MY.UAНовини
Папу Римського вже покликали, Путіна – не будуть: 7 питань про "Саміт миру" у Швейцарії
Папу Римського вже покликали, Путіна – не будуть: 7 питань про "Саміт миру" у Швейцарії

Папу Римського вже покликали, Путіна – не будуть: 7 питань про "Саміт миру" у Швейцарії

15 та 16 червня у Швейцарії на курорті Бюргеншток пройде « Саміт миру », або дводенна конференція високого рівня з врегулювання війни в Україні. Київ робить все можливе, щоб залучити до нього якнайбільше учасників. При цьому Росію на цю зустріч навіть не запрошують. Ми дізнавалися всі подробиці про майбутню конференцію.

Навіщо потрібний цей саміт

Завдання цієї представницької міжнародної конференції – виробити механізми досягнення миру у нашій країні. А головна мета – знайти шлях до справедливого завершення війни Росії проти України та змусити Москву припинити агресію. Ініціатива процесу йшла від України, а організацією займеться Федеральний департамент закордонних справ Швейцарії.

В основі конференції лежить мирний план президента Володимира Зеленського, чию «Формулу миру» підтримала Генеральна асамблея ООН, а також глави держав та урядів 80 країн.

Якої конкретики варто очікувати від першого саміту

Київ вважає, що саміт стане платформою, яка "зафіксує конкретні частини комплексного плану".

- Така платформа дозволить розпочати розробку детальних дорожніх карт для кожного з пунктів «формули». Країни, які стануть лідерами відповідних напрямів «формули», могли б організувати тематичні конференції і там фіналізувати реалізацію рішень, - заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

При цьому президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна не погодиться на жодну форму замороженого конфлікту чи територіальні втрати. Жодних уступлених територій!

Хто братиме участь

У роботі саміту очікується участь лідерів із 80-100 країн. Президент Володимир Зеленський заявив, що на "Саміт миру" у Швейцарії запрошено глав держав і урядів з усіх континентів.

Надзвичайно важливо, що учасниками саміту стануть не лише представники Заходу, а й країни "Глобального півдня". Україна вже провела переговори з низкою країн G7, а також з Індією, Південною Африкою, Бразилією, Ефіопією та Саудівською Аравією.

Не виключено, що президент США Джо Байден може взяти участь у конференції Глобального саміту миру. Остаточне рішення щодо цього ухвалюватиметься після того, як Швейцарія розішле офіційні запрошення. Шанси на приїзд американського президента високі ще й тому, що він має взяти участь у саміті G7 в Італії, який відбудеться буквально напередодні "Саміту миру" у Швейцарії. Також очікується приїзд інших лідерів "Великої сімки".

До речі, уряд Швейцарії вже розпочав процес розсилки запрошень. Одне із них отримав Папа Римський Франциск. ЗМІ повідомляють, що у Ватикані воно було сприйнято позитивно.

Чому не хочуть запрошувати Росію

Россії на першому "Саміті миру" не буде. За словами Володимира Зеленського, її не запрошують, щоб Москва не зірвала і не заблокувала сам цей захід. Він же заявив, що Кремль спробує зірвати саміт. "Маємо також розуміти і те, що Путін спробує і різними маніпуляціями, і силою ударів своїх терористів зірвати цю роботу, наші зусилля, спробує послабити українські позиції", - пояснив глава української держави. За даними української розвідки, у Кремлі вже мають конкретний план, як зменшити участь країн, щоб миру не було якнайдовше.

Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибицький в інтерв'ю The Economist розповів про російський "тришаровий" план дестабілізації України. У межах цього Москва намагатиметься проводити кампанію з міжнародної ізоляції України: "Вони розхитуватимуть ситуацію будь-яким способом", - сказав він. І це стосується також і "Саміту миру".

За словами Володимира Зеленського, спочатку учасники розроблять план розв'язання кожної із криз, принесених війною, а потім на його основі підготують документ, який передадуть Росії. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що Росія зможе стати учасником мирних переговорів лише після того, як зазнає поразки на полі бою або після того, як учасники "Саміту миру" об'єднаються та напрацюють концепцію подальшого розвитку подій.

