуватися вентилятором у спеку
Фокус
2025-07-11T13:58:15Z
Над Київщиною помітили літак: візуально він був схожий на цивільний
24tv
2025-07-11T13:46:20Z
Гіперзвукова гонка: Китай завершив тест ракети, здатної змінювати курс на 90°
InternetUA
2025-07-11T13:46:05Z
Міністерство внутрішніх справ Фінляндії запустило опитування для українців
УкраинФорм
2025-07-11T13:43:09Z
Армія бджіл-кіборгів: як Китай впроваджує технології в комах для військових цілей
InternetUA
2025-07-11T13:31:55Z
Чи можна брати дрова з кладовища: священник здивував відповіддю
GlavRed
2025-07-11T13:31:34Z
Стефанчук, Зібров, Кудлай. Хто прийшов на похорон Поклада
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T13:34:02Z
3 найновіші кримінальні серіали, які тримають в напрузі та не дозволяють розслабитись до кінця
24tv
2025-07-11T13:10:34Z
Сумку Birkin придбали на аукціоні за рекордні 10,1 мільйона доларів
Комсомольская правда
2025-07-11T13:10:02Z
У Києві попрощалися з композитором Ігорем Покладом
УкраинФорм
2025-07-11T12:40:58Z
Її досі знає кожен: якою була найпопулярніша українська пісня у 2005 році
24tv
2025-07-11T12:28:30Z
Новий директор Молодого театру заявив про підставу з боку Білоуса, якого звільнили через скандал
Фокус
2025-07-11T12:22:38Z
Кондратюк розніс Данилка через російськомовні концерти Сердючки: "Йому до дупи, що гинуть українці"
TSN
2025-07-11T12:16:17Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 12 – 13 липня
VGorode
2025-07-11T12:04:09Z
Вдячні за кожну мелодію, – Зеленський щемливо висловився про покійного Ігоря Поклада
24tv
2025-07-11T11:22:16Z
Її неможливо не любити: найкраща сирна запіканка без борошна та манки
24tv
2025-07-11T13:52:30Z
Як прибрати черв'яків з черешні: перевірений метод
GlavRed
2025-07-11T13:40:35Z
Не додавайте хліб у фарш: замініть цей продукт і котлети вийдуть нереально соковитими
Telegraf
2025-07-11T13:37:26Z
Йому близько 1000 років. Де в Україні росте дуб-велетень, неподалік якого стратили одного з найвидатніших князів Русі
Telegraf
2025-07-11T13:25:23Z
Як зрозуміти, що час копати молоду картоплю: просте правило
24tv
2025-07-11T13:18:44Z
Вапняний наліт з крана зникне за 5 хвилин: потрібен фрукт з холодильника
24tv
2025-07-11T13:18:32Z
Рибалка чи риболовля: як правильно назвати це улюблене літнє заняття
24tv
2025-07-11T13:10:50Z
Пляжний відпочинок в Одесі подорожчав: скільки коштує шезлонг, бунгало, коктейль
Фокус
2025-07-11T12:46:16Z
Де 2 відмінності між хлопчиками, які граються з котом: загадка на 19 секунд
GlavRed
2025-07-11T12:25:38Z
Приміщення у центрі столиці приватизували зі збитком ₴2,7 млн – повідомлено про підозру посадовцю КМДА
Украина Криминальная
2025-07-11T13:58:43Z
Удар дронами по Одесі: у місті зросла кількість постраждалих внаслідок атаки
Фокус
2025-07-11T13:46:35Z
Викрито шахраїв, які ошукали родини військових, що зникли безвісти чи потрапили в полон на суму понад ₴4 млн
Украина Криминальная
2025-07-11T13:46:02Z
У Харкові викрили масштабний схрон зброї: російські спецслужби намагалися приховати цей арсенал для своїх диверсійних груп
Мій Харків
2025-07-11T13:40:59Z
Агента ФСБ, який за гроші допомагав окупантам знищувати логістику на Сумщині, засуджено на 9 років позбавлення волі
InternetUA
2025-07-11T13:25:15Z