Чи можуть розпочатися переговори з РФ після саміту

Малоймовірно. У МЗС Росії заявили, що РФ взагалі не збирається брати участь у "Саміті миру" у Швейцарії та в інших заходах. «Росія не братиме участі у швейцарських самітах ні на першому, ні на наступних етапах, незалежно від того, отримає запрошення чи ні», – заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.

Яким бачить світ Росія

Російське МЗС виклало своє бачення «досягнення сталого миру», в якому від України вимагають:

  • повернутися до позаблокового статусу та закріпити без'ядерний статус;
  • визнати «нові територіальні реалії» – окупацію території чотирьох українських областей та півострова Крим;
  • провести «демілітаризацію» та «денацифікацію»;
  • усунути «всі загрози, що походять з її території»;
  • зафіксувати «гарантії дотримання прав російськомовного населення» та національних меншин.

Чи буде присутній на саміті Китай

Українська сторона робить все можливе, щоб залучити до саміту цю країну. Чи прибуде до швейцарських Альп китайський лідер Сі Цзіньпін чи хоча б офіційна делегація – питання відкрите. Не виключено, що воно остаточно вирішуватиметься саме цими днями, під час візиту лідера Китаю до Європи. Хоча б тому, що Пекін висуває одну умову. Перемовини про припинення війни повинні обов'язково відбуватися за участю Росії, тобто вона також має брати участь у "Саміті миру". Спецпредставник Китаю з мирного врегулювання Лі Хуей після консультацій у Москві заявив, що "будь-яке обговорення політико-дипломатичного врегулювання неможливе без участі Росії та врахування її інтересів у сфері безпеки".

Проросійські наративи Пекіна підтверджуються і тим, що з початку повномасштабної війни РФ проти України Китай та Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Пекін не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет та територіальну цілісність усіх країн.

У США також звертають на це увагу. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що поки що не бачить готовності Китаю як одного з ключових факторів впливу на Росію схвалити українську "Формулу миру".

Хоча офіційно посол Китаю у Швейцарії Ван Шитінг заявив, що Пекін розглядає можливість взяти участь у мирній конференції щодо України, яку планує провести Швейцарія. Він сказав, що Китай уважно стежить за планами перемовин та "розглядає можливість участі в них".

Теги за темою
Швейцария
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Раде набросились на Зеленского: что требуют от президента
Comments UA
2025-06-12T09:54:21Z
В США застрелили демократку и ее мужа: стреляли также в сенатора с женой
Фокус
2025-06-14T18:30:41Z
В партии Трампа в очередной раз поступили подло Украины: детали громкого решения
Comments UA
2025-06-13T18:54:48Z
"Коалиция решительных" в ступоре: Зеленский рассказал, что произошло
Comments UA
2025-06-14T14:39:40Z
Нетаньяху пригрозил Ирану масштабными авиаударами
ZN UA
2025-06-14T20:57:54Z
"Без королей". Американцы протестуют против Трампа в его день рождения
Лига
2025-06-14T20:54:07Z
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
Илон Маск отреагировал на удары по аэродромам в РФ
Корреспондент
2025-06-01T20:27:08Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
Что нельзя делать на Троицу 2025: полный список запретов
Факти ICTV
2025-06-08T04:42:04Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Не обрекайте себя на бедность: вот что категорически нельзя делать 15 июня
Telegraf
2025-06-14T21:21:18Z
Уроки языка: можно ли сказать на украинском "творіг"
ZN UA
2025-06-14T21:03:32Z
Почему нужно есть гречку 13 июня, но нельзя пить молоко: запреты и традиции на Акилины
Знай
2025-06-13T02:00:35Z
Отправят на заслуженный отдых: ряд украинцев смогут уйти на пенсию на 10 лет раньше
Знай
2025-06-09T03:21:54Z
Женщины массово получают повестки в ТЦК: адвокат объяснил, что происходит
Знай
2025-06-13T02:30:52Z
Как прогнать всех насекомых из дома без "химии": один запах заставит их сбежать навсегда
UAToday
2025-06-03T14:15:46Z
Россия уничтожает уникальное "розовое" озеро в Украине: его называют аналогом Мертвого моря
Telegraf
2025-06-07T15:33:19Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
Их жизнь неожиданно изменится: четыре знака Зодиака, которые скоро выйдут замуж
Знай
2025-06-14T20:51:45Z
Гороскоп на 15 июня: пробуйте наполнить себя положительными эмоциями
Новости Украины
2025-06-14T20:15:44Z
Песчаные скалы и вода цвета неба: в Украине есть экзотический уголок, о котором мало кто знает
Telegraf
2025-06-13T17:42:45Z
От тли, от клещей и для энергии: как подкормить деревья на даче апельсиновыми корками
Знай
2025-06-13T16:51:10Z
"Клубніка, суниця чи полуниця": как правильно называть первую ягоду летнего сезона
Gazeta UA
2025-06-08T12:24:34Z
От боевиков освободили украинский город
Gazeta UA
2025-06-13T02:39:05Z
Эвакуация из города Сумы: что известно
Comments UA
2025-06-08T20:39:14Z
Крым атаковали дроны, раздались взрывы на аэдродромах
Gazeta UA
2025-06-13T06:36:57Z
Зашли ли оккупанты на Днепропетровщину: в Генштабе объяснили
Gazeta UA
2025-06-13T17:54:31Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2025-06-14T21:09:02Z
Враг обстрелял Херсонскую область: есть погибшие и раненые
Новости Украины
2025-06-14T17:12:09Z
Срыв обмена пленными и телами погибших: что заявили в РФ
Comments UA
2025-06-07T18:15:21Z
Спасатели показали последствия удара РФ по Запорожью
Gazeta UA
2025-06-14T04:09:39Z
Российский военный расстрелял жилой дом из гранатомета в Курской области
Comments UA
2025-06-10T07:51:59Z
MELOVIN рассказал о перенесённой операции
Корреспондент
2025-06-12T16:27:50Z
Анастасия Приходько показала кадры крестин 15-летней дочери
Комсомольская правда
2025-06-13T15:24:35Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
Говорил, что она мать его детей: Тейлор Свифт добилась защиты от сумасшедшего мужчины
Знай
2025-06-14T19:51:40Z
Поезд искусства: выставка о силе украинцев на 63 вокзалах страны
Новости Украины
2025-06-14T18:18:36Z
"Я сразу озвучила свою позицию": Рамина Эсхакзай объяснила, почему не афиширует отношения с военным
Апостроф
2025-06-12T09:54:17Z
Украинский трейлер фильма «Долгая прогулка»
Кино-Театр
2025-06-11T16:18:47Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Делает пищу смертельно опасной: врачи назвали частую ошибку при употреблении популярного продукта
Знай
2025-06-07T10:51:21Z
Что происходит с давлением, когда вы пьете чай с шоколадом
UAToday
2025-06-07T09:03:19Z
Шесть продуктов, которые уберегут от обезвоживания летом
Gazeta UA
2025-06-08T16:00:43Z
Влияет на щитовидку и вызывает аллергию: врачи назвали самый вредный для здоровья чай
Знай
2025-06-07T16:51:36Z
Нужно знать всего один трюк: как заснуть за несколько секунд - простой лайфхак
Знай
2025-06-14T15:51:33Z
Нужно ли мыть лосось перед приготовлением
Gazeta UA
2025-06-14T14:12:24Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
Вес не уходит, а боль в мышцах прибавляется: названы две главные ошибки во время тренировок
Знай
2025-06-14T13:51:03Z