Продавали підроблені меддовідки по 2000 доларів – повідомлено про підозру і затримано організаторів
Украина Криминальная
2025-07-11T13:19:41Z
Поліція «накрила» виробництво фальшивих довідок про інвалідність - одночасно провели 50 обшуків
УкраинФорм
2025-07-11T13:16:58Z
Вимагав і отримав гроші за «допомогу»: у Харкові затримано посадовця ЦНАПу
Мій Харків
2025-07-11T13:16:22Z
Здійснив кілька пострілів та втік: на Тячівщині затримали підозрюваного у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2025-07-11T13:10:43Z
IVECO Bus презентує компактні автобуси на біометані та електротязі
AutoCentre
2025-07-11T13:25:06Z
Заряджений електромобіль Hyundai Ioniq 6 N показали офіційно
AutoGeek
2025-07-11T13:22:49Z
Подушки безпеки Toyota GR Corolla спрацьовують без аварії, але виробник стверджує, що це нормально
Топ Жир
2025-07-11T13:18:42Z
Maserati презентувала у Гудвуді новий суперкар MCPura
AutoCentre
2025-07-11T13:07:49Z
Тепер Nissan Ariya можна орендувати дешевше, ніж базову версію Leaf
Топ Жир
2025-07-11T13:04:07Z
Найпопулярніші електрокари в Україні: які автомобілі найчастіше обирають українці в різних регіонах
Фокус
2025-07-11T12:46:23Z
Новий MITSUBISHI L200: дизайн і комплектації в офіційного дилера
AutoGeek
2025-07-11T12:31:51Z
На дорогах України помітили нові Гелендвагени з номерними знаками МНС
Топ Жир
2025-07-11T12:00:56Z
Власники Cullinan можуть персоналізувати свій позашляховик без відвідування Mansory
Топ Жир
2025-07-11T11:48:31Z
БПЛА, які бачать і вбивають самі: чи реальна загроза від дронів з ШІ, про які говорить Берлінська
Фокус
2025-07-11T14:01:16Z
1,02 петабіт в секунду: в Японії встановили новий рекорд швидкості інтернету
InternetUA
2025-07-11T14:01:12Z
Chrome на Android тепер попереджає про небезпечні сайти
Portaltele
2025-07-11T13:40:43Z
Без грама майонезу та з трьох інгредієнтів: рецепт смачного та ситного салату
GlavRed
2025-07-11T13:40:42Z
Батареї електромобілів запрацюють "як скажені": яку загадку розгадали вчені
Фокус
2025-07-11T13:37:40Z
ШІ на чотирьох лапах: вчені створили робота, який адаптує ходу до незнайомої місцевості
ZN UA
2025-07-11T13:28:34Z
Samsung розкрила, які AI-фішки Galaxy будуть безкоштовними назавжди
InternetUA
2025-07-11T13:16:41Z
Чи вигідно запускати рекламу в Facebook для малого бізнесу
24tv
2025-07-11T13:04:33Z
Galaxy S26 Ultra отримає рекордно тонкі рамки й нову камеру
InternetUA
2025-07-11T13:01:50Z
У боротьбі за Кубок Європи ФІБА візьме участь український Дніпро
1News
2025-07-11T13:55:55Z
Мілан може підписати Джексона – Романо
Football.ua
2025-07-11T13:52:04Z
Англійський клуб зацікавився лідером збірної України: раніше там грав легенда Динамо
24tv
2025-07-11T13:46:25Z
Воротар Атлетіка перебрався до Валенсії
Football.ua
2025-07-11T13:43:15Z
Марсель запропонував контракт Обамеянгу — Скіра
Football.ua
2025-07-11T13:34:45Z
"Навіть з однією рукою": український "Халк" одіозно викликав на бій непереможного земляка
24tv
2025-07-11T13:30:46Z
Баєр придбав талановитого камерунського нападника
Football.ua
2025-07-11T13:25:38Z
Визначився розширений склад жіночої збірної з баскетболу перед Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-11T13:25:10Z
Роналду заробляє більше, ніж усі зіркові бійці UFC: про яку суму йдеться мова
24tv
2025-07-11T13:24:20Z