Миссия Face to face: восемь хирургов, неделя и 25 пациентов, которым нужно вернуть лица
Лига
2025-06-14T07:03:42Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
Прокуратура разоблачила преступную группу из экс-правохранителей, пытавших проукраинских жителей Херсонщины
Апостроф
2025-06-12T10:03:43Z
На борту самолета в Индии никто не выжил - СМИ
Корреспондент
2025-06-12T15:07:47Z
В Иране зафиксировали утечку радиации - СМИ
Корреспондент
2025-06-13T21:51:56Z
В Харькове мужчина залез в квартиру через окно и пытал женщин
Новости Украины
2025-06-14T19:42:04Z
​Пожар в небоскребе в Дубае: эвакуировали четыре тысячи человек, огонь гасили в течение шести часов
Апостроф
2025-06-14T17:57:22Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
На Сумщине осудили мужчину, который насиловал падчерицу и ее подругу
Корреспондент
2025-06-13T12:51:57Z
Авиакатастрофа в Индии: число погибших превысило 290 человек
Корреспондент
2025-06-12T21:09:32Z
Дадут на газ, отопление и услуги ЖКХ: украинцы могут получить помощь на оплату коммуналки
Знай
2025-06-14T17:21:45Z
Цены приятно удивляют: сколько стоят фрукты на рынке в Одессе
Telegraf
2025-06-14T12:54:59Z
Тарифы выросли на 50% за выходные: Попенко объяснил, кто завышает цены на свет для украинцев
Хвиля
2025-06-08T12:15:11Z
В Украине подорожали базовые продукты: сколько стоят хлеб, подсолнечное и сливочное масло
Хвиля
2025-06-13T19:21:28Z
Крупнейший союзник США в Европе остался без финансирования
Хвиля
2025-06-14T21:21:35Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Днепропетровской области: за что вынуждены платить больше
Политека
2025-06-14T19:31:05Z
Российские акции обвалились после ударов СБУ по аэродромам
Корреспондент
2025-06-01T17:42:33Z
Европейцы учат Украину, как спасать леса: в Полесской экоинспекции делились опытом контроля вырубок
Знай
2025-06-12T09:42:37Z
Из-за 10-секундного опоздания самолет не пустили на посадку в Мюнхене - пассажиры провели в пути еще 12 часов
Апостроф
2025-06-04T11:57:13Z
Volkswagen представил Polo Edition 50 в честь 50-летия модели
Корреспондент
2025-06-13T19:57:45Z
Штрафуют даже за листик из дерева: водителям нужно внимательнее присмотреться к номерам
Знай
2025-06-14T18:51:46Z
Китайцы разработали электромотоцикл, способный передвигаться водой, воздухом и сушей
Gazeta UA
2025-06-14T01:45:49Z
Рынок электромобилей в Украине: рейтинг самых популярных марок
Хвиля
2025-06-14T01:12:17Z
Флагманский электроседан Toyota получит технологии Huawei и Xiaomi
Корреспондент
2025-06-13T19:18:05Z
Водителям готовят новые штрафы до 34 000 грн: за что будут наказывать
Знай
2025-06-13T19:12:57Z
Штраф за "неправильные" фары: кому из водителей и сколько придется заплатить
Знай
2025-06-13T17:51:25Z
Новый Audi Q5 получил плагин-гибридные версии
Корреспондент
2025-06-13T14:42:47Z
900-сильная ракета: в Киеве появился сверхмощный "Гелендваген" за 27 миллионов
Фокус
2025-06-13T13:21:25Z
Паркер прокомментировал спорный удар Дюбуа, нанесенный Усику в их поединке
Корреспондент
2025-06-14T10:33:36Z
Впервые за 28 лет: украинка стала чемпионкой Европы по художественной гимнастике
Апостроф
2025-06-08T13:43:28Z
Обновленный рейтинг P4P от The Ring: Усик лидирует, топ-3 - без изменений
Корреспондент
2025-06-12T14:51:18Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Карпаты заключили полноценный контракт с проявившим себя в сезоне игроком
Корреспондент
2025-06-14T20:15:58Z
Финской команде U-21 будем давать бой: тренер молодежки о матче Евро завтра
Корреспондент
2025-06-14T19:36:06Z
Составлена символическая сборная команда Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-06-01T17:24:06Z
Леони нарасхват: центральный защитник Пармы в свои 18 уже интересен многим
Корреспондент
2025-06-14T19:03:24Z
Скандальный экс-вратарь "Динамо", "Шахтера" и сборной Украины завершил карьеру
ZN UA
2025-06-14T18:48:26Z
Названо найкраще натуральне добриво для плодоношення огірків та помідорів
AgroNews
2025-06-12T16:21:20Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
ГУР "выключил" сервисы российской железной дороги
Корреспондент
2025-06-08T15:36:08Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
«Укрзалізниця» виставила на продаж понад 5 тис. т брухту чорних металів
AgroNews
2025-06-14T17:30:05Z
"Хуже точно не будет": украинские подростки подхватили новый тренд в TikTok - видео
Знай
2025-06-14T16:51:00Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z
Новое открытие в физике может приоткрыть завесу над тайнами Вселенной — исследователь
ZN UA
2025-06-14T16:30:03Z
Microsoft подтвердила: ROG Xbox Ally сможет запустить любую ПК-игру — в том числе бывшие эксклюзивы PlayStation
GameMag
2025-06-14T15:54:40Z